Captain Marvel

• USA Captain Marvel (viac)

Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu. (Saturn)

andrew.cygal

Viděno v Plzni v 4DX kině a byl to silný zážitek. Film pro mě obecně nedosahuje hodnoty 80%, ale v tom 4DX to byla jiná dimenze, doslova! Užil jsem si to na max. Mohu jedině doporučit. ()

adelfilm

po delší době jsem zašla na Marvel. slyšela jsem že je film překvapivý a taky, že je. překvapil mě naprosto vším. postavami, hudbou, zpracováním, příběhem, no prostě vším. nemám nic co bych mu vytkla a tak za mě určitě 5 hvězdiček. taky jsem na něj samozřejmě šla k vůli tomu, že je to poslední dík před Avengers: Endgame :D ()

Chovis

Hned na úvod bych všem doporučil, že pokud chtějí film zhlédnout, tak proboha hlavně nechoďte na českou verzi, ale na originální s titulky. Film v české verzi má příšerný dabing a u akční marvelovky to o to více tahá za uši. Za mě spíše jedna z horších marvelovek, která má ale v kontextu všech filmů zajímavé spoilery nejenom na dobu předavengerovskou. ()

GameOfThrows

Tak je tu další superhrdinka, která všechno asi teda zp(r)así nakonec? otázkou je kde se loudala když Thanos luskal prsty... ale budiž. I marvel teda má svojí super female hrdinku takže je to genderově teď teda asi vyváženější? Každopádně jestli to tímhle tempem půjde dál tak než Britové doopravdy vystoupí z EU tak bude víc superhrdinů než smrtelníků.. čímž chci naznačit že ta pěstírna superhrdinů přestává být pro mě zajímavá. Ale k filmu, pí Kapitánka se snaží přesvědčit asi i sama sebe že vyhrála casting, hlavní zápletka (říkejme tomu třeba děj) s lobotomií a po(s)tupným odhalováním souvislostí kdo je kdo, je paradoxně asi nejsilnější stránka tohohle filmu, protože pár vtipných gagů kterým se zasmějete max 1x film prostě neutáhne. Navíc vývoj růstu schopností je pro mě iritující, to si jako odletěla zničit do kosmu flotilu Ronana a pak se vrátí na pravou jihočeskou fackovačku...? Kde jsou ty časy kdy měla ta lidská stránka superhrdinů a tím pádem i jejich "zranitelnost" nějakou hodnotu. Nehledě na limity jejich superschopností.. Jednoho Chucka Norrise už máme další nejsou třeba.. ()

hdraf

Absolutni průšvih. Kdyby film nebyl uveden pred Avengers Endgame, tak vy těžce propadl. Herecka hezka, ale zbytek o ničem, ()

SilGhost

Tak trochu bych parafrázoval událost z Matrixe, když si na začátku Neo přečte v počítači – „následuj bílého králíka", a proto zde uvedu – pečlivě sledujte kocoura Goose. Zprvu je to nenápadná postavička, která bude postupně získávat na významu, a hlavně do celého filmu přináší humornou složku asi jako Groot ve strážcích galaxie. A věřte mi, opravdu vás bude bavit. Mám radost, že scénáristi po nejméně dvou filmech ze série Avengers znovu našli recept na humor. Jinak film začíná bez nějakého silnějšího momentu, který by hrdince přidal větší sympatie, a tak stejně jako ona dlouho hledá svoji identitu, vy čekáte na to, kdy se vyvine její opravdový charakter. Připravte se na dějové zvraty, kdy z přátel jsou najednou nepřátele a naopak. Ale i tak si hlavní hrdinka nevybuduje charisma jako například Captain America. Doufám, že na někoho nebudu působit jako mužský šovinista, protože tak nějak mi přestává imponovat ten model emancipované holky, která se snaží být lepší než muži. Skoro se bojím toho, že jednoho dne holka řekne normálnímu klukovi já jsem větší chlap nežli ty. Ale možná nato zase koukám místním pohledem a v Americe to třeba kluci dávají holkám více najevo, že na ně nemají… Jejich blbost. A pak to končí takto… Ale zpět k filmu. Je to dobrý film, stojí za to ho vidět. A dokonce se domnívám, že i opakovaně. Ale jestli přemýšlíte, že je nutno ho vidět, než půjdete na Avengers: Endgame, aby vám nechyběla nějaká nutná informace, tak zas tak nutné to není. A pokud jde o to, že se obecně diskutuje, že ona je nejsilnější Avengers, tak jsem velmi zvědavý na její vliv v následujícím Avengers: Endgame. Ano je to takový ženský superman, lítá metá paprsky proletí vesmírnou lodí a zničí ji. Jenže Thanos má 5 kamenů nekonečna – jen luskne prsty a kdokoliv není… Snad se scénáristi vypořádají s řešením této situace se ctí. Ano Thanos byl padouch, ale prazákladem jeho jednání byla ušlechtilá myšlenka – zachránit vesmír. Jenže zážitky z jeho minulosti a nemožnost najít jiné řešení tohoto problému ho dotlačily k tragickému konci. A byť to není správně – vesmír byl zachráněn a má šanci to dělat jinak. Ano moc jsem zvědavý, jaké řešení záchrany vesmíru naleznou scénáristi pokud se nebudou jen hloupě vracet v čase zpět. Pak bychom tu měli zpět ten vesmír s Thanosovým prvotním problémem. A nevím jak vám, ale mně konce typu „a pak spolu žili všichni štastně až do smrti“ v tomto případě nestačí. ()

