X-Men 2

• USA X-Men 2 (viac)

X-Meni. Narodili sa s jedinečnou genetickou mutáciou, ktorá im umožňuje vládnuť nadprirodzenými schopnosťami. Pod vplyvom profesora Charlesa Xaviera (Patrick Stewart) slúžia ľudstvu. Chránia svet. Ten im však nedôveruje a bojí sa ich. Po nezmyselnom pokuse o atentát na prezidenta Spojených štátov, ktorý údajne spáchal neznámy mutant, sa verejnosť dovoláva zákona, ktorý má mutantov dostať pod kontrolu. Na čele antimutantského hnutia stojí armádny veliteľ a vedec William Stryker (Brian Cox), o ktorom sa tvrdí, že na mutantoch robil pokusy. Mutantov nenávidí a chce ich totálne zlikvidovať. Keď zistí, že jeho vlastný syn je mutant, bez milosti ho zabije. Stryker mal v minulosti do činenia tiež s Wolverinom (Hugh Jackman) a pozná tajomstvá jeho minulosti. Keď Wolverin pátra po svojom pôvode, uvedie Stryker do pohybu svoj antimutantský program. Sú však aj mutanti, ktorí sa postavili proti ľudskej civilizácii. Jeden z nich, Magneto (Ian McKellen), práve ušiel z väzenia. Je nepriateľom X-Menov. V situácii, keď sa všetci mutanti stali štvancami, navrhne X-Menom spojenectvo proti spoločnému nepriateľovi – Strykerovi. X-meni a ich spojenci sa vydávajú na najnebezpečnejšiu misiu v živote... (TV JOJ)

Maw

Nečekal bych, že dvojka bude mít vyšší hodnocení než jednička a taky s tím nesouhlasím. Mě se první díl líbil tedy víc než druhý. Ale tím nechci říct že má dvojka příliš vysoké hodnocení, nýbrž jednička ho má příliš nízké. Od druhého dílu jsem asi čekal víc, než mi dal, ale samozřejmě je to prvotřídní filmová podívaná. ()

frxXx

Ľudia mutantom stále neveria, chcú ich odstrániť pre bezpečnosť ľudstva a pritom sami chcú využiť ich moc na ovládanie sveta! Opäť dobrá akčná "podívaná" so sympatickými (a aj sexi ženskými) postavami ako u jednotky tak nemením hodnotenie. ()

helrohir

Dvojka X-menov si udržala kvalitu jednotky. Oproti prvému filmu je tu trochu viac psychológie jednotlivých postáv, viac nečakaných situácií, akcia je opäť nadupaná a všetci herci sú výborní. Rozhodne sa jedná o jedno z najlepších filmových spracovaní comixového príbehu vôbec. ()

anyonecek

Pokračování úspěšného 1. dílu je stejně dobré jako 1. díl. Stejné herecké obsazení, které nezklamalo ani zde a příběh se zdárně vyvíjí dál. Efekty jsou pěkné a hudba také není nejhorší. ()

ManOfPhoenix

Opravdu velmi propracovaná práce. Singer opět předvedl, že mu to s X-Meny jde, a dokazuje to v tomto úžasném snímku. Hugh Jackman byl jako Wolverine opět skvělý, nechyběla ani Halle Berry či Ian McKellen. Co se týče nováčků, Shawna Ashmore, Aarona Standforda, Briana Coxe a Alana Cumminga, byli naprosto skvělí. Cumming pěkně hrál Nightcrawlera, Ashmore a Standford jako Iceman a Pyro jsou dobří, a Cox, brilantní herec. Co víc si přát. Cestou za Wolverinovou minulostí je v celém filmu velmi zajímavá, a bylo skvělé vidět poprvé spojit síly mezi X-Meny a Bratrstvem. Skvělá práce pane Singere, jen pokračujte s X-Meny dál. ()

Dinsberg

Hlavní figurou je Magneto v podán Iana McKellena. Pár scén o pochybnostech jednotlivých X-Menů, ale nezachrání akční prázdnotu. Což u akčního filmu je neodpustitelné. Co ale kvituju je myšlenka, kdy se lidé bojí toho, co nemůžou pochopit. A když to nelze ovládat, je třeba to zničit. ()

kubilov

X-Men 2 je více než důstojné pokračování prvního dílu, které v leckterém srovnání předčí. Pro mě jsou to však typově až překvapivě odlišné filmy, jelikož zde, v druhém díle, máme možnost vidět více zamyšleníhodných situací, propracovanější akci, ale možná se malinko vytrácí lehkost, která doprovázela celý první díl, proto bych se do velkého srovnávání nepouštěl a raději filmy ohodnotím stejnou známkou. Nic z toho však neznamená, že by Bryan Singer odvedl špatnou práci, to rozhodně ne, opět je vidět, jak si s filmem vyhrál, protože od zajímavě pojaté postavy Briana Coxe po třeba "odchod" Magneta z vězení je to vše velmi propracované. K lepšímu propletení děje samozřejmě přispěje i nový vztah mezi Magnetem s zbylými X-Meny, toto velmi zajímavé oživení tak jistě zmate nejednoho diváka, který nezná předlohu, podobně jako například zase trochu vylepšená postava Wolverina, která dostává ještě lepší look než v předchozím díle, což bude nejspíš většími Jackmanovými zkušenostmi, každopádně je to krok vpřed. ()

kiros179

X2 je druhý komiks, kterému bez jakéhokoliv výčitek svědomí dávám plné hodnocení. Skvěle pokračuje v duchu prvního dílu, zápletka se nám rozjíždí několika směry (Stryker / Magneto / Wolverine), svižná akce, opět skrz na skrz silné postavy, bez laciné nutnosti virtuálně ničit polovinu Ameriky jak tomu dnes bývá zvykem. Několik nezapomenutelných scén (útok na prezidenta, zátah na mutantskou školu, Magnetův útěk z vězení), dozvídáme se toho stále více o postavách samotných a i vyvrcholení filmu má koule. Jean v podání Famke Janssen je neskutečná kost! Ať se snažím sebevíc, nenapadá mě jediná maličkost, kterou bych filmu vytknul, s hodnocením tedy nemůžu jinak. Je to hlavně tento díl celé série, který mě utvrdil v myšlence, že právoplatným králem komiksové série jsou X-meni (slza nad tím, že něčeho podobného se nedočkali Watchmeni). Avengers na něj při vší své bombastičnosti něco málo ztrácí - což se projevuje při následných shlédnutích filmu, tam kde Avengers blednou, X-meni stále září, Batman je tak osekaný všech komiksových prvků, že si dovoluji ho z této kategorie vyhodit - jinak jako série by byla asi i před iskákama, ale nedá se svítit, název (předloha) a škraboška na hlavě z mého pohledu nedělají komiks komiksem. Singer se svojí X2 dotáhl sérii na vrchol. 100% ()

Brano

Pokračovanie komixovej adaptácii o X-Menoch s nadprirodzenými schopnosťami. Nebolo to najlepšie, no i ani najhoršie. Dalo sa to pozrieť a myslím, že po tej dejovej stránke to prevýšilo aj jednotku. U mňa priemer. Záver opäť ako v jednotke nezaujal. /60%/. ()

Guran

Tento díl je stejně suprový jako první. Bryan Singer nám jen ukazuje, že je to velký režisérský talent. Budete prostě nadšeni! ()

ostravak30

Jsem opravdu spokojený, že si X-Meni udrželi svou kvalitu. Že nešli dolů. Mě se líbí hlavně to, že stále nejde jen o našlapanou akčňárnu, kde se to hemží výbuchy a neustálými bitkami. Je to hodně promyšlený příběh. Škoda, že se to nedá říct o jiných natočených komiksech Marvelu. Stále zajímavý příběh, který je napínavý až do konce, k tomu opět kvalitní herecké výkony a mě baví nápaditost jednotlivých xmeních schopností. Tohle má prostě hlavu a patu a to je na tom všem to nejdůležitější. Opět jsem byl spokojen. ()

PAVLIS

70% Nedokážu se na první vidění s přerušováním reklamami rozhodnout, je-li děj zbytečně komplikovaný a natahovaný nebo naopak propracovaný. Vím ale jistě, že je dvojka lepší než jednička. Minimálně ve schopnosti probudit dětskou radost z dovedností mutantů, schopnosti napnout a celkově vtáhnout. 13.8.2017 - 82% / 75% IMDB. ()

johnny01

Spoilery. ... Z Magneta, která byl v 1. díle nepřítel, se stává spojenec - celý film čekáte, kdy zradí. Jeho osvobození skýtá nelogičnost - jak mohl strážce projít detektorem kovů, když jeho krev obsahovala železo? Ale železo v krvi má každý! A to množství nemohlo být o mnoho větší, neboť by ho to zabilo. Jinými slovy - zdá se to nesmyslné. Stryker i policisté pak byli docela brutální - využití jeho syna až odporné. Strach z mutantů u rodičů nebyl uvěřitelný, stejně jako to, že si Rogue našla kluka, kterého se může dotýkat! Nebylo lehké se vyznat v pubertálních mutantech. Soubojů mutantů mezi sebou bylo spíše méně, což byla škoda. Slabé bylo i využití počasí při leteckém souboji - mělo být více tornád a mlhy a měl do stíhaček uhodit blesk. Výtka míří i k českému překladu - je nepříjemné, když se ta samá postava v 1. díle jmenuje Bouře a ve 2. Storm. Co se povedlo byl v obecnosti příběh, závěr (možná škoda, že to neusekli dříve - zrovna by se hodil otevřenější konec poté, kdy Magneto odchází od profesora :-) ale i tak se závěr povedl), využívání schopností mutantů i jen tak (zchlazení limonády), povedené bylo i zabití Deathstrike. Nejlepším mutantem suverénně bylo křičící dítě! :-) ()

Gamekeeper77

Už jsem skoro zapoměl, jak je dvojka dobrá. Je tu víc akce, propracovanější a zajímavější děj s hodně živým průběhem a na vizuální stránce je pokrok taky dost znát. Hodně se mi líbil například výborně vymyšlený Magnetův útěk z plastu. Určitě lepší než první díl. 87%. ()

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

17.09.2015

Bryan Singer, režisér X-Men, X-Men 2 a X-Men: Budoucí minulost, nám příští rok představí X-Men: Apocalypse. Ano, čtyři z jeho (brzy) devíti filmů jsou z mutantí série, není tedy divu, že Singer… (viac)

X-Men ztratili Rogue, Apocalypse bez staré party

X-Men ztratili Rogue, Apocalypse bez staré party

29.12.2013

Bryan Singer se v X-Men: Budoucí minulost snažil vrátit na plátna co nejvíce herců z původní trilogie i První třídy. Jednou z nich byla i Anna Paquin alias Roque. Ta na placu strávila pouhý týden… (viac)

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz