Moderná zvieracia metropola Zootropolis je mesto ako žiadne iné. Skladá sa z niekoľkých obytných štvrtí, od nóbl predmestia Saharské pole po mrazivé sídlisko Tundrovka, domov polárnych zvierat. Je to skrátka miesto, kde všetky zvieratá žijú spolu, bez ohľadu na veľkosť a stravovacie chúťky, od najväčšieho slona, cez leva po najmenšieho piskora. Keď však do mesta dorazí ambiciózny policajný nováčik Judy Hoppsová, zistí, že byť prvým králikom medzi veľkými zvieratami policajného zboru nie je vôbec jednoduché. A pretože chce svoje kvality dokázať, využije prvú príležitosť a spojí sa aj s pouličným podvodníkom, lišiakom Nickom Wildom, aby vyriešila zložitý a záhadný prípad, smerujúci na najvyššie miesta mesta zvierat... (Saturn)

bratr_jezek

Myšlenka, že dravci budou v míru a souladu žít s býložravci zaváněla animákem pro mrňata, ale dočkal jsem se zajímavé detektivky, kde právě kontrast šelma a její oběť hrál ústřední roli. Připočtena zajímavá animace (město má různé sekce, holt ryby nemůžou žít na suchu, že) a několik nezapomenutelných vtipů (hlavně lenochodi) a máte tu plnohodnotnou zábavu pro malé i velké. Pro mne za plnou sazbu. ()

roflmao

Velmi dobrý animák, ale stejnak si nechám jednu hvězdu do rezervy. Lenochodi jsou OP! :) Po roce a půl zvedám na plný počet. Viděno Upscalované, bomba. ()

Rangifer

Animák s poselstvím, že pokud si chcete splnit sen, jděte si za ním, a je jedno, jestli jste zajíček, vlk, veverka, plešoun, tlusťoch, mentálně retardovaný nebo černoch. Dečka to pobaví, protože tam jsou zvířátka, a každý má rád zvířátka. Soundtrack není špatný, animace je hezká. A sem tam nějaký ten humor, hlavně na dopravním inspektorátu, kde pracují lenochodi. Zootropolis je utopistické město, kde masožravci a býložravci žijí pospolu v míru a blahobytu. Jen by mě zajímalo, co tam ti masožravci jedí? Zeleninu pozřít nemohou, ostatní zvířátka taky ne, to by už nemohli žít vedle sebe v jednom městě. Nejedí oni lidi? Nemají třeba masokombináty, kde místo krav, zabíjejí lidi a pak je prodávají třeba tygrům jako klobásy? To v tomhle filmu asi neukáží. Ale je to zajímavá teorie. ()

Kakraholt

Když si člověk odmyslí tu neoliberální sluníčkářskou propagandu, kde se i silnější musí stydět za to, co přirozeně je, protože je to podle nově vyprojektovaného společensko-politického řádu nekorektní a nezbyde mu, než se nechat ovládat i trapným králíkem, tak to byl velmi dobře zvládnutý animovaný film. Bylo to vtipné, akční, místy i dospělé a i kriminální zápletka ušla. Děti teď již asi chápou, že i malý ustrašený zmrdeček může vyjebat s největšími predátory této planety, pokud za ním ten ideologicky perfidní systém stojí. ()

Hansolo35

Jo...joooo. Vypadá to jako nevinná hříčka pro děti s mluvícími zvířátky. Ale zaměníme-li ty "nevinné" dravce za jisté, do Evropy momentálně importované etnikum, získá všechno úplně nový rozměr. Zblbnout děti už do mala, aby věřily tomu, že "dravec" (čti muslim), je dobrák, kterého lze domestikovat. Takže je jasné, že i v tomto filmu musí být pachatel něco nevinného. Ovce a berani. Ano, přesně tak. Ovce se snaží zdiskreditovat dravce. Lišák pomáhá zajíci. Díky za dokonalý výplach mozku. ()

McGuffin

Zootropolis: Město zvířat, Zootopia je film pro děti a jejich rodiče, kteří jim ho tak či onak zaplatí nebo dovolí shlédnout. Dva nepravděpodobní parťáci a hlavní hrdinové ve scénáři Phila Johnstona a Jareda Bushe vyšetřují, jeden jako svou práci a druhý jako vynucenou zálibu, zločin. Mizení a otrávení více než desítky dalších postav. Scénáristickými, vyšetřování nezbytně ztěžujícími překážkami jsou vlastní nedostatky titulních postav, jejich sebepodceňování, nedůvěra rodičů, pošťuchování, předsudky, hlava mafie a její bodyguardi, protivenství nadřízených, lenivý úřad, honičky, ironie a koneckonců i to, že jsou všichni zvířata (bajka, že). To je na sedm čtvrtí hodiny trvající film dostatečný zápřah a protože řešení nástrah nepostrádá jinotaje, vtip, předvídatelnost a spád, jsou s časem prožitým mezi začátkem a koncem této zvířecí detektivky malí i velcí diváci spokojení. ()

a_hofferson

Na tento film som počula dobré ohlasy a čítala kladné hodnotenia, tak neviem, prečo som si ten film nepozrela už dávno! Každopádne ma to veľmi bavilo, a určite si ho niekedy rada pozriem opäť. Krásny príbeh odvahy a odhodlania, vzťah medzi hlúpym zajacom a prefíkanou líškou (alebo naopak?). Animák, ktorý má v sebe veľa narážok na reálne postavy, či filmy, obsahuje riadnu dávku humoru, dobrú zápletku a napínavý dej. ()

olivertris odpad!

