Čo keby Hitler v roku 1945 nezomrel, ale len zaspal? A čo keby sa prebudol v 21. storočí? Ako by sa asi tváril a našiel by v našom svete spojencov? Dostal by sa opäť do politiky? Ale určite áno! (Cinemart SK)

ConanVJ

Rozhodně zajímavý film na zamyšlení. Hitler skvěle obsazený, příběh pěkný. Hodně pobavily vtipy a pasáž s čoklem jak na cvičišti, tak i v autě. Film místy působí autenticky díky zkutečným reakcím na postavu Hitlera. Mě se film líbil opravdu hodně . 90% :) ()

Volodimir2

Predlohou pre tento film sa stal knižný bestseller, „Er ist wieder da“, napísal ho 48 ročný syn maďarského emigranta a Nemky Timur Vermes. Už posledný film o Hitlerovi „Pád Tretej ríše“ vykresľuje Hitlera veľmi ľudský, ako obyčajného človeka a táto fikcia sa zameriava na reakcie ľudí po znovu zjavení Adolfa Hitlera po 71 rokoch, ktorý sa voľne prechádza po dnešnom Nemecku. A práve tieto reakcie sú jadrom tohto filmu. Je veľmi smutné, že mnohokrát sa nedá inač reagovať, ako súhlasiť s názormi fiktívneho Hitlera. Veď sociálne, ekonomické a politické problémy súčasného Nemecka sú v skutočnosti aj problémami celej Európy. A tak keď sa k ľuďom prihovorí človek ich rečou a predkladá im to čo chcú počuť musí nasledovať len varovný prst, ako ľahko sú ľudia manipulovateľný. Film je vtipnou, mrazivou, cynickou ale pravdivou sondou na súčasnú politiku celej Európskej únie. ()

hous.enka

Začátek filmu byl výborný: v roce 2017 se na sídlišti probudí Hitler, který poznává současný svět. Je zmatený, rozčarovaný a spoustu věcí nechápe. Potud film šlape jak hodinky. Ale pak se to spojí s mizernou kariérou televizního reportéra a jde to kytek. Jakmile má - SPOILER - Hitler proslov v televizi, je to vrchol filmu a tady to mělo skončit. Zbytečných posledních třicet minut už budí rozpaky a ta stopáž je kvůli nim přepálená. Ano, trochu to připomíná Borata a to je v tomhle případě podle mě špatně. Je to takový průměrný film, ze kterého si budete pamatovat jen ústřední motiv. Zbytek zapomenete. ()

maddy

Nemôžem sa ubrániť pocitu, že som čakal o dosť viac. Predsa len natočiť v dnešnej dobe komédiu s Hitlerom a tobôž keď si ju natočia Nemci je slušná odvaha. Bohužiaľ, mám pocit, že z toho nápadu „Hitler v súčasnom Nemecku reflektujúci aktuálne problémy“ sa dalo vyťažiť omnoho viac. Čakal som sofistikovanejší prístup k látke, no na môj vkus sa film po väčšinu času drží dosť stranou, nechce byť priveľmi kontroverzný, ani ísť problémom priamo na koreň a povedať ich ako sa hovorí na plnú hubu. Názory, ktoré sa poväčšine času vyslovujú vo filme by tak dokázal povedať každý druhý okoloidúci a nebolo kvôli tomu ani potrebné vyťahovať z hrobu Hitlera. Pretože jemne kontroverzná je iba samotná postava a to, že sa jedná o TOHO Hitlera, ale nie jeho činy vo filme. Prvá polovica v štýle Borata, kde sa jazdí so „skutočným“ Hitlerom po Nemecku a reálni ľudia to reflektujú, tak nie je nijako objavná, zaujímavá alebo akokoľvek nápaditá a od akokoľvek originálnej satiry má dosť ďaleko. Viac ma bavila práve druhá polovica, ktorá sa ako čítam podľa tunajších komentárov už značne vzďaľuje od knihy a prináša do filmu vlastný vklad, kde sa zobrazuje sila médií cez ktoré sú názorovo ovplyvňované rôzne ovečky pred televíziou. Následne to vygraduje do skvelého, výhradne pre film vymysleného „meta“ záveru, v ktorom sa prelína kniha a film, respektíve kniha podľa ktorej sa natočil tento film bola vo filme Hitlerom napísaná a podľa nej sa následne točí vo filme jej adaptácia (vôbec to nie je zložité, práve naopak, iba to napísané vyznie komplikovane). Až tam začína byť celé posolstvo filmu značne znepokojujúce, akurát je škoda, že v tom čase už film končí. Až v záverečnej pol hodine sa začína reflektovať aj samotná knižná predloha, samotný Hitler a jeho manipulácie a vôbec mal som pocit akoby došlo k zmene režiséra, lebo zrazu je film režijne o niečo vyspelejší, o stoosemdesiat stupňov sa zmení nálada filmu, atmosféra a celkový prístup k tomu o čo chce vlastne film vypovedať. Ako komédia, tobôž satira, mi tak Er Ist Wieder Da prišla po väčšinu veľmi málo vtipná, značne jednoduchá a bez akéhokoľvek presahu, ktorý si tento námet už z princípu vyžaduje, v závere ako reflexia súčasnej doby a Hitlera v dnešnej spoločnosti sa tam odrazu ten presah vzal, no to už bol veľmi mrazivý úsmev a bohužiaľ aj blížiace sa záverečné titulky. CELKOVO: 3* (6/10) ()

SaNcHeZ_cz

Kdo by řekl, že musí přijít Adolf, který si troufne nastavit současné politicko-společenské situaci zrcadlo. I když mě knižní předloha začala v půli tak trochu nudit, její filmová adaptace téměř nemíří vedle. Místy sice trochu stagnuje, nicméně když se do něčeho zakousne už nepustí. Dodává jak karikaturu, tak lidskou osobnost i válečného zločince a zvíře v jedné osobě. Výtečný Oliver Massuci, skvělé zpracování a moderní audiovizuál, to vše hraje skvěle do karet této až mrazivě aktuální komedii. [75%] ()

dejww

Skvěle komické a výstižné. Do současného dění skutečně zapadající. Jenom je škoda, že se tvůrci filmu nedrželi více knižní předlohy a pár věcí si vymyslely. Jinak nemám filmu prakticky co vytknout. Rozhodně jedna z nelepšících komedií které jsem kdy viděl. ()

Karlas

Vůdce v poloze klauna, filozofa, vizionáře i historické hrozby se za doprovodu stále okouzlující Katji Riemann prochází německou společností na hraně kulturního úpadku. "Mezi obyvatelstvem panoval němý vztek, nespokojenost se stavem, která mi připomínala rok 1930, akorát že tehdy pro to neexistoval ten trefný název... ÚNAVA Z POLITIKY." ()

Pierre

Ten námět je ultra kontroverzní a ultra přetažený za vlasy. Ale lákavý a s velkým potenciálem. Ten, ale nebyl úplně využit. Tedy alespoň ve filmu. Dovedu si představit, že je kniha dobrá a možná si ji i přečtu. Film měl slibný začátek, ale pak mě tak nějak přestával bavit. No, za ty dvě hodiny jsem ani jednou nezasmál. Pouze párkrát pousmál anebo ocenil nějaký dobrý nápad (malovávání lidí na ulici). I tak jsem si uvědomoval, že film chce něco říct a má zajímavé myšlenky. Autentické záběry s náhodnými lidmi, co se s Hitlerem vesele zdravili byly děsivé. Přiznám se, že se mi nepovedlo rozeznat, co všechno byla fikce a co skutečnost. Ale jedno je nad slunce jasné. Hitler není veškerým lidstvem vnímán jako ta největší bestie. Někteří lidi jsou tak tupí, že ještě vykládají jakou měl pravdu . Zkrátka by mu dokázali znovu podlehnout. Však je i mezi současnými politiky spoustu novodobých Hitlerů. Odkazu tohoto člověka se nezbavíme. To vše bylo ve filmu nějakým způsobem řečeno a je to svatá pravda. Jako takové filozofické drama, to bylo dobré. Ovšem jako komedie moc dlouhé, násilné a nevtipné. Takže za tři. ()

kaylin

Dostal jsem to, co jsem tak nějak čekal. Není to až tak úchylné jako třeba "Borat", ale místy je tak společenská kritika stejně úderná, možná ještě údernější. Nevím, jak moc je toho nahraného, ale i tak si myslím, že Hitler by měl bohužel mezi námi pořád své stoupence. Zábavné a dovedené do parádně deprimujícího konce. ()

slunicko2

Hezké téma poněkud shazuje německý humor. Nicméně i z tohoto suchého a neschopného zpracování mě mrazilo. 1) Dílo není o Hitlerovi, ale o současné civilizaci a zejména mediálním světě. 2) Hitlerovy politické poznámky k dnešku jsou vskutku aktuální. 3) Očividná snaha o politicky korektní humor filmu škodí. 4) Závěr v duchu německé sebekritiky přináší dvě vtipné pointy. 5) Vermesovu knížku si přečtu. ()

Dr. Hawkeye

Film je vlastně úplně jiný, než skvělá kniha, kterou byl inspirován. A zdá se, že to bylo ku prospěchu věci. Jiné médium si vyžaduje jiný přístup a myslím si, že ten tvůrcům vyšel. Je to satyra, ale rozhodně se u ní smíchy nepotrháte. Spíš z ní chvílemi mrazí. Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale za dokonalou parafrázi na Untergang scénu jsem tu čtvrtou přihodil... ()

stration

Celkem zdařilá taškařice, které chybí trochu víc koule a lepšího Hitlera. Párkrát jsem se i solidně zasmál. Nejhorší je ale závěr, kdy najednou, v rámci korektnosti, jsou všichni hozeni do jednoho pytle s Hitlerem - jsi proti EU? Jsi fašoun! Jsi proti devastaci západní kultury? Jsi fašoun! Jsi proti hromadnému příjímání uprchlíků? Jsi fašoun! Nechutní neo-Marxisti! ()

Lucjen

Opäť kamera, ktorá mi nie je po chuti, no tentokrát som si v priebehu filmu zvykla, i keď to autentickosť nijak nezvýšilo, čo bol zrejme zámer. Oliver Masucci nemá chybu. Humor nesklamal, funguje takmer počas celého filmu a zaznejú aj skutočné perly. V polovici sa tempo trošku zadrhne, no iba aby prišla navrch ešte silná myšlienka, ktorú som vôbec nečakala. A je tu zas skutočne nie je iba komédiou, tá je snáď iba podklad pre niečo viac. "Nikdy vás nezaujímalo, prečo ma ľudia nasledujú? Niekde vo vnútri sú rovnakí ako ja." ()

JohnMiller

Ide o vycibrený čierny humor, na ktorý nenatrafím každý deňí. Predstavte si, že z nejakého neznámeho dôvodu sa Adolf Hitler teleportuje do súčastnosti. Najprv netuší čo sa deje, na chvíľku sa stane bezďákom,, potom sa však začne aklimatizovať, zisťovať čo sa stalo a ako by sa to dalo podľa jeho predstáv "napraviť". Hitler napríklad objaví internet a mnohé iné vymoženosti. Inteligentný humor, ktorý pomerne realisticky zachytáva Hitlera a možno aj vtipne poukazuje na to čo by robil, keby sa v nejakej alternatívnej dimenzii niečo také stalo, ma neskutočne bavil. Ono tá prvá hodinka je naozaj iba sranda našej spoločnosti ktorá z Hitlerového precízneho rečníckeho nadania spraví internetový fenomén, ktorý zarába peniaze. No neskoršie v tom cítiť aj poučenie lebo Hitler si začne uvedomovať svoju moc a patrične ju začne využívať. Dôkazom, v takom sarkastickom duchu, je to, že sa história môže opakovať, a to iba vďaka, ignorovaniu a zatvoreným očiam spoločnosti ()

CageDepp

Chtělo by to druhý díl, jak dá svět do pořádku, když se mu to poprvé nepovedlo. A docela chyba, když byl u televize a přepínal programy, že nenarazil o nějaký dokument o sobě. To by byla určitě sranda. ()

higuain

Dost rozpolcené. Předlohu jsem nečetl, takže nemůžu soudit jak moc je to s ní kompatibilní. Film jakoby nevěděl, jestli být hlavně komedií nebo mrazivým zrcadlem společnosti. Chce být něco mezi. Chce být hodně vtipným satirickým komentářem na dnešní dobu, daří se mu to však tak napůl. Hodně cením originální premisu, jen bych byl asi radši, aby to bylo víc na zamyšlení. Takhle to funguje spíš jako velmi solidní komedie s pachutí trochu nevyužitého potenciálu. ()

PP66

Je to komedie a není to komedie. Zamyšlení nad krizí Evropy trochu jinak, kterému nechybí dobré postřehy, ale postrádá hloubku příčin. Humorný pohled na demagogii "včera", taktéž dnes. Kino MAT. ()

hygienik

Kniha vo filme o filme... Je to nemecký variant Stratených v Mníchove. Mníchov je zjavne "problematickým mestom" dejín viacerých národov. Ale na rozdiel od Ztracených, toto bolo ľahko pochopiteľné aj pre (s)prostého diváka - mňa. Mnohovýznamový meisterstuck, čo ma teší o to viac, že knihu som nedočítal, lebo ma nebavila. A nevadí mi ani vytĺkanie ideového kapitálu, poukazovaním na imigrantskú krízu. Pridalo to len ďalšiu vrstvu, ktorá bola tak evidentne prvoplánová, až sa stala zaujímavou a filmu ako celku to neublížilo. ()

radektejkal

Když už jsem viděl "Vlhká místa", zatoužil jsem spatřit něco suššího - i když "druhý příchod" Hitlera je fikcí, protože ten je tu stále (stačí se jen podívat na aktuální program české státoprávní televize - možná ta by se fírdovi líbila víc, i když vaří se v ní také dost). Spolu s "Goodby Lenin" tvoří "Welcome Hilter" satirické dvojče, které může pobavit i toho, kdo se nad tím moc zamýšlet nehodlá - už ten vstupní gag s "tašentůchem a handtůchem" (slova, která jsme také kongeniálně přejali)... Nicméně, satira je to břitká - a rozhodně se netýká jen Němců! ()