Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

AdelleR

Dokonalost po všech směrech. BOŽE, tohle byl fakt nářez. A to jsem na to nešla do kina v době, kdy tím všichni žili, a pustila si to s ročním zpožděním. Znala jsem největší spoilery, ale stejně mě ty scény dostaly. Konec chytl za srdce. Celková stopáž se tolik vrací k předchozím filmům (ehm, doslova), že moje srdce jen nadšeně plesalo, chcípala jsem s každou další narážkou a jo, bulela jsem jak želva. V jednom kuse. Slíbili nám epický závěr epické série a toho se nám rozhodně dostalo. Finální bitva špičková (slýchávala jsem stížnosti na „vyloženě nucenou feministickou scénu", kdy se v jednom záběru do Thanose pustí jen ženské hrdinky, ale mně to nucené fakt nepřišlo), veškeré záběry špičkové. Jo, bude mi to sakra chybět. ()

Kritickej

Tak tohle hodně bolelo. Nevím, kolik měl do té doby Marvel filmů, ale fanoušky si získal určitým způsobem vyprávění, který v nich používal, napětím, dobrodružstvím...a nebyl žádný důvod očekávat, že by se to po předchozím dílů Avangers mělo změnit. Místo toho jsme dostali v první části ubulenou psychologickou sondu do duše pozůstalých (neumí to - kdo jim o to stál??? navíc je víc než jasné, že se to "nějak" vyřeší), v druhé části urážek všech předchozích filmů o cestování časem (všechny to prej dělaly blbě včetně geniálního Návratu do budoucnosti, kterýmu tahle slátanina nesahá ani po kotníky). No a na konci se konečně dočkáme toho, na co jsme se těšili celou dobu. Geniální bitva v poslední části už ale nedokáže smáznout pachuť z tohohle nepovedeného patvaru. ()

Bogrant

Grandiózne zakončenie tejto veleúspešnej série, pri ktorom je nutné poznať predchádzajúce dianie, pretože Endgame všetko vsádza na prepojenosť a osudovosť jednotlivých postáv a ich predošlých konaní. Ako samostatný film to nie je dokonalé, ako záverečná rozlúčka je to však perfektné. Štruktúra opäť funguje, síce miestami mierne kolíše, nakoľko trochu natiahnutý a typicky vtipný úvod som možno až tak nečakal, keďže vieme čo sa naposledy udialo, ale od prepracovaného, spomienkového stredu, až po finálovú nakladačku, je to absolútna paráda so zámerom, ktorý znovu vyšiel do bodky. ()

chlemtilka

Totéž, co mi vadilo u Endgame, zde pokračuje - co je pro někoho velkolepé shrnutí všech marvelovských postav, je pro mě přeplácaný mišmaš. Plánování hrátek s časem je překotné, aby se divák nestihl zamyslet, jestli to náhodou nezavání nějakým nelogickým průserem, na druhou stranu na ta osobnější setkání v minulostech je příjemný pohled a zlidšťuje to ty neustále se opakující odhodlané ksichty a hrdinská prohlášení. ()

Oxiduji

Svět Marvelu jsem si za ty roky moc oblíbila. Komiksy jsem nikdy žádné nečetla, ale příběhy mě uchvátili. Ano, pohádky pro dospělé...ale špičkové. S úžasnou výpravou a hudbou - která to celé neskutečně táhne. Ale vše jednou končí...a tak jsem plakala, bylo mi tak líto jejich frustrace, tak jsem jim všem fandila, tak jsem řvala, když Kapitán zvedl Kladivo a pak jsem zase tak moc plakala, protože ne každého čekal happyend. Ach jo. Končí skvělé dobrodružství. Díky.... no a už jsem zase dojatá, já stará kráva.. :) ()

Holly_Molly

Endgame je důstojný zakončení a totální fanservis, ale neni lepší film než předchozí Infinity War.. Má za úkol rozesmutnit a dojmout tím, že tohle je přece to úplný finále a tak se tu objeví úplně všichni a všechno co se do tý doby v MCU budovalo a je to zatraceně epický. Příběh Endgame ale bohužel rozbíjí to co co se stalo v Infinity War a tím sráží nejen jeho naléhavost, ale i samotnýho Thanose, kterej tady kvůli tomu působí víc jako tuctovej zápornej random trouba, než ten záhadnej supersilnej obr, kterej dal předtim všem hrdinům totálně na prdel. Na druhou stranu, je to Marvel..všem nám bylo jasný, že to takhle dopadne...:-D ()

Xmarc

90 % | Pro mě asi o něco lepší, než díl předchozí, možná mohl být opět o něco kratší. Člověk bez dokonalé znalosti všech možných Marvelovských komiksů a hrdinů se opět chvílemi ztrácel a nejednou si položil otázku, co je zase zač tenhle týpek, co se najednou zjevil. Nicméně hlavní partička je opět pohromadě a jde jim to opět téměř na jedničku s hvězdičkou. ()

Skylwalker42

Poslední hodinka skvěle nudí samotného diváka k smrti. Je to dobře natočeno, výborné efekty, ale ta nataženost :( "Infinity" byl takřka dokonalý snímek. Zde autoři to přepískli s tou dokonalostí. A to tak, že onu dokonalost zametli pod koberec. Jaká škoda. Délka jednoznačného velkofilmu se zkrátka nevyplácí. ()

