Film sa odohráva počas vyhrotených momentov pred zahájením kľúčových Jobsových prezentácii, ktoré menili dejiny, a to nie len počítačové. Prvý krát stretávame Jobsa v polovici 80-tych rokov, kedy na trh uviedol Macintosh. Od prvých minút utvrdzuje divákov v tom, že  reči o jeho neznesiteľnosti neklamali. Je to monštrum, ktoré šikanuje svojich podriadených za nesplnenie nesplniteľných príkazov, ponižuje matku (Katherine Waterston) svojej dcéry, ktorej otcovstvo aj napriek súdnemu rozhodnutiu  neuzná, do krvi sa háda so svojou pravou rukou Joannou Hoffmanovou (Kate Winslet), pokiaľ nedosiahne svoje. S ubiehajúcimi minútami sa však z jednorozmerného psychopata stáva osobnosť, ktorú budú diváci chápať, obdivovať, ale samozrejme takisto aj nenávidieť. Asi ako každú ľudskú bytosť, ktorá videla o kúsok ďalej, než všetci ostatní. (Barracuda Movie)

streims

Konečně film, který je hodný velikosti samotného Steva Jobse. Fassbender exeluje za dobrovodu skvělých vedlejší rolí. Jsem neuvěřitělně rád, že scénář nebyl zase životopis Steva Jobse od začátků v garáži svých nevlastních rodičů až po představení iPhonu. Zákulisní pohled, který nabírá v průběhu filmu neuvěřitelné tempo, mě fascinuje a i jako člověk, který v životě neměl nic s jablíčkem a ani po tom netouží mě film opravdu dostal. Jediné co, mě na konci filmu mrzelo bylo to, že už film skončil. Kate Winslet, Jeff Daniels a dokonce i Seth Rogen byli nakonec dobrou volbou do vedlejších rolí a jsem rád, že Leonardo roli odmítnul, protože Fassbender je podle mě nejlepší možná. ()

HonzaSim

Tak dlouho jsem se na to těšil, že jsem jen zklamaný. Díkybohu, že jsem za to nedal peníze do kina. Asi by mne to tam uspalo. Tyhle "ukecané" filmy mi začínají lézt na nervy. S filmem Jobs z roku 2013 se to snad ani nedá srovnávat. Starší bratříček u mě vítězí na celé čáře. To samé i co se týká hlavní postavy. Podoba nulová narozdíl Ashtona Kutchera, kde si tvůrci dali záležet. Tam jsem se dobře bavil a žral film celé dvě hodiny, tady jsem se po většinu nudil. Tady menší zlepšení nastalo ve druhé polovině, kdy "Jobs" začal nosit brýle a Kate Winslet je bohudík sundala. Čekal jsem bombu, ze které budou emoce jen stříkat a strčí do kapsy zmiňovaného Jobse a nakonec to bylo naopak. Otrávenost utlumila scéna v úplném závěru s narážkou na iPod. Nevěřil jsem, že se takhle skvělý námět dá takhle zprznit. Nejnudnější kousek o Jobsovi i pokud beru v potaz jeho dokumenty. Nedělo se nic, všechno v jedné linii, překvapení žádné. Celé je to pojato velice nešťastně a neatraktivně. Kdo nezná jeho příběh, po shlédnutí nebude o moc chytřejší. Nedoporučuji. 35% EDIT: Po druhém zhlédnutí musim změnit názor.. Po přečtení jeho knihy to byl jiný pohled. ()

aLPaC

Narozdíl od jOBSe se Steve Jobs zaměřuje hlavně na charakter hlavní postavy. Celé je to podané ve víceméně divadelním hávu, sledujeme tři důležité přípravy na konference ve třech klíčových letech Jobsovy kariéry, konkrétně roky 1984, 1988 a 1998. Mrzí mě, že stejně jako u prvního filmu s Kutcherem, ani zde nenakoukneme do 21. století, kdy se Apple vrátil zpět na výsluní a kdy Jobs představil iPody, iPady, iPhony a všechny možné další produkty. Nicméně, jak už jsem říkal, Boyle se zajímá hlavně o Jobsův charakter, jeho vztahu s dcerou/nedcerou Lisou, parťákem Wozem, či asistentkou Kate Winslet. A je to skutečně výborné představení. Fassbender hraje výtečně, Sorkinovi dialogy jsou výtečné jako v Social Networku, jen je škoda, že přes ten kulomet se dá jen obtížně skloubit čtení titulků se sledováním děje a herců. ()

