Film sa odohráva počas vyhrotených momentov pred zahájením kľúčových Jobsových prezentácii, ktoré menili dejiny, a to nie len počítačové. Prvý krát stretávame Jobsa v polovici 80-tych rokov, kedy na trh uviedol Macintosh. Od prvých minút utvrdzuje divákov v tom, že  reči o jeho neznesiteľnosti neklamali. Je to monštrum, ktoré šikanuje svojich podriadených za nesplnenie nesplniteľných príkazov, ponižuje matku (Katherine Waterston) svojej dcéry, ktorej otcovstvo aj napriek súdnemu rozhodnutiu  neuzná, do krvi sa háda so svojou pravou rukou Joannou Hoffmanovou (Kate Winslet), pokiaľ nedosiahne svoje. S ubiehajúcimi minútami sa však z jednorozmerného psychopata stáva osobnosť, ktorú budú diváci chápať, obdivovať, ale samozrejme takisto aj nenávidieť. Asi ako každú ľudskú bytosť, ktorá videla o kúsok ďalej, než všetci ostatní. (Barracuda Movie)

adamix

Celý čas si myslíte, že sledujete cestu génia a ďalší dialóg vám ukáže pravý opak. Skromnejší náhľad do profesijného a obzvlášť rodinného života človeka, ktorý bol v pracovnej oblasti macher a v tej osobnostno - rodinnej úplný chrapúň. Pôsobivé, vzhľadom k tomu, že sa celý čas len kecá uprostred naháňačiek za kulisami javísk. Fassbender ako vždy vynikajúci, ale posledným ,,dobrým gestom" by si to u mňa ako u nechceného syna nevysolil. Sorkinovo ihrisko, kde sa vie najefektívnejšie vyšantiť práve on a Boyle má na konte ďalší dobrý kúsok zo svojej tvorby. Len to nepozerajte s titulkami, rozbolia vás od toho neustáleho čítania oči. ()

mrclTV

Vlastne by som mal tvorcom poďakovať, vytvorili otravný film o otravnom človeku. Čo je vlastne dobre, či....? Samozrejme, nechcem tu rozoberať osobu Jobsa do úplných detailov, takmer každý človek, čo sa z ničoho vypracoval na vrchol má svoje temné stránky a nikto nie je milý deduško večerníček, čiže budem sa snažiť skôr hodnotiť film a nie človeka - a ten film na proste nebavil, dve hodiny slovných konfliktov (ktoré niekto vždy cez zavreté dvere počúva) v rovnakej intenzite či o bežných veciach, o dôležitých rozhodnutiach v práci aj o rodinných problémoch, ktorá nikam nevedú, a ak aj vedú, tak dopadnú banálne nezaujímavo (napríklad päť minútová scéna o hádaní sa do krvi na výživnom skončí zmierlivým, OK dostaneš koľko chceš je mi to jedno...)??? Toto divákovi nič nedá. ()

Tominni

Vlastně nevím, jak tento film uchopit. Pokud to měl být náznak životopisného filmu, pak to je dost slabý. Pokud to měl být film o třech uvedení produktů, pak ano. Tentokrát je těch dialogů (speciálně Jobse a Hoffmanové) až moc, filmu to příliš nepomáhá. Na druhou stranu - pohled do zákulisí je fajn, vztahová linka Jobs a Lisa celkem taky. Nakonec jenom průměr. ()

JamesVsalix

Je to dobrý film. Je to dobrý film, který disponuje několika aspekty, které z něj dělají skvělý film. Není to režie, není to hudba nebo audiovizuál (leč na velmi vysoké úrovni), ale herci. Scénář precizní. Fassbender, Winslet a Rogen předvádějí naprostou hereckou poezii, která uchvátí od první minuty filmu. Snímek nám nepředstavuje Jobsův životní příběh, ale Jobse jako člověka. Jako člověka s ohromnou osobností, který má vizi a chce dobýt a změnit svět. Tři zásadní momenty Jobsovy kariéry, pár zásadních lidí lidí v jeho životě a zásadní situace souběžně probíhající. Film určen všem lidem, pro které je Steve Jobs záhadnou, přesto inspirativní postavou. ()

Florentyna

Mně to připadalo jako hodně dlouhá konverzace bez dějových zvratů a linie (kupodivu, vzhledem k dramatickému vývoji jobsových životních událostí). Navíc vpravdě hysterická konverzace. Ad 1) asi tak v polovině filmu si všinmnete, že jediným výrazovým prostředkem herců je do různý intenzity vystupňovaný řvaní. Tady se ani nemluví, ani nešeptá, ani nic podobnýho. A ne, nepřestane se ječet až dokonce. Ad 2) si povšimnete, že film je takovým tím "neotřelým" způsobem manipulativní až na půdu. Ad 3) režisérovi asi unikl fakt, že v díle je třeba před bouří ticha, před nádechem výdechu, barvy vyzní v doprovodu bílé atd. Suma sumárum: Nemam ráda, když ze mně chce někdo ždímat emoce za každou cenu. Takhle povadlej životopis jsem už dlouho neviděla. Tři hvězdičky za převedení tématu na filmový plátno a skvělý herecký výkony i pod takovou strašidelnou režisérskou taktovkou. ()

Jadro

Určite to nie je nič pre tých, ktorí o ňom nič, resp. veľa nevedia... Takýto rýchlospádový nárez je niečo, čo sa Vám musí dostať pod kožu... Vždy mať nadhľad, vždy udržiavať trpezlivosť - nikdy nezísť zo stanovenej cesty aj keď je zdanlivo všetko preč... Kto chápe jeho odkaz, nikdy nezanevrie. Bomba!!! ()

PotterMan999

Co bych zprvu chtěl ocenit na tomto snímku není ani výkon herců či jeho technická stránka. Je to přístup: Na rozdíl od ostatních životopisných filmů nepopisuje život hlavní postavy, ale postavu samotnou. Toto nemusí být nejlepší přístup ke všem životopisům, ke Steve Jobsovi je to podle mě ten nejlepší možný. A i když právně ukázat Jobse jako člověka muselo být těžké, tvůrci, a zvlášť scénárista Aaron Sorkin a také režisér Danny Boyle to zvládli na výbornou. To, že herec Michael Fassebender hrál přímo úchvatně a že mě Kate Winslet mile překvapila, je pro mě už jen pořádná třešeň na dortu. Děkuji, film snad ani nemohl být lepší: 100 % ! ()

waltosin

Hodně složitý, jak jeho život tak i on sám, byl to ale genius, ne tak dobrý člověk ze vnějšku ale uvnitř tam byl skvělý. :) 70% ()

darkphoenix

Film, ktorému nemám čo vytknúť po formálnej, storytellingovej či akejkoľvek inej stránke. Boylova réžia si zaslúži vyvážiť zlatom. Len mi je tak trochu ľúto, že keď už človek (naprosto nečakane) objaví film, ktorý ho artisticky naprosto vyžmýka i nasýti, nedokáže v ňom rezonovať dlhšie. Tento fakt však nie je vôbec akoukoľvek slabinou samotného filmu. Je to len ľútosť človeka nad kúskom umenia, ktoré skrz svoje obrovské kvality nedokáže žiť v mojom ja dlhšie ako práve tu a teraz (prípadne tam a vtedy v kino sále). Boyle je však génius a Sorkin nemenej. Skôr než však Fassbendera a Winslet prechválite do neba, všimnite si Waterston, Rogena, Danielsa či Beatrixinu B. (ktorá fakt vyrástla), sú herecky rovnako skvelí (len majú menej screen time-u). Jeden z najlepších filmov roku. ()

baclajean

Pre obdivovateľov Stevea Jobsa to musí byť skvelý film, no pre mňa je to priemerný, tematicky zaujímavý, no ničím príliš nevyčnievajúci film zobrazujúci zákulisie niečoho, čo sa dostalo do povedomia celému svetu. ()

Facerr

Ani jeden z filmů o Jobsovi to nedotáhnul k jeho "novějším" vynálezům, které používáme do dneška. O iPhonu ani zmínka, o iPodu jen zlehka v monologu o tom, jak svý dceři narve do kapsy stovky písní. Když už porovnávám, přijde mi, že to co chybí tomuhle Jobsovi, přebejvalo v tom druhém a naopak. V tomhle případě jde jen o komorní konverzačku a za mě velký zklamání. ()

x_ander

Neuvěřitelná palba Sorkinových dialogů, Fassbender a Kate Winslet ve své nejlepší formě a skvělá technická stránka, to je Steve Jobs. Jen ten Boyle za kamerou není až tak hmatatelný, jak je jeho zvykem. ()

madam.art

Není to úplně moje téma, ale Fassbender hraje výborně. Jako celek mi snímek přijde zdlouhavý. (Komentář upraven po několika měsících. Hlubší paměťové stopy film nezanechal.) ()

kominik18

Čekala jsem víc. Michael Fassbender si nominaci na Oscara plně zaslouží, ale jinak mě film ničím nezaujal. Myslím,že film je pro fandy počítačů, ne pro "obyčejného" diváka. ()

IZFNP

Možno mal Fassbender toho Oscara naozaj dostať. Žiaľ, mal smolu, že hollywoodsky a internetový miláčik Leo konečne našiel akademicky ľúbivú úlohu. To však nemení nič na tom, že film Steve Jobs začína, končí, stojí i padá na famóznom Fassbenderovi. Tým určite neznehodnocujem prácu Dannyho Boyla, nakoľko jeho svižný prístup film i hlavnú postavu učinil veľmi ľudskými a blízkymi divákovi, ani scenár Aarona Sorkina, ktorého vynechanie z oscarovej nominácie je fail roka. Osobitý prístup kamery je len čerešničkou na torte tejto po všetkých stránkach kvalitnej filmárčiny. ()

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

10.11.2023

Bylo jen otázkou času, než to přijde. Podle nejnovějších informací serveru Variety má pod hlavičkou studia A24 vzniknout životopisný snímek o americkém inženýrovi, podnikateli, multimiliardáři a v… (viac)

Z DiCapria bude da Vinci

Z DiCapria bude da Vinci

14.08.2017

Leonardo DiCaprio si konečně vybojoval Oscara, vůbec to ale neznamená, že by opustil ambiciózní projekty. Jeho další rolí by totiž měl být Leonardo da Vinci, jehož si zahraje v adaptaci nové… (viac)

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (viac)

73. Zlaté glóby - výsledky

73. Zlaté glóby - výsledky

11.01.2016

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu letos opět udílela Zlaté glóby filmovým a televizním tvůrcům. Se třemi soškami zvítězilo drama REVENANT Zmrtvýchvstání (nejlepší drama, režie a herecká… (viac)