Pod rúškom tajomstva

• Česko Stíny Manhattanu (viac)

Investigatívny reportér Porter Wren (Adrien Brody) z Daily News chce vypátrať pravdu o tragickej smrti slávneho režiséra Simona Crowleyho (Campbell Scott) po tom, čo ho zvedie umelcova atraktívna vdova Caroline (Yvonne Strahovski). Po vzájomnom zblížení získa dôverné informácie a odhaľuje skutočný obraz excentrického režiséra, ktorý pátral po dávnych rodinných tajomstvách svojej manželky a neustále zaznamenával jej súkromný život skrytými kamerami. Jedna z jeho nahrávok je však natoľko významná pre miliardára Sebastiana Hobbsa (Steven Berkoff), že boháč sa neštíti ničoho, aby ju získal. Neušetrí ani rodinu Portera Wrena, ktorému postrelí syna. Novinár so zničeným osobným životom si môže vybrať – buď sa stiahne do bezpečia, alebo bude naďalej hľadať pravdu o režisérovej smrti. Ako sa rozhodne? (TV JOJ)

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Skvělý Brody a šťabajzna Yvonne + výborná "Max Payne" atmosféra. Škoda "rozptýlené" zápletky a zbytečných vedlejších informací. Ve všech směrech nedotažené. ()

Amonasr

Dobře vystavěný příběh, i když samotná pointa mohla být o něco věrohodněji vypointovaná. Nicméně to mělo dobrou atmosféru a přiměřené napětí od začátku až do konce. Oceňuji také, že se film obešel bez přehnané akčnosti, která už ve většině podobných krimi bývá spíš nudná, než poutavá. ()

stephano

Nechápu nízká hodnocení, film sem si pustil v době, kdy měl tady 56%. Dostal jsem zajímavý příběh, prostředí, sympatický herce a jak již bylo zmíněno, noir detektivní atmosféru. Závěr byl taky zvládnutý na jedničku, neřekl bych ani tak předvídatelný, jako spíš vhodný ke směru celého filmu. Někdy jsou ty ultra šajalamanovy twisty na škodu, navíc zde se postavy chovají opravdu smysluplně. ()

XXXXXXXX

Jedním slovem zklamání. Chvílemi mi to dost připomínalo ty sračkoidní thrillery, co na přelomu tisíciletí kolem půlnoci běžely na tv Noha, a později se přesunuly na Barrandov. ()

Mire

Fajn filmík, príjemná atmosféra a k tomu austrálsko-poľská sexica, u ktorej som síce tušil ako to bude s tou vraždou jej manžela, ale takéto roly jej pristanú. Predovšetkým som rád že sa Yvonnka konečne objavila v zmysluplnom filme, tak ako som jej to želal v komentári u Ja, Frankenstein :) ()

Mamlas

Nezajímavý a zdlouhavý příběh o pisálkovi vzhledu bezdomovce, který má cosi vyšetřovat, ale spíše jen chodí, kecá a souloží s nějakou ujetou ženskou. (15%) ()

mikessc

Moderný a velmi dobre natočený noir ,bavilo ma to, a celý film ma držal a bol som velmi zvedavý ako to dopadne. Po pozretí filmu som velmi spokojný ()

TonyHawk94

Veľmi zaujímavý noir thriller, ktorý vďaka vynikajúcemu Adrien Brody-mu upútal hneď od začiatku. Yvonne vo svojej roli zvodnej a tajuplnej záhady skvelá. Hluché momenty filmu som veľmi nenašiel, navyše, bavil od začiatku až po koniec, takže hodnotím na maximum :). ()

Elessar.

Trochu taká slabôtka, ale dalo sa to pozerať. Problém je, že veľmi si to nepamätám, alebo ak áno tak veľmi matne, čo však neznamená, že to nie je zlé. Len neviem, čo si mám o tom myslieť. Taká novinárska pátračka, len si nepamätám, čo sa tam už presne dialo, mala by som si to pozrieť znova nech si osviežim pamäť. ()

veverysiak

Síce s nevôľou, ale pripúšťam, že naša Zem musí zniesť na svojich pleciach aj jedincov, ktorí od dobroty nevedia, čo so sebou, snažia sa silou-mocou nájsť podobne labilných jedincov, aby na nich skúšali svoje choré výmysly a potom sa ukájali na tom, akí sú perfektní vodcovia a vedúce osobnosti, pre mňa je tento kúsok o ničom, nedokážem abstrahovať od zobrazenia chorej uletenosti, štýl art pour art mi nikdy nesedel, takže 20% ()

Ironhead

To se taaak strašně snažilo být cool noir krimi "ze staré školy", jenže to mělo taaak strašně hloupý a nezajímavý scénář. Škoda, protože herci i technická stránka filmu byly fajn. Jen ten příběh bohužel nestál vůbec za nic. ()

brasek

Nezaujímavý príbeh. Proste na tomto svete sú ľudia, ktorí nevedia čo so sebou a potom to možno takto nejako mohlo dopadnúť. ()

Heywood

On hraje hloupého, ona vychcanou a miliardář je jako vždy svině. Už jen chyběl černošský náčelník policie a šikmooký starosta města, který je gay. Filmy tohoto typu nakonec vyznějí hloupě, protože se v nich aktéři chovají hloupě. Proč by miliardář mydlil svého vyšetřovatele a střílel mu na rodinu? Aby pracoval rychleji? A ten blb nalítne po letech praxe na krávovinu číslo 1? Chudý šeredný věří, že po něm holka s první ligy touží? To snad ne.. 40% protože tvůrci si řekli, že jsme všichni pitomci. Takže nejsme. ()