Moderná zvieracia metropola Zootropolis je mesto ako žiadne iné. Skladá sa z niekoľkých obytných štvrtí, od nóbl predmestia Saharské pole po mrazivé sídlisko Tundrovka, domov polárnych zvierat. Je to skrátka miesto, kde všetky zvieratá žijú spolu, bez ohľadu na veľkosť a stravovacie chúťky, od najväčšieho slona, cez leva po najmenšieho piskora. Keď však do mesta dorazí ambiciózny policajný nováčik Judy Hoppsová, zistí, že byť prvým králikom medzi veľkými zvieratami policajného zboru nie je vôbec jednoduché. A pretože chce svoje kvality dokázať, využije prvú príležitosť a spojí sa aj s pouličným podvodníkom, lišiakom Nickom Wildom, aby vyriešila zložitý a záhadný prípad, smerujúci na najvyššie miesta mesta zvierat... (Saturn)

Jimmy15

Bomba, postupně zjišťuju, že mám pro animáky nějakou slabost. Zase parádička jak má být. A k tomu výborná detektivka. No jo mohlo bych takových filmů být víc. ()

Klajnik

Detektivní prvek mě bavil a částečně to vypadalo, že by z toho mohlo být něco většího, avšak nakonec je to jen další kýčovitá pohádka s poučením o toleranci. ()

Ollie235

Pohodový a poměrně nápaditý animák s dobrou zápletkou a solidním množstvím referencí a hlášek. Některé pasáže (hlavně na začátku) byly na můj vkus trochu slabší, děj navíc až příliš předvídatelně směřuje k očekávané pointě, ale to se dá v rámci žánru odpustit. Naopak u scén s lenochody a Mr. Bigem jsem se nasmál jako už dlouho ne. ()

dan4815

Za mě je to na čtyři mrkvičky z pěti. Zootropolis je taková milá alegorie dnešní tápající společnosti. Kdyby byl film natočen o pár let dříve, věřím, že by mě tak nebavil. Dospělému divákovi poměrně dobře ukazuje přenesenou absurdnost dnešní mentality na zvířátka. S velikou rezervou bych to nazval Orwellovskou Farmou zvířat pro děti. Dravci se museli přizpůsobit slabším jedincům, ačkoliv tomu evoluce nikdy nepřála, což třeba krásně ukazuje, že i lidská společnost se postupně mění v stále více homogenní kulturu, nebo přinejmenším mentalitu. Každá postava, nebo spíše druhové zastoupení má poukazovat na lidské vlastnosti typické pro dnešní společnost - lenochod na úřadě, lišák zloděj nebo nenápadná ovečka Führer s tendencí vést si své stádo. Film také nabízí pohled na klasické stereotypy - rodiče Hopkavé nebyli nikde dál, než za svým polem, svůj úzký rozhled nevědomě protlačují i do své dcery, které příliš nevěří, že se stane policistkou v hlavním městě. Lišák opět ukazuje, že předpojatost k nějakému druhu může vyvolat onen jev, kvůli kterému jsou lidé předpojatí. Ale abych nerozebíral podobnost s lidským světem, myslím si, že v animáku hraje výraznou roli mezizvířecí vztahy. Hopkavá s lišákem sehráli jednu z nejlepších postav v tomto filmovém žánru. Emoce a celkový děj je dostatečně hluboký a poměrně méně předvídatelný, že se to zdá uvěřitelné. Jasně, člověk tuší, že se Hopkavá s lišákem stanou nejlepšími kamarády, ale jaká cesta k tomu bude vést, to je věc druhá. Krásné pomalejší budování vztahu s výbornou gradací příběhu, který v žádném okamžiku filmu nenechá diváka podívat se na hodiny. A humor je dobrým bonusem, a myslím si, že lenochodi na inspektorátu by si zasloužili vlastní animák. Rozhodně doporučuji, a to animáky příliš nemusím, protože mám při sledování pocit, že bych si měl ještě jít pro Sunar a přesnídávku. ()

Dejvi21

Velice podařený animák, který je nejen zábavný, ale také zajímavý, protože o dějové zvraty a všelijaká překvapení tu opravdu není nouze. Nápady jsou využity na maximum a z kina člověk odejde s pocitem absolutní spokojenosti. I když, mít přímo v titulcích gramatickou chybu "V české znění", to mě za celý film překvapilo asi nejvíce. ()

Illy

Tak tohle mě fakt bavilo. Ftipný, dobrej detektivní děj, holky si jednou stříkly do kaťat..... jeden z nejlepších animáků za poslední dobu. ()

Cerechtan

"I thought this city would be a perfect place where everyone got along and anyone could be anything. Turns out, life's a little bit more complicated than a slogan on a bumper sticker. Real life is messy. We all have limitations. We all make mistakes. Which means, hey, glass half full, we all have a lot in common. And the more we try to understand one another, the more exceptional each of us will be. But we have to try. So no matter what kind of person you are, I implore you: Try. Try to make the world a better place. Look inside yourself and recognize that change starts with you." ()

Eterninox

Milý ale neinfantilní animák se spoustou dobrých nápadů, vydařeným humorem, společensky relevantní myšlenkou, i promakaným audiovizuálem. Emočně mě to sice nezasáhlo tolik, jako lepší pixařiny, ale jinak prakticky nemám, co bych vytknul. 85% ()

Flopik

Možno som do toho išiel s veľkým očakávaním ale mne tam proste niečo chýbalo.Možno troška málo tej vtipnej časti.Určite pochvala že je to niečo nové.Animácia skvelá myslím že tam nieje o čom.Hudba super a príbeh nenudil.Za top jednoznačne leňochodi.U mňa silné 4*. ()

Furmi

Pre mňa momentálne najlepší mainstream animák až od čias Ratatouille. Svieži, veľmi vtipný, úsmevný s detektívnou zápletkou ktorá nesklame ani staršie publikum. Pozitivnými emóciami nabitá jazda pre celú rodinku. Jednoznačne kandidát číslo jedna na tohtoročného oscara. 88% ()

Mattij

Snad od dob Wall-eho tu nebyl tak chytrý animák, který tahá za nitky v různých rovinách. Ať už jde o narážky na filmové klasiky (či chcete-li přímo žánry), vtipné momenty, detektivní zápletku či naivní cestu za svým snem. Ve všem a ještě víc Zootopia vyniká a podává tak natolik nenuceným dojmem, že pro mě nejenže je nejlepší animovaný film tohoto roku, ale zároveň patří mezi nejlepší filmy vůbec. Bravo! ()

Blueeyes

Zootropolis je za jasných pět hvězd. Judy Hopkavou si musíte zamilovat pro její roztomilost, vůli a poctivost, pro mě ale větší váhu má postava lišáka Nicka. Je to prostě stejně neodolatelný floutek jako Flynn Rider z Na vlásku. Okouzlující, vtipnej, tak trochu rebel a tak trochu správňák. Zpracování Zootropole je naprosto geniální, každé zvíře promyšlené, každičká čtvrť dotažená do maxima. Body navíc si zaslouží písnička od Gazell a lenochodi. Jediné s čím mám trošku problém je pro mě přílišný politickosociálně korektní přesah, ale co už... i tak je to za pět. ()

Hepy13

Mám rád tyhle animáky který maj dospělácký humor a vymazlené vtipy. Pomalý úředníci (lenochodi) na dopravním inspektorátu, Gazelle místo Adelle, mrkev místo jabka na iphonu, kmotr krtek, televize ZNN misto CNN, a mazanej lišák. Přidejte si k tomu, roztomile poskakující zaječici Hopkavou (a její hodně povedený český dabing, jak roztomilý, tak i trefený co do barvy hlasu). Bezchybnou animaci (hlavně bych vypíchl mimické výrazy zvířat dotažené k naprosté dokonalosti) dostanete vymazlenej moderní animák. A i když příběh není uplně originální, Známe ho především z krimi komedií, kdy strážníkovi vypomůže s vyřešením případu nějaký ten křivák. Tak v animovaných barvách ho za originalní můžeme považovat. P.S. - Mrkvička - jedno z nejroztomilejších osloveních jaký jsem kdy slyšel :-) ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

…a všechny jsou pokračování starších hitů. Tak by zhruba šlo shrnout to nejdůležitější z první letošní čtvrtletní konference společnosti Disney, na které vracející se šéf Bob Iger ubezpečil akcionáře… (viac)