Ave, Caesar!

• Česko Ave, Caesar! (viac)
Mysteriózny / Komédia
USA / Veľká Británia / Japonsko, 2016, 106 min (Alternatívna 102 min)

Réžia:

Joel Coen, Ethan Coen

Scenár:

Joel Coen, Ethan Coen

Kamera:

Roger Deakins

Josh Brolin, George Clooney, Alden Ehrenreich, Ralph Fiennes, Scarlett Johansson, Tilda Swinton, Frances McDormand, Channing Tatum, Jonah Hill (viac)

Deň „hasiča problémov" Eddieho Mannixe (Josh Brolin) začína skoro ráno riskantnou záchranou povesti mladučkej hviezdy, ktorá už už padá do morálneho bahna a rúk polície. Hneď nato zmieruje rozzúrených cirkevných predstaviteľov, ktorých naštval scenár pripravovaného biblického veľkofilmu. Režisérovi sofistikovaných drám (Ralph Fiennes) musí do hlavnej role vnútiť hviezdneho predstaviteľa kovbojov, ktorý síce vie hádzať lasom, ale zato nevie rozprávať... A to nie je všetko. Problémy mu robí aj hviezdna plavkyňa Anna (Scarlett Johansson), ktorá má chúlostivé osobné problémy a slávny tanečník Burt (Channing Tatum), ktorý sa z ničoho nič začal správať zvláštne. A to stále nie je všetko! Vrásky na čele mu spôsobila superstar Baird Whitlock (George Clooney), ktorá bola unesená neznámou organizáciou s názvom „Budúcnosť", a to práve uprostred natáčania veľkofilmu „Ave, Caesar!". Pre ostrieľaného Eddieho je ale každá kríza výzvou... (CinemArt SK)

MikO_NR_1909

Coenovci zironizovali sčasti to, na čo bez okolkov poukázal kedysi Vincente Minnelli. Ide o nesmierne zaujímavú štylizačnú záležitosť, množstvo parametrov od techniky, avšak humorne to vágne. Stráca to i potrebnú šťavu na miestach, ktoré vyzerajú sprvoti ako stvorené na vypointovanú seansu. A nesúhlasím, že je divácky veľmi prístupný a odokrýva najobskurnejšie komnaty Hollywoodu. Pôsobí rodinne, ale citeľne uzavreto a aj napriek tomu, že sa predostiera milším dojmom, tak som sa jeho prezieravým cestičkám vyhol. Vizuálne pútavé, ako to u Coenovcov býva zvykom, ale viac im svedčí drsnejší štýl. ()

R.A.D.A.R.

Fantasmagorický příběh, který nabízel slušný potenciál, už kvůli hercům. Bohužel vás tento film utvrdí ve 2 věcech. Že Coenům prostě komedie moc nejdou (čestná výjimka Dude) a kariéra Cloonyho je v posledních pár letech slušně v háji. Najde se pár vtipných okamžiků, ty jsou ale zašlapány do země tunou nevtipných nudných keců o komunismu a cigaretách. Nic na tom nezmění ani herci, z nichž někteří si to hodně dávají (Frances, Ralph, Brolin). Celkově ale slabé, bohužel. ()

Tirion

Spoustu výborných nápadů, ale taky všechny nedotažené. S takovým hereckým ansáblem mohli dosáhnout něčeho mnohem lepšího. Kdy se taková skupina dá zase dohromady? Scénář byl extrémně okousaný a příběh či myšlenku, aby jeden pohledal. Věčná škoda. V tomto případě vychází mnohem lépe Grandhotel Budapešť, který jede na podobné vlně humoru. ()

kaylin

Forma pěkná, to se prostě musí Coenům nechat, oni si umím s filmem pohrát a moc dobře se na to kouká. Třeba takové taneční scény byly naprosto skvělé, výborné zachycení doby, bavil jsem se nad některými čísly, mají zde skvělé herce, ale ten celek za mě prostě nefunguje a je to tak trochu o ničem. ()

slunicko2

Příjemně ironická komedie ze světa Hollywoodu roku 1954. 1)  Některé narážky na dobu a mravy jsem přečetl hned a sám, jiné mi došly, až když jsem četl komenty zasvěcenějších, no a další lavinu odkazů nejsem se svou (ne)znalostí dějin Hollywoodu ani rozpoznat. Tak to má asi většina diváků. Něco mi přišlo vtipné, něco méně vtipné._____ 2)  Bratři Coenové (52letý Joel a 49letý Ethan) si napsali scénář, film zrežírovali, sestříhali a podíleli se i na produkci._____ 3)  Zaujal mě 27letý Alden Ehrenreich (westernový herec Hobie)._____ 4)  Asi bych si měl povzdechnout: Would that it were so simple. ()

PogoJoe

Nekonzistentní. Několik scén zbytečných. Hercům není co vytknout. Pár vtípků se povedlo (fotograf, střihačka, "trávení" Clooneyho), ale je jich příliš málo. Nápady a kamea, které bohužel vyšly naprázdno, protože se jim nedostalo většího rozpracování. Výsledný dojem: mírná rozpačitost. ()

togaf

Coeni to sice umí i líp, ale Scarlett a její přízvuk, stepující Tatum a náboženská debata za shlédnutí stojí. Já se pobavila a kostými byly skvostné a celé to má pod dvě hodiny, což je dneska menší zázrak, takže za mě ANO. ()

kajas

Zábavná mozaika ze zákulisí továrny na sny. Stepující Tatum v námořnickém oblečku, scény s Hobiem (špageta jako laso byla top) nebo třeba novinářky dvojčata, to všechno sice netvoří žádný převratný příběh, ale minimálně vám vykouzlí úsměv na tváři. A mně to stačilo. ()

Dexter1

Tak toto bola sila. Aspoň u mňa zásah do čierneho. Skvelá paródia na zlatý vek Hollywood so všetkými vtedy uznávanými žánrami. Kameň úrazu sa dá nájsť v dvoch veciach. Film nemá výraznejšÍ dej. Je to len jeden deň v živote skutočne ustarosteného chlapíka od filmu, ktorý prechádza z jednej vtipnej situácie do druhej. Druhou vecou je miestami zbytočné CGI, kedy staré filmy mohli doriešiť fakt kulisami a komparzistami, miesto toho len efekty. Skvelé herecké obsadenie, hviezdne cameá a pre ľudí, čo sa hlbšie zaoberajú filmom povinná jazda. ()

M.i.k.e

Coeni už měli i lepší formu,ale i přesto mě Hail,Caesar dost bavilo.V jádru je to totiž pořád ryzí Coenovka,která není žánrově čistá a za mě přesně splnila očekávání.Nejblíž má Caesar ke komedii,popřípadě satiře,ale najít se tam toho dá celkem dost.Navíc tu Coeni celkem otevřeně skládají poctu klasickému Hollywoodu a některé scény jsou opravdu vynikající...minimálně Tatumovo taneční číslo,nebo jedna z nejlepších debat o tom jak vypodobnit boha...80% ()

Aljak

Toľko hviezd a film napokon taká s prepáčením blbosť? Nebol problém v prostredí, kde sa dej odohrával (to mi v podstate prišlo dosť atraktívne), ale samotný rámec deju bola jedna obrovská spleť nepodstatnosti a absurdity. Načo to bolo dobré? Neviem... Ale ak sa počas filmu pozerám príliš často na časomireru (teda koľko ešte zostáva do konca), tak to znamená, že film u mňa úspech neslávil - a to bol aj tento prípad. ()

joker.george

Samotná zápletka nestojí ani za zlámanou grešli, ale naštěstí ji většinou obohacují vedlejší ingredience. Humor je na vysoké úrovni, ale v malém množství, taneční i hudební odbočky jsou fajn, ale klidně bych se spokojil s jedním takovým představením. A třeba jednoslovné štěky známých herců mě vyloženě mrzí, jenže bez nich by byl film ještě chudší. Získal si mě ale Alden Ehrenreich a doufám, že jeho budoucí kariéra bude úspěšná... Letos se jedná o moje největší filmové zklamání, ale návštěvy kina přesto nelituji. (Třebíč, kino Pasáž) ()

Rocky88

Coeni jsou mými oblíbenci, ale tohle mě míjí opravdu velkým obloukem. Všechny scény jsou ubíjející (zbytečně dlooooooooooooooooooooooooooooouhé) a veškerý přesah, který film měl mít na papíře, se někde ztratil. Nefunguje zde humor, detektivka, politika, nic. Akorát vše hezky vypadá. Zííííív. ()

Streeper

Moc jsem se těšila, až ten film uvidím a chtěla jsem si na něj dokonce zajít i do kina, ale po shlédnutí filmu doma jsem nakonec usoudila, že je dobře, že jsem na to do kina nešla. Myslela jsem si, že s tak skvělým obsazením bude film patřit mezi ty lepší, ale i když jsou herci na celém filmu to nejlepší, tak všechno to kazí nudně napsaný příběh a dialogy. Film nenabízí nic, co by mě dokázalo zaujmout. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

Lucasfilm potvrdil nového Hana Sola

Lucasfilm potvrdil nového Hana Sola

17.07.2016

Dva a půl měsíce. Tak dlouho Lucasfilmu trvalo potvrdit, že si Alden Ehrenreich opravdu zahraje mladého Hana Sola. Celý internet o jeho obsazení ví od 6. května, nikdo z tábora Star Wars o něm ale… (viac)

Našel se mladý Han Solo

Našel se mladý Han Solo

06.05.2016

Star Wars vesmír se ještě letos rozroste o spin-off Rogue One a v prosinci 2017 nás čeká klasická Epizoda VIII. Řada fanoušků se ale těší i na prequel s mladým Hanem Solem, který nám v květnu 2018… (viac)

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)