Prečo sa Elsa narodila s magickými schopnosťami? Odpoveď na túto otázku ju láka, zároveň však ohrozuje jej kráľovstvo. Spolu s Annou, Kristoffom, Olafom a Svenom sa vydávajú na pozoruhodnú a nebezpečnú cestu. Vo filme Ľadové kráľovstvo sa Elza obávala, či jej schopnosti nie sú pre svet príliš mocné a nebezpečné. V Ľadovom kráľovstve II musí dúfať, že sú dostatočné... (Saturn)

jenspifa

Slabý průměr. Až moc písniček, a děj tak mdlý, že jsem v polovině usínal. A to první díl taky nebyl kdejaká pecka. S bídou 70% ()

Zajacik08

Tento film bol najprv vtipný a potom smutný. Olaf bol ako aj v prvej časti veľmi vtipný. Veľmi pekné pesničky. Tento film bol trošku horší ako prvý ale bol super ! ()

Pavlo

Film urceny vyhradne pre deti. Dospeli budu castejsie pozerat na hodinky, hlavne pocas nezazivnych a nechytlavych muzikalovych sekvencii. Prvy diel bola dobra oddychovka aj s dobrou hudbou. Tento diel je uz vsak hlavne strata casu. ()

Bogrant

Videné len zo zvedavosti, či sa tvorcovia za tých šesť rokov niekam príbehovo viac posunuli, alebo im stačí obyčajná plytkosť, ktorá zaberie na malé deti. Platí tá druhá možnosť, keďže ani v tomto prípade Frozen neponúka skoro nič, čo by zaujalo i starších. Funguje ako-tak iba mágia a občasný fórik, pretože postavy sú totálne mdlé, príbeh nezáživný a otravné pesničky tú zaznievajú snáď každých päť minút. S týmto kráľovstvom som nadobro skončil. ()

DeJiF

To jsem takhle vyrazil o prázdninách do přírody s kábrama a kábryněma ze střediska s fidget spinnerem v logu i otázal se kdosi, co za film bude se večer promítati. Přec byli jsme zrazeni kábrem z vlastního oddílu, poněvadž místo Počátku tento somrák vybral tuhle srandu blbost. Nu aspoň, že chálec byl na večer dobrý. Po asi necelé hodině filmu jsem totiž upadl do spánku a vzbudil se na konec. Pak jsem se tedy optal na konec této nezáživné hlouposti i odpověděli mi, že hlavním záporákem byla PŘEHRADA. Ovšem byl na mne kladen požadavek, abych napsal recenzi i já jsem k tomu svolil. Jinými slovy jsem se na to teď podíval znova. Tedy musím říct, že kde jednička byla aspoň trochu vtipná nebo originální, dvojka sklouzla dolů po ledové skluzavce (hahahah). Humor bavil v jedničce aspoň trošku, ve dvojce prostě vsadili na infantilního sněhuláka. Hudba v jedničce nic moc, ale ušlo to, ve dvojce si autoři stáhli první youtube free music a vygenerovali první text, který by seděl ke scénáři a mrskli to tam. Hlavní příběh je taky solidně retardovanej, máme tu kouzelnej les, s kouzelnýma lidma, kouzelnýma elementama přírody, KOUZELNOU MLHU, a hlavně KOUZELNOU PŘEHRADU. V první části je Elsa vábena nechutnou melodií, která mi utkvěla v hlavě a tvoří mi nádor na mozku ještě do teď a dostanou se do KOUZELNÉHO LESA. Tam mezitím Olaf zabavuje malé diváky, tak, že si strčí mrkev do nosu, Elsa hledá hlas a SVOU MINULOST v ledovém ostrově, Anna za ní chodí a je do ní ujetá pomalu víc, jak to Kryštůvka, až začínám mít podezření, že nám tu Dyzny začíná servírovat nějakou sourozeneckou homogenní směs a chudák Kryštof, snažíc se požádat Annu o ruku, nakonec skončí se Svenem. Prásk pak přijde velké finále Elsa zamrzne, bůhví proč a dozví se VELKOU ZRADU COŽE JSEM UCHVÁCEN JAK JE TO MOŽNÉ, Anně Thanos vylusknul Olafa a pak společně všichni odpálí přehradu A.K.A. hlavního záporáka filmu. Nu nakonec i Kryštof umíchal heterogenní směs a Anna o něj konečně začala mít zájem, když její sis rozmrzla. Jestli příště nebude ten Počátek tak asi provedu masivní genocidu přehrad... ()

Little_Sawy

Jednoznačně se to na jedničku nechytá, to už snááád z nás každý zná, že jakkékoli pokračovaní, fantasy pohádky, hororů, scifi žánrů a jinejch múvi, stojej prostě za hovno. Nedá se na to koukat, buď to je jak cez kopirák, nebo se tam přidá pár nových postav v doufání že to sledovanosť zvedne aspoň o 20%. A i to jenom slabo. Neboť tam ostanou staré postavy, ale změní se vizuál, efekty, hudba, dabing, a kousek něco málo z příbehu, se pozmĕní. Tady to alespoň málo zachránilo, přidáni pár postav, jinak humor, zde, není, žádnej. Ale rozhodně to do odpadu jít nehodlá. ()

KuceraJohny

Stále se skvěle bavím. Hlavně taky kvůli tomu, že nemusím doma pouštět první Frozen stále dokola, ale můžu teď střídat mezi dvěma. Ne upřímně musím říct, že opět je Ledové království naprosto krásné a vizuálně zkrátka perfektní. Hudba je opět také dokonalá a dokonce jsem si zde našel oblíbenější písničku než u prvního snímku. Líbilo se mi, že se tvůrci více zaměřili i na vedlejší postavy a celkově je prostě fajn rozšíření celého příběhu. Elsu stále velmi nemusím, ale ostatní postavy opět bodovali. Ani nevím co k tomu dále říkat, ať už se jedné o jedničku či dvojku, tak já se vždycky dobře bavím. ()

phoebinka

Jsem tak na hranici zklamani. Videla jsem to v kine s titulkama, ktere byly hrozne a snazila jsem se je pak ignorovat. Hodne cely film zachranoval Olaf. Z celeho filmu se mi libily tak 2 pisnicky, jinak dost hruza. Dejove to mohlo byt zajimavejsi. ()

Pepa.Pepina

Díky svým ratolestem jsem viděl spoustu kreslených filmu a ač si čtu celkem negativní recenze tady tak mě film bavil. Byl tajemný, hezky, dojemný, sem tam vtipný. Ano jednička je asi lepší ale dvojka není žaden propadák. Jen ty písničky asi jak tady píšou ostatní o ničem. Proto 4 hvězdy. ()

zorrra

Po trosku pomalsom rozjazde ( zhruba do prvej tretiny) to zacalo byt skvele,ba az brilantne! Ja som bola nadsena z celkoveho vizualu,vidiet to v 3D prevedeni,tak chrochtam blahom. Pesnicky hodnotim tiez super a rovnako aj slovensky dabing. Osobne si vsak myslim,ze je to rozpravka mozno tak pre 7+ deti,aby vedeli pochopit niektore vyznamnejsie suvislosti a celkovu pointu a hlbsi zmysel sustredeny na vztah medzi sestrami. Ja som bola nadsena,deti si to tiez uzili,uz tetaz sa tesim,kedy to bude na DVD,aby sme si to doma znova pustili. Za mna lepsie ako jednotka. ()

JanB22

Jednym slovom - sklamanie. Podpriemerny animovany film, v tomto aj minulom roku vyslo vela lepsich filmov pre deti. Toto je taky slaby priemer napriek tomu, ze silne tazi z jednicky. Nieco ako Matrix 2 po Matrix 1. Ziadna nova myslienka, tie iste postavy a to iste prostredie. Z piesni pochybujem, ze sa niektora stane hitom ako z jednicky. Prvu tretinu fimu som bral ako uvod a hovoril som si ok. Potom vsak omacka pokracovala a nejakych zaujimavych momentov bolo malo. Starsia (7r) dcera sa od tretiny filmu pytala domov, mladsej (5r) sa to pacilo, len preto tie tri hviezdy, inak by boli dve. Kym jednicka pohla nejednou detskou dusickou (najma u mladsich sestier), cielom dvojky bolo od zaciatku pohnut iba penazenkami rodicov a lutujem, ze som na to skocil. Nevyuzita prilezitost, skoda. ()

andrew.cygal

Šli jsme na to s dcerkou (4r) a první díl viděli několikrát. Ten se mi zdál temný a nevhodný pro malé. Od druhého jsem nečekal nic a byl vcelku mile překvapen. Tak temný to nebylo a koukat se na to dalo. Všichni jsme si to užili. 73% ()

mariannda

Mé velké očekávání nebylo zcela naplněno, ubírám hvězdičku za slabší méně chytlavé melodie, ale příběh pěkný, animace jako vždy mňamka a hlavně, dětem se moc líbilo! Edit. po zhlédnutí v originálním znění musím dat plný počet, píseň Into the unknow mi zní v uších více než Let ti go! I ta silena Kristofova óda nezní tak divně jako v češtině. A za mě Show yourself nejlepší animáková píseň (v ORIGINÁLE!!), žádný podbízivý cajdák.. Za mě příběh v pohodě, maminčina píseň kouzelná, synovi se líbilo ještě víc než jednička. Takže doporučuju nedívat se na český dabing (pěkně zkreslí úsudek, fuj), to je prostě otřes, slova jsou úplně mimo, teda kdo skládal texty k písním, dostal by ode mě malinu za nejhorší texty v historii! V originále to vše dává smysl, ale toto..??!!Hanba. ()

somme

Podle me srovnatelne s jednickou, ale jako kopii co tu ctu bych to nebrala. Animace je super, pisnicky mozna o trochu slabsi jelikoz tam zadnej hit nedosahl na Let it go, Olaf se Svenem jsou stejne vtipny a ty flashbacky do prvniho dilu urcite zajimavej detail. Za me fajn a neco mi rika, ze muzem cekat i dalsi pokracovani, kde Elsa snad konecne najde lasku (prece nebude jedina princezna/kralovna disney bez chlapa nebo zensky ne..?!). ()

Lunaria

Frozen II kopie Frozen? To je první otázka která mi hned zazněla v hlavě. Efekty ve 3D nádherné, Magie velmi dobře provedená. Hudba i zvuk průměrně obsazené. Vtipnost. Nejvíce co mě ale dostalo bylo, že Frozen II je kopií děje Frozen. Zase jde o život Arendelu, Zase je Elsa TOP hlavní postava ze 4 hlavních postav v ději. Zase vše Napravuje/způsobuje jen Elsa. S tím že Anna ji slepě následuje a chce ji pomoc. V ději chyběla nějaká zajímavá zápletka, či událost. Děj byl chronologický, leč až na pár vtipných scén , či nového tvora.Byl extrémně nudý. Defakto stejní ve stejném duchu jako z Frozen. Občas si říkám proč ČSFD neumožňuje širší možnost hodnocení(Hudba, obsazení,děj, efekty, prostředí,atd) Kdyby to šlo tak by to hodnotila takto: (3,3,1- s přivřením obou očí, 5,3). Doporučuji max pro generace: 5-8let ()

Sejdyndou

Dávám 3 hvězdy, za hezké provedení, vtipného Olafa a příběh. Na druhou stranu mi přijde, že druhý díl tvůrci vytvořili jen vůli tomu, že první díl jim vydělal pěkný balík a ostatní se toho chytli a vytvořili tematické hrčky, oblečení atd. Je jasné, že hlavní důvod, proč vytvořili tuto pohádku je, aby tvůrci vydělali, ale bylo to vidět, že už nevěděli co vymyslet dalšího, což mě celkem zamrzelo. Písničky zde byly krásné, ale bylo jich až moc na můj vkus. Každých 5 minut se zpívalo i tam, kde se to nehodilo. Za mě hezká pohádka, objasnila mi nějaké otázky z prvního dílu, ale na 5* to není. ()

Blind307

...po vizuánej stránke krásne (hlavne vodné efekty)...jemne muzikálové, keď text spevu treba vnímať čo nie je vždy pre deti výhodou si myslím...očami dospelého by som povedal, že sa to dal príbeh ešte dopracovať, ale deti boli spokojné tak čo :D...očakávania na rozprávku boli veľké a v podstate to nesklamalo, ale nemôžem sa zbaviť dojmu že tomu niečo chýbalo...snehuliačikové bavenie divákov bolo ok (mohlo toho byť viac)...príbeh bol trochu rozbitý, takže menšie deti sa v tom trochu stratia...na plná počet to nie je, ale 4* si to zaslúži...každý myslím porovnáva 1. s 2. - takže u mňa je 1-ka, je predsalen kompaktnejšia a príbehovo milšia...tipnem si, že 3ka tiež niekedy vznikne... ()

Ledové království dostane spin-off

Ledové království dostane spin-off

07.04.2020

Pohádka Ledové království od studia Disney se dočká vlastního spin-offu. Seriál s názvem At Home With Olaf se zaměří na postavu sněhuláka Olafa, jehož ve filmech dabuje herec Josh Gad. Projekt… (viac)

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

16.12.2019

Tento týden vstoupí do kin devátá epizoda Star Wars a box office tabulky opět budou pukat ve švech. Do té doby ale kinům vládnou jiné hity. Jumanji: Další level konečně sesadilo z trůnu Ledové… (viac)

Elsa a spol. roztříštili světový rekord

Elsa a spol. roztříštili světový rekord

25.11.2019

(Kruto)vláda Disneyho nemá konce. O víkendu vklouzlo do kin pokračování animáku Ledové království a všichni tak nějak předem tušili, že to bude velké. Dokonce ani šestiletá prodleva mezi oběma díly… (viac)