Film sa odohráva počas vyhrotených momentov pred zahájením kľúčových Jobsových prezentácii, ktoré menili dejiny, a to nie len počítačové. Prvý krát stretávame Jobsa v polovici 80-tych rokov, kedy na trh uviedol Macintosh. Od prvých minút utvrdzuje divákov v tom, že  reči o jeho neznesiteľnosti neklamali. Je to monštrum, ktoré šikanuje svojich podriadených za nesplnenie nesplniteľných príkazov, ponižuje matku (Katherine Waterston) svojej dcéry, ktorej otcovstvo aj napriek súdnemu rozhodnutiu  neuzná, do krvi sa háda so svojou pravou rukou Joannou Hoffmanovou (Kate Winslet), pokiaľ nedosiahne svoje. S ubiehajúcimi minútami sa však z jednorozmerného psychopata stáva osobnosť, ktorú budú diváci chápať, obdivovať, ale samozrejme takisto aj nenávidieť. Asi ako každú ľudskú bytosť, ktorá videla o kúsok ďalej, než všetci ostatní. (Barracuda Movie)

dalziel

Boyle ako režiser je už davno v riti a Fassbender je hovno herec.Winsletku neznášam a taktiež Watersonka mi pije krv.Nebolo tam nič čoho by som sa mohol chytiť.Tragédia. ()

geek.ondra

Fenomenálně napsaný, řemeslně vypyplaný a bravurně zahraný dramatický epos. Boyle se zase předvedl a Fassbenderovi sem to na těch Oscarech přál víc než DiCapriovi. 8/10 ()

P. J. D.

Mnohem věrohodnější, než dřívější zpracování z roku 2013. Snímek se snaží ukázat, že Jobs není a nebyl žádný polobůh, jak jej pomyslně někteří staví na jakýsi nebeský piedestal. Ukazuje jeho stinné stránky, ale i jeho světlé (dá-li se to tak nazvat, plně si tím nejsem jist) momenty. Jistě, není zde například poukázání na nějakou bližší souvislost jeho invencí s Xeroxem a ani nápady jiných společností (kdo zná ono zákulisí ví o čem mluví, kdo se o to zajímá, ten si to najde). V zásadě ale tomuto filmu pravděpodobně nešlo o nějaké démonizování. Je vystavěn spíše na dialozích a řada z nich se přitom odehrává v jedné malé místnosti. Po interiérové/exteriérové stránce tak chvílemi zamrzí, že nebyl pestřejší. Na druhou stranu ovšem dialogy nejsou nijak smyslu-prázdné a s příběhem i život-opisností (resp. daného vykreslení charakteru) souvisí a hezky na sebe navazují. V zásadě to není špatné, i když bych ocenil možná více dynamiky. ()

Kingjiri

Předchozí film mě teda zaujal víc, jelikož jeho hlavnim tématem bylo Jobsovo vizionářství. Danny Boyle se zaměřil téměř výhradně na jeho soukromej / rodinnej život, kdy Jobsovy (ne)úspěchy sloužej předevšim k dokreslení týhle dějový linky. Navíc mi teda ani nesedlo Boylovo technický experimentování, kdy na první dvě dějství v letech 1984 a 1988 použil starý kamery (16 mm a 35 mm film) a v HD točil až závěrečnou část v roce 1998. Chápu, proč to tak udělal (třeba snaha o větší autenticitu tehdejší atmosféry), ale v dnešní době velkejch televizních obrazovek je na něco tak archaickýho koukat v soudobym bijáku už docela utrpení. Pochvalu však zaslouží skvělej MIchael Fassbender a samotnej závěr, kterej měl vcelku funkční emotivní linku. ()