Mikino00

Nevím co měl tento film o Jobsovi říci. Hlavní životní témata a konflikty vměstnané do komorního prostředí tří různých přelomových prezentací působily velice násilně a hlavně v tomto podání i nezajímavě. Ono minimalistické konverzační drama mě, jakožto člověku, který o Jobsovi moc neví (a také nechápe jako glorifikaci), nic nedalo a často jsem se ztrácel v záplavě nezajímavých dialogů. ()

geimz

Až prekvapivo komplexný pohľad na Jobsov charakter, o to zvlášť, že sa príbeh odohráva v troch dejstvách a s minimálnym časovým rozpätím, vždy pred dôležitou prezentáciou. Veľa však robí aj dialógový virtuóz Sorkin, ktorý zas raz nesklamal. Fassbender je tu mimochodom perfektný. ()

bobstock

Řemeslně výborně zpracované po všech stránkách. Film je velká konverzačka, což může někomu vadit. Za to se ale podíváte hodně hluboko do dění kolem postavy Stevea Jobse. 80% ()

Cement73

Celkom slušne urobené... Dobré prestrihy v niekoľkých časových líniách... Napriek všetkému bol Jobs Asshole; to bez pochyby. Pre lepšie pochopenie treba mať prečítanú predlohu. ()

Nethar

Nejsem šíleným fanouškem vizionáře Jobse a Applu a vypustil jsem tedy třeba film jOBS z roku 2013 s Kutcherem, nicméně na tenhle novější film jsem se podíval, asi hlavně kvůli Michaelovi Fassbenderovi. A udělal jsem moc dobře, podává si to skvěle jak on, tak i režisér, takový úplně jiný pohled na věc, poutavý, dialogový, ani by to vůbec nemuselo být o Jobsovi a bylo by to zábavné. ()

Garch

Dokumentární styl kamery a vynikající Kate Winslet v roli Jobsovy pravé ruky. Třetí film o vizionáři a marketérovi S.J. v krátké době. Třetí pohled z jiné strany a pouze z krátkých časových úseků prezentací. ...P.S.: překvapivě dobrý Seth Rogen. ()

Marys

Napriek lepšiemu hereckému obsadeniu v tomto snímku sa mi viac páčilo spracovanie látky s Ashtonom Kutcherom v hlavnej úlohe. Tu ide čisto o tri udalosti podobného charakteru s podobným motívom a, skrátka, nezaujali ma. Viem, o čo tvorcom išlo, no nebolo to pre mňa pútavé. ()

Yardie

Četl jsem knihu o Jobsovi a viděl několik filmů, takže od tohoto filmu jsem čekal něco, co v jiných nebylo, jak bylo avizováno. Dočkal jsem se, ale zpracování mě až tak moc nebavilo. Teda první polovina filmu mi přišla docela nudná, druhá se naopak pěkně rozjela. Fassbender předvedl výborný výkon, ale jako mladý Jobs mi příliš nesedl. Jako starší parádní. Co se týká obsahu, tak je to hodně z osobního života, kdy je do toho přimícháno i docela dost práce, tak půl na půl asi. Ale nepůsobí to nějak extrémně kompaktně, ty časové skoky jsou trošku matoucí a protože jsem knihu i filmy viděl už nějaký ten pátek zpátky, nebyl jsem si zcela jistý, jestli chápu správně. Takže na jedno kouknutí OK, více se mi líbil ten s Kutcherem. Howgh! ()

filipvrbik

Celkem zajímavý a povedený snímek o Stevu Jobsovi.. Na druhou stranu je to jen ukecaný film. Ale vřele doporučuju hlavně majitelům iPhonů, iMaců a obdivovatelům Applu obecně...70% ()

feeme

Viděla jsem tenhle film včera a předevčírem (usnutí). Až v polovině mi došlo, že jsem ho viděla také před pár lety. Buď mám tak špatnou paměť anebo ten film sám o sobě není ničím zvláštním. V podstatě hodnotíme fenoménální postavu dějin Steva Jobse. Takže je to jako s fotkou východu Slunce, těžko můžete říct, že to stojí za nic. Ale víme, že to fotka není ničím speciálním, to ten východ je. Jsem velký fanda životopisných počinů, víc jich, ale co se týče Jobse, víc mě bavila ta (audio)kniha. A je tam spousta nakousnutého a nedořečeného, jako kdyby byla ambice převyprávět vše, což pochopitelně kloudně nelze, a to ani ve 2 hodinách. ()

JohnyD

Dávka Sorkinizmu doplnená, kde každý dialóg hltáte a slovné prestrelky sú zaujíimavejšie ako vystrelené guľky agenta 007. Social Network ostal neprekonaný pretože Fincher je lepší rozprávač, má po boku Reznora, ktorý buduje atmosféru keď sa práve nehovorí. Jobs je skvelá dialógovka so skvelým castom, ktorá sa odohráva v jednej budove. Škoda, že Boyle nemal gule predať Jobsovu vetu z filmu, že je mu jedno kto si čo o ňom myslí. Ale ako by povedal Gregory House. Všetci klamú. Jobs je pre mňa takým mixom Sorkinovskeho Zuckerberga (ktorý je arogantný a neznesiteľný zároveň pre svoje okolie) a MacAwoya, ktorý trúsi múdrosti z minulosti na počkanie a to samozrejme za neustáleho kráčania a kadencií 1000 slov za minútu. Ak vám imponuje Sorkinovov štýl a máte absťák po Newsroome tak sklamaní nebudete. Na druhej strane po filmárskej stránke to už nemám dôvod vidieť na plátne, kdež to na Social Network som zašiel trikrát behom jedného týždňa. 8/10 PS: Scéna medzi Scuellym a Jobsom pred prezentáciou Cube (Next). Dialogový a filmový orgazmus. ()

radekgfx

Myší, klávesnic, šasi a operačních systémů je zde přítomno naprosté minimum, tady se cílí na mezilidské vztahy. Dějově i prostorově komorní film, celý vměstnaný pouze do tří dějů symbolizujících důležité milníky v historii společnosti Apple, má skoro až divadelní atmosféru a poměrně univerzální děj. Zmíněná univerzálnost a komornost je docela klíčová, jelikož vzhledem k faktu, že se jedná v poslední době již o několikátý film o charismatickém marketérovi, je docela pravděpodobné, že sáhodlouhé garážové debaty nad pájkou či designérské diskuze o barevnosti a tvarování polyvinylchloridu by se setkaly pouze s diváckým ohlasem typu: „Dobrý, ale něco podobného sem viděl nedávno v podání toho chlápka z Osudového doteku.“. Tento pocit člověku naštěstí netane na mysli příliš často. Film je ve skutečnosti spíše o emocionálních knokautech ve vztahu Jobse a jeho dcery a jeho respektu či despektu k lidem okolo něj. Ačkoliv je snímek čistě konverzační, z dialogů se vynořující emocionální pointy a vrcholy jsou občas docela iritující a dialogové přestřelky – byť atmosférické – působí lehce vykonstruovaným dojmem. Člověk se skoro neubrání pocitu, že nějaké to vybuchující trafo či člověk v afektu mlátící do klávesnice by byl docela vítaným a osvěžujícím výrazovým prostředkem. Herecké obsazení je solidní, ční zejména trojice Fassbender, Daniels a Stuhlbarg, přičemž ne příliš výrazná podobnost Fassbendera a Jobse je jedním z elementů, jež filmu dodává zmíněný prvek univerzálnosti. Příjemný film. ()

winetach

Konverzačný orgazmus, ktorý sa nedal pobrať na jedno zhliadnutie s titulkami. Počkám si na dabing a možno potom budem schopný hodnotenie tohoto snímku. ()

Pawlisman

Divné, divné. U mě na pomezí 3 a 4 hvězd. Poměrně strhující, tok řeči se nezastaví, ale ani to není zaručená cesta k úspěchu. Jednal, pokud jde o životopisný snímek, je třeba mít adekvátní herce, kteří jsou alespoň podobní. To zlatej dobrej Kutcher. No a taky by měl být uvěřitelný. Hezké, že nám na třech důležitých momentech chtěl režisér ukázat, jaký byl Steve člověk a jak to vše plánovitě a v hektické době za 30 minut před začátekm bez mrknutí oka zvládl ukočírovat, ale jaksi to nepůsobí věrohodně. Pěkně natočené, ale nějak tomu všemu prostě dostatečně nevěřím, ačkoliv na mě určitě tíha a atmosféra okamžiků a fungování Stevea dolehlo dobře. Na pomezí a spíše se pocitově přikloním níže. ()

j0nathan

Blá, blá, blá. Dcera, blá, peníze, blá, matka, blá, Mek, blá, Voznijak, bla. Musím se přiznat, že Jobs s Ashtonem mě zaujal víc než tento. Po chvíli mi přišel film nudný. Pouhé konverzace ho neutáhly. ()

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

10.11.2023

Bylo jen otázkou času, než to přijde. Podle nejnovějších informací serveru Variety má pod hlavičkou studia A24 vzniknout životopisný snímek o americkém inženýrovi, podnikateli, multimiliardáři a v… (viac)

Z DiCapria bude da Vinci

Z DiCapria bude da Vinci

14.08.2017

Leonardo DiCaprio si konečně vybojoval Oscara, vůbec to ale neznamená, že by opustil ambiciózní projekty. Jeho další rolí by totiž měl být Leonardo da Vinci, jehož si zahraje v adaptaci nové… (viac)

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (viac)

73. Zlaté glóby - výsledky

73. Zlaté glóby - výsledky

11.01.2016

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu letos opět udílela Zlaté glóby filmovým a televizním tvůrcům. Se třemi soškami zvítězilo drama REVENANT Zmrtvýchvstání (nejlepší drama, režie a herecká… (viac)