Yuri_Boyka

Jedna z tých slabších Marveloviek. Vynútený origin story, po stý krát prevarená voda. Niežeby to bola nuda. Zabaví vás, ale absolútne nič nové to neprináša. Prináša akurát ten pocit deja vú, kedy tušíte, že ste už niečo také v minulosti videli. A nie raz. Najviac z celého filmu ma bavil Nick Fury a vysvetlenie toho ako prišiel o oko. ()

Hornet.CZ

38% / Je tomu něco přes 2 měsíce co jsem měl za úkol sehnat nějaký slušný film na který bych šel s bratrem do kina, tehdy to vyhrála "Zelená Kniha" a toho výběru nelituji. Páč Captain Marvel by za to nestál, neskutečně šablonovitý děj, který jsem tak nějak čekal již od začátku filmu, film mě kvůli tomu ze začátku dokonce tak nudil, že jsem jej asi 30 minut kompletně ignoroval a dělal něco jiného, dále musím odsoudit opravdu kreténská a primitivně jednoduchá jména většiny postav, pak ještě můžu zmínit extrémně epický a téže trochu stereotypní soundtrack, který taky moc nenadchl, co ovšem mohu pochválit tak je Samuel L. Jackson, který celý film prakticky (dle mého pohledu) táhl a svým hraním s kočičkou, která je zároveň nebezpečný mimozemšťan vytvářel opravdu vtipné scény, které byly na filmu to málo co se dalo nazvat pozitivem, každopádně si bohužel už nevybavuji žádné další nějak extra významné plusy. ()

Pavlis.xxx

Stejně jako Black Panther mě tento film i jako fanouška moc nezaujal (i když Panther byl o fous lepší). Ale asi to bude mnou, protože tyhle postavy mi nejsou moc blízké. Herecký jalový výkon arogantní Larsonové mě spíš iritoval, nevím jestli to tak mělo být nebo jejich trapnou Girl power uchopily dost hloupě, ale víc mě zajímala linka Furyho než hlavní hrdinky. Mar-vella bych také radši viděl v mužské podobě než nesympatické Benningové. Tohle jejich stupidní měnění předlohy kvůli aktuálním trendům mi přijde ubohé, ale jsou to Amíci tak co čekat. Představení Kree taky nuda. Ani soundtrack mě moc neoslovil, pár starých hitů mi tu pravou atmosféru zrovna nepřineslo. Mám smíšený pocity z tohohle filmu, nečekal jsem moc a ani jsem moc nedostal. Nejvíc mě bavila linka Furyho a různé narážky na postavy, popkulturní věci a muziku případně střípek o Coulsonovi, Minervě a Monice Rambeau , takže asi něco není dobře. Dílek do MCU zapadl, ale bez absence (aspoň pro mě) kvalitního záporáka mě příběh "hodných" skrullů, Kree a Denversové prostě nebral. Ani provedení skrullů se mi nelíbilo, čekal jsem zlejší a ošklivější podobu věrnější komiksu (myšleno v dobrém). Na to jak mají být jakože zlý tak mi přišli spíš jak Thanos po obrně se salmonelou. Ledoví obři se mi líbili daleko víc. Nemám nic proti ženským hrdinkám a této postavě, určitě film neodsuzuji jen to není topovka a nepřineslo to nic nového lepšího zábavnějšího nebo odlišného a přes dost akce jsem se kupodivu docela nudil. Čekal jsem velkej úspěch jen kvůli tomu, že zvolili ženskou hrdinku a stalo se, ale pro mě to není film za miliardu dolarů to ani hovno,ale hlavně že lesbi a feministky chrochtali blahem... Podobně jako Black Panther, který se mi teda líbil malinko víc. Na druhý díl se vůbec netěším, protože Larson je fakt hrozná herečka což předvedla opět v Avengers. Bohužel arogantní je i v realitě tak co čekat... 60% ()

Frankkie

Na tomhle filmu jsem byl v kine a v pohode jsem si ho uzil.. toz kdo jde do kina s tim ze od filmu nic neocekava.. tak to rozhodne nemuze hejtit.. jako kecy ze je to nejhorsi film od marvelu fakt nechapu.. nebo ze je postava nudna a pribeh taky.. no co chcete tak uz to proste v sci fi filmech chodíí .. hrdinka co si nepamatuje svoji minulost.. rozhodne neni prvni film ani polsedni s takovym typem pribehu.. :D za me dobrej filmek :) tesim se na avengers endgame jak se captain Marvel predvede! ()

neojk odpad!

Šel jsem na to jenom proto, abych věděl, kdo je Captain Marvel. Tak nějak jsem tušil, že to bude hovadina a nakonec se překvapení nekonalo. Jsem fanoušek Marvel Univerza a DC se mi nelíbí jenom proto, že je udělané ve světě lidí a je to totalně přepatlaná pičovina. Tohle bylo úplně stejné. Nesmysl non plus ultra, chování postav nelogické a ještě k tomu byl volný jen dabing a to jen podtrhlo, jaká kravina to byla. Z kina jsem odcházel znechucený. Doufám, že Avengers 4 to napraví. ()

Ashleen

Tak a dost. Bylo to geniální. Jedna z mých nejoblíbenějších marvelovek vůbec a rozhodně bych na to šla podruhé, možná i po třetí. Brie Larson byla skvělá, přestože se z nějakého nevysvětlitelného důvodu 70% diváků nelíbila (možná proto že je žena?). Mladý Nick Fury a jejich chemie mě bavila po celou dobu. Ta kočka? Skvělý. Zvrat v podobě "bojuju za někoho kdo je vlastně zlý" se sem neskutečně hodil, vůbec jsem to nečekala. Závěr byl geniální. Všechny postavy mi neskutečně seděly a bavila jsem se od začátku až do konce. Vy ostatní, příště zkuste před začátkem filmu odhodit vaše předsudky. Možná si potom budete moct nějaký film doopravdy užít, což je snad podstatou filmů jako takových. ()

hatinho

Neohuril ani neurazil. Asi takto som si predstavoval ze moze dopadnut najnovši počin z dielne marvelu a to sa aj splnilo. Ide o prijemnu jednohubku pred vyvrcholením v apríli. Veľká nadvaznost tam v podstate nieje az na zopár detailov ( pirát Fury, zrod avengerov) inak si Captain Marvel ide svoj vlastný príbeh. S Brie Larson sa tvorcovia trafili do cierneho, Samuel ako stale borec :). ()

Jimclark

WTF? Na co máme Avengers, když jsme tady celou dobu měli "tohle"? Na co jsou dobří Strážci Galaxie, když tahle bytost by evidentně dokázala srovnat do latě celou galaxii úplně sama, stačilo jí zavolat? Nechápejte mě špatně, jako samostatný film by to byla super podívaná. Ale v rámci Marvel universa mi to přijde jen jako berlička neschopných scénáristů, kteří už nevěděli jak ven z té kaše, kterou si předtím s Thanosem sami navařili. Vždyť přece kouzlo Avengers bylo v tom, že i když sami o sobě neporazitelní nebyli, tak díky vzájemné spolupráci a důvtipu dokázali až doposud jakémukoliv ohrožení zvenčí vzdorovat. Kapitánka Marvel z nich teď udělala jen směšné figurky. Tohle je snad poprvé, kdy takhle vysoko hodnotím film, který mě vlastně rozčaroval. Nebo spíš... Zaskočil. Peace! 89%. P.S. Když tohle píšu, Endgame jsem ještě neviděl, takže možná to nakonec do sebe nějak zapadne, kdo ví... ()

simple_Jurko

Další film ktorý dokazuje na ako vysokej úrovni sú marvel filmy. Perfektne spracovanie nie veľmi šťastnej komiksovej predlohy. Brie Larson sa na Carol veľmi hodí a z Furym sú podarená dvojica. Taktiež pre ľudí čo sa viac zaujímajú o MCU tak kopu nových informací a doplnenie do universa. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu