Avengers: Nekonečná vojna

• USA Avengers: Infinity War (viac)
USA, 2018, 149 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson, Don Cheadle, Benedict Cumberbatch, Tom Holland, Chadwick Boseman (viac)

Film Avengers: Infinity War prinesie na plátna kín najsmrtonostnejšiu a najepickejšiu vojnu všetkých čias. Film je zavŕšením desaťročnej cesty filmovým svetom štúdia Marvel. Avegners a ostatní superhrdinovia sa musia spojiť, aby skúsili poraziť mocného Thanosa skôr, ako jeho útok navždy zničí celý vesmír. (Saturn)

BranuliQ

Marvelovský vrchol! To čo predviedli bratia Russovci je skrátka splneným snom všetkých komiksových fanúšikov. Vidieť všetky tie postav, ktoré sme si za tých 10 rokov tak veľmi obľúbili pohromade je skvelým zadosťučinením za to, že sme s Marvelom všetky tie roky vydržali. Obával som sa toho, či to bude stáť pohromade, predsa len tých postáv je skutočne veľa, no moje obavy boli hneď zažehnané. Chváliť sa dá naozaj všetko, Silvestriho hudba je konečne počúvateľná, akcia fantastická, no čo vynáša film na piedestál je neuveriteľný záporák. Thanos je výnimočnou postavou, najmä vďaka scenáristom a skvelému Joshovi Brolinovi, ktorý si celý film až trestuhodne ukradol pre seba. Každý moment, kedy sa ukázal na plátne som krochkal blahom a keďže mal práve Thanos najviac priestoru zo všetkých, celý film som sa dementne usmieval. Pripočítam k tomu zvraty, ktoré som ozaj nečakal a záver, ktorý ma totálne odzbrojil a ktorý nemá v MCU obdoby a môžem skonštatovať, že Avengers: Infinity War je zatiaľ bezkonkurenčne najlepšou marvelovkou a jeden z najlepších komiksových filmov všetkých čias. To ročné čakanie ma už teraz ubíja. 100% ()

teekanee

K tomuhle filmu se váže opravdu vtipná historka pramenící z mé debility. To takhle kamarádům navrhu, že už konečně půjdem na ty Avangers. Kouknu se tedy na program kina vidím, že je dávají v pondělí od půl osmé. Neváhám, tedy informovat své druhy, o času promítání a prozíravě navrhuji přijít o půl hodiny dříve kvůli místům v zadní řadě. Usedneme tedy do kina, které je doslova liduprázdné, což bylo lehce zarážející, ale naskýtalo se vysvětlení, že se většina lidí oddává pálení čarodějnic a popíjení alkoholu. Po vytrpění několika trailerů začal trailer další, problém byl, že nevypadal jako trailer, ale film. Po pár sekundách jsem zjistil, že se nenacházíme na Avagers, ale na filmu Souboj pohlaví. Ukázalo se, že na hlavní stránce kina už program na květen místo právě končícího dubna. Nemusím vám jistě vykládat, jak trapná, ale zároveň vtipná situace to byla. Ihned jsme usoudili, že ty Avangers vidět prostě musíme, což vyžadovalo opustit sál a jet 30 minut do Prahy na Zličín. Chudák paní šatnářka nevěděla, která bije, když jsme se s ní pět minut po začátku filmu nonšalantně rozloučili s vážnou tváří. O hodinu později jsme už seděli v mnohem větším a pohodlnějším kině na Zličíně a byli připraveni na ten nářez, který nás čekal. A že to stálo za to! Komentář obsahuje SPOILERY. Russové opravdu ukázali, že jejich filmy jsou opravdová špička MCU filmů. Infinity War je jedná velká akcí, vtipem a emocemi narvaná jízda od začátku až do konce. Všechny příběhový linky jsou opravdu zábavný a určitě jsem si během filmu neříkal, že už chci vidět co se děje na druhý straně galaxie. Thanos je opravdu nejlepší záporák MCU univerza co tu kdy byl. Ne, že by měl nějakou výraznou konkurenci, ale i tak je opravdu špičkově vykreslený. Hodně tomu pomáhá skvělej Josh Brolin, kterej perfektně zobrazuje Thanosovu osobnost, které nechybí i projevy soucitu, empatie a lásky. Zároveň je opravdu bad-ass a s ničím se nepáře. První půlka filmu je zároveň šíleně vtipná, kde se o zábavu stará hlavně tradiční tahoun Drax, ale i Thor si po Ragnaroku přenesl vtip i do dalšího filmu. Co se týče akce, tak ta je naprosto brilantní, víc psát netřeba. Jedna z nejlepších částí filmu je interakce mezi samotnými hrdiny, zejména setkání Strážců s Thorem nebo Starka s Strangem. Konec je potom nasákly emocemi a sám sem zvědav, jak moc velký znovuoživování můžeme čekat od dalšího dílu. 95% ()

