Ghoul

• Česko Ghoul

jizvoun

Na druhou stranu jsem od Jákla nečekal nic jinýho než odpad. Ale jeden bod za snahu trochu ty naše zatuchlý filmařský vody oživit něčím svěžím a novým. ()

Prusovka

Ať si říká kdo chce, co chce. Mě se film líbil. Bála jsem se jak malé dítě a to, podle mě, ke správnému horroru patří. Jen jednu věc bych vytkla, ten konec, jak se tam "jakoby objeví opravdový Čikatilo". ()

Destoroyah

Veľmi ma prekvapilo že môže existovať aj Ukrajinský Blair Witch. Herci celkom dobre hrajú ale nie sú až taký ohromný a zdá sa mi že dej je až príliš nudný pretože iba koniec filmu je celkom napínavý. Celé sa mi to zdá ako keby to celé nebolo domyslené ale je to aj celkom fajn ľakačka takže moje hodnotenie je jasné. HODNOTENIE: 6/10 ()

Miroslav.Zac

Jediný český found footage snímek, který stojí za shlédnutí a prakticky také jediný, který má české tvůrce. Jen škoda, že herce si musel Jákl dotáhnout odjinud, jako by mu našinci nebyli moc dobří. ()

kolmanius

No nevím, Jáklovy se podařilo vytvořit dílo, které může konkurovat klasickým lekačkám a jenom to, si myslím, je samo o sobě na čecha úspěch. Na druhou stranu tohle na dobytí hollywoodu ani zdaleka nestačí. Film je od začátku do konce klišé a dobře předvídatelný, v podstatě film do svého žánru nepřináší nic nového. Další obrovská chyba je, že lekací scény stojí hlavně na hlasité zvukové stopě, v kině mě z toho po hodině začla bolet hlava, a to je podle mě špatně... každopádně 3 hvězdy za to, že se čech snaží o takovej progres, kdyby to byl film z americké produkce, tak bych prdnul mozná tak tu jednu hvězdičku. ()

tmag22

Nejdříve jsem si říkal dam 3 na český film vlastně dobrý. Pak jsem si říkal, ale vždyť tam je jen pár lekaček a pak vubec nic.Po 15 minutach je jasné kudy se příběh bude ubírat. No tak po zralé úvaze a srovnání dávam jednu. Ale fakt musím uznat, že to je žánrově čistý horor potud vše v pořádku. Ale scénáristicky ani režijně tam není nic co by mě vzalo a posadilo na zem. ()

majki

Ghoul má výborný děj, zápletku, příběh o kanibalovi, samozřejmě nesmí chybět duch, vyvolávání, démon... Jen ta ruční třesící se kamera mi docela vadila, protože na můj vkus toho bylo moc, i když chápu, že se vlastně jedná o natáčení dokumentu, ale po Záhadě Blair Witch a nespočetně dalších hororech natočených "ruční" kamerou už to jednoduše trochu otravuje. Značnou dobu sledujete ve tmě jen světlé hopsající kolečko na velkém plátně. Vžijete-li se do toho, že utíkáte temným lesem a s nátlakem děsivě moc decibelů zvuku vám do toho kolečka něco vrazí nebo se náhle něco děsivého objeví a samozřejmě to zaútočí přímo na objektiv kamery, tak to vlastně funguje výborně. Při filmech tohoto typu mi vždycky dokáže značně vyděsit, když se začne vyvolávat duch a i když to někdy není úplně v plánu, místo ducha přijde démon, který vám to dá vyžrat, že jste ho vyvolali. Když to tedy shrnu, bavilo mě to, děsilo mě to a ještě chvíli potom, co jsem vyšel z kina mi skákala hlava, jak moc jsme běhali s představiteli, kteří natáčeli ruční kamerou. Zasloužené 3*, chvíli jsem přemýšlel i o 4*, ale to už bych s tou chválou asi moc přehnal. Na můj vkus se ke konci opakoval stejný záběr mockrát, kdy běžíme po lese pokaždé s někým jiným a za někým jiným, ale úplný závěr s pojídáním lidského masa byl vcelku originální a dodalo to tomu smysl toho, o kom se to vlastně dokument točil. ()

1990Jirik

Nepřekvapím hodnocením, jelikož to skrátka na trojku bylo. Co se mi na Ghoulovi doslova líbí je to ,že je to snad první horor (slovo horor do uvozovek) , z České produkce, který je víc než-li odpad. Námět mi přišel jako klasické klišé, kterých je dneska doslova plná prdel, ale zase na druhou stranu jsou to přesně ty typy filmů , které neurazí a sem tam i překvapí. Za mě je to spíš takové malé zklamání, čekal sem že autor se zaměří víc na duchařinu a víc na budování atmosféry, bohužel tomu tak nebylo. Takže film mě nedokázal vtáhnout tak abych byl jedním z postav. Zas na stranu druhou , až dokonce diváky šponoval tím , že jim neukázal kdo ve skutečnosti dělá "bububu" , což mě se osobně hrozně líbí a moje zvědavost mi pak nedovolí se byť koutkem oka kouknout jinam než-li na plátno. Další úžasnou věcí na Ghoulovi je celkové prostředí filmu a i ono vyvolávání duchů a sem tam opravdu velmi nepříjemné pobíhání v noci po lese, kdy kolikrát sem si říkal , že to hraničí spíš s hororem než-li s thrillerem. No a teď se dostanu k věcem co mě na filmu doslova vytáčelo a to sice lekáky... Ano chápu , že lekáky jsou nezbytnou součástí filmů o duchařině, ale sakra toto?! například scény typu kdy zabírá půdu něčeho se lekne , vlastně ani nic strašidelného tam není, ale prostě režisér musel dát otravné zesílení zvuku aka volume 300%+ , takže ve finále jsem se nelekl vůbec ničeho ve filmu pouze hlasitých zvukových efektů což je opravdu škoda... Nehledě na to , že mi přišel film tak trošku jako Blair Witch jinak a když si tyto filmy srovnám tak jmenovaná čarodějnice z Blair měla oproti Ghoulovi atmosféru , že ani hudbu nepotřebovala a přitom sem měl husinu až na zadku. ()

Ahas_ver

Od filmu jsem čekal originální zápletku a alespoň průměrné herecké výkony, ale obojí mne zklamalo. Pojetí "třaslavé kamery" a la dokument mne dost obtěžovalo a oči dostaly zabrat. Kdyby s tímto filmem autor přišel před Záhadami v Blair Witch, asi by to znamenalo něco víc, ale takto? Nevím. Představitelé hlavních rolí mne nezaujali, jediné, co předvedli je několik hádek a dost křiku. Není to vysloveně průšvih, ale film rozhodně neprorazí a za pár let o něm neuslyšíme. ()

Hanyss_22

No, k hororu bych přirovnala maximálně úžasné lekačky. Jinak nic.. :) Ale příběh super. On když si člověk před tím o těch dvou kanibalskejch magorech něco přečte, tak zjistí, že je to tak reálný, až to není vůbec hezký. Když si člověk spojí 1 + 1, tak to sedí. :) a pak už jen vysvětlit toho ducha. No, člověk, kterej zmasakroval, znásilnil a sežral 53, a bůh ví kolik ještě, lidí má zlý energie asi dostatečně nemyslíte? ()

artudytu

Jméno Čikatilo zní už tak samo o sobě hrozně, pokud si člověk zjistí dopředu, co byl za zmr_a. Ve filmu je poprvé použít právě v pravou chvíly, pro umocneni zoufalství a strachu, kterému je skupinka vystavena. Celkově nechybí klasické lekaci scény, ani ty krvavé. Podpořeno temnou atmosférou a beznadeji. Konec překvapil. Nedoporučuji slabším naturam. Za mě horor horor horor, jak má být. ()

foxocs

Účel to splnilo bolo mi z toho nechutne a niekoľko krát ma myklo aj keď som vedel že sa niečo chystá (perfetkne načasované ostré zvuky a pohyby kamerou ) horor ako má byť navyše ma prekvapilo že CZ :) ()

fcapab

"Českej Blair witch". Film o Čikatelovi, který toho má s Čikatilem společného asi jako vaření s Hruškou má něco společného s vařením. Leknou se akorát tak ušní bubínky efektů v kině. A nejvíc mě sralo čvachtání při chůzi v suchém lese... ()

Petromilka1

Na to že horor není vůbec můj oblíbený žánr, držela jsem basu se svým mužem a šla s ním do kina. Musím říct, že jsem asi v půlce filmu, měla sevřený žaludek i zadek a chtěla jsem vzít do zaječích, ale ani ne tak kvůli lekavým scénám , jako spíš při vcítění se do příběhu! Empaticky založený jedinec jako já, to možná vezme hůř, než tomu ve skutečnosti je. Shrnu to asi tak, že film je velmi dobře udělaný, působí opravdově a zaujal mne i příběhem! Klidně by to mohlo mít časem i pokračování....ale někdy míň znamená víc :) ()

Chroe odpad!

Naprosto otřesný, otřepaný FF horor který kopíruje už tak dost špatné filmy, které vznikly dříve. Příšerní herci, naprosto hrozná kamera, scénář jak od idiota. I jako studentský film by to byla ostuda, tahle amatéřina na poblití. Navíc jsem šel do kina na kanibalismus kolem Čikatila a ne na duchařinu pro pubertální. Pane Jákle, snad Vám tahle zhovadilost pomůže poplatit co Vám hoří u prdele, protože pokud jste to natočil kvůli něčemu jinému než penězům, tak je na čase nechat režii režisérům a hajdy zase skákat do beden. ()

mivael odpad!

Ještě nikdy se mi nechtělo odejít z kina....až dneska...ale fakt to nebylo od strachu ale nudou! Takovou nudnou slátaninu jsem tedy dlouho neviděla. Předvídatelné lekačky, efekt stejný jako by mi někdo bouchl papírovým pytlíkem před obličejem, taky se leknu, ale nic hororového na tom není. Několik diváků odešlo, a já se jim nedivím. Prvních dvacet minut filmu jsem si říkala, že se to snad brzy rozjede, ale bylo to spíš směšné než hororové. Žádné napětí, žádná husí kůže, žádné napětí, za mně a moji mamku tedy palec dolů. A to jsme milovnice hororů, ale tady jsme si hlavně přáli aby už byl konec. ()

kamilek2

Je to takový slepenec. Nemužu říct, že by tam bylo něco překvapivého a nakonec je jedno jestli kanibal ji Čikatelo nebo někdo jiný. V podstatě je to klišé které se dá použít kdykoliv a kdekoliv. Ale co se musí nechat Jákl tu práci odvedl s fortelem. Co je tedy tragedie je to 3D zpracování, nezažil jsem 3D z kterého by mě tak bolela hlava, tady evidentně je nějaká technická chyba. Pokud mužu doporučit běžte raději na 2D verzi. ()