Captain Marvel

• USA Captain Marvel (viac)

Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu. (Saturn)

Ufololog

Cože?! Dvouhodinový zápas se spánkem a pomalu vykloubená huba z pantů od zívání. Jestli tohle je odpověď na Wonder Woman, tak maximálně na její titulky. ()

gezko

Kapitánka Mar-vel priletela z neba a trochu zatriasla našou matičkou Zemou aj vesmírom. Bolo to dobré a sympatické zatrasenie na lepšie 3, či slabšie 4. Brie Larson úloha sadla, Sam L. Jackson bol geniálny. Aj origin príbeh bol dobre zostavený. Takže spokojnosť. LEN dve veci mi pílili oči. Prvá: kopírovanie Guardians of the Galaxy. Dali tam hudbu 80/90 tych rokov pri scénach, kde kapitánka valcovala Kree bojovníkov ako nový trávnik. Ale na to treba Jamesa Gunna, aby to vyzeralo k svetu. Za toto palec dolu. Druhá: málo Coulsona vo filme. Ako fanúšik Agents of Shield som dúfal, že tam Coulson bude viac, než len nosič vody. Žiaľ nestalo sa. Inak očakávania splnené. ()

everything

Bez Furyho a kočouna by to bylo nudné béčko, které se snaží hrát na emoce, ale vůbec to nefunguje... Hvězda za Furyho, hvězda za kočku a hvězda za CGI ()

bigmatko

Kapitánka predstavuje ďalší dielik do skladačky pre možné ukončenie série Avangerov a jej pozíciu odhalia v plnom nasadení práve v End Game. Zároveň má Kapitánka Mrvel veľký potenciál na viacero filmov plných pohody vtipu aj akcie bez toho aby sa jej do toho miešali iní hrdinovia z MU. Tieto retro komiksovky sú skvelé a verím, že ich bude stále viac. ()

Hejkal_03

Přijatelná průměrná márvelovka. Bylo tu mnoho povedených vtipů a referencí, plus uctění Stana Leeho se mi moc líbilo. Svým nábojem mi připomínala Black panthera. Co bych ale trochu vytkl jsou dvě věci: 1) Kdyby mi nějaká kočka rozškrábla oko, už by z ní byl kebab a né, že bych to přešel s humorem... 2) Vím, že v komiksu je Captain Marvel jedna z nejvíc OP postav, ale filmy se o komiksy jen opírají a né vše je přesné... proto jsem doufal, že její schopnosti budou trochu usměrněny... ale ono né! Zvláštní, co dokáže pouze zařízení, které vzniklo z kamene nekonečna... Vision měl jeden k dispozici a rozhodně tak OP nebyl... No doufám, že role Captain Marvel nebude v následujících Avengers zásadní, která vše vyřeší sama jako na konci téhle své sólovky... ()

KuceraJohny

Konečně se všichni dočkali první celovečerní film od marvelu, s hrdinkou v hlavní roli. Pro mě rozhodně nedopadl tak jak měl. Při sledování filmu bylo zvláštní vědět, že zapadá do MCU a vidět i jisté spojitosti, ale přitom vám připadá úplně jiný. Nejspíš to byl i účel, já si však připadal že sleduji film který byl před všemi jen jsem na něj zapomněl a ted to doháním. Vždyt už to jsou tři roky od posledního filmu kdy se objevil nový superhrdina, který se předtím nemihl v nějaké týmovce. U Doctora Strange to tenkrát nebyl takový šok, ted už ale uběhl sedm filmů kdy jsem byl zvyklý na stejné postavy a když už se nějaká objevila, objevila se po boku starých známých. Neberu to jako mínus, jen už jsem nejspíš zapomněl jaké to je. Musím říct že obsazení hlavní hrdinky se povedlo. Brie Larson je sympatická a je z ní cítit taková ta, v dobrém slova smyslu, naivita a tvrdohlavost. Samuel L. Jackson je ve své roli výborný, rozhodně jeho nejlepší vystoupení v MCU. A digitální omlazení není vůbec poznat. Akorát u Coulsona je vidět horší digitalizace. Coulson byl do filmu dát jako malá příjemná vsuvka. Jude Law je zkrátka zrozen pro záporáky. Nechápu jak může být tak přesvědčivě zlý a pak okáže zahrát někoho tak příjemného jako je Brimbál ve Fantastických zvířatech.Kdo byl však ve filmu úplně zbytečný byl Ronan. Je fajn že jsme si mohli díky tomuto filmu připomenout jednoho starého záporáka, ale on praktcky ve filmu nic neudělal. Rasa Skrullů byla na mě asi moc. Chvilku jsem si připadal že sleduju hvězdnou bránu nebo Buffy. Nejspíš ale budou ve 4. fázy MCU vidět víc, takže si budu muset zvyknout. Ale co se týče po filmové stránce Captain Marvel má jeden z nejhorších scénářu co jsem slyšel. Úplně nevyužitý potenciál některých postav. Nezvládnutá režie dvou neznámých režisérů na filmu taky nic nevylepší. V marvelu zkrátka za každou cenu chtěli udělat film s ženskou superhrdinkou a po úspěchu Wonder Woman se na to vrhli s plnou polní. Jako hrdinku vybrali rovnou tu nejsilnější co mají a snažili se ji nějak vměstnat do série. Pak si řekli že to bude jedna z nejdůležitějších postav v budoucnu a už předem ji obsadily do avengers endgame. Rázem bylo jasný kdy její sólový fil vznikne. Nakonec je její film jen taková vsuvka před Avengers aby jsme vůbec věděli kdo to tam tak extrémně září a sestřuje lodě. Nakonec chci říct že to s tou mocí přehnali, na marvelu bylo vždy super že hrdinové nad sebou extrémně nevyčnívali, ale najednou přijde Captain Marvel a všechny by zabila natažením ruky. Takže Už i MCU má svého Supermana bez kterého se neobejdou. ()

breebee

Konečně jsem se na to dostala do kina, už jsem se bála, že to před Endgame nestihnu vidět. Takže... očekávání jsem měla nulové, zejména proto, že jsem, asi tak jako zbytek internetu, dost bothered tím faktem, že se snaží, do momentálně už tak přervaných Avengers, narvat další postavu. A dost výraznou a dost šíleně OP. Nechci aby převzala otěže a slízla všechnu smetanu. Kapitán (skutečnej kapitán) měl v Infinity War stopáž asi 4 minuty a to byl pravděpodobně jeho předposlední film. Fakt mě děsí, kolik ho bude v Endgame. Takže to jenom pro pořádek, proč lidi hejtujou Carol Danvers. Ne, nikoho netrápí, že je to ženská hrdinka, to je všem ukradený. Teď k tomu filmu. Nebylo to špatný. Bylo to mega zmatený, možná protože se snažili všechny tři obvyklý filmy narvat do jednoho, takže spíš než jako celek se mi líbily jednotlivý scény. Bylo to občas trefně vtipný, Verse je docela likeable postava. Jude Law byl podle mě dost plýtvání, protože tu roli by zvládl kdokoliv. CGI Fury byl out of character tak moc, že to vypadá, že mu mezi tímhle a současností vymřela celá rodina. Ta kočička byla kjut. Když to ale srovnám s Black Pantherem nebo Spider-Manem tak prostě musím říct, že z tohohle tak nadšená nejsem. A jestli to uvidím znovu, tak jen abych si v tom udělala pořádek. ()

Ja.Malachi

dostal som presne to čo som čakal..možno ešte menej...další zo zbytočne silených superhrdinov..len aby bola žena..aby bol černoch...aby bol teplý...aby bol studený......je vela dobrých ženských postáv zaujímavejších ako toto s najblbším do očí bijúcim menom...že marvel .:D..už chyba len teplá/čierna generálka DC..:D...súboje sú nudné vzhladom ktomu že je najmocnejšia/najnezranitelnejšia/najnemožnejšia.:D..čistá spartakiáda rukami...jedna* za pekné triky a druhá* za celkom uchádzajúci aj ked silený humor v podaní samuela+kocúra..inak je to zabudnutelný film ako wonderbaterka..celé zle..už teraz mám velké obavy ako skazí dojem v avengers...zbytočná strata času... ()

Lares4

Tak sem měl možnost to shlédnout také. Sice ne moc s kvalitním obrazem ale byl sem prostě zvědavý jestli se mé předpoklady naplnily. No abych byl spravedlivý, čekal sem to ještě horší než to bylo. Jako film za mne určitě lepší než třeba stokraát nadhodnocený film Black Panther. Je to koukatelné a ani sem se moc nenudil. Ovšem pořád to nezměnilo můj názor na Brie Larson, u které sem dle trailerů tvrdil, že mi nesedí a považuji ji za herecké dřevo ne za superhrdninku. Kdo se mi hodně líbil byl Nick Fury. Samuel L. Jackson je prostě výborný herec a snad v žádném filmu mne nezklamal. Celkově i ostatní herci jsou dobří. Trochu divný konec ale budiž. No za mne prostě to je film od kterého sem příliš nečekal a ani příliš nedostal. Ovšem koukat se na to dalo ale není to film, který bych nutně musel vidět znovu. Takže takový horší průměr 4,5/10. ()

Kodousek

Upřímně, čekala jsem od toho vic, není to špatné, ale není to ani nic, z čeho bych byla vystřelená z bot. Fajn hudební doprovod, navnadění na další události, marvelovské tradiční překvapení v ději. Dávám tak 80% ()

Sashmen13

Váhal jsem, váhal mezi 3 až 4, proč 4, kvůli okolním postávám především a světu kolem nich též. Hlavní hrdinka, no, ono, relativně se to dalo, bylo jasné proč je tak povýšená, je ze speciální jednotky na planetě plné "primitivů", to se dá chápat. Jenže, čím více paní marvelová objevuje své schopnosti, tím více a více se mi přestává líbit. Přiznám se bez okolku, herečka mi není sympatická. Ani ne tak obličejem, jako spíše tím, co vypouští z úst. Ale co, rozdělalo se to zhruba až na konci, jen je mi trochu líto, že nyní je na scéně superman. Jako, superman je cool, ale jak jsme právě viděli, pokud nemáme kriptonit, je to takové, trochu moc. Na konci si neodpoustím, při hlášce: Nemusím nikomu nic dokazovat jsem se usmál. Doufám, že jí Thanos pořádně nakope prdel až dojde na lámání chleba. Celkově, příjemné překvapení, film jsem si užil. ()

ondra.p

Určitě to není nejlepší marvelovka, ale rozhodně ne ta nejhorší. Chápu jí jako určité vyplnění mezery a lepidlo děje. Ale zároveň má akci, moment překvapení i vtip. Celkově jsem odcházel z kina spokojený a jako vnadítko na Endgame v pořádku. Od úplné spokojenosti mě odrazuje supercool feministická černokamarádka a její přechytralá dceruška. Co je horší, trochu mě sere samotná Captain Marvel. A to u filmu nechceš, že máš problém s hlavním hrdinou. Lehce nadprůměrných 60%. ()

Mistr119

Filmu trošku ubírá dabing hlavní postavy, která jej dabuje bez jakékoliv emoce, nicméně film a jeho vypuštění bylo výborně načasované (hlavně pro střední Evropu) na období, kdy byla na Slovensku zvolena prezidentKA a celkově to vypadá, že se svět proměňuje matrialchálním způsobem... :) Rasa Kree tady prý už zfilmována byla, nicméně jelikož jsem ještě neshlédl vše, překvapil mě obrat dobré a zlé strany, to jakým způsobem je zobrazována Nejvyšší inteligence (škoda jen, že vlastně zas tak kosmickou inteligencí není a už se těším na další, resp. předchozí filmy, jestli tam bude odhalena její podstata...), to, že rasa Kree je zobrazena jako včelstvo včetně hexagramů, kterými putují časoprostorem a pak hlavně zobrazení hlavní hrdinky jakožto ženské síly, která je nejprve učena spoutat své emoce, přemýšlet jako válečník-muž a teprve, když své emoce projeví/ovládne a uvědomí si, kdo je, začne se projevovat v plném potenciálu. :) Ta scéna, jak se vznáší ve vesmíru může působit trošku kýčovitě, na druhou stranu odpoutaně lze vnímat Ženu-bohyni, která se plně projevuje. :) Krásný film, který možná předčí i End game... :) ()

Hrr.nec

Sympatické představení mimozemských ras, které budou počítám důležité v další fázi Avengers.Samotná Capitan Marvel skvěle obsazena, ale jinak takový marvelovský standard, který pobaví, ale nijak zásadně se do paměti nezapíše. Dal bych 3*, ale čtvrtou přidávám za Goose :-) ()

bublinka4

Captain Marvel je sice ve výsledku fajn film, ale nerozumím tomu, jak se mohlo Marvelu podařit tak zoufale špatné obsazení hlavní postavy. Přitom casting byl vždycky takové jeho eso v rukávu, s výběrem nikdy nešlápli vedle. Až doteď. Brie Larson je nemastná a neslaná, až skoro nesympatická.. A vůbec jí to nežeru. Spíš než badass hrdinku by mohla hrát Penny v The Big Bang Theory. Nepřesvědčila mě ani v Captain Marvel, ani v Endgame. Fakt škoda. ()

Andy.222

Fury a číča paráda, ale jinak... všechny bojové scény nepřehledně ve tmě, Brie mi imho je hrozně nesympatická a i příběh mi přišel celkem nuda. Za mě jedna z nejslabších marvelovek. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu