Zíza

Pěkná animace, to se tomu musí nechat, byla radost pohledět. I když příběh nebyl moc extra, postavy takové, jaké byly, tj. ne úplně zajímavé, ale ne nenáviděníhodné, tak se docela dost bitkařilo, což bylo fajn. Nebyl tam žádný prostor pro rozvoj postav nebo na nějaká sblížení diváka s ústředními postavami, jenomže to se dalo v pohodě přežít, neboť si to anime vlastně ani nehrálo na něco víc, než bylo: hezká animace a bitky. Já si to dávala k jídlu a najedla jsem se vždycky dobře. ()

Jeoffrey

Shingeki no Bahamut: Genesis by se dalo do češtiny volně přeložit jako Bahamutův hněv: Počátek. Bahamut je drak a navíc velmi obávaný, který je ve zdejším fantasy světě uzavřen, zapečetěn a hlídán příslušníky nebeské rasy, Anděli. Problém je však v tom, že klíč k jeho osvobození byl ukraden démonkou Amirou, která s ním uniká a cestou narazí na našeho hlavního hrdinu Favara, který se, především proto, že nakonec nemá příliš na výběr, rozhodne ji pomoci. Favaro je lovec odměn a jeho největším konkurentem je Kaisar. Oba se znají a spojuje i rozděluje je jistý spor z minulosti. A tak Favaro s Amirou unikají před pronásledováním jak nebeskou frakcí (Bohové převzatí z řecké mytologie + Andělé) s jejich spojenci ve světě lidí (např. Johanka z Arku), tak i samotnými démony a samozřejmě i již zmíněným Kaisarem, ke kterému se přidá zombie lolitka Rita... Jak už píši jinde, je to slušný chaos, ale zároveň je to dost zajímavé a hlavně se u toho dobře bavím. Hlavní hrdina je poměrně unikátní a to jak svým vzezřením tak i povahou, stejně tak i ostatní postavy, animace je vcelku povedená a velmi si užívám hudební stránku věci, ať už jde o podle mě hudebně skvělý opening od skupiny SiM, nebo celkově o hudbu dokreslující příběh, která působí místy opravdu epicky a skvěle podtrhuje atmosféru. Příběh se rozvinul do pro mě velmi zajímavého výpravného hrdinského eposu a přestože neznám původní online karetní hru, kterou je anime inspirováno,nebyl pro mě problém s dějem udržet krok a v příběhu se orientovat. Dokonce i ten konec zvládli podle mě moc dobře.... Určitě to má své mouchy ale já je nenašel, což mohlo být způsobeno mým nadšením a tedy i jistou neobjektivní zaslepeností. 9,5/10 ()

Hees

Animačne priemer, dejovo priemer, opening cool, postavovo priemer, fantasy svet priemer, mužské postavy sa mi až tak nepáčili a aj tak tomu dávam 4 hviezdy, lebo to malo potenciál a absolútne ma to nenudilo a kvalitu som odmeral aj tým, že som rád pozeral viac dielov za sebou. Zaslúžilo by si to viac dielov hlavne pre túto prvú sériu. ()

Terezinka198

Moc pěkný počin. Od sympatických postav přes krásný soundtrack a hudbu celkově až po vydařený konec. Dlouhou dobu se mi nestalo, abych ujížděla na podobné dobrodružné fantasy výpravě a přitom nevěděla, kterou stranu bych podporovala (Bacchus wins either way :D). ()

Kimkong

Nevím, proč jsem to před top před pěti lety hodnotil čtyřmi hvězdami, ale na čtyři to nemá. Animace je trochu retro. Hudba je místy slušná jako by westernová, ale jinak ty chorály jsou protivné. Na svítívá magie je taky na pěst. ()