Captain Marvel

• USA Captain Marvel (viac)

Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu. (Saturn)

72Nihlus

Jedna z tých obyčajnejších Marveloviek. Mnohí kukám, že majú problém s Larsonkou, ale nezdala sa mi nejako zlá. Avšak pravda, že Sam Jackson, Jude Law a Ben Mendelsohn sú proste vyššie. Taktiež sa nezhodujem s ostatnými v nadšení z kocúra, ktorý bol na mňa už trochu priveľa. Čo sa akcie týka, tak tá vyzerá solídne a dej tiež neni k zahodeniu. Obzvlášť ma potešilo, že Marvel opäť prišiel so zaujímavejším charakterom v "zápornej" úlohe. Dúfam, že im to vydrží a k niečomu typu Malekith sa už nevrátia. ()

ToRtiK

Tento film je taký cringe, že koniec. Nie len, že je Brie Larson nudná a bez nejakej identity v reálnom svete ale jej stvárenie Captain Marvel je tak zlé, že pomaly hocikto iný by bol lepší. Je nudná, nevárazná ale "extrémne hustá" aby akože ukázala ženskú silu. Čo ukázala je nevýrazný fllm s dejom tenkým ako výpredajový jedno vrstvový toaletný papier keď máte hnačku. Jediným plusom toho filmu sú Sam L. Jackson a Clark Gregg. Jediné šťastie, že som za lístky neplatil ale dostal ich zadarmo lebo by to bol veľmi smutný piatok... ()

Fidinka

Jen člověk se vždy znovu postaví a zkusí to znovu, protože se nevzdává. Každopádně chci být u toho až bude kočka plivat. ()

Oup

Bohužiaľ je tento film iba kúskom skladačky Marvel univerza... Nieže by tomuto kúsku chýbala pekná hudba, naproti tomu hnusu čo hrala v panterovi, alebo by tomu chýbala akcia, ani humor nechýbal, ale tak ako keď skladáme puzzle a chýba nám roh, pekne všetky rohy zarežeme a nikomu ten rožtek nechýba, tak isto ani tento film by nechýbal mne v doterajšej ságe, obzvlášť v situácii, keď si dovolili vyhodiť režiséra ktorý im urobil najlepšie filmy a počul som, že sa bude pokračovať aj v najhoršom Marvel filme zatiaľ, znova panter... Uvidíme, ako to pôjde ďalej... Tohto kapitána by som určite zaradil medzi najmenej obľúbené filmy od Marvel zatiaľ... Škoda... ()

Neries odpad!

pičovina z tesca za päť korún úplne trápne cringe vtipy na tom sa môže zasmiať fakt iba decko alebo človek pod 70iq alebo skoro všetci ľudia 35+ ak je vážne vtipné to že za captain marvel príde jeden človek a povie jej pod sa biť 1v1 bez schopností a ona ho svojimi schopnosťami odpáli 3 metre do dialky ak je toto vtipné tak sa vážne bojím ísť zase do kina a takých vtipov bol bohužiaľ celý film akcia nudná jak môj život jediné dobré na tom filme boli efekty to je všetko ak endgame dopadne tak isto tak zbohom marvel nedá sa to hodnotiť inak ako odpad ľudia čo dávajú viac ako 3 hviezdy by sa mali zamyslieť či ten film bol fakt tak dobrý... ()

matko2351

Dalsia skvela marvelovka. Niekde som cital recenziu, kde sa chlapik rozculovat ze ako ona moze prevziat bremeno Avengerov ked je slabsia ako Iron man😀 keby som mohol, tak mu urcite naplujem do tvare. Videl vobec ten film? To co dokazala na konci filmu (davam bacha na spoilery) by nezladol ani Thor( Boh). Takze ja sa o buducnost Avengerov nebojim. Flm vynikajuci, efekty na urovni(Marvel) humoru akurat, niektore hlasky stali za to 😀premna absolutna spokojnost, uz len dufat ze zarobi 😀 ()

SHERLOCK5443

alright y'all...calm down...po fámach ktoré kolovali o tomto filme, po nie tak vydarených traileroch, po všetkých tých článkoch o tom že Brie Larson (Carol) kazí marvel...Brie môže hovoriť čo len chce lebo ten film bol úplne super...od deju po efekty po hudbu po HUMOR...oh baby...ten humor sa naozaj podaril v tomto filme...pár krát som sa dokonca aj z chuti zasmial...Brie ukázala že z blank face dokáže pretvoriť dosť dobrú herečku ...vyzdvihnúť musím ale Samuela L. Jacksona (Fury), pána kocúra (Gooze) a oh boi Bena Mendhelsona (skrull leader)...títo si ukradli každú scénu pre seba...skvelo napísané postavy...odkazy na MCU samozrejme boli...veľmi oceňujem poctu Stan Leeovi...veľmi heartwarming, každopádne 4,5/5* o 10000% lepšie ako všade oslavovaný Black Panther...zaujímavé že zo šedej myšky Captain Marvel v uslní A: Endgame sa ukázal skvelý film ()

GOTFAN

Odlehčený humorný akčňák od Marvel. Budy movie, možná. Vlastně nečekaný zvrat a hlavní herečka, žena kamenné tvaře, nakonec snesitelná. ()

Sekyn

Nečekal jsem žádnou pecku, takže jsem nebyl až tak utrápen (dalším) ne-úspěchem Marvelovského vesmíru. Celkem nezáživný děj okolo hlavní hrdinky musel dohánět mladší Samuel se svým vtipným já, které bylo dosud skryto jeho drsnou poker face. A tak se stalo, že mi celý film byla nějaká Carol (s výrazem zmatené laně) úplně ukradená a já se těšil na scény s Furym. Zajímalo mě období, v kterém je film zasazený, ale nezajímala mě Captain Marvel a její problémy a to je u filmu, který se jmenuje Captain Marvel a nikoliv Fury docela problém nemyslíte? Závěrem mě napadlo, že mohli místo Brie Larson obsadit kupříkladu Ester Ledeckou, která by se na tuto roli hodila rozhodně lépe. Jinak mě osobně ta postava Captain Marvel moc nebavila, protože je až moc mocná. Úvodem jí sice dávali přes čeníšek, ale ke konci se tak vytunila, že se zbytek vesmíru může zahrabat. Celý Avengers je jen parta utrápených školáků a to asi nikdo z nás nechce. A pak si říkám, kde se asi flákala Carol, když Thanos likvidoval 1/2 vesmíru? No však ona to teď všechno zachrání. Což vlastně mohla dělat už od r.1987 nebo kdy se to probrala a mohli jsme si ušetřit mnoho peněz za vstupenky do kina na Avengers a jiné skvělé zbytečnosti Márvelova vesmíru. ()

EYO EYO

Bol som na tom 9.3.2018 a čakal som že prvý marvelovský film zo ženou v hlavnej role dopadne na priemer ale pritom sa mi to neskutočne páčilo ,Brie Larson táto rola sadla ale kasting mohol byť aj lepší ,veď predsa by sa mi tam viac páčila Emília Clarke alebo Margot Robbie ale aj takto to bolo peckové a to čo dokázali CGI zo Samuelom L. Jacksonom bolo neuveriteľné ( omládou o 30 rokov btw.) ,Tiež sa mi tam strašne páčila hudba 90-tych rokoch lebo predsa tá je najlepšia , vo filme sa nám konečne objavila odpoveď na to ako prišiel Nick Fury o oko a bolo to veľmi zábavné a tiež ako prišla captain Marvel k superschopnostiam ale postava ktorá sa mi najviac z celého filmu páčila bola mačka Goose pretože to bola najzábavnejšia postava a dodala filmu humorný šmrnc ,musím pochváliť zvuk a kvalitné spracovanie CGI efektov ,a kto pôjde na 2D tak skoro o nič neprichádza lebo scénky v 3D boli hlavne v prvých 30 minútach filmu ,ako veľký fanúšik MCU vám na to odporúčam ísť /vydel v kino centrum Michalovce v 3D /80% ()

dolor

Človek sa prvých 45 minút hľadá a je stratený aj skalný fanúšik MCU. Keď sa všetko rozbehne a začne ti to dávat zmysel pritiahne ťa do sedačky a pukance si netráfaš do úst. Trocha odlišne natočené (high five REŽISÉRKE) ale v konečnom dôsledku to bravúrne zapadá do skladačky. Brie je famózna čo sme vedeli už dávno pred filmom. Optimistický, mladý Fury si z veľkej časti kradne film pre seba ale v dobrom. Hudba je klasicky vysoký level, Marvel presne vie čo robí a chyby nemáju v manuále. Skvelý a sýty predkrm pred End Game. Intro na počest Stana Leeho bola najväčšia úcta a z potitulkovej scény sa trasem este teraz(sú dve). 8/10 ()

Mach Tom

Trochu mi vadilo, že byl slabší hudební podtext, film byl místy až moc tichý. Jinak druhá polovina určitě lepší než ta první, ale ta kočka určitě neměla chybu a ve filmu má možná hlavnější roli než kapitán Marvel. Nezapomenout na obě potitulkové scény. ()

yennefery

Tak pro mě příjemné překvapení po traileru, který teda za nic nestál. Za mě nejlepší scény jednoznačně s kočkou....Pátou hvězdu šetřím pro Avengery, na který se strašně těším a nemůžu se už dočkat! :D ()

Noosal

Marvel nám opět nadělil povedený a vyvážený popcorn, a já jsem se bavil! Musím říct ze jim tuto šablonu už moc nezeru a několik posledních solovek hodnotím jako průměr, Captain Marvel ale podle mého fungovala skvěle, jak po humorné tak po pribehove stránce. Casting filmu je skvělý a omlazený Samuel Jackson film neskutečně táhne do předu, s Brie v hlavní roli jsem také neměl nejmenší problém a její postava mě opravdu bavila. I tak se dá ale něco filmu vytknout a to hlavně ne moc povedený začátek a průměrná až nudná akce ( hlavne ta ve vesmíru ta na zemi byla naopak docela napaditá) I tak film ale hodnotim pozitivně a přijde mi ze se jedna o velmi dobrý MCU origin 7,5/10 ()

PRINC1

Taky píšu že to je jedna ze slabších marvelovek jsem zklamaný film táhl nestárnouci Samuel L. Jackson pro mě jednička , Brie Larson něco chybí měli zkusit vybrat někoho jiného to je můj názor prostě mi herečka nesedí tak snad uvidíme příště něco lepšího .Snad. ()

stuj

Jedna z těch slabších marvelovek. Nebylo to ani moc vtipné, ani strhující a hlavní hrdinka neměla žádné zvláštní charisma (ale nevím, zda za tohle třeba nemohl dabing). Každopádně přepálený supermanovský konec celkovému dojmu taky nepomohl. Slabé tři. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu