Top Gear: Patagonský speciál

(relácia)
  • Veľká Británia Top Gear: Patagonia Special
Dokumentárny / Športový
Veľká Británia, 2014, 120 min

Na počest motorů V8 vyráží trojice moderátorů pod vedením Jeremyho Clarksona v ojetých vozech s těmito motory napříč Argentinou do nejjižnějšího města světa - Ushuaiy. Čeká je 2400 km přes Andy až do Ohňové země... Dnes se ocitneme v Argentině ve městě Bariloche, kam přijíždí trojice moderátorů a vydává se na dlouhou cestu. Při té by rádi uctili mizející motory V8, proto použijí tři ojetiny právě s těmito motory. Jeremy přijíždí s nadčasovým Porsche 928 GT, Richard s poněkud přehnaným a jasně zeleným Fordem Mustang Mach1 a James překvapivě s rudým dvouturbovým Lotusem Esprit. Před jízdou si zkritizují vozy, poté míří do 210 km vzdáleného domu, kde se ukrýval Butch Cassidy. Užívají si krajinu, silnice a své vozy, čeká je ale nelehká cesta plná nástrah a problémů... (TV Prima)

SHit4U

Když máte pověst buřičů a sejdou se dohromady až neuvěřitelné okolnosti, máte zaděláno na kvalitní lynč kdesi v Argentině, kde i policie zmůže totální hovno. Škoda, že to takhle skončilo, věřím, že i když celý nápad dílu nebyl originální a všechno už jsme viděli, že na konci si hoši vymysleli, něco co by nám vytřelo zrak a všichni bychom byli spokojení. Ale jelikož konec byl poznamenaný tupostí Argentinců, dostali jsme dva tempem rozvláčné díly, kde vám největší radost udělalo Jamesovo zranění. Nicméně jsem měl zase pocit, že sleduji díl, který nebyl tolik založený na pevně daném scénáři, což už se mi u Top Gearu dlouho nestalo! A po Americe máme další akční konec, takže tři hvězdičky a vztyčený prostředníček směrem k Panské 895/6, 110 00 Praha 1, kde má Argentina velvyslanectví. ()

ondrula

Oproti starým speciálům musím říct, že mě zklamal výběr aut. V8 a co jako? Z toho se máme posadit na zadek? Kdyby si chlapi namísto toho vybrali pickupy, dodávky nebo třeba auta z východního bloku, byl by tam určitě větší prostor pro legraci než když si vyberou nadupaný sporťáky. Přestože bych řekl, že nepřízní osudu bylo dost a obtížný terén se taky nějaký našel, spektakulárních rozměrů speciálů z Botswany či z Indie to nedosahovalo. Když si James zlomil tři žebra a přesto natáčel dál, tušil jsem za tím nemilosrdnou smlouvu s BBC, tudíž to James musel přetrpět i za cenu toho, že zbytek filmu svým bolestínským nasráním poněkud kazil. Dramatizace konce, kdy po nich Argentinci hodí pár vajíček a šutrů, byla dle mýho zbytečná a zasadila humornému žánru svou stylizovanou dokumentární vážností dost velkou ránu. ()

airwolfis

Standardně bych dal tři hvězdy, ale za ten úprk na konci, za kamenování od místních a za to, že to všechno Top Gearští dali do éteru - tak přidávám jednu hvězdu navíc ;). Hlavně, že to přežili a můžou nás bavit dál... ()

Itar

Stále výborné, i když ze speciálů jedno z nejslabších dobrodružství. Už jenom kvůli tomu konci nicméně stojí za zhlédnutí. ()

laepus

Zajímavý výběr aut - zvláště Jamesův Lotus pobaví. Jinak v tomhle díle není nic, co by člověka opravdu nějak totálně rozsekalo, co by ještě předtím nikdy neviděl. Každopádně laťka kvality je stále velice vysoko - asi tak jako jihoamerické Andy, které několikrát musí překonat, stejně jako překonávají řeky, pouště, bažiny a jiná úskalí. ()

IvcaSammet

Patagonský speciál sice není jedním z nejlepších co se týče zábavy, ale určitě patří mezi nejnebezpečnější. Po pravdě by mě docela hodně zajímalo, jak vlastně naše milované trio přepravili na bezpečnou půdu Chile ... První část byla slabší než druhá, hlavně proto, že se tam zas až tak nic moc dělo. Každopádně už na začátku druhé části mě tuhla krev v žilách, když se trio svěřilo, že ne všechno vyšlo podle plánu. Nejvíc líto mi bylo asi Jamese, který má na zranění prostě smůlu. Naštěstí to byly "jen" zlomené žebra, ale i tak věřím, že to muselo být velké utrpení ... A pokud jde o závěr celého speciálu, seděla jsem se zatajeným dechem a jen vytřeštěně hleděla na obrazovku. Myslím, že takový závěr nemohl čekat absolutně nikdo. A právě proto si myslím, že za takovou statečnost a hrůzu, kterou si všichni prošli, si i tento speciál rozhodně pět hvězdiček zaslouží!! ()

rexino

Top Gear stále patrí k mojím obľúbeným programom, ale už to vyzerá trocha smiešne keď 10 minút sa strácajú po pustine a pozerajú do mapy, že ako sa dostanú z tejto situácie, keď za nimi je 20 RangeRoverov štábu v ktorých sú minimálne 2 GPS-ka. V predchádzajúcich špeciáloch bolo tiež niečo iba "naoko", ale oveľa menej čo si pamätám. ()