Starby

Neuvěřitelné završení ságy Marvelu, jedná se o opravdový skvost kinematografie. Myslím, že každý, kdo má filmového ducha a ještě k tomu toho marvelovského, přijde si zde na své. Napínání diváků před filmem vzalo za svoje, za první víkend v kinech film utržil na celém světě přes 1 209 000 000 $, což dle mého názoru nepotřebuje žádný další komentář. Teď už se můžeme jen těšit a být dále zvědaví, jak bude Marvel Universum pokračovat dále. Myslím, že nám má nemálo co nabídnout. ()

Ondak

Jedná se o důstojné zakončení a vlastně jsem dostal co jsem chtěl. První hodina je úplně zbytečná a nudná, poté se to začne zlepšovat až do velkolepého finále. Měl jsem dost připomínek, ale nakonec je celkový dojem pozitivní a dokonce ubylo i stupidních vtipů. Za mě asi o chlup lepší než předchozí díl. Ono totiž není moc co udělat lépe. Avengers nikdy nebyly vyloženě temnou záležitostí, takže jsem ani nečekal nic jiného než v ději bylo. Fanouškům komiksů rozhodně doporučuji. ()

Milo384

Minulý díl se mně líbil víc, ale jako zakončení to beru. Finální boj byl bezvadný. První polovina zdlouhavá, pak už to bylo lepší. No čekal jsem asi víc. 4* ()

Rebel24

Rok 2019 bol z filmového hľadiska famózny. Endgame bol vrcholom roka, Marvel ságy filmov, série Avengers, komiksoviek a dalo by sa pokračovať ďalej. Očakávania a zodpovednosť tvorcov boli obrie, no spätne nik lepší ako bratia Russovci to nemohli zvládnuť. Film plynulo nadväzuje na Infinity War, emócie, osudovost cítiť okamžite. Herci sa predbiehajú vo svojich výkonoch. Film oproti predošlým Avengers je viac dramatický, menej farebný, obsahuje ale ikonicke zábery a scény (napr Cap vs everyone). Vďaka time travellingu film reflektuje a uzatvára linky nosných postáv úplne perfektne, tvorcovia to mali premyslené do detailu. K hudbe niet čo dodať, Alan Silvestri ešte posúva latku vyššie, úžasné motívy pre Tonyho, Natashu, assemble, jednoducho praca par excellance. Avengers: Endgame je masterpiece v komiksovom žánri, ide o sen fanúšika, ktory dokáže prekvapiť a dojat. Marvel na svojom vrchole. 💯% ()

vojacekr

Fuj to bylo ale laciné a prvoplánově předvídatelné. Nějaký ten mindfuck na oživení mohl být. Mít znova 15, napálil bych plný počet. CGI, OST a technicky paráda až na několik neherců. ()

babuška

tak nám to skončilo, dlouhý, přemrskaný, stupidní, 22 a tohle je finále, tady někomu pořádně jeblo. Hudební podtex dobrej, bej to o půl hodiny kratší dám tři, a ta druhá opět za skárletínu, kurva ta kvete. ()

nitrak

Skoro bych dal odpad, protože jak se to Russoové snaží dělat co nejvíc epic, že už i (spoiler) Captain zvedne kladivo a všichni (snad i Pepper?) tam naběhnou na final battle, kde už nikoho nic nepřekvapí.. To bylo asi tak stejně divný, jako když Aria odnikud skočila nikym neviděná na Night Kinga. Na mě holt tyhle supercool, za každou cenu megaepic věci neplatí. Iron man měl zbytečně moc dlouhou dojemnou chvíli, která mě vůbec nedojala a nebavila - vždyť on téměř vždy mohl za všechny špatnosti, co se staly (viz. Ultron atd.). Postava je to pěkná, ale nějak mě to vůbec nemrzelo. Vlastně to celý táhnul Chris Hemsworth, který je ale moc silný bůh a tak dostal málo prostoru, ale bavilo mě, že si Chris vydupal, aby ho nechali tlustým až do konce filmu. Captain Marvel je takovej neporazitelnej superman a najednou všechno spasí. Pak zas světlá chvilka s Lokim, občas vtipnej Hulk, Ant Man a Strážci galaxie, ale celkově dostali opět málo prostoru. Vizuální efekty jsou samozřejmě dobrý a tak si to celkově odpad nezaslouží, i když po stránce scénáře ano. Viděno zatím jednou v kině a nemam potřebu to opakovat a celkově to spíš poškodilo značku Marvel. ()

Dusty56

Film se veze na podobné úrovni jako jeho předchůdce. Prospělo mu také že Avengers konečně mají nějaké ztráty a není to stoprocentní vítězství. A potěšilo skvěle zakončení pro Capitana Americu. ()

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

25.05.2024

V minulých letech se komiksácké studio Marvel s oznamováním nových projektů trošku urvalo z řetězu. Po vrcholné éře, kdy hlediště kin praskala ve švech pod nápory chtivých diváků, kteří potřebovali… (viac)

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý