Manželstvo Gail (Meryl Streep) a Toma (David Stratharn) Hartmanovcov sa ocitá v ťažkej kríze. Architekt Tom totiž trávi väčšinu času v práci a nejaví záujem ani o manželku, ani o deti - syna Roarkeho (Joseph Mazzello) a dcéru Willu (Stephanie Sawyer). Posledným zúfalým pokusom zachrániť rozpadajúci sa vzťah má byť víkend strávený splavovaním rieky. Rodinný výlet spojený s oslavami Roarkeho narodenín sa však čochvíľa mení na nečakanú drámu. Cestou sa totiž stretnú s Wadeom (Kevin Bacon) a Terrym (John C. Reilly), z ktorých sa vykľujú zločinci! Celá rodina sa stáva ich rukojemníkmi na ceste za hľadaním ich komplicov. Všetkého schopní zločinci potrebujú Gail, pretože dokonale pozná rieku a splaviť nebezpečné úseky by sa im sotva podarilo bez jej skúseností. Deti sa stávajú zárukou Gailinho maximálneho nasadenia, avšak Toma a ich psa by sa zločinci najradšej zbavili. Výlet je teda nielen absolútnym fiaskom, ale čímsi oveľa horším - život rodiny je v absolútnom ohrození... (TV Markíza)

J.Mayen

Jedna z mych nejoblibenejsich herecek v hlavni roli, krasna priroda, raft, silenej Kevin Slanina, co vic si prat? Tenhle snimek vzdy rad znova pustim, nebo se podivam, kdyz zrovna bezi. Holt devadesatky se svoji qalitou nezaprou. Mozna bych jen dal pryc roli toho psa,nejak moc mi tam nesedl. ()

Nerajohn

Velmi příjemný snímek, který má mnoho kladů a několik záporů. Za pozitivní považuji poměrnou napínavost, krásné prostředí a velmi slušné herecké výkony, ze kterých bych vyzdvihl K. Bacona. I vychladnutí vztahu mezi Streep a Strathainem je dobře citelné. Navíc český dabing se povedl také velmi dobře (Adamovská, Langmajer). Negativem budou díry ve scénáři a pak ten uječený spratek, jejich syn, který se vzpírá autoritě rodičů a říká si o důrazné utopení. ()

Ivulla

Film mě zkrátka bavil, výkony herců, krásné scenérie, úžasný hudební doprovod. Vtipné i napínavé. Filmu je letos 20 let. ()

zigy

Hlavní padouch Bacon je slizák k pohledání, a bylo tudíž geniálním dabingovým tahem obsadit na něj notorického klaďase Langmajera, od něhož by takové podlosti nikdo nečekal...:) Filmeček je to velmi napínavý, i když je z něho cítit záměr tvůrců, aby to bylo tzv. stravitelné pro celou rodinu.... nicméně mám velkou slabost pro film z krásné přírody, a ještě ke všemu napínavé jako malé gatě (doporučuju podobný film Smrt v patách). Jerry Goldsmith na poli hudebním odvádí svůj vysoký standard, i když s nějakou ústřední chytlavou melodií se tentokrát nevytasil. ()

Dawe2

Skvělé herecké výkony. Joseph Mazzello jako Roark výborný. Výborná kamera. Na dobu, v které bylo natočeno vynikající. Většina dnešních snímků by se mohla učit. ()

red.rhino

Podle mého názoru, je tento film natočen pouze a jen proto aby druhdy opravdu skvělá Meryl Streep dokázala že zvládne i hlavní roli v tomto žánru. Absolutně neoriginální námět. Jenom si říkám jak k němu přitáhli tolik hereckých es? ()

Vig

Velmi pěkný jednoduše natočený napínavý film, jak guma u spoďárů. Autentický psychopat Kevin Bacon mi fakt zůstal v paměti - oproti mamině Meryl, která pádlovala a hrála jak o život :) ()

Mr.Hackels

Tedy, koukám jako blázen na nízká procenta. Nějak nevím, co bych tomu vytknul. Na plný počet to sice není, ale jednoduchý příběh, dobrá atmosféra a vynikající Kevin Bacon s Meryl Streep = 85% bez sebemenšího zaváhání. ()

Mark1983

Pravda, napoprvé to bylo docela imponující. Bohužel s postupem času už to taková impozantnost nebyla, a to ani pro mého tátu, milovníka filmů o přežití. ()

Mistr119

Pěkná dávka napětí, že mě to nutilo film dokoukat i přes to, že končil po půlnoci, nicméně snad kromě pěkného momentu projevů psí věrnosti ve filmu nebyl žádný přesah. Maryl Streepová je velmi šikovná a emotivní herečka, jenže v tomto filmu to bylo trošičku na škodu, protože drobánko trčela. Co se na filmu dá ocenit nejvíc je použití titulní melodie, která je stará půl tisíciletí pocházeje ze Skotska a adaptovaná na velkou spoustu textů. ()

Chlo0opek

Tento film je docela v pohodě. Teda v pohodě.. to zrovna u thrilleru zní celkem podivně:). Ale když ono se na to fakt dalo dívat - herci i jejich výkony v pohodě, příběh se dal očekávat, ale i tak dobrej, hezká příroda, zkrátka ve výsledku trošku slabší, leč 4*. ()

CheeseFigure

Triler, v ktorom sa nevinná rodinka zapletie s psychopatom. Bavilo ma to. Dej má pár napätých momentov, čo je dobré. Herci sú fajn, najviac vyčnieva Bacon. Ten sa na rolu záporáka hodí, ani nemusí hrať, stačí mu len sedieť a pozerať. Pochváliť musím aj hudbu, ktorá bola výrazná a udrela ma do ucha a skvelo podfarbovala jednotlivé scény. Som rád, že hluchota člena rodiny zohrala v tomto filme nejakú úlohu a nebola tam len tak do počtu. Prevláda spokojnosť, podľa hodnotení som čakal horší film. ()

Čertova švígrmutr

Čertova švígrmutr

30.06.2006

Někteří charakterní herci hrávají v inteligentních hlubších filmech, když jim jde o umění a touhu něco po sobě zanechat. Z toho se ale objeví v tak prvoplánovém hloupoučkém čemsi, že se člověk… (viac)