Moderná zvieracia metropola Zootropolis je mesto ako žiadne iné. Skladá sa z niekoľkých obytných štvrtí, od nóbl predmestia Saharské pole po mrazivé sídlisko Tundrovka, domov polárnych zvierat. Je to skrátka miesto, kde všetky zvieratá žijú spolu, bez ohľadu na veľkosť a stravovacie chúťky, od najväčšieho slona, cez leva po najmenšieho piskora. Keď však do mesta dorazí ambiciózny policajný nováčik Judy Hoppsová, zistí, že byť prvým králikom medzi veľkými zvieratami policajného zboru nie je vôbec jednoduché. A pretože chce svoje kvality dokázať, využije prvú príležitosť a spojí sa aj s pouličným podvodníkom, lišiakom Nickom Wildom, aby vyriešila zložitý a záhadný prípad, smerujúci na najvyššie miesta mesta zvierat... (Saturn)

chrisofwar

Krásný film, krásná pohádka, kterou si užují jak děti, tak dospělý! Rozhodně jedna z nejlepších za poslední dobu. Pobaví a zaujme dobrými vtipy i příběhem. Dokonce i ten český dabing nebyl na konec úplně špatný ;) ()

Matysek1984

Já teda nejsem z toho až tak odvařenej jako 85% ostatních lidí. Animace skvělá, ale to je v dnešní době už téměř standard. Bohužel mě nejvíc rozesmáli lenochodi, kteří byli už v traileru, tím vlastně už tenkrát dali do oběhu nejvtipnější scénu, kterou už (pro mě) bohužel nic netrumflo. Neříkám, že jinak příběh a napětí a atmošku to nemělo, dokoukal jsem to se zájmem až do konce, ale je tu kupa jiných animáků, který si narozdíl od tohoto pustím klidně znova a znova, tento mě stačilo vidět jednou. ()

Necrophobic

Pokud je známkou kvality ,že od Zootropolis nemůžu odtrhnout svého čtyřletého syna tak plný počet.Pro dospělé za 4hvězdy.A lenochodi musí rozesmát i toho největšího prudiče. :-) ()

Cezar209

Rozpravka :o)) ALE je to krimi :o)) Velmi prijemna kreslena zabava s "krimi" zapletkou a humornymi dialogmi. Vyborne som sa pobavil napriek tomu ze hlavna hrdinka ma velke usi a vazi do 3 kg ...no a je kreslena :o)) Demostracia sily a vytrvalosti ...pricom sila nie je o pravom alebo lavom bicepse a vytrvalost o case na stopkach. Prirodzena selekcia na zaklade "dogmy o hadzani vsetkych do jedneho vreca" je pritomna nielen v risi zvierat.... ()

Callistor

Troufnu si říci, že až skoro dokonalé propojení detektivky a pohádky, světa dospělých a dětí. Zootropolis mě nadchla, jako už dlouho nic. ()

hydrogen

Úžasný animák. Dlho som sa pri žiadnom tak nezabavil. Po každej stránke. Vizuál krásny. Zvery krásne do detailu naanimované, obzvlášť mimika a zároveň zviera, ktoré tú mimiku má krásne vystihujú ľudské povahové črty, niekedy aj zamestnanie,teda zamestnancov :) . Je to veselé. Farebné. Nenudil som sa ani chvíľu. Niektoré sekvencie boli tak cute ako Karotka....Hudba z pera majstra animákovej hudby. Dalo by sa tu ešte veľa písať, ale bolo by to asi zbytočné. Dobro sa chváli samo. Odporúčam. P.S. Osobne neobľubujem počítačovú animáciu. ()

Robinex

Skvela prace! Animak ma bavit a tenhle to dal na plne care... nejlepsi asi ten mafian obklopeny lednima medvedama... lenochodi bez debat :)... moc prijemny vecer u takoveho filmu. Doporucuji. ()

monika_cz

Musím říct, že jsem byla velice mile překvapena a potěšena. Obávala jsem se klasická pohádky, kde už po 5 minutách víte, jak to dopadne. U Zootropolis jsem byla napnutá do samého konce. Super hlavní hrdinové králičice Judy a lišák Nick, vážně jsem se s nimi bavila. Nejlepší scéna ale byla u lenochodů, to jsem se vážně nasmála. Nebyla to ani tak pohádka, ale spíš humorná a napínaví detektivka plná zvířat. ()

kratajirka

Skvělý animáček - patrně zatím nejlepší v tomto roce - to jsem ještě neviděl AngryBirds a jiné další adepty na Titul. Zootropolis je ohromně zábavná a lidská komedie. Zvířata ztělesňují lidské neduhy či silné stránky a zároveň si ponechávají své charakterové vlastnosti z říše samotných zvířat. Scéna s lenochody je famózní - řekl bych nejlepší scénou z celého filmu a nejednoho suchara dovede ke ztřeštěnému smíchu - fakt boží. :D Zootropolis si vysloužil ode mě nejvyšší možné ocenění. Jen tak dále ... :) ()

Wolfis

Mňa veru animáky nikdy neomrzia. Táto snímka bola priam bravúrne zvládnutá po technickej stránke animácie a grafiky, detaily vychytané, prostredie sveta zvierat okúzľujúce a tie narážky na skutočný svet ľudí, tie boli fakt prepracované s troškou humoru, dokonalé na zaujatie aj staršieho publika. Z toho "iCarrot" ako narážka na mobily iPhone značky Apple som nemohol, naozaj trefné ako napríklad aj neprehliadnuteľné logo ZNN v odkaze na televíznu spoločnosť CNN a použiť namiesto baterky LED diodu blesku z mobilu, to jak keby som videl dnešných ľudí. Vidieť animák so zvieratami v ľudskej podobe - v ľudskom oblečení, s ľudskými vlastnosťami, s ľudskými nástrojmi, vecami, s ľudskými problémami ba dokonca ľudskou reflexiou - to je niečo originálne, čo si ma so svojím spracovaním a pekným príbehom v štýle akčného krimi v hlavnej úlohe zajačice Judy a lišiaka Nicka fakt že dostalo. Veľmi zábavné, milé spestrenie so super hláškami, ktoré vskutku pobavia, nehovoriac o leňochodoch, ktorí toho pre úspech veľa ani narozprávať nemusia. Scenár naozaj pestrý, hudobný podklad s rytmickými pesničkami od Shakiri, ktorá si vo filme strihla aj jednu úlohu, v pohode, postavy zaujímavé a za zmienku určite stojí aj kvalitný český a slovenský dabing. /zvieracích 95%/ ()

Erufael

Nenadchlo ...Nevím čím to je ...jestli jsem zmlsaný posledně kvalitně natočenými filmy, nebo něco filmu chybělo. Na 4 hvězdy to u mě nemá. A možná jsem měl taky jen mrzutou náladu, takže po nějakém příštím předívání třeba změním názor. ()

Ashleen

Pecková animace, sehranost, detaily, vtipné scénky, dobrá detektivka se zvratem a hlavně - všechno dohromady klape. To je Zootopia, nejlepší animák za rok 2016 (k 10.8. 2016). Dívala jsem se na to tedy v originálním znění, takže mi český dabing malinko trhal uši, ale to tak většinou bývá (i když nechápu nutnost vyměnit Zootopii za Zootropolis). Reference a zapojení mnoha části do lidského světa dodává Zootopii na originalitě a dva hlavní hrdinové jsou prostě úžasní. Trochu mi vadila scéna, kdy Nick Wilde vysvětluje Judy proč se chová jako podvodník, ta byla trošku nucená, ale hej, je to pohádka, ne film pro dospělejší diváky. Disney určitě musí zapracovat na pokračování! ()

malahradna

super zábava pre deti aj dospelých...je to farebné, skáče to, je tam príbeh, fajn hudobný doprovod, tiež dej a vývin postáv...až na malé chyby a hluché miesta je to super ()

Rymixta

Vskutku povedený film, plný děje, akce, dobré grafiky, hudby a všech dalších možných prvků. Musím uznat, že zápletka pro mě při prvním shlédnutí byla nečekaná a do konce filmu jsem se nenudila, český dabing tomu ještě dodal korunu. Snímky jsou opravdu vyšperkované co se týče grafiky. Nápad udělat ze slabé králičice policistku, která se skámoší s liškou, největším nepřítelem králíků, je skvělá. Zvířata se k sobě chovají jako lidé a konverzace doplňují podobnými hláškami. Just watch it! ()

Penta

Prisaham, ze tohle je ten nejsladsi, nejroztomilejsi a celkove nejlepsi animak, ktery jsem videla, zarucene zvedne naladu. :) ()

AndreiRanger

" Taky... Tě... vidím...rád..." :-D Zajímavé propletení animacie a detektivního příběhu, nic násilného, plné vtipných scének, opravdu zaujme. Pokud jste fandou odpočinkový oočinů, Zootropolis je určitě správnou volbou :-) ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

…a všechny jsou pokračování starších hitů. Tak by zhruba šlo shrnout to nejdůležitější z první letošní čtvrtletní konference společnosti Disney, na které vracející se šéf Bob Iger ubezpečil akcionáře… (viac)