Je to již 10 let od okamžiku, kdy v magickém světě Mistarcia opět povstal strašlivý drak Bahamut a rozséval zkázu. Drak byl nakonec poražen, ovšem nebezpečí, že by se i tak mohl v budoucnu vrátit, úplně nezmizelo. Během následujících deseti let se poměry ve světě drasticky změnily a křehká rovnováha mezi lidmi, bohy a démony vzala postupně za své. Lidstvo zaznamenalo pod vládou nového krále nebývalý rozmach, začalo zotročovat démony a rozhodlo se podmanit si i samotné bohy. Hlavní město lidské říše kypí životem a na každém kroku ukazuje marnivost a pýchu těch, kteří nyní vládnou. Právě sem přichází mladá dívka Nina, údajně za možností si vydělat nějaké peníze. Ve skutečnosti je však mladé a energické děvče mnohem záhadnější, než by se na první pohled zdálo...

Shingeki no Bahamut: Virgin Soul je pokračováním anime série Shingeki no Bahamut: Genesis z roku 2014 založené na společenské karetní hře Rage of Bahamut pro Android a iOS. (Jeoffrey)

Zíza

Tahle série mi přišla lepší než první. Působila na mě tak nějak živěji, energetičtěji. Navíc mi přišla i mnohem napínavější, chtěla jsem neustále další a další díl, to u první série nebylo, tam jsem si úplně v pohodě počkala na další den, nebo klidně to nechala pár dní vypnuté. Tahle série mě fakt zaujala a já chtěla vědět, co bude dál, mlsala jsem to. Netvrdím, že to má nejlepší příběh na světě, vlastně by se na něm dalo najít spousta a spousta vad, ale jak to bylo zpracované, tak mi to nenechalo moc prostor pro to, aby nad tím během sledování rozjímala a nechala si tím kazit zážitek. Dost tomu napomohla vcelku sympatická hrdinka, navrátivší z minulé série, krásná animace i nová postava krále. Mohla bych dlouho vypisovat, co na to bylo špatně, co se mi na tom naopak opravdu líbilo, ale nechce se mi. Co se mi ale chce říct, je to, že mě to fakt bavilo. Uteklo to docela rychle a jen mě trochu mrzelo, že L nebyl Ježíš. :-D ()

LeitoSE

Seriál, ktorý má ako predlohu kartovú hru a predčí dejom a hĺbkou postáv aj tie najlepšie hodnotené adaptácie máng a noviel ergh Berserk, Šingeki no kjódžin. Dvojnásobná dĺžka oproti prvej sérii hodne pomohla a dej už nie je tak uponáhľaný a skratkovitý, ale stále zostáva aj naďalej rovnako nepredvídateľný. Pokiaľ z toho vyjde aj zmysluplné a pekné vyvrcholenie, tak nebudem mať žiadne výhrady. Edit: A ono to malo ešte na konci nečakaný dojímavý twist. Z Virgin Soul sa stalo anime, ktorému by bola hanba vôbec niečo vyčítať.TOP 1 OP leto 2017. 24/24 – 100% ()

Kimkong

Delší stopáž tomu svědčí. Oproti první řadě se divák může více sblížit s postavami, neboť na charakterech a jejich vztazích je seriál hodně závislý. Zvláště pak na sympatické hrdince, jejíž mladistvost a vztahová nezkušenost hraje velkou roli v příběhu o genocidě, rasových bojích a vyhubení světa. Sympatický opening druhé půlky seriálu, jinak hudba by mohla být lepší. Animace se také zlepšila oproti první řadě. ()

Rachi

Jedním slovem WAU ... Tohle je opravdu něco. Jakožto fanoušek předešlé série , jsem od druhé série mnoho neočekávala. Ovšem byla jsem velice překvapena a to pouze v pozitivním smyslu slova. Sice jsem sérii ještě nedokoukala, ale už teď to předčilo vše co jsem od toho očekávala . : Kei'iči Sató odvel kus skvělé práce. Shingeki no Bahamut si ode mě vysloužil 5/5 . Tohle anime si s chutí pustím kdykoliv znovu. Plus ten boží OP , no rozplývám se jako malá nedočkavá studentka . ()

Scalpelexis

Návrat do Mistarcie se jakž takž zdařil, ale mohlo býti i znatelně lépe. Tvůrci reflektovali na apely fanoušků a kritiky z řady minulé a tentokrát nám nachystali jak dvojnásobnou porci stopáže, tak viditelně promakanější podklad příběhu. Oproti Genesis se vyměnila pozice hlavního protagonisty (což je dosti odvážné, když vezmu v potaz popularitu Favara). Každopádně trejd byl ucházející; Nina je temperamentem a bezstarostnou svéhlavostí roztomilou náhradou. Začátek Virgin Soulu se nese ve znamení poznávačky okolí a postav, který nás obeznamuje s poměrně komplikovanou zápletkou. Perfektní režie sympaticky střídá komické/bezstarostnější dobrodružné scény (miluju taneční momenty v obou Bahamutech) se syrově vážnými a navádí nás do grády napěchovaného středu. Důmyslně vykonstruované politické bojiště čeká jen na pořádný důvod k odpálení, ke kterému dochází na poli anime v megalomanské 13. epizodě: Napětí, akce, epické momenty, ale přitom to není žádný, s dovolením, shounen shit, ale kinematografie ve své nejlepší kreslené formě. Celou dobu se přitom umně pracuje na motivacích všech 3 politických stran a nejde se jednoduše rozhodnout, kdo je tu ten dobrý a kdo má jen špinavé úmysly. Postavy též nešetří životem, zvlášť dámy jsou až překvapivě propracované. Fandové Kaisara, Rity a Favara musí zákonitě být nadšení z jejich kreací, ksichtíků a hlášek, ale i tajemný, kontroverzí plný král lidí vzbuzuje pozdvižení, zájem a napětí, když je na plátně. Vše je to podtrženo oku lahodící kresbou, skvělým hudebním podkladem, který mile nechává vydechnout diváky roztomilými ED. Co se ovšem nestane. Bohužel, vše tak skvěle vybudované se začíná v poslední třetině pomalu hroutit jak domeček z karet a samotný závěr je silně, silně antiklimatický. Zde evidentně došla pára a příběh pozbyl nit, jak celý tento kolos uspokojivě zavřít. Z ničeho nic si s křížkem po funuse vzpomene, jakou bestii to vlastně v názvu má, animace jde do kopru a uzavření některých linek smutně vybízí k nechtěnému úžasu až k vyloženému nešťastnému smíchu. Mrzí to, mrzí to moc, protože velmi dlouhou dobu jsem i přemítal nad nejvyšším hodnocením, ale s tímhle zakončením po mně nemůžou chtít víc než slabé 4*. To where the wind blows? ()