Ready Player One: Hra sa začína

• Česko Ready Player One: Hra začíná (viac)
USA / India, 2018, 140 min

V roku 2045 je svet veľmi nehostinné miesto. Stredoškolák Wade Watts, tak ako väčšina ľudstva, uniká pred bezútešnou realitou do virtuálnej utópie zvanej OASIS, kde môže byť každý, kým len chce. Existujú tu tisíce planét, na ktorých sa dá žiť, hrať, ale aj zamilovať. Tvorca OASIS-u James Halliday totiž zomrel bez potomkov a svoje rozprávkové bohatstvo spolu s OASIS-om sa rozhodol darovať človeku, ktorý rozlúšti hádanky a splní úlohy roztrúsené v jeho výtvore. Milióny ľudí sa celé roky márne pokúšajú rozpliesť hustú sieť odkazov na popkultúru z konca dvadsiateho storočia. Až kým Wade jedného dňa nenatrafí na kľúč k rozlúšteniu prvej hádanky a odrazu stojí proti tisíckam súperov v zúfalých pretekoch o uchmatnutie hlavnej ceny. Nejde tu však len o lákavú výhru, ale najmä o desivý dosah pretekov na skutočný svet, ktorý sa od základov zmení... (Continental film)

blackkocour

V roce 2045 se svět octne v největším chaosu a krizi, jediná spása pro lidi je "výar" videohra OASIS, rozsáhlý virtualní svět, kde můžete dělat co chcete a za koho být chcete, kde je ten největší hon na easter eggy a.k.a. "velikonoční vajca", a ten kdo je všechny najde, dostane nevyčíslitelné bohatsví Jamese Hallidaye, neboli stvořitele OASIS. Celý svět pohltí tahle soutěž, mezi ně patři taktéž jeden nebojácný mladý jinoch Wade. Užijte si tuhle šílenou a nebezpečnou indianajones podívanou za pokladem. Film vás bude bavit i svými odkazy a easter eggy na herní, filmové tituly. Najdete tu prakticku vše. Máme tu i hodně odkazů na starší publikum. No na rovinu, komu, kterýmu je min. pod 30 zná Montyho Pythona, The Shining, Take on me nebo "řekni cokoliv"? Tohle musíte zkouknout i na podruhý abyste zvládli všechen ten, nával na popkulturní věci. V jedné vteřině se objeví i milion dalších odkazů nebo postaviček, třeba vojáci z Halo, mašině z Terminátora dvojky, Sonica, Jasona Vorheese, Freddyho Kruegra, Rogera z falešné hry, železného obra, nebo profesora z "Návratu do budoucnosti" Polovina rozpočtu byly zřejmě poskytování autorských práv. Nejlepší je, když jste ještě k tomu fanda do filmů jako já, tak si film ještě víc užijete a pokud ne, tak bude mít film pro vás jinou váhu. Jinak film je trochu přemrštěn na 140 minut, a všechno to má divné tempo. Hlavně na konci kde máte malou šanci všechno postřehnout. Kamera je moc divoká, takže nedoporučuju být u toho nalepenej jak moucha. Pro nerdy nový druh porna. Zatímco někteří lidé budou vždy číst Vojnu a mír jako detektivku, někomu stačí přečíst si obal od žvýkačky a rozluští tajemství vesmíru. ()

OughJay

No, tentokrát mě Spielberg fakt posadil na prdel. Trailery vypadaly jako další digitální guláš a navíc se to vesměs celý mělo odehrávat ve virtuální realitě. Při představě, že se do něčeho takovýho pouští sedmdesátiletej dědek, se mi rosilo čelo a tak trochu jsem se bál ostudy i za něj. Vlastně jsem na ten film vůbec neměl v plánu jít. Pak jsem se ale poprvé v životě dostal na CSFD promítání a díky bohu za něj. Ačkoliv je to vlastně sci-fi o tom, jak to tady nejspíš bude za pár let vypadat (a je to podle mě dost realistická představa), pro některý je to zároveň i takovej návrat do minulosti. Mě ten nášup vrátil zpátky tak o 15 let, kdy jsem po nocích žhavil PCčko a říkal si, že jeden závod před spanim ještě zmáknu. A těch easter eggů tady? Ty snad ani nikdo nemůže dát dohromady! DeLoreanem to jen začíná... Hlavní dějová linka s pointou už teda byly slabší (že bysme si reálnýho světa měli vážit víc, než toho virtuálního, je taková na mě až moc dětinská a moralizující myšlenka), ale nedivim se, že to tomuhle filmu tolik lidí odpouští. Pro gamery a geeky je to totiž takový příjemný guilty pleasure - film, kterej zhmotňuje jejich sny a předpovídá, že dřív nebo pozdějc fakt budou moct sednout třeba za volant Batmobilu (vůbec teď nemluvim o sobě). Aech: "What if she is some 300 lb. dude named Chuck that lives in his mother's basement in suburban Detroit?" ()

Maynard.

Tak tohle sem letos, vlastně už loni zažil naposledy na Thorovi. Taky samozřejmě kinozážitek, tentokrát s Kašpim pěkně v Centíku. Jako, tenhle film je audiovizuální orgáč, lahoda, požitek, slast, uspokojení, paráda a kdovíco ještě. Od první do poslední minuty jen sedíš a kocháš se tím, jak to ten pan Spielberg, kterej už zase konečně natočil něco fantastickýho, namastil :o) Naprosto neokoukaný prostředí virtuální reality propojený se skutečným Světem z roku 2045 (což je rok, kterej možná ještě zažiju a podle Kašpiho, odborníka na kvantovou fyziku je dost možný, že nás tahle vir.realita potká taky :o) ). Já osobně tomu nevěřím, ale kdyby jo, tak bych se tomu nebránil, páč to je prostě něco neskutečnýho žit v těle svoji PC postavya prožívat jen to, co vlastně chceš. Takovej "dobrovolnej Matrix". Spielberg vzdal holt a čest spoustě jeho oblibeným filmům, to se jen tak nevidí, aby v jednom filmu bylo takový množství odkazů na jiný. Asi nejvíc Osvícení od Kubricka, to teda dávalo. Dál mě vzal i ten "kriminální" případ, kterej se vlastně celou dobu řešil, takový mysteriózní tajemství. Jediný, co bych krapet vytknul, tak ten hepiend na konci, což chápu, že muselo přijít, ale proč až takle brutálně moc. Jinak za rok 2018 rozhodně nejdokonalejší film, se kterým budou mít problém i Avengers :o), no tomu sám nevěřím :o) ()

Melios

Potom ,čo som napísal 35 komentárov sa mi ani nechcelo veriť ,že som na tento Spielbergov skvost zabudol. Som veľký fanúšik knihy takže som bol veľmi zvedavý ,čo prinesie film. Film si z knihy berie len to najlepšie a mení podstaty rôznych scén ,čo je jedine dobre ,pretože niektoré scény boli síce v knihe dobre napísané ,ale zato by vo filmu zívali prázdnotou. Herci sa vo filmu chovajú akoby tam naozaj chceli hrať , a taktiež aj vyzerajú a chovajú sa ako postavy z knihy. Na OASIS je krása sa pozerať. Páči sa mi ,že sa Spielberg rozhodol nevchádzať do normálneho sveta tak často ako Assassin's Creed. Film obsahuje veľa odkazov na popkultúru minulosti a všetko do seba zapadá ako kusy skladačky. Počas pozerania filmu som mal pocit ,že pozerám na film od napríklad Davida Finchera a nie od Spielberga ,čo ma ohromne prekvapilo a páčilo sa mi to. Záver filmu bol zaujímavý a prekvapivý. Film končí ako väčšina filmov z 80. rokov - má uzavretý príbeh a nepočíta sa z pokračovaním. Za to palec hore. Vo filme sa nachádza viac ako 300 easter eggov takže pokiaľ sa chcete zahrať na Lobovca/Guntera tak je film práve pre vás :) Jedinú vec ,ktorú môžem filmu vytknúť je ,že hlavní záporáci sú trochu predvídateľný a trochu klišé. Film sa vám taktiež nebude páčiť pokiaľ sa nezaujímate o filmy ,hry a knihy ,čo pri divákov na ČSFD nehrozí :D Pokiaľ ste ,ale nerd ako ja tak sa vám film bude páčiť a budete ho považovať za Monty Pythonov svätý grál :D Ja si myslím ,že tento film si zaslúži oscara. 100% ()

Sdoom

Pro mě jakožto dlouholetého hráče MMORPG (vygooglete si, co to znamená :-) ) naprostá pecka. Lepší onlajnovku než OASIS si asi těžko představit, i když pochopitelně ten čas by žrala asi stejnej i v současné době (ruku na srdce - kam se hrabe realita :-) ). Každopádně Ready Player One je skvělá jízda plná úžasných nápadů, spousty narážek a odkazů na popkulturu a bohužel, jak už to u Spielberga bývá, předvídatelným a natahovaným závěrem, který jednoznačnou 5hvězdičkovou jízdu sráží o stupínek níž. Nicméně bavil jsem se minimálně hodinu a půl vskutku královsky, což se o mnoha filmech z posledních pár let říci nedá. Díky za to, Stevene! (kino Cinestar, orig.) Edit 30.6.2020: K Ready Playeru se budu vždy rád vracet a možná že časem odpustím i tu poslední patetickou půlhodinu a dám plnou palbu. Jasně, je to podle předlohy, ale to nic neubírá na vizuální originalitě tohohle masterpiecu. 4 a půl. (4k UHD blu-ray, orig. + CZ tit.) ()

herr_carter

Prvně jsem napálil 5 *, ale po nějakém tom dni k dobru a po úvaze o jednu snižuji, byť vlastně nerad. Po velké počáteční skepsi a nic neříkajícím (nebo aspoň pro mě na první pohled nezáživném ) traileru, jsem si říkal hergot Spielberg, hergot ten Rating, hergot všichni tady melou, že jediný Spielberg, jakožto znalec a fanda 80 ´s se materiálu chopil nejlíp jak mohl a nikdo jiný by to lépe nenatočil. Tyto a mnoho dalších materiálů, které jsem pečlivě a trpělivě sbíral asi 3 měsíce dozadu, mi nakonec posloužily k tomu, abych sebral odvahu a film si pustil - a jsem tomu rád, naprosto nelituji. Snímek má tu moc, že člověka vtáhne do děje a do jeho kyberprostoru , a to bez rozdílu, zda jste ty hry hráli/nehráli, filmy viděli/neviděli, rekvizity znáte/neznáte. Proč jsem nakonec nedal plný počet je jednoduché - film podle mě bude až moc inspirativní pro někoho, kdo neumí rozeznat tenkou bariéru mezi realitou a fikcí a následně, s použitím nejmodernějších 4D technologií, bude skákat z okna v 5.patře v domnění, že má ještě jeden exra life navíc..což nám moc pěkně ukázali tvůrci hned na začátku (tím myslím virtuální realita vs. reálný život). Jinak ale klobouk dolů, Spielberg umí vdechnout filmu duši. A může to být komedie,drama,thriller,cokoliv......................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

BMAJTZ

Pro zájemce o popkulturu jednoznačně must see záležitost. Příběh není zase až tak originální, nicméně provedení je naprosto originální. Ve své podstatě se jedná o dobře zpracované rodinné dobrodružství, nic víc nic míň. Problém je ovšem v tom komu je ten film určen. Ten kdo nemá moc ponětí o haldě odkazů a moc se neorientuje, pro toho bude film spíše průměrnou záležitostí. ()

Soweek

Kromě velké porce popkulturních a nerdích odkazů se bohužel dočkáte jen špatných herců a ještě horší zápletky. Moc jsem chtěl, abych se u filmu bavil, ale bohužel mi to snímek nedovolil. ()

kenkaku

Naprosto unikátní podívaná. Ani tak ne z pohledu scénáře (ten má spoustu zkratek, př.: jak VŠICHNI z jeho virtuálního světa jsou zároveň i v jeho blízkém okolí :)), to samé čitelnost děje... ale z pohledu rozmanitosti a hravosti. Těch detailů a odkazů co tam je se ani nedá pobrat napoprvé (když během prvních pár minut zahlédnete Robocopa,je to takový zvláštní pocit, pocit "jsem doma" :D). Ta komplexnost a vizuál zcela upozaďuje ten negativní pocit z tupých zkratek. Film jsem ještě neviděl v 3D, ale musí to být něco nepředstavitelného... ()

sedm.1

S veškerou úctou ke Stevenu Spielbergovi, který toho ve světě filmu dokázal víc, než kdokoliv jiný, ale pro mě se jednalo již pěknou řádku let o prakticky už vysloužilého, unaveného a s čichem na pořádný filmy postrádajícího, starého pána, který jako kdysi jeden z největších filmových vizionářů již zaspal dobu, ovšem s Ready Player One mě za tyto mé pohrdající, kacířské myšlenky pořádně nakopnul do prdele a ujistil mě, že do starého železa tedy ještě rozhodně nepatří. Ready Player One je totiž absolutní efektní bomba, která mě od prvních vteřin naprosto pohltila, vrhla mě do světa virtuální reality a tam si se mnou už dělal, co chtěla. A byly to zatraceně příjemné věci . Samozřejmě nejvíc mě dostalo do kolen celé to zpracování virtuálního světa, které nelze označit za nic jiného, než za dech beroucí masakr, tolik vychytávek, odkazů, vypiplaností, to bylo fakt zážitek vidět a stejně mi toho ještě určitě spoustu uteklo, ale prostě jak to bylo neuvěřitelně udělaný, to fakt smekám. S celým tím virtuálním světem pak byla úzce propojena i též fantastická atmosféra, která jen podtrhávala výjimečnost a ojedinělost tohoto snímku a co se jinak samotné zápletky týče, i ji lze prakticky jen opětovat, neboť i když je poměrně jednoduchá a přímočará, tak přesto působila neskutečně originálním, nápaditým a po celou dobu opravdu strhujícím dojmem, s možná jedinou výtkou vůči úplnému konci, kde dojde k jistým zbytečným dětinským naivnostem, ovšem její celkové vyznění je i tak jednoduše stoprocentní. Ready Player One každopádně funguje i po stránce emoční a i o castingu nelze mluvit jinak, než jako o špičkovém. Já jsem zkrátka z celého tohoto filmu vážně unešený, je z něj cítit po celou dobu skutečná radost z filmařiny, zábavná, strhující, dech beroucí, vizuální jízda, tady prostě není co řešit, za mě filmová povinnost!!! ()

srbak

Nemám rád také tie prečačkané, grafickými efektami nadupané filmy, ktoré stiahnu všetkú pozornosť na vizuálnu stránku, ktorá slúži na zakrytie plytkosti samotného snímku. Asi preto ma veľmi zarazilo, že sa mi Ready Player One páči. Dá sa povedať, že som bol prvú hodinku absolútne unesený z toho, na čo sa pozerám. Jednoducho povedané - je to príjemné osviežujúce prekvapenie, ktoré aj napriek dlhšej stopáži divákovi ubehne ako voda. Spielberg bol, je a vždy bude filmársky vizionár a je jedno, či má 30, alebo 70 rokov - stále mu to setsakramentsky ide. Pohodovka. ()

Silwer

Takze pratele,kamaradi... Prave jsem se vratil..prvne,pokud mate moznost,jdete na 4DX..vim ze je to dost penez ,ale tady je to fantasticky zazitek... Film se striktne nedrzi knihy, ale kdo ji cetl tak vi ze to ani nejde.. Nekde jsem cetl ze to neni zabava pro Geeky a retrofily? Noo myslim ze kazdej fanda 80tek najde tolik odkazu,ze to nejde pri prvnim shlednuti vse pobrat.. Jen namatkou,zaklinadlo u stitu ktere je z Excaliburu😀 Terminator,Vetrelci,Star Wars,pocatek,Street fighter,Gundam,tron..pozorny retro fanda toho najde tooolik😊 O postavach ktere je mozne zahlednout jz ani nemluvim..Spawn,Zelvy, atd atd atd.. Jasem proste spokojenej... Vse podbarvene skvelou elektro hudbou a songy jako we’re not gonna take it😊 Proste na to jdete..Je to film pro hrace 😊 5/5 trochu uspechany zpusob vypraveni pribehu..jasne ze na 140 minut nejde predelat cela kniha..ale nektere veci dost biji do oci a jsou vypraveny zkratkovite... ()

iXtr3m3

Audiovizuálna pecka s najväčším množstvom easter eggov resp. cameí v celej histórii filmu, dokonca dohnaná do takých extrémov, že nejde o to, že film niekedy dlhšie, niekedy na okamih predstaví postavy známe z poslednej štyridsaťročnice z videohier, seriálov, filmov, kníh, ale dokonca niekedy ide len o predmety, zbrane, artefakty. Technologicky niečo neskutočné. Nezrovnávam s knihou, ktorú som nečítal, podľa brácha je tam toho dosť iného aj vynechaného, ale všeobecne už nezrovnávam filmy a knihy. Ktorú knihu, ktorá bola nakoniec aj sfilmovaná, bežne človek prečíta za čas rovný dĺžke filmu? Hobit sa neráta :) To sú odlišné záležitosti. Čo dokázal Spielberg vtesnať do jedného snímku, tak to sa len tak nevidí, resp. doteraz sa ani naozaj nikdy nikde nevidelo. Tony geekovského materiálu, viem si predstaviť, ako to budú rozoberať v Big Bang Theory raz ako klasiku. A Imax? Čo dodať. Ako obvykle megaplátno, kde keď si človek nevyberie dobré miesto, tak ho nevidí celé (mne sa nestáva), takže zážitok. ()

JamesSi

""Varování: Jsem autista, ale Holy Dale byl větší.""" Jediné, co chybělo Osvícení byli digitální zombie a Ork. Teď když jsme je ale přidali Kubrikova rakev začala rotovat. Náhoda? Špekberg natočil další bejkárnu. Ale na to, že to běželo v kině nezachytil jsem žádný lag. Připojení bylo stabilní, ale ta grafika. Sice nedoskakovali textury, ale všichni měli hnusný ksichty. Kvůli tomu jsem novou grafárnu nekupoval. Vítejte ve světě, kde jsou všichni autisti. Neni divu, že je to svět, kterej vystrojil sám čarokněžník samoty Holy Dale, který snad nemohl vyslovit jedinou normální větu s dalším člověkem. A na tom si vystrojil byznys a udělal všechny asociálníma popkulturně založenejma mimoněma. Dokonce i byznysmen největšího kalibru si rád zakosplayje za mechagodzillu nebo náký podobný kajdžu. Samozdřejmě se nakonec dozvíme velkou fylozofickou větu: Realita je to, co je reálné. Jako díky Holy Dale, jako kdybych to nevěděl. A nakonec této nerecenze bych dal varování, že lidi nejsou čím kým se zdají na interetu. Třeba sexy holka může bejt stokilovej Chuck (ale nejni) a nebo zjistíte, že váš parták není obr, ale obryně a že nejni zelenej ale černej. Fakt šok ale. Ješte jedna věc - chtěl bych tuhle recenzi věnovat jedenáctiletýmu frackovi co mě killuje v CoDku a nadává mi do cikánů. Tebe taky jednou dostihne ten gejm ovr, až ti dojde, že jsi nicotá sviňucha, co nic nedokáže. Čauky mňauky. Jamessi left the chat. ()

Devadesát Dva

A ještě velmi slabé tři. Nedělám to často, ale tentokrát, ač jsem ji ještě nedočetl, se musím zastat knihy. Žasnu nad ovacemi k adaptaci, zase nejspíš proto, že lidi prostě moc nečtou. Ale jaká nostalgie na člověka vane z předlohy, spousta narážek, odkazů a i když je to víceméně spíš pro mládež, není to zlý nadprůměr, který to myslí dobře. Nicméně filmová adaptace zní jen jako bezcharakterní znásilnění (Wadea jsem si představoval mladšího, tady je jako příliš sebevědomej bejk co předstírá všechny dvě emoce, co má, překvapení, zaskočení), nemluvím ani o absolutně razantních změnách v příběhu, ve feelingu z postav, jejich hloubce, je to jako dvě komplétně jiné vize, což mě při faktu, že se sám autor na scénáři podílel nanejvíc udivuje, Spilbergovi se holt neříká ne. Samozřejmě, neočekával jsem od filmu příliš i tak, ale filmová verze je šíleně šablonovitá, bere si pár nejlepších myšlenek a ohýbá vše, co není dost šablonovité, dává nám vizuální onanii s trochou humoru a dělá z 'Ready Player One' jen další prázdnou popcornovku. Jestli někdo z tohohle cítil nostalgii, jste mrtví prázdní lidé. Jediná věc, co se mi vyloženě líbila je ztvárnění Hallidaye Markem Rylancem, z toho lehce vanul ten zvláštní pocit geekovské geniality a studu + T.J. Miller. ____ 55% ()

adam9

Jako tomu, kdo knihu nečetl, Spielbergovi tleskám. Dokázal totiž vytvořit dokonalý videoherní příběh, kde člověk bojuje za vyšší dobro, při cestě za svým cílem musí plnit složité úkoly spojené s popkulturními znalostmi nebo čelit krutému nebezpečí v podobě "vynulování" postavy a tudíž začínání znovu od píky. Nehledě na to, že během tohoto báječného dobrodružství si hlavní postava najde skvělé kamarády a stihne se i zamilovat. Film je vlastně jedním velkým splněním dětských snů každého geeka. Více zde má ext. recenze. ()

see_sawandrew

Že Spielberg na Velikonoce dodá řemeslně vymakaný biják, to bylo už předem jasný. Akční orgie střídají ty intertextuální, člověk se dvě a půl hodiny ani na chvilku nenudí, přesto po RPO do několika let ani pes neštěkne. Na filmu je až příliš vidět, že ho ve skutečnosti natočil sice hravý, ale už přestárlý páprda, který se zuby nehty snaží držet krok s dobou, přesto se nezvratně zasekl v osmdesátých letech. O herních světech a herní kultuře (která ostatně začala se skutečným uměním koketovat až na přelomu tisíciletí) film neříká zhola nic. Jako by po Atari nepřišlo už žádné dílo, které by ovlivnilo herní svět; jako by ještě dalších 40 let byl vývoj her stále jen one man show. Bezedná propast mezi osmdesátkami a časem, v němž se film odehrává, se bohužel projevuje i v odkazech na filmy nebo v hudbě. Generace končící mileniány si bezesporu užije DeLorean, Shining i We're not going to take it, ale mladší diváci se chytat nebudou. Ve výsledku RPO nabízí formu pro současnou mládež, ale obsah pro ty nerdy, kteří jsou dneska ženatí. Přes všechnu tu schízu jsem si film ale užil, i když na skutečnou symbiózu herního a filmového světa si budeme muset ještě počkat. Rozhodně jejím autorem bude někdo mladší než Spielberg. :-) 70% ()

NifKor

Jedno slovo WOW Čichám čichám nejlepší film roku? No s velkou pravděpodobností jo! Avengers se budou muset hodně snažit, aby překonali Ready Player One. Postavy jsou super hned jsem si je oblíbil, vtipy jsou hodně kvalitní, herci jsou super a ukázali hodně dobré výkony. Příběh no knížku jsem nečetl, ale mě se příběh líbil a byl dobrý. Easter eggy byly super čekal jsem, že jich tam bude hodně, ale tolik jsem jich fakt nečekal. Steven Spielberg si mě zase dostal tímhle filmem a dokázal, že ještě režírovat hodně dobře umí. Vizuální efekty byly hodně super a líbili se mi. Herní svět se mi samozřejmě líbil víc než ten reálný. Musím taky říct, že tohle je asi první film, který má 2 a půl hodiny a přišlo mi to, že to trvalo asi tak hodinu. A moc moc doporučuji jít na tenhle film do kina. Pokud jste hráč či jiný geek tak na tento film musíte jít. Jo a btw ten první úkol byl super nádhernej a surpově vymyšlenej. No prostě všichni co váháte jestli jít na tento film tak neváhejte a prostě jděte! Film Ready Player One: Hra začíná je úžasný film, který si určitě zaslouží 5 hvězd. 9,5/10 ()

wooozie

Obrovské překvapení! Marketingově podprůměrná kampaň a prkenné trailery zavinily pokles očekávání na samotné minimum. Nicméně šuškanda o jednom z nejzábavnějších dobrodružných sci-fi udělala své, takže jsem do kina nakonec zavítal s jednoduchým cílem, prostě se jít bavit. No a bavil jsem se a bavil jsem se opravdu hodně, přičemž jsem dostal přesně ten typ filmu, který i kdyby trval tři hodiny, pořád bych si ho užíval. Film s největším počtem popkulturních odkazů na metr čtvereční a celkově zpracováno s takovou láskou k filmům, hrám, hudbě,... prostě regulérní balzám na duši. Přehledný vizuál, skvělý soundtrack, super obsazení, nekončící dobrodružná pecka a hlavně je to čistá zábava. Nejlepší Spielbergův film minimálně tak za posledních 15 let. ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (viac)

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018

Steven Spielberg nám v březnu dodal Ready Player One a momentálně chystá pátého Indiana Jonese. Po Indym, jehož comeback proběhne 9. července 2020, se režisérská legenda vrhne na remake West Side… (viac)