r3musko

Marvel nás dokonale vtiahol sólovkami Iron Mana, Thora, Capitana, Strážcov, Stranga, Sprider-Mana... zabudol som na niekoho? A teraz nás dostal filmom, kde sú všetci vyššie spomínaní hrdinovia a ešte viac! Pri filme takéhoto typu sa toho dá pokaziť veľa, ale toto našťastie nie je ten prípad. Komu sa páčili marvelovské filmy doteraz, bude nadšený. K deju sa vyjadrovať nebudem, aby som náhodou niečo neprezradil. Poviem len, že sa už náramne teším na druhý diel! ()

elery

Nádherná přehlídka nejnovějších "filmových" a počítačových technologií v mnohých akčních scénách, opravdu famózní hudba, občas docela vtipné dialogy, v nadsázce a odstupu, v nichž si film dokázal dělat legraci sám ze sebe... Obsahově nepřekračuje obvyklý průměr "superhrdinovských" filmů, nicméně divácký zážitek nepochybně nebývalý! :) ()

smajki

Velkolepé, vynikající, vtipné, akční, překvapivé. Asi tak bych několika slovy shrnul své dojmy z 3D IMAX projekce třetích Avengers. Všichni fandové MCU se už několik let těšili na vyvrcholení celé marvelovské ságy. Očekávání byla veliká, obavy asi také. Nicméně nebyly na místě. Snímek má vše, co má mít. Humor je kvalitní a inteligentní, akce velkolepé a příběh výborný. Zajímavé konfrontace mezi Avengery, nejlepší záporák v historii a úplně akorátní stopáž. Od prní chvíle jsem film hltal s otevřenou pusou a než jsem se nadál, 2,5 hodiny utekly téměř jako lusknutím prstu. Málokdy se mi stává, aby mě film tolik bavil od začátku až do konce. V podstatě všechny postavy měli svůj prostor a svou důležitou roli, některé působily stejným charakterem, jako je známe (to není žádné mínus), jiné se vyvinuly a zvážněly (ku prospěchu věci). Závěr hodně překvapil, potitulková scéna už tolik ne. Jedna projekce nestačí, nutno vidět vícekrát. ()

DavHav

Tvůrci vměstnali dohromady hromadu postav, aniž by se jim dílo rozsypalo pod rukama - to je super. Ačkoliv, hodně jim pomáhá, že se jedná o devatenácté pokračování Seriálu Marvel. Velké uznání za zábavné padouchy (podpadouši mne bavili snad víc než Thanos) a téměř až drzý konec - zde je ale nutno brát v úvahu, že jsme viděli jen polovinu díla, představte si, že by Avengers 1 skončili po Lokiho úniku z Helicarrieru. Zamrzí zkratkovitost, místy trapné vtípky a lehká demence některých postav - Star Lord či "mistr klamu" Loki se rozhodně nechovají tak, jak by člověk (na základě předchozích filmů) očekával. Některé věci jsou nevysvětlené (teleporty se asi daly využít krvavěji) a ve výsledku jsem měl při odchodu z kina pocit, že jsem opět viděl především výborně natočenou blbinu. Takže kinovýlet lze jistě doporučit, ale mezi nejlepšími filmy všech dob nám chlapci a děvčata z Marvelu dlouhodobě nezůstanou... ()

NagatoPein

Chcem viac výbuchov, viac suchého humoru, viac strojov, viac toho istého. Nie ďakujem, toto v budúcnosti bude neskutočný cringe a naše deti sa budú pozerať, že to vážne ? ()

Sshania11

Vyborne som sa bavila od zaciatku do konca! Hned po 2 minutach filmu nastupil na scenu Thanos a zacala uzasna hazda. Bola aj smrt 2 mensie epickejsie a ostatne nutne ale kedze verim tomu ze toto nie je definitivny koniec tak tu naozajstnu pravu velkolepu smrt cakam v CW2 a to rovno dvoch najhlavnejsich postav ake existuju. A az vtedy naozaj umrie cela audience v kine. Tesim sa na tento moment. Thanos je vo svojej podstate celkom sympos dokonca aj so svojim presvedcenim o tom preco musi znicit pol univerza. ()

noutebook

Film splnil očekávání i naplnil jistou část zvědavosti, samosebou také napnul jelikož se jedná od dvoudílný film na rozuzlení zápletky si musíme počkat. Drží se typické stereotypizace superhrdinských filmů. Pokud si pustíte +- 1/2 jakéhokoli filmu od Marvelu a zkončíte u toho, kdy se to všecko pokazilo- tak jste zhruba v tom, co nám film přináší. Na druhou stranu skvělé hlášky a dobré výkony herců, to jak spolu některé postavy fungují se krásně doplňuje. Můj osobní názor je, že by mohli vypustit celou Wakanda část a přejít k tomu, jak se zachrání svět. Ale to by ubralo na napínavosti poslední kapitoly, tudíž je třeba všímat si náznaků, které nás jistě dovedou k druhému filmu. Čtyři hvězdičky dostatečně vystihují pocity z filmu. ()

Lukinsons-

V příběhu je pár nelogickejch kiksů, ale jinak, takhle by měl vypadat blockbuster. A taky by mohl Marvel ubrat s tím humorem, už je to (dávno) strašně moc protlačovaný. ()

rmar odpad!

Tento snímek sice už podle popisu „završuje cestu filmovým světem studia Marvel“, avšak já jsem byl marvelovskými fanoušky přemluven, abych na něj šel do kina, ačkoliv to měl být můj první film této franšízy. Prý to bude snadno pochopitelné i pro neznalé, neboť nejde o pokračování. Možná je to právě mou neznalostí konceptu, ale přišlo mi to s prominutím (fanoušci, neukamenujte mě prosím) jako neskutečná blbost. Motivaci postav k určitému jednání jsem nepochopil – to však nehodnotím, vyplývá to z mé nezkušenosti s tímto žánrem. Co si však již mohu dovolit hodnotit byl humor. Neskutečné dušení již tak málo vtipného infantilního vtipu po dobu asi dvaceti vteřin z diváků buď dělá debily, nebo je za debily už rovnou považuje. Zasmál jsem se za celý film asi tak jednou, zatímco celé kino řvalo smíchy i při podle mě naprosto dementních scénách. Jediné, co oceňuji, jsou vizuální efekty, které jsou na skutečně vynikající úrovni. Zbytek – celkový koncept, podivnost scénáře (některé scény a hlášky pasují tento snímek mezi filmy pro starší obecenstvo, rádoby vtipné scény a vůbec celkový děj je spíš jak z filmu pro děti školního věku), podivné dialogy a prazvláštní kombinace vesmírného prostředí s dějem v interiérech kosmických lodí a na Zemi – to vše mě vede k tomu hodnotit jako odpad. Mnozí by mohli namítat, že je to mou nezkušeností s tímto žánrem, avšak, jak už jsem říkal, to, co jsem nepochopil kvůli své neznalosti, nehodnotím. Hodnotím jen to, co jsem viděl v tomto filmu, ne to, co se týká rozvoje charakteristiky postav, to nehodnotím kvůli absenci informací z předchozích filmů. Ano, chápu, že jsem pro začátek s Marvel asi nezvolil nejvhodnější film, ale jiný už také nikdy nezvolím, mají-li všechny podobný princip. Prvních dvacet minut jsem totiž s nadšením očekával, kdy mě to začne bavit, další hodinu začínal klesat na mysli, dalších dvacet minut se přemáhal, abych neusnul, a poslední půlhodinu přemýšlel, co na tomto filmu a konceptu všechny baví. Omlouvám se všem fanouškům, podle mě je to prostě odpad. ()

