Film sa odohráva počas vyhrotených momentov pred zahájením kľúčových Jobsových prezentácii, ktoré menili dejiny, a to nie len počítačové. Prvý krát stretávame Jobsa v polovici 80-tych rokov, kedy na trh uviedol Macintosh. Od prvých minút utvrdzuje divákov v tom, že  reči o jeho neznesiteľnosti neklamali. Je to monštrum, ktoré šikanuje svojich podriadených za nesplnenie nesplniteľných príkazov, ponižuje matku (Katherine Waterston) svojej dcéry, ktorej otcovstvo aj napriek súdnemu rozhodnutiu  neuzná, do krvi sa háda so svojou pravou rukou Joannou Hoffmanovou (Kate Winslet), pokiaľ nedosiahne svoje. S ubiehajúcimi minútami sa však z jednorozmerného psychopata stáva osobnosť, ktorú budú diváci chápať, obdivovať, ale samozrejme takisto aj nenávidieť. Asi ako každú ľudskú bytosť, ktorá videla o kúsok ďalej, než všetci ostatní. (Barracuda Movie)

De Large

Výborné, excelentné dialógy ako napísané, tak aj zahrané. Nebol to komplexný životopis, iba špecifické udalosti, ale stálo to za to. ()

StereoHearts

Neskutočne úžasné zobrazenie tejto časti Jobsovho života :) Scény ma nikdy nenudili napriek tomu že mám o jeho živote skoro väčší prehlad ako o svojom :D Tak isto použitá hudba, kamera, zobrazovanie jeho vzťahu k ľuďom naokolo, a nie len úžasný Steve ako ho poznáme z predstavenia produktov (Tým nechcem povedať, že by nebol úžasný) Ukončené pekne aj nepriek tomu že to zobrazuje iba určitú časť života, no o to detailnejšie... Piráti zo Silicon Valley prekonaný, aj keď ten sa zameriaval viac na firemné problémy no tento film bol viac ako by povedal Steve "Uživateľovi prívetívý" ()

S.Fisher

Jobse uznávám jako vizionáře,avšak nikoliv jako člověka.Byl to pro mne nesympatický člověk,který poblouznil Ameriku svými produkty.Nemám Apple v lásce,avšak to s mým hodnocením nemá co dočinění.Líbil se mi více film o Jobsovi s Kutcherem.6/10 IGN (3 z 5 hvězd) ()

Ray.Eery

Skvělý film, zajímavě pojaté zpracování -> Není to jeden z těch filmů co popisují celý život, jen určité okamžiky jeho kariéry a života. Poskytuje nám náhled na jeho život z trochu jiného úhlu než předešlý film s Ashtonem Kutcherem z roku 2013. Jediná podmínka tohoto snímku, nesmíte na něj chodit pokud o S.J. a jeho životě skoro nic nevíte. Protože jak už jsem zmínila není to klasický životopisný film, místo jeho života vám ukáže jeho osobnost, chování, chyby....ukáže vám Steva Jobse jako člověka co chtěl pomoci všem lidem po celém světě, ale přitom tím ubližoval většině lidem ve svém okolí včetně jeho samotného. ()

ABC1

Film má vynikající, vtipné, úžasné dialogy, Kate a Michael hrají skvěle, hudba bezvadná...jen ten konec si mohli odpustit, kdyby skončil o 20 minut dřív, byl by dokonalý!!! ()

bigmatko

nemôžem sa pridať k obdivovateľom tohto filmu lebo už len pri sledovaní ústrednej postavy pana Jobsa som sa mimoriadne nudil. vo filme sa nic mimoriadneho neudeje a to čo malo byť nosným pilierom filmu (dialógy a Jobsove semináre) tak to ma nudilo asi este viac. celý film sa odohral len v zákulisí jobsovej snahy o úspech a nič svetaborného sa človek z toho príbehu nedozvie. k hodnoteniu filmu by som použil slová samotného Jobsa ktoré použil keď sa ho opýtali že prečo by si mali ľudia kúpiť počítač ktorý je dva krát tak drahy ako iný a pritom nedokáže ani polovicu z toho čo konkurencia. - Ludia nebudú ani vedieť prečo ale budú to chcieť - ()

robbez

Přestože se zde prakticky neustále jen mluvilo a vše se odehrávalo v zákulisí a na scéně prezentačních akcí, tak film vyzněl poměrně dramaticky a divák měl pocit, že se pořád něco děje. Osobnost Steva Jobse a jeho vztahy s kolegy a rodinou je vskutku vyčerpávajícím způsobem rozebrána s pečlivostí psychoanalytika. Náročných dialogů je ve filmu možná až příliš, takže divákova pozornost a soustředěnost je vystavena docela těžké zkoušce. ()

Zizou_

Perfektní, dialogy nabitý biopic. Někdy se to nedá ani moc stíhat a chtělo by to nějaký čas na oddechnutí, ale takový život Jobse zřejmě byl. Škoda jen, že v celém filmu vlastně nebyla ukázána ani jedna Jobsova prezentace... Fassbenderovi bych Oscara moc přál, ale bojím se, že ho tentokrát vezme Leo. ()

jakup57

Film preletel ako blesk nebom, v ktorom bol zachytený zlomok informácii nedávajúci mne osobne žiadny zmysel...Po pozretí filmu som si musel prečítať ďalšie infomácie na wikipédii a podobných stánkach, aby mi dalo zmysel to, čo som videl...Film mi príde nekompletný a nejasný. Herecké výkony to nijako nezlepšíli...Pre mňa osobne nečakaný podpriemer. 40%. ()

RoyBatty444

Trochu viac patetické ako som očakával a z Jobsa nešla až taká arogantnosť ako som si predstavoval. Dialógy sú často komplexnejšie ako je schopnosť priemerného diváka (s Johnom Sculleym). Prestrihy na minulosť sú v deji mätúce. Veľa vzťahov je len načrtnutých (napr s Andy Hertzfeldom). Fassbender a Winsletová sú veľmi dobrý v tom čo predvádzajú. ()

jizvoun

Čekal jsem něco pompézního na téma život Steva Jobse a tohle bylo pouze tak akorát o jeho vztahu k jeho dceři a lidem v jeho okolí. Film se vůbec nezabývá jeho nápady, jeho vlivem na elektronickou budoucnost lidstva. Nikdy jsem si o tomto člověku moc nezjišťoval, proto jsem očekával, že zde dostanu ucelený a zároveň hold vzdávající životopisný epos o člověku, který svými myšlenkami ovlivnil velkou část populace. Ale až na přespřílišnou upovídanost to Fassbender zahrál fakt pěkně, závěrečná část se mi líbila. Jenom dvě hvězdy si to asi nezaslouží, ale já prostě čekal od Boyla společně s Fassbenderem pecku. ()

Kamil111

Tohle jsem nečekal. Celá úvodní scéna je polemika, jaká se v hollywoodských produkcích bohužel už dávno nepěstuje a jejíž úroveň je nastartovaná úryvkem skutečného dokumentu s účastí samotného velkého guru všech scifistů A. C. Clarkea. A pak to pokračuje stejně vybroušenými detaily, které nemohou zaujmout masové pubertální publikum, na které se dnešní Hollywood nezakrytě soustřeďuje. A k tomu perfektní hudební doprovod. Nic proti chladné ekonomické kalkulaci, ale občas bychom se měli vrátit do časů, když filmy byly točeny pro dospělé. Tohle je ten případ. Bravo, Boyle. ()

Starejsi

Tento "Jobs" ma dostal. Vedel som, že tento film je stávka na istotu, lebo scenár mal na starosti génius medzi scénaristami Sorkin (The Newsroom - skvost medzi seriálmi). Sorkin je ako Zimmer v hudbe. Sedí mi, to ako sa hrá so slovami, vkladá otázky tam, kde nie sú potrebné, len aby dotvoril onú situáciu. Fassbender hral skvelo, zhostil sa role veľmi dobre, Kate Winslet hrala tradične na kvalitnej úrovni, miestami lepšie ako Fasi, Seth Rogen prekvapil svojou postavou a prítomnosť Jeffa Danielsa ma potešila, predsa aj komici vedia zahrať vážne role. Hudba tam zapadala taktiež perfektne. ()

vito_s

Nevidět přitom dřív o třídu lepší jOBS (2013), tak bych vůbec nevěděl o co jde. Nic se zde pořádně nevysvětluje, značný prostor dostávají vyčerpávající monology. Zrychlený Michael Fassbender mi jako Jobs vůbec neseděl, a Kate Winslet, která za ním hystericky poletovala, taky ne. Docela slabé a zbytečné. ()

Sweepy

Sorkin nejspíš sňupe, jinak nevím. To zas musel napsat na 200 stránek obsahující jenom dialogy. Ne vážně, Sorkin zase jede bomby a vypadá to jako dvou hodinová reklama na jeho skvělou práci. Alespoň nominaci na Oscara by si zasloužil. Jinak od tohoto filmu neočekávejte, že je o Apple a životě Jobse. Jde spíš o nahlédnutí jaký nejspíš byl v soukromí, ale hlavně jak vypadaly poslední půl hodiny před nástupem na jeviště. Kate Winslet mě dost slušně iritovala. Fassbender, Boyle a Sorkin odvedli skvělou práci, že není moc co vytýkat. A to že se budete ztrácet v dialozích je tady vskutku normální jev. ()

TheReflektor

Steva Jobse mám rád, jeden čas to byl můj osobní hrdina/antihrdina, na povedený jablíčkářský film jsem tam čekal už víc než dlouho, přetrpět jsem musel třeba ten poslední s Ashtonem Kutcherem. Tady se ovšem hraje vyšší dívčí. Fantastická dialogová mašinérie diváka schlamstne a nevyplivne ho až do závěrečných titulků. Jobsovy produktové prezentace byly jednou z jeho devíz, čeho se ovšem ve filmu nedočkáme - prostoru před nimi. Těch několika málo minut plných stresu a příprav před třemi předůležitými představovačkami. Inteligentní řešení, bohužel spíše pro fajnšmekry, protože smršť jmen, produktů a technických kravinek lze stíhat jen těžko. Fassbender v nejlepší formě. Dokonale mě obelstil a hltal jsem každičké jeho jobsovské slovíčko. Winslet překvapivě nezáživná. Drsný a výjimečný film. ()

flouny8

Ashton Kutcher hadr a další důkaz toho, že Jobs byl kretén, co jen uměl hezky povídat. Zpracování parádní, 2 hoďky utečou jako voda. ()

Rozmarýna

Opět jsem nalítla na hodnocení na csfd. Občas mám pocit, že zde diváci filmy nehodnodnotí podle toho, jak se jim líbily, ale aby byli "in". A tento film k takovým filmům patří. Nechce se mi věřit, že tak negativně film hodnotím jen já a pár lidí. Nechápu, proč Kate Winslet šla hrát do tak špatného filmu. Nuda, nuda, nuda. Ani jsem to nedokoukala. Přitom kniha od Isaacsona Steve Jobs je skvělá. ()

Wartord

Steve Jobs mě nezajímá, zato Fassbender ano. Jeho oscarová nominace mě přinutila se podívat na film, na který bych se nikdy nepodíval, protože mě, jak už jsem řekl, Steve Jobs nezajímá. Ano, nezajímá. A pokud se někdo ptá, proč mě nezajímá, tak řeknu, že mě nezajímá, protože nejsem členem klubu ztroskotanců, co hltají nějakou biografickou publikaci a rochní si, že těch tisíc stran pečetli a je jim jedno, že amorální pletichy a pasti na lidi berou za své ideály a brání se tím známým Ale vždyť ty jsi nic nedokázal, jak můžeš odsuzovat člověka, kterému nesaháš ani po kotníky?! Ano, ano, ostatně tito lidé mě také nezajímají, stejně jako Steve Jobs, takže tento film hodnotím jako biografii člověka, který nic neuměl, nic po něm nezůstalo (Apple bude dál i bez něho), jenom parta nasraných nerdů, kteří celý život budou tvrdit, že nasraní nejsou. Netuším, jestli je to pravda, Steve Jobs mě nezajímá a až vůbec ne jako génius pokroku, ale rozhovor v orchestřišti s Wozniakem na mě tak zapůsobil, že zvyšuji na tři hvězdy se slibem, že na to nikdy nezapomenu. A nebojte se, nikomu nic o Jobsovi vykládat nebudu, protože, jak už jsem řekl, mě nezajímá. Ale dal bych možná i čtvrtou za tu rodinnou aférku, kde se ho nakonec snažili vykreslit, jakože na všechno přišel a dokáže být také nekdy člověk s lidskou tváří. ()

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

10.11.2023

Bylo jen otázkou času, než to přijde. Podle nejnovějších informací serveru Variety má pod hlavičkou studia A24 vzniknout životopisný snímek o americkém inženýrovi, podnikateli, multimiliardáři a v… (viac)

Z DiCapria bude da Vinci

Z DiCapria bude da Vinci

14.08.2017

Leonardo DiCaprio si konečně vybojoval Oscara, vůbec to ale neznamená, že by opustil ambiciózní projekty. Jeho další rolí by totiž měl být Leonardo da Vinci, jehož si zahraje v adaptaci nové… (viac)

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (viac)

73. Zlaté glóby - výsledky

73. Zlaté glóby - výsledky

11.01.2016

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu letos opět udílela Zlaté glóby filmovým a televizním tvůrcům. Se třemi soškami zvítězilo drama REVENANT Zmrtvýchvstání (nejlepší drama, režie a herecká… (viac)