Biopler

Film demýtizuje Jobsa a je to len dobre. Musím však priznať, že aj mňa prekvapilo aký to bol tough guy. Mám pred očami jeho vystúpenie na vysokej škole v Stanforde kde motivačne prednášal mladým absolventom o živote a o šanciach a možnostiach aké sa pred nimi otvárajú. No a teraz späť k filmu. Plus je, že to vôbec nie je dielo so štruktúrou životopisného filmu, štruktúru si tvorcovia, či skôr scenárista Sorkin, vymyslel originálne. Zameral sa skrátka na tri okamihy života a nekompromisne ich sekol keď sme mali dostať na obdiv Jobsovo podmanenie si publika. Kedysi žrali diváci screwball komédie, dnes tu máme screwball drámy ak si režisér nedáva pozor a celé to vlastne stojí a padá na scenáristovi. Nehovorím, že to musí byť problém, ale k tejto snímke by som ani náznakom nedal nálepku "Danny Boyle". Problém mám s tým, že nevýhoda takéhoto štýlu vyprávania je, že sa o postave a jej myšlienkových pochodoch či skôr o tom v čom spočíva jej výnimočnosť, nič nedozvieme. Subjektívne však takýto film až tak nepošle do kolien, lebo je v jadre o solitérovi, ktorého glorifikácia je podmienená stratou osobného života, deštrukciou osobných i pracovných vzťahov. No a povedzme si otvorene, kvalít Raging Bull to nedosahuje. Vnímavého diváka snímka postupne unaví nakoľko sa Jobs stále háda, je tvrdohlavý a neváha hodiť kolegov cez palubu, nič mu nehovorí svedomie, akurát raz trefne jeho pomocnica, aby sa už nad sebou ozaj zamyslel. Fassy i Winslet dobrí, i kvôli nim sa to dá dopozerať. ()

afroadam

Paradoxně filmu určitě uškodil o dva roky starší bratříček, který jel podle zavedených pravidel a popisoval více život Jobse, tudíž Boyle musel přijít s něčím jiným a točit odlišně. Výsledek dopadl, tak jak dopadl. Nápad zachytit jen přípravy prezentací není špatný, ale mohlo by to celé být kratší. Některé scény byly tak dlouhé, až člověk doufal ve střih. Fassbender potvrdil příslušnost k áčkovým hercům současnosti a solidní hodnocení filmu spadá z většiny na jeho bedra. ()

Tatua

Jinej, reálnějši pohled na Steva Jobse než v předchozím filmu Jobs. Je to koukatelný, dobrý herecký obsazení i výkony ale vzhledem k tomu, že mi tenhle člověk byl/je celkem ukradenej tak za mě hodně slabý 4*. ()

Zet

V podstatě platí to samé, co sem napsal tady. Možná je tenhle film o půl hvězdy lepší, ale o víc ne. Navíc skoro celý film se odehrává na třech velkých prezentacích, což je dost zvláštní. Jinak, už sem viděl 3 filmy o Jobsovi + jeden dokument a pokud jsou aspoň z poloviny pravdivé, tak to byl teda pěkný magor. Jistě, byl to vizionář, ale urcitě ne dobrý člověk. Adolf Hitler byl taky vizionář :-) ()

Demonic189

Niekde som čítal, že je REVENANT nudný a dlhý...potom si odporúčam pozrieť toto. PS: môj obľúbenec Fassbender dobrý, ale radšej budem cely deň pozerať na chrčajúceho Lea. Bohužiaľ.... ()

West

STEVE JOBS z reálnějšího pohledu, kde není zobrazen jako génius alfa-omega, ale naopak jeho stinná stránka (vůči své rodině a dceři..) Jak ho tedy vidím já - Byl to výborný prodavač a zakladatel firmy - Co prodával? Svou vizi, kterou nedokázal ani sám zkonstruovat. Byl šéf jednou z prvních PC firem, a to mu šlo velmi dobře. "Chci to menší, chci to originální, musí to umět tohle a tohle, a máte na to týden.." "Stýve, neumíš programovat,nejsi technik, nejsi designer,.. tak jakto že čtu každý týden- Steve Jobs je génius?" "Já hraju na celý orchestr.." ale no tak.. byl jsi jen dobrý dirigent. Apple uznávám svým designem, který nemá na trhu konkurenci, ale v ostatním směru jen předražená hračka, která je natolik sobecky vymyšlená, že se nedala a nedá spojit s jinými zařízeními, tak jak to bylo popsáno, a s tím musím víc než souhlasit. Pokud se vrátíme zpět ke snímku, tak toto neni typické životopisné drama, ale spíš koncert na divadle před prezentačkou v několika životných rovinách. Musím pochvalit Fassbendera za jeho výkon, ale tohle neni můj šálek kávy.. Je to tedy výborně zahrané, ale o to méně zaživnejší, než (předešlý) Jobs s Kutcherem, který zas nemá váhu, ani dostatečnou kvalitu. Možná je to tím, že o jeho životě nejde napsat nic tak fascinujícího, co vás natolik zaujme.. Nebylo by těch filmů o něm už tedy dost? ()

pirulka

Michal Fassbender je môj nový sexsymbol, naozaj takýto typ chlapa ma berie..Tento film ma veľmi bavil, páčilo sa mi "nakuknúť" do "jabĺčkového sveta" , je veľmi dobre spracovaný a tiež oceňujem herecké výkony. ()

