Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

zemanec86

Nemůžu jinak než za plnej počet. Ten film je totální extáze pro všechny fanoušky komiksů od Marvelu. Ještě nikdy jsem nezažil v kině tolik emocí, jako právě u tohohle. Vtipy nemohly být údernější a pak to finále, v tom narvaným sále bylo hrobový ticho, až z toho šel mráz po zádech. Ano, není to bůhvíjaká filmařina, ale ruku na srdce, kdo z vás chodí do kina na nějaký psychologický melodramata???Do kina se chodí lidi bavit, a já jsem se bavil. ()

bigmatko

zážitok s Endgame som potreboval pár dní spracovať a účinok vo forme ohromenia naďalej pretrváva. Marvel dal všetkým fanúšikom výnimočný dar na oslavu ukončenia jednej éry. Rozhodne je potrebné poznať aspoň základné príbehy hlavných hrdinov lebo ísť na Endgame ako na samostatný film by bolo konanie z číreho nerozumu. Endgame je od začiatku do konca výnimočný. Z drámy prechádza do komédie a akcie a jednotlivé časové línie obsahujú všetky prvky, ktoré z filmu robia veľkolepé dielo. príbeh sa sústredí na hrdinov, ktorí stáli pri zrode MU a preto sa ich účasť v celom pláne výrazne odlišuje od ostatných. A ostatnými myslím úplne všetkých, ktorých sme do teraz videli. Nebolo reálne každému dať veľký priestor a niektoré úseky možno vyvolávajú aj otázky, ktoré zas budú živiť fanúšikovské konšpirácie, ale to čo nám Endgame ponúkol beriem ako úctihodnú rozlúčku a veľkolepý vstup do novej éry hrdinov, ktorá nás očakáva. Marvel má takmer nekonečné možnosti a pod vedením Dysneho môžeme čakať už len kvalitné príbehy. Latka nastavené Endgame je tak vysoko že ťažko ju čo do rozsahu nejaký komiksový film prekoná, ale to asi nikto ani neočakáva, lebo žiaden film nebude musieť pracovať s takým množstvom dejových línií. Endgame je jeden z vrcholov tejto sezóny. ()

Dave_Novic

Film velice překvapil, po neúspěchu předchozích filmů od Marvelu se koloběh uzavřel zrovna u Endgame. Mnohý požitek s filmu znějící v českém dabingu mě dost odradil od dobrého hodnocení. Ač film se mi velice líbil po stránce propracovaností, zdá se že film je velice natahovaný až s donucením, ale z celkového dojmu se film plyne a rozvíjí postavy a jejich pocity selhání vůči předchozím filmům. Líbí se mi že film zodpoví všechny otázky předchozích filmů. Ačkoliv bych tento film nenazýval "excelentním" ()

JeyeK

Hmm, jak zpět obživit půlku lidstva... co takhle strojem času? Ten nemáme. A můžeš ho vyrobit? Tak jo, ale bude to trvat minimálně dva týdny. Velkolepý finální souboj o záchranu lidstva je založený na asi nejstupidnějším a nejpřímočařejším nápadu, jaký pro děj filmu jde vymyslet. A v tomhle duchu "cílíme na průměrného konzumního diváka s IQ 80" se bohužel nese celý film. Hlavně nesmíme za žádných okolností narušit divákova očekávání! Divák je ochoten akceptovat jednu až dvě smrti kladných hrdinů, kteří svůj život dobrovolně obětují pro větší dobro. Nikdo kladný však nesmí umřít nedobrovolně. Ani když ležíš polomrtvý vedle Thanose. Klaďas ti bez rozmyslu setne hlavu sekerou, ale Thanos v takové chvíli akorát začne tahat z kapsy nějaké své hlášky. Ani když doslova vyletí do vzduchu celá centrální budova Avengers, jáma 50 metrů do země, ale všichni jsou v pořádku, včetně křečka. Stačí už jen posbírat kameny jak pokemony a je hotovo. Kladně hodnotím hlavně skutečnost, že to je poslední díl. 50 % ()

M6rXis

Zklamání, nelogičnost, z Thora udělali postavičku pro děti, z Cpt. Marvela minutovou akci, Cpt. Ameriku naučili metat blesky. Škoda. ()

Zackk

velice dlouhé, málo akční, a vytasit cestování časem coby zřejmě největší možné klišé mě vskutku zklamalo.. nehledě na to že si s tím cestováním nedělali příliš velké trable a vytvořili několik děr v příběhu - například to že Loki na konci prvního avengers nebyl zajat, nýbrž utekl s teseractem. to jako nikoho neštve? že to nejspíš změní celou budoucnost a ani se k tomu neobtěžují nějak vyjádřit? pěkný film to ano, ale ze všech avengers ten nejslabší. avengers endgame jsou jako koncert kabátů - pěkné, ale znova bych na to nešel ()

ondra.p

Myslel jsem, že epičnost prvních Avengers už nic nikdy nepřekoná. A ono jo. Pro mě jeden z nejlepších filmů vůbec a nejlepší komiksovka ever. Change my mind. Úžasné zakončení příběhu, které v člověku nechá hlubokou stopu. Odpustí pak filmu i jeho nedokonalosti a paradoxy. Končí jedna z nejúžasnějších filmových sérií všech dob a je tu prostor pro novou. Kdysi jsem tvrdil, že universum Star Wars se nedá překonat, že je to nejrozpracovanější filmová sága atd. Nyní víme, že Marvelovská série o Avengers je nejlepší filmovou sérií ever. Todle veledílo budeme jednou pouštět svým potomkům a vzpomínat na to, jaké to bylo. Ano, ne všechny filmy se povedly, některé se vyloženě nepovedly. Některé byli až moc úlitbou masám, ale jako celek, je to dokonalé. I se všemi nedokonalostmi. A stejné je to i s Endgame. Dokonalé, i přes chyby, které má. Endgame ukázala všem, jak se to má dělat. Ve všech směrech. Kdo teď zvedne hozenou rukavici (nekonečna, haha)? DC potažmo Warneři, nebo snad nová sága Star Wars? Uvidíme, jestli vůbec někdo dokáže překonat jak tento film, tak celou ságu. 3000% T_T :)) ()

Bumkybunny

Nesnáším být tou, které se to nelíbilo a má potřebu kritizovat to, co ostatní milují. Na tento film jsem se dost těšila. Z očekávané pecky se pro mě ale stal film, který prostě nedával smysl. Od začátku do konce. Zbytečné momenty, trapné scény i nelogické a nesmyslné zvraty. Během rádoby emocionálních scén jsem necítila vůbec nic, naopak při logice endgamovského cestování spíš potřebu odejít z kina.2 hvězdičky za humor, víc si podle mě film nezaslouží. Sorry. ()

doriana.g

Někdy před pěti lety jsem se při slově "komiks" ještě ušklíbla. Jo, Iron Man, fajn, a co jako. Pak jsem v bedně náhodou viděla prvního Thora. Bavil mě, takže jsem sosla druhého. Vedl k prvním Avengers a byla jsem ztracená. Poctivě jsem si doplnila všechny mezery a pak už čekala na každý další nový dílek skládačky. Včera se to puzzle podařilo doskládat. A výsledný obraz je prostě VELKOLEPÝ. Díky, Marvel a Disney, máte můj obdiv. A teď jdu smutnit a rozjímat a zároveň se těšit na věci příští. Vím jistě, že nebudu zklamaná. ()

KuceraJohny

Epické završení tak dlouhé ságy o superhrdinech, který svět ještě neviděl. Nebudu tu psát o tom co Marvel všechno dokázal, všichni to víme a je to neuvěřitelný. Spíš se zaměřím na film. Jako první věc chci říct že si myslím že Infinity War je o něco málo lepší než Endgame. Tam nejvíc fungoval ten wow efekt, ted už jsme byli připraveni na všechno. A taky že se toho stalo. První mínus vidím v tom že se na vše šlo moc rychle. Čekal jsem víc vzpamatování se z té hrůzné události. Na minulých avengers se mi líbilo jak se šlo hned na věc, ale tady to chtělo nejdříve podle mě vstřebat. Ve filmu byl takové malé detaily které byly dost pochybné, ale nakonec to do sebe vše tak nějak zapadá. Prvotní postavy dostávají opravdu nejvíce prostoru jak nám bylo slibováno. Bylo to velmi důstojné rozloučení se s nimi. Avengers dokázalo ukončit jednu ságu hrdinů a připravit pole pro tu další. Mě osobně by však nevadilo kdyby už žádný film od Mravelu nevznikl. Tento film mi přišel opravdu jako dobrý konec. Všechno se změnilo, během 21 filmů se toho změnilo hodně, ale v tom 22. toho zvládli ještě víc. Předtímse postavy spíše vyvíjeli ted to byla změna jak když luskneš prsty. Což je taky pravda. Bál jsem se využití Captain Marvel naštěstí to nebyl superman. Avengers Endgame hodnotím jako další super snímek od Marvelu který dokázal všechno zakončit. P.S. nechápu proč mi to tak furt vrtá hlavou. Taky z toho máte ten divný pocit stáří? ()

Ufololog

Taky jsem slzel asi první 2 hodiny,ale ze zívání.Odteď už,pokud na komiks do kina,tak DC. Marvel ty lidi asi něčím zfetovává při svých filmech nebo co... ()

Ajka13

Nebylo to zlé, ale podruhé bych to už asi vidět nemusela. Pěkný happy end, spousta zbytečného protahování, obzvlášť na tom konci. Chvílemi jsem se trochu nudila. ()

SpeckMcBig

BFE..Big Fucking Epic.. hrozně a na hned. Kožená husa byla, slzičky taky,Cap je borec jako kráva (já to věděl),Thor je hovado (to věděli všichni) a IronMan je prostě král Marvelovek (vynikající rozlučka s ikonickým superhrdinou)... akorát ta logika se někde zasekla..takhle zmrvený cesty časem jsem dlouho neviděl.A celý to bylo rozčarovaný až po někam... stejně děkuju za parádních 10 let ()

mertikek

Tento film je krásnou poctou celému MCU a všem filmům, které pod jeho taktovkou vznikly. Nejen, že tento film s grácií ukončil jednu éru komixových filmů, ale věřím, že je zároveň slibným podkladem pro éru další a jsem velice zvědavý, jak se "nové generaci" podaří uchopit otěže slušně rozjetého povozu. Film hodnotím 5 hvězdičkami, nejen proto, že je povedený, zábavně natočený a zdárně pracuje s emocemi diváků, ale i proto, že takováto majestátní tečka, za jedním velkolepým příběhem, si to zkrátka zaslouží. ()

Hunnemia

Všechny postavy z MCU v jednom filmu, v jedné scéně. Kapesník v ruce od začátku do konce (doslova, ty titulky mě dostaly). Tříhodinové vtipné a dojemné rozloučení se všemi. Děkujeme ❤ #weloveyou3000 ()

Rikku

Není to úplný průšvih, ale po vypiplané Infinity War bych čekala něco jiného. Vyřešit patovou situaci cestováním v čase je takové klišé... Rozvleklé a v podstatě vykrádající scény z předchozích filmů. Přemrštěná stopáž, kdy si popcornový film začne hrát na těžkou psychologii. Ne, děkuji. ()

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý