Captain Marvel

• USA Captain Marvel (viac)

Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu. (Saturn)

favors

Snímek je odlehčený, což je ale dobře, je díky tomu vtipnější. Sleduje primárně hlavní postavu, děj nepřebíhá mezi různými aktéry. Jde hlavně o to seznámit se s Captain Marvel. A to podle mě vyšlo skvěle. Až na to, že je na můj vkus neskutečně přesílená, je to velmi dobrý film, kterému jinak není, co vytknout. ()

JZ90732 odpad!

Děsná sračka. Po čase jsem zkusil opět Marvel (je ještě vlastně neco jiného kromě přiblblých hororů?) a nezklamal... Herečka Brie Larson byla ve filmu koukatelná. A ta druhá kočka taky ;-) ()

marvolo

Ďalšia poctivo zvládnutá marvelovka. Chápem a vlastne nechápem niektoré komentáre a recenzie, kde si ľudia utierajú svoje topánky prakticky do všetkého. Ja mám to šťastie, že si dokážem ešte stále film vychutnať, na dve hodiny vypnúť a odreagovať sa, pričom nemusím riešiť hovadiny. Na dve hodiny som sa ocitol v nekonečnom vesmíre, kde si to rozdávajú dve vesmírne rasy a naša nová hrdinka je niekde medzi tým. Určite to nedosahuje kvalít posledných Avengers, ale nič také som ani nečakal. Predsa porovnávať tímovku a sólovku nie je celkom spravodlivé. Zaujala ma akcia, vizuál, vtipy, hudba - jedine ten No Doupt v závere mi nejako nezapasoval, ale ako som písal vyššie, neriešim hovadiny :) Som ako malé decko a tieto filmy ma bavia. Tieto filmy sledujem preto, lebo sa chcem baviť, vidieť akciu a niečo, čo nikde inde neuvidím. Nechcem v kine plakať, ani polemizovať nad politikou či životným prostredím, lebo tieto filmy sú tiež in, všakže :D Takže za mňa super a už sa teším na nových Avengers, bude to určite "jízda" :D ()

movie_fan

Na Captain Marvel som sa po zhliadnutí traileru veľmi netešil, a šiel som na premietanie z povinnosti, aby som chápal nadväznosti v budúcich filmoch MCU. No film ma milo prekvapil, veľmi som si ho užil. Trailery neukázali veľa, a Brie Larson vážne nie je taký kamenný ksicht. Teším sa na Captain Marvel v ďalších filmoch. Najviac sa mi aj tak páčili scény s Furym, Coulsonom (ktorý dostal žalostne málo screentimu) a najlepšia postava bola jednoznačne Goose. P. S.: Videné v 4DX... tie scény, kde sa lietalo, boli asi najintenzívnejšie scény v 4DX, aké som kedy zažil. 4,5/5. ()

Rocknar

MCU je ako puzzle. Každý jeden film je jedna časť skladačky, ktorá dokopy tvorí výsledný obraz. (Infinity War) A potom je tu capt. Marvel. Mám z nej pocit, ako keby bola z inej skladačky a niekto ju nasilu pchá do obrazu kam nepatrí. Je to film bez duše. Tak ako aj hlavná hrdinka. A otvára viac otázok ako uzatvára. (Ako je možné, že sa tam objavil jeden z kameňov?) Z filmu zároveň cítiť momentálnu snahu hollywoodu o "zrovnoprávnenie" žien vo filmoch. Čo filmu tiež svojim spôsobom škodí v mojich očiach. Pretože hlavné hrdinky ako keby až nasilu bojuju o svoju nezávislosť, dakedy aj keď nemusia, lebo na to nie je dôvod. Vo výsledku až na pár scén film viac škrípe ako funguje a považujem ho za prvý (a dúfam že posledný) prešlap MCU. ()

JamesXY

Tradičně skvělá Marvelovka, která i přes X předchozích filmů z MCU dokáže stále přijít s něčím neotřelým a nápaditým a dokáže pořád překvapit i pobavit. ()

czkrikri

Já jsem zcela nadšený a spokojený po podivných kouscích jako byl celej mravenec (bohužel) a rozporuplném T'Challovi, mě Captain Marvel rozhodně usadil a potěšil. Brie je zábavná, hrozně se mi líbí to 80's/90's pojetí atmosféry filmu. První polovina byla trochu pomalejší a slabší, ale od rvačky s "babičkou" ve vlaku je to už jen super. ()

Tobias18

Jedna ze tří nejhorších Marvelovek. Stupidní příběh, nezajímavá hlavní postava, záporák nezáporák a ještě k tomu nudná a napohled nepěkná akce? Prosím ne...30%. ()

Tafee

Mno, přece nebudu u komixarny čekat nějaký duchaplný děj, jako někteří místní, že... Má to spád (i když nějaké momenty možná jsou navíc), má to svoji logiku, má to i vtip a má to tu správnou sexy kočku, která překvapivě umí i trošku hrát (narozdíl od wondervumen)!!! Takže za mě žádný problém... ()

Salinho92

Líbivej film, nic z čeho by fanoušci MCU byli uplně odvaření, ale výběr postav a zasazení postavy do MCU krásně sedí. Dávám 4 hvězdy za Brie a Samuela. ()

Korra

Příjemně civilní, tak akorát vtipné. Mezi 3 a 4 hvězdičkami, nakonec zaokrouhluji na čtyři za parádní atmosféru 90. let, doby mého mládí. A ten soundtrack! Jó, herci taky ušli:-) ()

mariannda

Musela jsem jet i v neděli,nechat děti i muže doma a vyrazit,abych měla před Endgame splněno. Asi jsem mohla klidně zůstat doma. Pořád se rozhoduju,jestli dát lepší tři nebo horší čtyři *🤷‍♀️ Celkově se mi líbilo,ale nijak extra nenadchlo. Začátek pocta Stanu Lee dojala, pak přišla nudnejsi část filmu, nějak jsem se nemohla dostat do té správné Marvel nálady. Diky Bohu za pád na Zem a příchod Furyho na scénu, pak už to začne být poměrně zajímavější. A fakt jsem nepoznala,ze je Nicolas omlazen,výborná práce! Kromě hláškování a scén Fury+Carol to bylo bohužel pro mě docela nezáživné,jediné překvapeni bylo pro mě objevení Teseractu na scéně. Jinak nechápu,jak někdo muže hodnotit atmosféru 90 let,když je nezažil,což je tu spousta lidí. Já to pomalé načítání zažila,takový PC jsme doma měli ,zavzpomínala jsem si😁První potitulková scéna navnadila, na druhou nečekejte! SPOILER kočka mimozemšťan vyzvrátí Teseract,který před tím spolkla. Viděno ve 2d v originálním znění v Brně. Neumím si představit dabing,to bych šla s hodnocením určitě ještě níž 🙈 ()

robo_sykora

Ja som veľmi veľmi rád za tento film. Captain Marvel zaradím ako taký mix medzi Captain America a Strážcovia Galaxie. Humor, síce napätia chýba, zvraty tam sú, akcia tiež, napojenie na MCU úplne, takže za mňa plná paľba hviezd. ()

Tomas129

Šel jsem do kina s obavami, protože jsem na netu četl, že jsou prý reakce různé a kdesi cosi. Nakonec jsem byl velmi mile překvapen! Bylo tam spoustu srandy a vtipů (Fury byl fakt boží), ale taky i nějaké dojemné chvíle. Autoři si s diváky občas ze srandy pohrávali (napovím...rýmuje se to s Furyho okem). Film také nabídl různé úhly pohledu na věc a vtáhl diváka do těžkých rozhodnutí a váhání, což bylo taky super. Sice mi trochu vadí ten nucený stereotyp, pokud chceme, aby se divákům někdo zalíbil, tak si z něj uděláme srandu, musí prohodit nějaký vtip, nebo něco co je směšné apod. Škoda, že se daný jedinec nechová jako před tím. Těm co ten film neviděli, by tato má slova neměla nic konkrétního říct, ale ti co to už viděli, pochopí. I přes to, že patřím mezi fanoušky Marvelu, tak jsem třeba Black Pantherovi dal jen 3*, protože se mi prostě tak moc nelíbil, ale tomuhle dávám plný počet! Super podívaná i s nějakými emocemi! ()

Battlekingx

Nuda, trapnost, nuda... Takhle se da popsat cela tahle zbytecnost. Je jasne, ze se filmy toci pro deti a nactilete, ale to neznamena, ze se do filmu musi plnit kvota na pridavani trapnych scen a komentaru. Ty jsou ve filmu na kazdem rohu a je to 2 hodinove utrpeni abyste videli poslednich 10 minut. Cernochy uz cpou taky vsude, uz neni film, kde by zadnej nebyl a trapna scena, kdy mala cernoska dava zivotni moudra dospelym je az smesna.. Pilotka co testuje stihacky lita s mimozemskou lodi jak kdyby se narodila s kniplem v ruce... Cely film proste jedna velka katastrofa... Kazdopadne jsem zvedavy, jak Captain Marvel porazi Thanose, jelikoz je tak OP, ze az beda.. Kvalita s kazdym filmem upada, tak snad end game bude stat za to a trapnosti se omezi na minimum.. Jeste stesti, ze tato serie pomalu ale jiste konci, nechtel bych videt dalsi takto zbytecne filmy.. Mohli natocit kratkometrazni film, ve kterem by hrdinku predstavili, misto tohoto utahaneho paskvilu.. ()

ZaraCON

Do kina jsem šel bez nadšení a bez toho, aniž bych viděl trailer nebo něco... byl jsem příjemně překvapen. Humor, akce, efekty... vše zde najdete. Nejsem žádný náročný filmový nadšenec, takže jsem se snímkem spokojen. ()

Buh10

Atmosféra fajn, herecké výkony super, napětí 4/5, film byl fajn a splnil očekávání, Samuel Jackson se svýma hláškaškama zvedl film o 20% 😁😁😁 super 😊 ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu