Smyčka

Dva paralelní příběhy o postavách uvězněných v nekonečných prostorech, které pozbývají jakoukoli logiku. Dva bratři a detektiv uzamčení na nekonečném schodišti a rodina lapená na nekonečné silnici - a to na velmi dlouhou dobu. Mexický sci-fi thriller sleduje dva oddělené příběhy: v prvním honí detektiv dva bratry, z nichž jednoho zabije. V tom druhém vyráží rodina na výlet a malá dcerka cestou dostane astmatický záchvat. V obou případech uslyší postavy výbuch, po němž se ocitnou lapeni na místě, kde se zrovna nacházejí - detektiv běží dolů do přízemí, ale skončí opět v devátém patře. Rodina jede po nekonečné silnici a nikdy se nedostane do cíle. Dokonce i jednotlivé prvky se v daném prostředí objevují každý den - například hotové jídlo a nealkoholické nápoje. Tento hluboce znepokojivý snímek se dotýká témat, jako jsou konzum, rodinná pouta a paralelní vesmíry, a vyvolává v nás otázku, jak moc se naše životy liší od životů těchto lidí, kteří jsou připoutáni k jednomu místu a stále se opakujícím každodenním činnostem. (Cinemax)

Bobik9

Nejsem si jistý kolik mexických filmů jsem viděl, ale začíná mě bavit sledovat i jiné než anglické/americké produkce. Tohle mexické psycho splňuje nejvyšší parametry hollywoodského thrilleru. Jedná se o parádní nápad, skvělou atmosféru, dobré herecké výkony a dokonce i jakési konečné rozuzlení. Myslím si, že za málo peněz se povedlo hodně muziky a bylo by jen správné, aby se podobné kousky dostávaly ve světě dostupněji. Nevím proč se české televize bojí vysílání podobných filmů a raději tam pustí 30 let starou americkou sra*ku nebo Ulici. Tohle je skutečná filmařina a myslím, že by to ocenilo i šírší publikum, protože se nejedná o nějakou nepochopitelnou uměleckou slátaninu. Navíc pro mě velmi milé překvapení - Raul Mendez (skvělý prezident z Narcos). ()

bizz_mjc

Nejdřív mě trošku štvaly dialogy na startu obou příběhů a rozjezd filmu to zbytečně zpomaluje, ale s překlopením dál si vás příběh postupně namotává. Tvůrci za málo peněz, možná díky tomu, přišli s poměrně slušným nápadem očistce a lapením v životním koloběhu. Kdo má rád mindfucky, navíc nepodléhající klasickým produkcím, musí vidět! ()

TroiMae

lost in Saṃsāra Mexická Smyčka je podobný fenomén jako svého času kanadská Kostka. I když ne tak známá, zato existenciálně znepokojující (protože oproti Kostce peklo ve Smyčce je blíže našemu běžnému životu...). Vincenzo Natali Kostku natočil v 28 letech, stejně tak jako Isaac Ezban Smyčku. ()

Forsberg11

Spokojnosť... Dostal som približne to čo som čakal. Neokukaná mexická kinematografia funguje skvele a sviežo. Prostredie je parádne. Či už schodisko alebo cesta sú výborne zvolené lokácie. Herecké výkony sú vo všetkých smeroch výborné. Nemám čo dodať. Určite odporúčam. Hlavne každému, kto má rád trošku absurdnejšie filmy, ktoré poriadne zamotajú hlavu, ale na druhej strane kvalitne pobavia. 80 %!! ()

aquiver

Kdepak, i když to na první pohled vypadá na další zajímavé nezávislé sci-fi plné paradoxů, je to jen neoriginální myšlenka nekonečného prostoru, kde se po cestě z bodu A do bodu B ocitáte opět v bodě A. Nic moc navíc film nenabízí a spíš vaří z vody, scénář stačí sotva na pár minut a divák se místy nudí. Chtělo by to nosnější příběh a smysl. 45 % ()

Disease

Zajímavý nápad, místo časové smyčky použít prostorovou. A zpracování byť levnější, tak určitě dobré. Ohledně závěru nejsem přesvědčený, že bylo nutné vše vysvětlovat, ale i tak parádní záležitost. ()

bobstock

Nízkorozpočtová bizardní psychárna s pocitem křečka zaseklého na běžícím kole. 35let na schodišti nebo na jedné silnici uprostřed Mexica vyberte si. Skvělá tvůrčí práce Isaaca Ezbana. 75% ()

Mackoun

Je to asi zajimavejsi, nez vetsina dnesni masovy produkce, co leze do kin. Chybelo mi tam ovsem neco, co by to posunulo o level dal, ale i tak bych si to pustil znovu radsi, nez prvni dil Zaklinace... ()

jorgus

Konec jsem pochopil ale přišlo mě to takové nijake a způsob jak k tomu došlo byl doslova časově ubijejici..nuda s náznaky potencialu:( ()

zahadum

Máte radi invencie ? netradičné a originálne nápady ? nudia vás tie tony farebnej a v poslednom čase odporne dúhovej produkcie ala Hollywood ? Tak zavítajte do Mexika, hodinky si neberte, kalendár tiež nie..obe veci vám nebudú treba...šialená verzia Na hromnice o den více...no ona nie je šialená ona je len dosť hardcore mindfuck kedy sa vám bude z hlavy kúriť ako z lokomotívy...od polovice začne spletité klbko dávať parádny a originálny ....Máte radi invencie ? netradičné a originálne nápady ? nudia vás tie tony farebnej a v poslednom čase odporne dúhovej produkcie ala Hollywood ? Tak zavítajte do Mexika, hodinky si neberte, kalendár tiež nie..obe veci vám nebudú treba...šialená verzia Na hromnice o den více...no ona nie je šialená ona je len dosť hardcore mindfuck kedy sa vám bude z hlavy kúriť ako z lokomotívy...od polovice začne spletité klbko dávať parádny a originálny ....Máte radi invencie ? netradičné a originálne nápady ? nudia vás tie tony farebnej a v poslednom čase odporne dúhovej produkcie ala Hollywood ? Tak zavítajte do Mexika, hodinky si neberte, kalendár tiež nie..obe veci vám nebudú treba...šialená verzia Na hromnice o den více...no ona nie je šialená ona je len dosť hardcore mindfuck kedy sa vám bude z hlavy kúriť ako z lokomotívy...od polovice začne spletité klbko dávať parádny a originálny ....Máte radi invencie ? netradičné a originálne nápady ? nudia vás tie tony farebnej a v poslednom čase odporne dúhovej produkcie ala Hollywood ? Tak zavítajte do Mexika, hodinky si neberte, kalendár tiež nie..obe veci vám nebudú treba...šialená verzia Na hromnice o den více...no ona nie je šialená ona je len dosť hardcore mindfuck kedy sa vám bude z hlavy kúriť ako z lokomotívy...od polovice začne spletité klbko dávať parádny a originálny .... 85 % ()

emdvojka

Toto nieje film z časovou slučkou. Je to film kde síce slučka je, ale napriek tomu sa dni neopakujú a čas plynie ďalej. Herci sú však uväznení na určitom mieste, s ktorého niet úniku. Prečo sa tam dostali a prečo s týchto miest nemožno odísť, je už hlavnou dejovou náplňou tejto mexickej bizarnosti, na ktorú určite len tak nezabudnete. ()

Franc1s

Díky MovieZone za tip na zajímavý kousek s časovou smyčkou z Mexika. Dva samostatné příběhy, různé postavy, stejný výbuch.. Čím méně o tomhle filmu člověk ví, tím lépe. Docela brzy jsem se naladil na tu správnou notu, takže hledat potom indície a snažit se z toho něco vymyslet, byla zábava. Na konec vše bylo jinak a jsem za to moc rád. Originální kousek, který stojí za tu hoďku a půl. 7,5/10 ()

pushover

Nízkorozpočtová prostorová smyčka s výborným nápadem a místy dost ujetým zpracováním. Snad jen závěr tomu ubírá na plném počtu. ()

Nadirah

Je to poměrně schýza. Ale nápad s „alter egy“, které mají tvořit náš životní postoj, a osud se mi líbí. Až do konce jsem nevěděla, co se to vlastně děje. Je zde krásně nastíněno, že můžeme člověka varovat, kolikrát chceme a stejně si naše rady nevezme k srdci, místo toho udělá jednu a tutéž chybu znova. Jasně se ukazuje, že přísloví dvakrát do jedné řeky nevstoupíš, je holý nesmysl. Jediné co považuju za nedostatek je, že by se z této tématiky dalo vytěžit více. ()