Dráma Kolónia režíséra Floriana Gallenbergera je inšpirovaná skutočnými udalosťami odohrávajúcimi sa v kolónii Dignidad v Chille v období Pinochetovho režimu. Dignidad založil a viedol bývalý nacistický lekár Paul Schäfer. V 70-tych rokoch, keď z uzavretej kolónie utieklo niekoľko jej členov, sa uchádzalo, že v sekte dochádzalo k mučniu Pinochetových odporcov a k sexuálnemu zneužívaniu detí. (CinemArt SK)

Riley

Napínavé od začátku do konce. Líbilo se mi všechno až na Emmy neustále dokonalej makeup, který mi tam prostě neseděl. Ale hereckým výkonem to zachránila. 80% ()

KajusaK

Naprosto dokonale zpracovaný životopisný film v čele s Emmou Watson a Danielem Bruhlem. Michael N. se zapsal zase jako největší padouch :) ()

StanislachKo

Nie. Tak tomuto rázne nie! Najpreceňovanejší film, čo má k tomuto dňu pre mňa nepochopiteľných 80%. Watsonka a Nyqvist úplne zlé voľby (ona napriek mesiacom tvrdej práce v antihygnienickej kolónií vyzerá stále ako modelka z Vogue a on ako niekto tak neskutočne suchý, že mu neveríš ani ten kult osobnosti, ani toho psychoša). A nad všetkým tým, že "skutočná udalosť" je tak čisto rozoznateľný oblak, čo je možno naozaj podľa historického materiálu a čo už čistá hollywoodska scenáristika. SPOLIER: záverečná scéna s únosom lietadla mi hodne pripomínala cameo Jima Carreyho a jeho finále v LIAR LIAR. A to ešte viac ako vo filme ARGO. Nič, okrem nemnohej atmošky a občasne fungujúceho vydierania formou "Whaat(?!)efektu" beznádejný prípad. ()

vesper001

Jestřába milovala slepička až do posledního peříčka. Když dravého opeřence zavřeli do líhně, vydala se neohroženě za ním. Brutálních scén je tu jen pár, co asi leckomu vadí, ale mně stačí jen naznačit. Osprchovat kameru a herce červeným inkoustem umí kdekdo. Přestože mi německý kokrháč ani jeho milá nebyli sympatičtí (Hermiona promine), zaujalo mě to jako studie dvojí tváře odvahy. Zatímco Daniel má odvahu zbrklého Jánošíka, Lena naopak pragmatickou odvahu zamilované ženy, který stojí v kontrastu s jejím nezletilým zjevem. Trochu mi vadil závěr, jak vystřižený z gangsterky a skutečné události prominou, ale závěr, kdy notně opelichaný dravec a stále úhledná slepička mávnou křídly a uletí všem, se mi moc pravděpodobný nezdál. ()

alisa.upir

To je tak, když máte výborný herce a blbej scénář. Film se celkově dost vleče a moc nic se tam neděje, ale posledních cca 30 minut už je fakt naprosto nekoukatelnejch. Proklikala jsem je za cca 2 minuty a doporučuju to každýmu. Silný téma, blbý zpracování. ()

filmmovier

Nečekané překvapení a velmi silný film, který doufám pojede na ceny, protože takhle silné drama jsem hodně dlouho neviděl. Naprosto fantastická Emička nechává zapomenout na Hermionu a prostě JE Lena, neskutečně silná ženská, která se nezalekne ani strhujícího, odporného a fantastického Nyqvista. Nejlepší filmové příběhy prostě píše život, a i když ani tenhle není zrovna nejpříjmnější, tak tohle pravidlo potvrzuje. Vynikající scénář, skvělá atmosféra a působivé herecké výkony dělají z toho vskutku úžasnou podívanou, která by rozhodně neměla zapadnout a o to víc i proto, že není americká, ale ryze evropská a německá. U sousedů mi opět dokázali, jak moc se začíná jejich filmografie rozjíždět a jak moc stojí za pozornost. Super. 100% a nejlepší Emiččina role po Hermioně. ()

chelseaman22

Pokud milujete Harry Pottera a NIKI LAUDU, tak vřele doporučuji shlédnout tento obraz plný bývalý nacistických pohlavárů a jejich cestu za světlem Božím. Hermiona je servilní letuška, která miluje vášnivého fotografa Desmonda (jehož momentky monsieura PINOČETA byly evidentně klackem v bulvě chilské komunistické garnitury). Nebohý Desmond je režimem odsouzen k nuceným pracím v kolonii "JEN PRO VOCASE MLÁTÍCÍ ŽENY". Hermiona se vzdá své podprsenky a bot na podpatku a hurá za svým milým. Překvapivě svěží, bez nepotřebných emočních výlevů. 82% ()

Tosi

Kolonie chce mít všechno, šokující pravdivý příběh a ještě ke všemu brilantně natočený. Výsledkem je spíše rutinní thriller, který si plivne proti politice a rozjede to na několika úrovních. Daniel Brühl je dle mě takovej prkenej herec, takže zahrát si dočasného retarda mu nedělalo problém. Slizkého parchanta si pěkně střihnul i Michael Nyqvist, napětí k závěru slušně gradovalo (scéna na letišti kopírovala nestydatě Argo), i tak celková spokojenost. ()

Lachtaan

Jak už bylo zmíněno v komentářích níže, ani já jsem před zhlédnutím tohoto snímku neměl absolutní tušení, o nějaké kolonii Dignidad, o tom jak to především před oněmi 40 lety měli v Chile těžké.. S Emmou Watson jsem od konce Harryho Pottera ještě žádný film neviděl, tak jsem nevěděl, co od ní očekávat - projevila se ale jako excelentní herečka, doopravdy vhodná na roli Leny.. Daniel Brühl mě oslovil již v dramatu Rivalové, dalo se ho i povšimnout ve filmu Hanebný pancharti, kde bohužel nepromluvil jedinou větu anglicky :D Zde ale stanul v té snad vůbec nejlepší roli pro svojí osobnost.. Viděl sem už spoustu filmů podle skutečnosti, ale žádné mi neuchvátily a zároveň nenaháněly hrůzu jako právě Kolonie.. Je vidět, že i bez zásahu americké produkce se dá v dnešní době natočit opravdu perfektní záležitost. [viděno v Cinestar Plzeň 19.4.2016] ()

viperDavid

Trošku mi vadí, že historii moc nevysvětlí a rovnou diváka hodí do vody a snad plavat bude a snad ne. Daniel hrál celkem přesvědčivě, ale na role retardů je docela zvyklí. Emma tam je spíš na pohled, ale nezdálo se, že by to filmu nijak uškodilo. Spíš trošku chaotické stříhání. To však není až tak hrozné, protože jde o koukatelnou verzi koncentráku se vším všudy. Konec byl příjemně dramatický, i když silně nepravděpodobný - a taky se to tak nestalo. ()

Johnny.ARN

Je vždy veľmi zaujímavé sledovať príbehy týchto všelijakých uzavretých skupín. Najzaujímavejšie na tom je, že vždy tam je jeden vodca ktorý všetkých ovláda skrz náboženstvo. Ach ľudia ... No ale k filmu. Obsadenie skvelé, dej dobrý, aj zaujímavé to bolo, aj napätie to malo a s postavami sa dalo súcitiť a držať im palce. V kútiku duše som však dúfal v niečo o trošičku viac. Ale potešilo. 3 z 5 ()

Mrkvič

Chvalme pána za dobu a prostředí, ve kterém žijeme. Skončit v kolonii Dignidad by nikdo z nás nechtěl. Ani s Emmou Watson po boku. Kolonie svým pojetím připomene staré kousky odehrávající se většinou v nějakém tom vyhlazovacím táboře nebo vězení. Akorát místo fešáckého Paula Newmana je tu Hermiona, která bojuje s šikanující babou a vlasatým poděsem, který by si moc nezadal ani s Charlesem Mansonem. A nejspíš to všechno bude hodně blízko skutečným událostem. Brrrr ()

Ryuuhei

Po celou dobu sledování jsem se cítil ohromně nepříjemně, absolutně jsem netušil, co bude dál a jestli se pokus o útěk vůbec vydaří. Hutná atmosféra kolonie vykreslena brilantně - stačil zde jeden špatný úsudek a jakákoliv naděje mohla být zmařena. Vlastně od začátku do konce jsem byl napjatý jako struna. Smutné je, že v podstatě nejde o žádnou fikci a podobná zvrhlá společenství nejsou ve světě ničím výjimečným, jen se o nich moc nemluví, nebo raději ani vůbec neví. Za mě tedy spokojenost, jen jakmile došlo na vyvrbení, tak nějak jsem tušil, co se semele. /// Viděno jako záznam z JOJ Cinema s českým dabingem. ()

terunka003

Chytlavé, napínavé, nezapomenutelné, statečné, děsivé, herecké trio. Chtěla jsem to vidět hlavně kvůli Emmě a Danielovi, ale co se z toho vyklubalo. Napínavý film o útěku z Kolonie Dignidad, kde nebylo správné a bezpečné mít ani vlastní myšlenky. Zpracování skvělé, začátek byl hodně umělý, včetně hereckých výkonů. Po začátku Pinochetova režimu ale Emma přestala být Hermionou, a Daniel ztvárnil svého idiota naprosto skvěle, o Michaelovi nemá cenu hovořit. Bez jediné větší nasilné scény, přesto bylo zcela jasné, jaké peklo se odehrávalo v tomto zdánlivě idylickém prostředí. Jediné, co mi trošku vadilo - chybělo, byla neustále vyfreshovaná Lena, pokud to měl být teror v Kolonii, tak mohla mít alespoň namalované kruhy pod očima. Závěrečná scéna s odletem trošku připomínala Argo. Jinak jsem nadšená. Po celou dobu filmu jsem mačkala partnerovi ruku až zmodrala a hrozně jsem chtěla utíkat s nimi pryč. Vážně doporučuji. ..navíc jsem si našla spousty článků, a zase jsem o něco chytřejší.. ()

ywo666

Na začiatku som nenávidel Daniela Brühla. Tie úvodné scény s Emmou som mal točiť ja! A keby som ja na jeho mieste, nemuseli absolvovať bežný predĺžený kresťanský tábor, lebo by som sa pri prevrate nechoval ako kokot. A neuprednostňoval ľavicového čuráka pred pravicovým. Ale k filmu. Vedel som že Pinichet vládol tvrdou diktátorskou rukou a vedel som, že sa v Latinskej Amerike darí tzv. kresťanskej rape kultúre. To bolo ale tak všetko. Preto dobre padlo dozvedieť sa pár vecí naviac, čo ma motivovalo si o Kolónií Dignidad niečo relevantné aj prečítať. Film je celkom napínavý a vôbec som sa nenudil. Čakal som síce niečo ešte drsnejšie a nervy drásajúcejšie. Ale ostrieľaného diváka 21. storočia už ťažko niečím prekvapiť. Škoda, že nebola holá Emma. 4* ()

venison

Na reálných základech vystavěný fiktivní příběh.. Ty reálné základy jsou velmi zajímavé a málo propírané téma.. Fikce trošku příběhově pokulhávala, myslím, že by se z tohoto tématu dalo vytěžit daleko více, ale i tak měl film "Kolonie" hodně divácky přívětivou atmosféru.. Výprava a kostýmy na jedničku.. Mezi ústřední dvojkou - Emma Watson a Daniel Brühl - to jiskřilo asi jako mezi bratrem a sestrou, ale ostatní zahráli oba velmi pěkně.. Zejména se mi líbil Brühlův "ratard".. Nadšená jsem byla z hereckého projevu Michaela Nyqvista.. Na 5* to není, ale na solidní 4* si "Kolonie" snadno dosáhla.. Konec byl mírně přestřelen, ale jinak velmi příjemná podívaná ;-) ()

elanius

(58/2016) / Fakt zaujímavá a aj docela exotická téma, spolu s výberom a hereckými kvalitami Bruhla a Watsonovej vytiahli tento kus s prehľadom do nadpriemeru. Inak príbehom taká escape klasika. (7/10) ()

noriaki

Hrůzný režim v Kolonii Dignidad neměli na svědomí křesťané, ale křesťanisti. Ti nemají s křesťanstvím nic společného. A kdo tvrdí něco jiného, je nenávistí posedlý xenofob a rasista. Tolik k pokusům omluvit muslimský terorismus tímto filmem. Zapomeňte na ideu historického dramatu vypovídající něco o Pinochetově diktatuře. Převratu v Chile se věnuje jen první čtvrt hodina a poté se děj zlomí do psychologického thrilleru jen částečně reflektujícího okolní svět. Paul Schäfer ostatně založil svůj kult deset let před zobrazovanými událostmi. Příběh je slabší v celkovém obraze, zato silný v atmosféře a jednotlivých scénách. A také platí, že forma převažuje nad obsahem. Skvělá kamera, střih a hudba vykompenzovaly slabší scénář a udržely napětí, když občas zakolísalo. Herci jsou samostatná, o dvě hvězdičky lepší kategorie. Emma Watson definitivně dospěla do herecké extratřídy, Daniel Brühl ji znovu potvrdil a Michael Nyqvist ukázal šířku svého talentu. ()

VOD tipy na konec srpna

19.03.2016

Emma Watson nepřítelem státu

Emma Watson nepřítelem státu

26.06.2015

„Hermiona" pokračuje v zajímavých kariérních rozhodnutích. V minulých letech zkusila Charlieho malá tajemství nebo Aronofskyho Noema, v nejbližší době ji pak uvidíme s psychologickém thrilleru… (viac)