Príbeh lesa

• Česko Příběh lesa (viac)

Po úchvatných dokumentoch Mikrokozmos, Putovanie vtákov a Oceány prichádzajú Jacques Perrin a Jacques Cluzaud s novým filmom Príbeh lesa. Nie tropického pralesa, ale nám všetkým dobre známeho európskeho lesa, ktorý pulzuje prekvapivo bohatým životom. Film vznikal na desiatkach lokácií po celej Európe počas štyroch rokov a s využitím tej najmodernejšej techniky a vďaka unikátnej metóde nakrúcania dokáže divákom sprostredkovať príbeh lesa od doby ľadovej až po súčasnosť... (RTVS)

Khanemis

Krásně natočený snímek s úžasnými záběry a smutnou linkou o následcích vzestupu lidské civilizace pro divokou zvěř. Nebýt chvílemi trochu rušivé hudby a především poněkud zbytečného vypravěče (jehož přítomnost pravda svědčí o zaměření filmu na mladší publikum, pro které bude naopak kladem) hodnotil bych i výše. Vynalézavá práce kamery ve svém oku pro detaily nemá chybu. ()

Spike86

Dokument zaměřený na vizuál, který zas až tak neprezentuje nějaká přírodovědecká fakta. V první půli se člověk kochá různými evropskými zvířaty a film se snaží střídat vtipné i dramatické momenty, jako např. z lovu. Ve druhé půli se začíná více projevovat zapracování časového aspektu do děje, kdy jsou nám záběry postupně prezentovány jako od doby ledové a vznik ročních období s jejich x-tým střídáním až po člověka a jeho devastující zásahy. A tak je zde poměrně náhlý přechod z krásné idyly do devastující přítomnosti, což nemusí každému sednout, a pokud je to cílené na děti, tak to už na ně může být dost drsné. Tato závěrečná část je tedy trochu kontroverzní a agitační, leč bohužel do značné míry pravdivá. Les a jeho obyvatelé jsou vytlačováni. 70% ()

Red_Head

Vždycky jsem měl pocit, že evropská Fauna je tak trochu podceňována a i já jsem byl toho názoru, že v Evropě není zvířecí říše tolik zajímavá jako na jiných kontinentech. Po shlédhnutí filmu Příběh lesa získá člověk opačný dojem. Poetizující záběry z lesů, u kterých máme pocit, jako by se natáčely u nás na Šumavě, jsou úchvatné. S každou scénou ve filmu člověk lituje skutečnosti, jak málo chodí do "naší" přírody. Vidět divoké koně, smečku vlků, souboj medvědů (mimochodem zde si na své přijdou i fanoušci Revenanta), padající ptáčata z hnízda, mláďata rysů atd atd je krásně meditující. Nic na tom nemění i neskutečně infantilní a trochu zcestný komentář Tomáše Hanáka či lehce agitující motivy filmu. Moc jsem to neposlouchal a nezajímalo mě to, ale ty záběry jsou opravdu krásné. Věřím, že takových filmů je nespočet, nicméně kolik takových jsme viděli přímo z oblasti Evropy. Film se dá shlédnout za 80,- na Aerovodu. ()

JeyeK

Výjimečný přírodovědný dokument. Sice bez nějakého hlubšího příběhu - snímek spíše zobrazuje obecně krásy lesa - ale zato skvělá vizuální podívaná. Bál jsem se, že se bude jednat jen o další tuctový National Geographic, ale nakonec se ukázal opak, a to hlavně díky úchvatným záběrům. Záběry, které muselo dát neuvěřitelné množství práce a času natočit, které má běžný člověk pramalou šanci spatřit vlastním okem a které, kdybych neviděl film o filmu, bych pravděpodobně považoval jen za velmi podařenou 3D animaci. Dosud nechápu, jak je možné, že se ta zvířata chovala, jako kdyby tam žádní lidé nebyli... Nakonec samozřejmě u takového typu filmu nemůže chybět alespoň malá hořká ekologická tečka. I tak hodnotím jako nadprůměrné. 80 % ()

Xmarc

Hvězda navíc za několik opravdu úžasných záběrů. Jinak nadprůměrná podívaná, která se ale bohužel občas přehoupne na úroveň jakési slátaniny, která toho chce mnoho říci, ale výsledný dojem to spíš kazí. Lesy jsou to ale krásné. ()

Tezuka

Krásné záběry zvířat z evropských lesů včetně Bělověžského pralesu, milovníkům přírody určitě mohu doporučit. ()

Me.Plus.You.

Báječný vizuál i zvuk. Mě chybělo nějaké ztotožnění jak to umí třeba David Attenborough. Zábavně poučný komentář by mi opravdu prospěl, protože otázek bych měl spousty :) ()

avalonek

V tomto příběhu člověk vidí,jaký jsme pro tuhle krásnou planetu zlo..Příroda si sama vystačí i bez nás,protože mi jen ubližujeme,ničíme.. ()

RoyBatty444

Európa v lese od praveku až po dnes a ako ju človek pretvoril. Nepochopiteľný záber naháňaného diviaka vlkmi v lese a iné unikátne zábery lesného života. ()

Kathykat

Nádherné záběry, nechápu, jak to natočili. Nicméně chyběl mi tam nějaký příběh, forma. Měli jen hodně záběrů, které splacali dohromady. K některým scénám by se hodil komentář.. Ale i tak, moc pěkné. ()

tomoch

Ako štandardný prírodopisný dokument by som ,,Príbeh lesa" neoznačoval - zábery sú naozaj nadštandardne vydarené (oplatí sa vidieť v kine) a spolu s hudbou tvoria dramatický a často vtipný zážitok. Celý film trochu kazí len prvoplánovo moralizujúci koniec. Nemám nič proti enviromentalistickým myšlienkam, práve naopak. Neviem však, či je správne vykresľovať vývoj človeka a civilizácie vždy ako negatívny či neprirodzený. Neviem, či je zrovna pozitívny. Nemyslím si ale, že my - ľudia - máme v rukách to meradlo, na základe ktorého môžeme stále posudzovať, ,,čo je prirodzené, a čo nie". ()

Bamayan

Neskutečně nudná, chaotická nepodívaná. Netuším na jaké téma. Že máme chránit přírodu? I ten jedenáctiletý kluk vedle mne po deseti minutách usínal... Největší záhadou mi je, proč to přivezli zrovna Aerofilms ... kdýž se t;očí takové kvanta DOBRÝCH filmů. ()

Reif

"Já viděl divoké koně", zazpíval by si Nohavica při shlédnutí tohoto snímku. Za všechno může zemědělství! Varg Vikernes kývá hlavou. ()

Barila

Nádherné a někdy naprosto neuvěřitelné záběry. Člověk má najednou pocit, jakoby opravdu stál v naprosté blízkosti divokého zvířete a má možnost vidět jeho naprosto přirozené chování, které i jako tichý pozorovatel v přírodě jen tak neuvidí. Nebrala bych to jako dokument, který mi má něco sdělit, nebo mě o něčem poučit, ale spíše jako mnoho překrásných, detailních snímku z přírody, které je třeba jen nechat na sebe působit. Kvůli tomu mě také v dokumentu rušil komentář a to jak francouzský, tak český. Český v podání T. Hanáka mi přišel možná ještě více nepatřičný než v originále. Jinak obdivuji obrovskou trpělivost a obětavost při natáčení, díky které vznikly tak skvostné záběry. ()

Tucne.prasa

Niektoré zábery sú fascinujúce a ťažko si predstaviť, ako ich natočili (beh diviaka hustým lesom). Niekedy sa zasa zdá, že vyhlásenie na konci filmu, že žiadne zviera pri nakrúcaní neutrpelo ujmu, je diskutabilné (ježkovia, ktorých podupali kone). Celkove pekná kamera. Ale umelé spájanie do príbehu u sekvencií, ktoré neboli natočené na tom istom mieste a čase, znižuje prírodopisnú kvalitu snímku a robí z neho beletriu. A to časom začne nudiť. ()

Za zvířaty do kina Atlas

Za zvířaty do kina Atlas

30.10.2016

Druhý ročník dokumentárního filmového festivalu Zvířata jsou taky lidi nabídne v pražském kině Atlas celkem 12 projekcí ve čtyřech festivalových dnech. Tématem přehlídky, která proběhne od 10. do 13.… (viac)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

14.07.2016

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 14. do 20. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)