Drazí scénáristé a režiséři z hlavního animačního filmového studia Disney, jdetě už s těmito halucinogenními výplody fantazie do prdele. Po shlédnutí tohoto filmu mi zbyl v krku pocit vyprahlosti a cítil jsem určitou averzi k tomuto filmu. Vidět film s antropomorfními zvířaty po několikáté od studia Disney mi nepřináší žádnou satisfakci. Upřímně, ty rodiče, kteří vezmou své dítko na tento paskvil, tak musí být v soukromém životě velikými zoofily a zvrhlíky. Celý film na mě působí jako velká furry propaganda, s cílem naverbovat nové členy do okultní skupiny, která, díky Bohu, není zas tak známá v ČR. Zároveň celý film depiktuje svět, který nemá žádné rasové stereotypy, a tak vzniká neskutečně utopická společnost, ve které všichni jsou stejně rovni, jak lev, tak křeček. Proto mě existence tohoto filmu neskutečně deptá a jakmile budu mít chuť založit rodinu, moje děti nebudou o Zootropolis nikdy vědět. Teď mě omluvte, jdu se vyzvracet. 1/10 ()

LaVolpe

Zootropolis je už na prvý pohľad veľmi podarený svet, ktorý bol do posledného detailu prepracovaný a výborne sa mi páči aj myšlienka toho, že cicavce sú tu v životných veľkostiach, preto musel byť vymyslený spôsob, ako vyhovieť či už slonom, tak aj malým hlodavcom.    Príbeh by som zaradil k typu tzv. buddy-cop filmom, ale nemôžem povedať, že by bol opozeraný a reálne som bol prekvapený z toho, ako sa to začalo celé zamotávať, dokázal som sa do toho vžiť a dúfal som v uspokojivé rozuzlenie, ktoré nakoniec prišlo.   Jedinú vec, ktorú by som možno vytkol, je fakt, že mi uzatvorenie prípadu prišlo až príliš uponáhľané, ale emócie a celkové fungovanie vzťahov a vykryštalizovanie všetkých latentných prvkov by som považoval za vhodné ospravedlnenie tohto drobného nedostatku.   K celkovému zhrnutiu poviem len toľko, že celý tím Byrona Howarda a Richarda Moora dal do filmu Zootropolis maximum, podarili sa im aj joky (scéna s Flashom a Priscillou je ikonická!) a referencie na klenoty filmografie boli čerešničkou na torte.    Očakával by som aj pokračovanie, aj keď mám trošku strach z toho, že už by tam nebolo čo ponúknuť a myslím tým to vyzdvihnutie originality sveta, v ktorom cicavce žijú. Ak by ale Zootropolis 2 malo vzniknúť, museli by tvorcovia dobre premyslieť prvky, ktoré divákom predstavia. Každopádne im držím palce a teším sa na to! ()

Farnstorm

Neskutečně povedené dílo , postavy, děj, animace za mě jeden z nejlepších animáků co jsem viděl. Zajímavá hlavní zápletka a vedlejší postavy. myslím že každý padnul smíchy při scéně s lenochody. ()

cenitel

Povedenej animák i s příběhem, první animák co překvapil dokonce i zápletkou. Úplně přesně jak z hraného prostředí jen se zvířaty, taková klasická krimi se jen tak nevidí v podobě animaku😀 Hvězdička +. Postavy vtipné, dokonce i s přispěním Shakiry💪 Zootropolis se líbí určitě všem dětem i dospělým by mohlo. Dát 5 hvězdiček, to už je TOP STROP. Dávám 87% a 4* zaslouženě ()

PanLord

Přátelé, za mě nejlepší animovaný film pro děti i dospělé od dob největší Shrekovy slávy. Fakt parádní pecka, u které se nenudíte. Všechno funguje tak, jak má. Jednoduché dialogy, jednoduché poslání nikdy se nevzdávat a respektovat odlišnosti. Pro současnou degenarativní generaci by mělo být shlédnutí Zootropolis povinností. Začněte už v útlém věku. ()

MrMartinTm

I po 7 letech od vydání je Zootropolis stále moje nejoblíbenější Disneyovka. A má to hned několik důvodů. Tenhle film je totiž prostě neuvěřitelný. Tak zaprvé, kdo by sakra čekal, že uvidím naprosto perfektní krimi detektivku v animáku se zvířaty :D Ale vážně, takhle dospělý, takhle sofistikovaný a komplexní děj podle mě nemá šanci dítě pořádně pochopit. Navíc, Zootopia vytvořila jeden z mých nejoblíbenějších filmových světů. Tohle totiž není takový ten film, kde by mohli být lidé, ale kvůli tomu, že to je animák, tak tam jsou prostě zvířata. Tenhle film má až překvapivě chytře vybudovaný svět. To, že je město rozdělené na čtvrtě podle velikostí zvířat nebo podle jejich prostředí. To jak je celý svět přizpůsobený nejrůznějším zvířatům. Malé detaily, které dost pravděpodobně na první zhlédnutí ani nepostřehnete, třeba fakt, že je zde obrovská stěna v podobě klimatizace, přičemž na straně, kde fouká studený vzduch je sněžná zóna a žijí tam lední zvířata a naopak na druhé straně klimatizace, kde se vypouští teplo, tak je poušť pro pouštní zvířata. Takhle promyšlený a opravdu chytře vybudovaný svět se v animáku jen tak nevidí. Opravdu skvělý film, který je podle mě naprosto perfektní pro dospělé a umí dokázat dospělým, že i animáky nemusí být jen pro děti. 9/10 ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

…a všechny jsou pokračování starších hitů. Tak by zhruba šlo shrnout to nejdůležitější z první letošní čtvrtletní konference společnosti Disney, na které vracející se šéf Bob Iger ubezpečil akcionáře… (viac)