Šingeki no Bahamut

• Japonsko 神撃のバハムート (viac)
Japonsko, (2014–2017), 15 h (Minutáž: 25 min)

Hudba:

Jošihiro Ike

Risa Šimizu, Gó Inoue, Hirojuki Jošino, Mijuki Sawaširo, Kendžiró Cuda, Teššó Genda, Šózó Iizuka, Ajumi Fudžimura, Jošiaki Hasegawa, Šótaró Morikubo (viac)

Mistarcia je kouzelný svět, kde žijí pohromadě lidé, bohové a démoni. Kdysi dávno se objevil strašlivý drak Bahamut a hrozilo nebezpečí, že zničí celou zemi, ale lidé, bohové a démoni překonali vzájemné rozdíly a spojili se proti společnému nepříteli, kterého se jim sice nepodařilo zabít, ale dokázali jej porazit a uzavřít v energetickém poli. Klíč k tomuto vězení byl rozdělen na dvě části a aby nikdy nebyl spojen a drak nemohl znovu povstat, byla jedna část dána bohům a druhá démonům. O dva tisíce let později i přes různé drobné spory mezi jednotlivými frakcemi stále vládne relativní klid a mír, ale jen do okamžiku než démonka Amira ukradne bohům jejich polovinu klíče... (Jeoffrey)

Recenzie používateľa Jeoffrey k tomuto seriálu (2)

Genesis (2014) (S01)

Shingeki no Bahamut: Genesis by se dalo do češtiny volně přeložit jako Bahamutův hněv: Počátek. Bahamut je drak a navíc velmi obávaný, který je ve zdejším fantasy světě uzavřen, zapečetěn a hlídán příslušníky nebeské rasy, Anděli. Problém je však v tom, že klíč k jeho osvobození byl ukraden démonkou Amirou, která s ním uniká a cestou narazí na našeho hlavního hrdinu Favara, který se, především proto, že nakonec nemá příliš na výběr, rozhodne ji pomoci. Favaro je lovec odměn a jeho největším konkurentem je Kaisar. Oba se znají a spojuje i rozděluje je jistý spor z minulosti. A tak Favaro s Amirou unikají před pronásledováním jak nebeskou frakcí (Bohové převzatí z řecké mytologie + Andělé) s jejich spojenci ve světě lidí (např. Johanka z Arku), tak i samotnými démony a samozřejmě i již zmíněným Kaisarem, ke kterému se přidá zombie lolitka Rita... Jak už píši jinde, je to slušný chaos, ale zároveň je to dost zajímavé a hlavně se u toho dobře bavím. Hlavní hrdina je poměrně unikátní a to jak svým vzezřením tak i povahou, stejně tak i ostatní postavy, animace je vcelku povedená a velmi si užívám hudební stránku věci, ať už jde o podle mě hudebně skvělý opening od skupiny SiM, nebo celkově o hudbu dokreslující příběh, která působí místy opravdu epicky a skvěle podtrhuje atmosféru. Příběh se rozvinul do pro mě velmi zajímavého výpravného hrdinského eposu a přestože neznám původní online karetní hru, kterou je anime inspirováno,nebyl pro mě problém s dějem udržet krok a v příběhu se orientovat. Dokonce i ten konec zvládli podle mě moc dobře.... Určitě to má své mouchy ale já je nenašel, což mohlo být způsobeno mým nadšením a tedy i jistou neobjektivní zaslepeností. 9,5/10 ()

Virgin Soul (2017) (S02)

Paráda, nádhera, úžasný! Už první sérii jsem si neskutečně oblíbil a tady se to opět víc než povedlo. A to jsem z počátku trošičku pochyboval. U první série jsem miloval to zběsilé tempo a temperament, který na mě během celé série doslova pryštěl a oblíbil si zajímavý a podle mě velmi dobře zvládnutý příběh, který sice asi nedostal tolik prostoru, jak bych si přál, nebyl tak detailní, ale jako velmi dobrá fantasy rozhodně obstál a mé představy o skvělé podívané naplnil bez problémů. Samozřejmě jsem si oblíbil postavy, obdivoval velmi dobrou animaci i hudbu a prostě vše fungovalo tak jak bych si já představoval. Dodnes na prvního Bahamuta (Genesis) rád vzpomínám a většinu postav si bez problému kdykoli vybavím. Mělo to tempo, mělo to atmosféru a já byl okouzlen, nadšen... Ale zpět k pokračování a k mým úvodním pochybám. Byl jsem docela překvapen, že tempo je zde zpočátku hodně volnější, vše se mnohem víc a hlouběji řeší a kolikrát jsem si i říkal, že mi docela chybí pořádná akce. Navíc mi neskutečně chyběl Favaro a Ninu jsem z počátku bral jen jako takovou slabší dívčí kopii (nebo možná náhražku...). Postupně se ale ukázalo, že vše má svůj smysl, příběh si připravuje půdu pro vše co chce říct i ukázat a Nina má také hodně co nabídnout a během celé série se dokázala posunout až tak daleko, že jí mám v současné době také hodně rád. Navíc se tu dařilo vše co si pro mě autoři vymysleli. Fungující atmosféra, propracovaný a promyšlený příběh, emotivní romance plná nezapomenutelných scén, kdy třeba každý tanec, který jsem viděl vrazil další hřebíček do rakve jistého anime, které také sleduji a které se tancem zabývá. Celý příběh byl neskutečně zajímavý, procítěný a díky skvělé animaci a hudebnímu doprovodu vybroušený k mé maximální spokojenosti. A samotné finále - intenzivní a dynamické a nakonec i naprosto uspokojující včetně závěrečného epilogu i potitulkové scény. Takhle se má dělat fantasy a můj obdiv je o to větší, když si vezmu, že předlohou je dost obyčejná on-line karetní hra. Takhle se mají psát scénáře a takhle se má pracovat s atmosférou abych si já vše náležitě užil. Postavy byly opět skvělé, animace místy úchvatná (takže odpustím i trochu toho CGI) a hudba opět famózní, včetně obou openingů i endingů. Na závěr naprostá spokojenost, opětovné nadšení a za sebe smekám - jasných 10/10 ()