char_t

Top Gearu docházejí nápady i lokace, a tak po parádní Barmě přichází Patagonie. Tři starší sporťáky, protlačené těžkým terénem? To už tu bylo... Nehody a opravy, napínání s ještě absurdnějším náhradním autem, vzájemné poškozování aut, nic nového. "Přestavba" aut tentokrát ještě víc očividně spáchaná profíky a naprosto bez efektu. I většina výjezdů do terénu je způsobena hodně okatým zásahem scénáristů... Nakonec je tedy na celých ubíjejících dvou hodinách nejzajímavější konec, což je paradoxně jediná část mimo scénář - jediný díl Top Gearu, kde problémy nebyly naskriptované a nahrané, ale reálné. Snad pro příště vymyslí něco lepšího. ()

texa

Nejlepší díl! Po všech speciálech se tady najde od všeho něco, reakce v Argentině trošku krutá, až to bylo napínavé :)) ()

JetDryerFan

Už to není co to bejvávalo, možná už jsme se týhle trojky překoukali a nebo už kucí prostě nemají věk aby dělali vylomeniny také tendence a kadence jako v jiných speciálech... Zlatá Bolívie nebo Vietnam. :) ()

Forty-

3 stare V8 (Porsche, Lotus a Mustang) cez Argentinu a Chile. Prerie, sotolina, hory, sneh, more. Prva cast slabsia (klasicky Top Gear special bez stipky inovacie), druha cast sa paradne rozbehla a konecne pribudol nejaky sviezejsi humor. Koniec diplomaticke fiasko, pretoze domaci nezabudli ani na 30+ rokov stary konflikt na Falklandoch ... ()

Polcas

Obrovské sklamanie!Prvú chybu spravili producenti,výberom zlých áut(namiesto na V8-kách mali ísť na pickupoch).Druhá chyba bola,že chlapi to doslova hrajú podľa scenára.Chýba tomu prirodzenosť,spontánnosť a teda aj humor.Otázkou teda je,či to bolo kvôli nedostatku natočeného materiálu alebo je chyba niekde inde. ()

Maniik88

Tentokrát mi to prišlo moc silené, umelé, maximálne nepravdepodobné a ohrané. Z Topgearovských špeciálov, ktoré som videl, asi najslabšie po Indickom špeciály. ()

subic

To je zřejmě úplně poprvé, že nedávám Topgearovskému speciálu plný počet bodů. Když vzpomenu na rok 2009, kdy udělali na jihoamerickém kontinentu Bolivijský speciál, která byl skvostný a taky na to použili čtyřkolky. I předchozí africký dvojdílný speciál má v sobě něco víc topgearovského, což jsem tu nenašel. Tady už si jen dělají naschvály jako vždy a nepřicházejí s ničím novým. Ale nevadí, on to zase trochu dorovnává ten úprk celého štábu do Chile na konci před rozhořčenými davy v Argentině. ()

Renie42

Další nádherná země, opět plno dobrodružství, vtipné čepování paliva a také vtipný popis auta jménem Lehko Odejde Technika Úplně Strašná. Nevím, jak to znělo v originále. A ta mrtvá kráva, ta mě dostala. Myslela jsem, že Richard sežene nějaké konzervy s fazolemi, ale to zvíře na střeše, to bylo hustý. Docela drsný konec to mělo. Mám pocit, že když jsou hlavy vygumovaný, ať už kvůli zeměpisu nebo historii, nic s nimi nehne. ()

NeMiQ

Neviem či Top Gear začína upadať do stereotypu a len akási vyššia neidentifikovateľná komediálna moc ma drží pri pozeraní jeho dosť podobného humoru stále dookola, ale proste vedia pobaviť. Aj keď mám pocit, že tento špeciál bol slabší než predchádzajúce a priemeru ho zdvihol dramatický záver (Ach chalani vy ste si o to svojou politickou nekorektnosťou koledovali už dlho, všakže? :) ) Patagónia je prekrásna a keby nebola na opačnej strane zemegule tak by som ju išiel jedného dňa navštíviť. ()

ESNYR

Top Gear, sleduju občas a i když nejsem zrovna fanda do aut, tak se celkem bavím. Speciály mají své kouzlo, protože odpadá nudné testy aut, povětšinou těch které se mi nelíbí a odpadá nudná část z cenově dostupným autem. Patagonský speciál je slabý. A to tak moc že jsem dlouho zvažoval jen jednu hvězdu. Jízda přes bažinu a nebo tím pololesem, byla tak okatě nahraná, že jsem dost přetáčel. Buď by se na ty speciály už měly vykašlat, nebo se vrátit k lepším nápadům. Vietnam a Botswana, zůstanou tedy nadále nejlepšímy speciály. Jen 2 věci mě tady v Patagonském speciálu dokázaly zaujmout. První byla přestavba sporťáků na pick up, protože to vypadalo super. A druhá, že James May z autem neudělal vůbec nic a dokázal tak že má jediný k těm autům alespoň nějaký vztah ( tímto ještě stoupl v mém žebříčku oblíbenosti ) ()