Likan7

Sociální síť krát 3. Sociální síť byla strhující podívaná zakládající na vynikajícím scénáři. Nejnovější Steve Jobs by chtěl být totéž, jenže čeho je moc, toho je příliš. Sociální síť bylo strhující drama, možná až thriller, Steve Jobs je film o jednom podivínovi. Nutno dodat, že Fassbender je precizní a po zásluze byl s Leem favorit na plešouna, a potěšila i Kate Winslet, jenže ikdyž to celý působí poctivě a pečlivě, něco tomu chybí. Takhle je v mých očích o chloupek lepší jOBS (opravdu je nutný mít o Jobsovi tolik filmů v tak krátkém časovém horizontu?) PS - na filmu je nejlepší poslední dialog s dcerou a poslední záběr. ()

Gendarme

film rozhodně není nabyt historií . jasně není to dokument, o SJ už musíte něco vědět, hodně znát jeho historii a i historii ostatních postav. Vyobrazení Jobse jako arogantního, sebestředného perfekcionisty je perfektní v Jobsovském stylu - zároveň náznak i jeho dalších "vrstev" je dobré, ale scénář je prostě divný. Film jOBS (2013) ( http://www.csfd.cz/film/316838-jobs/prehled/ ) měl scénář lepší - ale postava SJ nebyla tak pěkně nastíněná. Čekám tedy další film o SJ, tentokrát doufám, že již bude dokonalý. ()

waska

Pro někoho vizionář, pro někoho... Lepší zpracování co se týče osobnosti, jakou Steve Jobs byl, než ve filmu s Kutcherem. Ve vší úctě k Ashtonovi, on je taky Fassbender nesrovnatelně lepší herec a tu aroganci Steva Jobse vykresil naprosto jedinečně a brilantně. Na druhou stranu máme ve filmu prakticky jen dění před třemi ( i když z hlediska kariéry nejdůležitějšími ) prezentacemi, kde člověk neznalý všech podrobností může lehce tápat. Nicméně Fassbender je tak dokonalý, až to bere dech! ()

LordMysti

Natočené hezky, poutavě... ale tak trochu mi to přišlo jako převyprávěná kolekce drbů a pomluv u kterých není jistota že se právě takto stali. Nejsem fandou Jobse i když oceňuji jeho nesporný obrovský přínos do světa elektroniky a multimédií, ale od filmu jsem čekal trochu víc než přehrabování se v Jobsových negativních vlastnostech. ()

lakart

Velmi rozporuplný film, který buď přijmete takový, jaký je a budete ho milovat, nebo se budete hrozně nudit. Navíc nezávidím lidem, co o Steveovi nic nevědí, určitě se budou ztrácet. Jistý předpoklad základních znalostí o této osobě z filmu čiší. Celé to působí jako divadelní hra. Odvyprávět celý životní příběh Jobse nebyl ani záměr tvůrců, ale obrovská snaha vykreslit jeho osobnost a nahlédnout do zásadních momentů společnosti Apple. Herecké výkony a scénář jsou excelentní a místy doslova berou dech. Nemohu se však zbavit dojmu, že jako celek film působí prázdně a nekomplexně. Možná by zážitek na divadle byl procítěnější a emotivně vypjatější než film. I přes to přese všechno se jedná o nadprůměrný film, který si zaslouží pozornost. 85% ()

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

10.11.2023

Bylo jen otázkou času, než to přijde. Podle nejnovějších informací serveru Variety má pod hlavičkou studia A24 vzniknout životopisný snímek o americkém inženýrovi, podnikateli, multimiliardáři a v… (viac)

Z DiCapria bude da Vinci

Z DiCapria bude da Vinci

14.08.2017

Leonardo DiCaprio si konečně vybojoval Oscara, vůbec to ale neznamená, že by opustil ambiciózní projekty. Jeho další rolí by totiž měl být Leonardo da Vinci, jehož si zahraje v adaptaci nové… (viac)

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (viac)

73. Zlaté glóby - výsledky

73. Zlaté glóby - výsledky

11.01.2016

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu letos opět udílela Zlaté glóby filmovým a televizním tvůrcům. Se třemi soškami zvítězilo drama REVENANT Zmrtvýchvstání (nejlepší drama, režie a herecká… (viac)