Šingeki no Bahamut

• Japonsko 神撃のバハムート (viac)
Japonsko, (2014–2017), 15 h (Minutáž: 25 min)

Hudba:

Jošihiro Ike

Risa Šimizu, Gó Inoue, Hirojuki Jošino, Mijuki Sawaširo, Kendžiró Cuda, Teššó Genda, Šózó Iizuka, Ajumi Fudžimura, Jošiaki Hasegawa, Šótaró Morikubo (viac)

Mistarcia je kouzelný svět, kde žijí pohromadě lidé, bohové a démoni. Kdysi dávno se objevil strašlivý drak Bahamut a hrozilo nebezpečí, že zničí celou zemi, ale lidé, bohové a démoni překonali vzájemné rozdíly a spojili se proti společnému nepříteli, kterého se jim sice nepodařilo zabít, ale dokázali jej porazit a uzavřít v energetickém poli. Klíč k tomuto vězení byl rozdělen na dvě části a aby nikdy nebyl spojen a drak nemohl znovu povstat, byla jedna část dána bohům a druhá démonům. O dva tisíce let později i přes různé drobné spory mezi jednotlivými frakcemi stále vládne relativní klid a mír, ale jen do okamžiku než démonka Amira ukradne bohům jejich polovinu klíče... (Jeoffrey)

Recenzie používateľa Zíza k tomuto seriálu (2)

Genesis (2014) (S01)

Pěkná animace, to se tomu musí nechat, byla radost pohledět. I když příběh nebyl moc extra, postavy takové, jaké byly, tj. ne úplně zajímavé, ale ne nenáviděníhodné, tak se docela dost bitkařilo, což bylo fajn. Nebyl tam žádný prostor pro rozvoj postav nebo na nějaká sblížení diváka s ústředními postavami, jenomže to se dalo v pohodě přežít, neboť si to anime vlastně ani nehrálo na něco víc, než bylo: hezká animace a bitky. Já si to dávala k jídlu a najedla jsem se vždycky dobře. ()

Virgin Soul (2017) (S02)

Tahle série mi přišla lepší než první. Působila na mě tak nějak živěji, energetičtěji. Navíc mi přišla i mnohem napínavější, chtěla jsem neustále další a další díl, to u první série nebylo, tam jsem si úplně v pohodě počkala na další den, nebo klidně to nechala pár dní vypnuté. Tahle série mě fakt zaujala a já chtěla vědět, co bude dál, mlsala jsem to. Netvrdím, že to má nejlepší příběh na světě, vlastně by se na něm dalo najít spousta a spousta vad, ale jak to bylo zpracované, tak mi to nenechalo moc prostor pro to, aby nad tím během sledování rozjímala a nechala si tím kazit zážitek. Dost tomu napomohla vcelku sympatická hrdinka, navrátivší z minulé série, krásná animace i nová postava krále. Mohla bych dlouho vypisovat, co na to bylo špatně, co se mi na tom naopak opravdu líbilo, ale nechce se mi. Co se mi ale chce říct, je to, že mě to fakt bavilo. Uteklo to docela rychle a jen mě trochu mrzelo, že L nebyl Ježíš. :-D ()