Gryfi

Spojení postav celkově docela funguje, každý dostal svůj prostor, tak akorát, Thanos je navíc konečně záporák se vším všudy. V rámci komiksových filmů a Avengerů vůbec dle mě dost dobrý snímek..Akce, efekty, vtip... jo bavilo mě to.. měla jsem strach, že už je, bude toho Marvelovského chrlení filmů moc..že nebude co nabídnout.. ale je to ještě stále OK..Jen to nepřehnat, aby z toho nezbyla jen prasklá bublina trapných hlášek, nuceného vtipu, nijakých efektů a vypšklých postav.. ()

Opavak

Pro fanoušky komiksů asi orgasmus. Pro ostatní smrtelníky průměrný film. Hodně akce, průměrné množství zábavy. Mě se líbí Marvelovky, které nejsou zas tolik scifi. Toto je ale přehnané. Děj je nezajímavý a jen to vypadá jako 3 filmy v 1. Neříkám že je to špatně ale každé družstvo si jede svoje a přemýšlíte, co dělají ostatní postavy v době, kdy tam jsou např. strážci galaxie. Filmu nemůžete věřit smrt. Protože to, že někdo zemřel neznamená, že opravdu zemřel. A to je podle mě špatně. Když někdo zemře, tak by prostě měl být mrtvý, ne se v zápětí objevit znovu na plátně jakoby se nic nestalo. Konec se mi opravdu nelíbil. Hodně postav Avengers ''zemřelo'' ale určitě v dalším díle všichni obživnou jakoby nic. Třeba že doktor Strange vrátí čas, pokud také nezemřel ted' si nejsem jistý. Každopádně film utíkal celkem rychle a nejvíce mě bavili strážci galaxie spolu se spidermanem a iron manem. 3 hvězdy. ()

The M

Marvel proste ide svoje a už ho nič nezastaví. Ich práca, ktorá začala pred desiatimi rokmi sa zapíše do histórie. Stále nechápem, ako to bratia Russovci vôbec dokázali udržať pokope. Toľko postáv a toľko fanúšikov s obrovskými očakávaniami. A aj ja sám som mal veľké očakávania a oni ich dokázali prekonať. Neuveriteľné. Všetko v tomto filme funguje a záver... z toho budem mať zimomriavky asi vždy, keď si to pozriem. "I don't wanna go..." :-( ()

Marty568

Russovci do dokázali ! Je skvělé, že režiséři to dokázali takhle ukočírovat vzhledem k 60 postavám ve filmu, udělat to aby každej měl nějakej prostor a to vše nacpat do 2 a půl hodin. Má to neskutečné tempo, což jsem si občas říkal, že by to chtělo trochu zvolnit - možná vystříhnout nějakou akční scénu a zaměřit se více na interakci mezi samotnými postavami, což mi občas opravdu chybělo. Celej film je vlastně jedna velká akční scéna. Rozhodně to není přeplácané, čehož se všichni báli a všechno do sebe parádně zapadá. Určitě nejde o nejlepší marvelovku(CA:WS a CW stále top), ale je to skvělé vyvrcholení těch 10 let budování universa. Co se týče samotného Thanose, měl jsem obavy. Hlavně kvůli zklamání ze záporáků z posledních marvelovek. Nakonec je to jeden z nejlepších, co marvel kdy měl. Má dobrej motiv, jde z něj pořádnej respekt, dokázal jsem se s ním ztotožnit a občas jsem mu i fandil. A hlavně dostal hodně prostoru, za co jsem strašně rád. Tím pádem pár postav, které mám hodně rád, nedostali tolik prostoru, jak bych si přál. Ale tak třeba to vynahradí ve čtyřce. Podtrženo sečteno - nejde tady o nějaké scenáristické postupy či filmové postupy ale je to solidní blockbuster, na kterým se vyplatí ty 2 stovky utratit. ()

Darthorias

Russovci zvládli niečo na čo by si trúfol asi len málokto . Ukončovať tretiu fázu MCU ktorá sa budovala 10 rokov naozaj nemohol biť lahký počin no zvládli to velmi dobre . Návrat starých postáv ( až na výnimky ) sa nesie vo výbornom predstavení ktoré si hold musíme vysedieť dve a pol hodiny . Dlžka filmu mi ale vôbec neprekážala z tím všetkým čo sa tam dialo to bolo časovo podané skvele , filmy ako Posledný Jedi alebo Revenant su na svoj príbeh až nezmiselne dlhé a nezáživné ale Infiity War tento problém nemá aj keby bol o 15 alebo 30 minút dhlší vôbec bi som nič nevyčítal ak bi si film nadalej držal tak skvelé tempo. Čo sa týka postáv tak som dosť naštvaný kvôli Hulkovy a takisto Vizionovy ani v najmenšom neukázali čoho naozaj mohli biť schopný a toto naozaj film zráža každý iný hrdina aspoň čo i len v malom prispel kúsok prispel k lepšiemu zážitku ale oni dvaja vôbec to že Hulk dal pár cez hubu Thanosovy a potom sa už odmietal ukázať bolo trápne čakal som naozaj viac a Vizion okrem toho že ku koncu zapichol jedného z Black Order jeho vlastnou zbraňov dokopi nespravil nič . A kopa ludí si sťažuje čo urobil Star-lord , že len kvoli nemu všetci prehrali , prosím vás naozaj ste si mysleli , že Thanos v 3/4 filmu skončí a prehrá to sa preberte navyše ako bi ste reagovali vy keby ste sa v ten moment dozvedeli to čo on . To čo však musím velmi pochváliť je samotný Thanos ako záporák je perfektný a jeho ideáli si musím uznať velmi opoctaťnené a v celkovom zmisle s ním aj súhlasím že polovica ludstva bi mala zaniknúť . Takisto som velmi spokojný z tím ako bol Thanos prezentovaný dosť som sa obával že bude až príliž presíleny a na konci všetkého bude stáť len on z jedným škrabancom a bolo to presne tak ako som chcel , je fakt že Thanos je velmi mocný ale nie nesmrtelný z každím dalším kameňom nakonečna bol silnejší a mal nejakú novú schopnosť ale nebol presílený do tej miery , že bi ho bolo nemožné poraziť aj ked získal (spojler!!!) všetky kamene aj tak ho takmer zabili a to je obrovské plus . CGI sa ani vyjdrovať nejde bolo skvelé ako vždy, no ale hudba mohla biť v niektorých scénach lepšia naozaj si myslým že je kopa ludí ktorý bi to zvládly lepšie ako Alan Silvestri . Na záver su veci ktoré u mňa tento film dávajú vyšie ale aj dosť zrážajú preto ho hodnotím na 84% ()

GesikCZ

Avengers: Infinity War je vynikající film, u kterého jsem se ani chvilku nenudil, a to je vzhledem ke stopáži hodně s podivem. Sice občas až nuceně hraje na emoce diváka a dějově obsahuje obrovské množství klišé, ale který film od Marvelu ne? Rozhodně bych se jej nebál označit za úplně nejlepší film, který zatím Marvel zplodil. ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

07.03.2023

Komiksové projekty se v současnosti netěší takové oblibě, jako v dobách Avengers: Infinity War a Endgame, přesto ale studiím vydělávají stále velké peníze, a tak éry Marvelu i DC směle pokračují dál.… (viac)

Nová řada Daredevila potvrzena

Nová řada Daredevila potvrzena

20.05.2022

Na Disney+ oficiálně dorazí nová řada seriálu Daredevil. Informoval o tom server Variety, který tvrdí, že scenáristé Matt Corman a Chris Ord (Covert Affairs) byli zaúkolování napsat scénář a budou… (viac)

Spidey se zhoupnul k miliardě

Spidey se zhoupnul k miliardě

24.12.2021

To, co se žádnému jinému filmu nepodařilo za téměř dva roky, nový Spider-Man: Bez domova zvládne za něco přes týden. Po potvrzení nejnovějších výsledků globální příjmy megahitu Sony a Marvelu z kin… (viac)

Ve třetím Spider-Manovi se vrátí Electro

Ve třetím Spider-Manovi se vrátí Electro

01.10.2020

Poměrně šokující zpráva dorazila od studia Sony, potažmo Marvelu. Ve třetím Spider-Manovi s Tomem Hollandem se totiž jako záporák vrátí Electro s tváří Jamieho Foxxe. Pokud si teď v hlavě snažíte… (viac)