Kolos

• Španielsko Colossal (viac)

Gloria (Anne Hathawayová) je nezaměstnaná královna večírků. Když její vztah s praktickým přítelem Timem ztroskotá, je nucena se přestěhovat zpátky do rodného městečka, aby si dala svůj život zase do pořádku. Zde opráší vztahy s nejlepším kamarádem z dětství Oscarem (Jason Sudeikis), dobráckým majitelem baru obklopeným partičkou štamgastů, a pokračuje ve svém nezřízeném pití. Mezitím začne na druhém konci zeměkoule příšera v nadživotní velikosti každou noc útočit na jihokorejský Soul, což upoutá pozornost diváků z celého světa. Jednou v noci Gloria s hrůzou zjistí, že běsnící monstrum v katastrofálním měřítku kopíruje každý její krok, který udělá na místním dětském hřišti. Když Gloria a její přátelé prokouknou tajemství tohohle bizarního úkazu, objeví se druhá, ještě ničivější bestie. A brzy se začne schylovat k epickému zúčtování obou nestvůr. (HBO Europe)

Aljak odpad!

Preboha, to sú Anne Hathaway a Jason Sudeikis na tom až tak zle, že sú odkázaní na role v takýchto ... ehm, chujovinách? Tak toto bola vážne katastrofa a po dlhej dobe dávam niečomu hodnotenie Odpad. Ale márne premýšľam, čo by som v tomto prípade vyzdvihol. Jednoducho, hrôza po všetkých stránkach - od námetu, cez dejovú líniu, až po prihlúplne postavy. Toto sa fakt nedalo. Škoda času... ()

bourec

Mám vždy v plánu při výběru filmů,který chci vidět,že si projedu filmografii tvůrce,ale prostě to nakonec neudělám.Tenhle trotl má na kontě sračku Uvězněni v čase,se slavnou scénou toale´táku na ksichtě,a prostě zase potvrdil,že debilita se neztrácí ze dne na den.A tak natočil film,kterej je nudnej,blbej,a já se u toho vošíval jako bych seděl v mraveništi.Ty vole,hrůza.20%. ()

C0r0ner

Přitáhl mě popisek, který sliboval něco jedinečného a také Nacho Vigalondo, jehož Uvězněni v čase považuji za geniální film. Výsledkem je ale bohužel prachsprostá blbost o vztazích, která má jenom lehký nádech sci-fi, který by tam vůbec nemusel být a možná by to dopadlo lépe. Nudný nesmysl. 35% ()

Martrix

Jako režesér obstál Vigalondo velmi dobře, ale jako scénárista... . Nápad dobrý, ale velmi ploše a neobratně zpracovaný. Ale i kdybych pominul, jak co celé vystavěl, tak největší slabinou je chování postav. To, že je film fantasy a poskakují v něm příšery neznamená, že nemá být vše ostatní co nejblíže realitě. Právě ten kontrast je působivý. Vigalondo nedokáže posouvat vztahy mezi postavami ani realisticky, ani originálně. Takže se pak v důsledku chovají tak, aby se děj odehrával dle plánu, ale působí to podivně. Ta nevyváženost kazí dojem i z těch pár dobrých momentů. Škoda, že to nebyla víc komedie, nebo naopak víc drama, kde by byl ten fantasy prvek nahrazen abstraktním zrcadlem alkoholičky a jejího uzurpátora. Prostor byl na obojí. ()

Juto

Je to zábavný a odlišný pohľad na film o monštrách. Film je bezpochyby zvláštny, tajomný a komediálny, ktorý si obľúbia fanúšikovia sci-fi a komédie. Má jeden z najoriginálnejších scenárov, aké som za posledných rokov videl. 7/10 ()

Khumbac

Je to na čtyři, alw dám pět. Po dlouhe době v rámci vytíženosti rodiny jsem zhlédl film. Nu a ku koncu sem se rozbrečel - co dodat...tak to má být ()

Johnny.ARN

Skvelý príbeh, ktorý ale nevyťažil maximum z potenciálu, ktorý mal. Miestami hlbavé, miestami veľmi príjemne. Hlavne to trafilo minutáž a nehralo sa to na niečo, čím to nikdy nemohlo byť. 3 z 5 ()

Packal13

Jakýkoliv druh zábavy nebo vtipu mizí z filmu kompletně ještě dlouho před polovinou, co následuje potom je obyčejné životní drama. Komediální (a možnost parodovat například godzilu) potenciál absolutně nevyužit a trailer je absolutně zavádějící. ()

terunka003

Zajímavé, rozporuplné, komediální, depresivní, dramatické, šílené. Já nevím co si o tomhle myslet. Začínalo to jako špatná komedie, pak krizové drama, pak vyšunuté psychopatické drama, sci-fi, jakože cože? Ale nápad originální, herecké obsazení taky dobré, bylo to napínavé a vlastně celou dobu čekáte jak to dopadne. Jasný je, že východisko je jen jedno a teď čekáte kdo koho zabije první. ..takže přestat chlastat případně přestat brát nějakoou chemii na hlavu, drbat se na hlavě, za ušima, nehrát si na obludku a nechat Korejce žít.. ()

Yoshimitsu

Co to zase bylo za kravinu? Myšlenka filmu docela zajímavá, ale byla nedotažená. Postavy byly nudné na profackovaní a měl jsem problém to dokoukat do konce. Dávám 10% ()

Yoda sama

Moja láska k divným filmom prebila tú nevyváženosť v tempe. Skvelá metafora s šikovným nápadom, ktorý divák musí proste prijať, alebo to po tých dvadsiatich minútach vypnúť. ()

VanTom

Neobvyklý námět zaujal a objevování souvislostí (i sebe sama) v první hodince se mi líbilo. Obracení očí v sloup dostalo prostor až při vyhrocené "domácí" psychoanalýze maloměšťáckého přízemního života („Ty se nenávidíš“) či vyjevení žákovského traumatu jako příčiny spojení. Finální konfrontace pak na jednu stranu potěšila svou "reverzní" logikou, na druhou stranu byla prostě pitomá, laciná a nesmyslná (Korejci opakovaně demolované město/centrum/čtvrť neevakuují?!). Proto přesně nerozhodně mezi 2-3*. ()

bizz_mjc

No, určitě by Kolos snesl kratší stopáž a dynamičtější tempo, ale jinak se mi tohle pojetí "abstraktní" zobrazení osobních a sociálních témat docela zamlouvalo. ()

fefee

Zaujímavý film, s originálnym nápadom. Bohužiaľ s nedotiahnutým a nevyužitým potenciálom, škoda... Hlavne začiatok bol dosť nudný, plný len prázdnych opileckých rečí, to k záživnosti moc nepomohlo. ()

Tft

Alkohol potkává Godzillu. Nacho Vigalondo přichází s dalším originálním filmem, tentokrát o alkoholičce Anne Hathaway, která se po rozchodu se svým přítelem vydává do rodného města na "odvykací kůru", následují však záhadné události, které mají jistou spojitost s jejím dětstvím. Děj Colossalu se odehrává ve dvou rovinách, které se zdají na první pohled nemožné spojit, opak je však pravdou a Vigalondo to dokázal, ba co víc dokázal ze svého originálního námětu vyždímat maximum. První rovina alá charakterové drama se tak setkává s rovinou kaiju monstra, který ničí jiho-korejský Soul. Chytrým spojením těchto dvou rovin vzniká metafora na lidskou bezohlednost, sobeckost a spoustu dalších neduhů dnešní doby v naší společnosti. Film tak funguje především díky své nepředvídatelnosti a Vigolandově sebevědomému přednesu i ve slabších pasážích snímku kdy to trochu skřípe, především co se týká logického chování postav. Je pravda, že film občas působí naprosto nelogicky v situacích kdy postavy činí naprosto nepochopitelná rozhodnutí, ale budiž Colossalu odpuštěno a v rámci toho, že se jedná o malé indie sci-fi/dramedii, které přece jen nesází na nějaké reálně skutečné vyprávění, se dá nějaká jemná vada na kráse s klidnou duší odpustit. Zbytek filmu totiž funguje v pořádku Anne Hathaway a Jason Sudeikis hrají skvěle, že i to nelogické chování se jim dá uvěřit a hlavní věcí je, že film má myšlenku, je pohodově natočený a chce divákovi něco předat a za to zaslouží velkou pochvalu. 78% ()

ghatos

Originální, avšak nevytěžený námět. Film ztratil hodně času na začátku a hlavně nerozvinul psychologickou rovinou obou aktéru. Tam se dalo jít hodně do hloubky. Navíc tam byl prostor pro filozofii, abstrakci atd. 60%. ()