The Last of Us

USA, (2023–2025), 16 h 7 min (Minutáž: 43–80 min)

Bella Ramsey, Pedro Pascal, Gabriel Luna, Merle Dandridge, Jeffrey Pierce, Nico Parker, Murray Bartlett, Con O'Neill, Anna Torv, Troy Baker, Storm Reid (viac)

Dvacet let po zániku moderní civilizace je otrlý přeživší Joel najat, aby propašoval čtrnáctiletou Ellie z nebezpečné karanténní zóny. Oba se musí vydat na cestu napříč Spojenými státy a spoléhat jeden na druhého, aby přežili. (HBO Max)

Kebabkony

Jak je známo herní adaptace dopadají vždycky mizerně. Ovšem tady se stal zázrak, protože se toho ujal původní tvůrce hry a nebylo nám naservírované hovno, ale vcelku pohodový seriál. Na rozdíl od hry je tu mnohem méně akčních pasáží a hodně velká absence hororové atmosféry, která je dle mého hlavním tahákem herní předlohy. Jak už jsem několikrát zmiňoval, některé epizody rozšiřují příběh ne tak výrazných postav a ve finále ten krok chápu, ale občas to pohřbilo celou epizodu a zapomínalo se na hlavní dvojici. Když už jsem zmínil hlavní dvojku, tak Pedro Pascal je prostě sympaťák a už od začátku si mě získal. U Belly Ramsey jsem měl úplně opačný pohled. Z počátku se mi moc nelíbila, protože jsem si jí nemohl představit jakožto Ellie. Nakonec mě přesvědčila svým skvělým hereckým výkonem a to, že moc nepřipomíná herní Ellie mi bylo už vlastně jedno, protože se chová stejně jako ve hře a tím si mě nakonec získala. Co se naprosto povedlo je postapo prostředí a hlavně jednotlivé typy nakažených, protože s jakými detaily jsou ty masky zpracovány, je úplně úžasný. Sice tu nejsou tak často, jak bysme chtěli, ale když už se ukážou jde z toho mráz po zádech. Nakonec bych jenom řekl, že seriál je v pohodě, jak už jsem zmínil na začátku. Má plno skvělých momentů i napínavých scén, ale hodně často to drhlo, protože se tvůrci rozhodli, že vezmou celou hru a dají ji na plátno, aby asi nemuseli něco nového vymýšlet. Moc dobře to často nefungovalo a spíše to působilo jako lenost tvůrců přijít s něčím novým. Myslím si, že je to seriál hlavně pro lidi, co hru nehráli, a jelikož já jí hrál několikrát, tak už jsem předem věděl, jak to dopadne, takže celkové hodnocení by bylo určitě jiné, kdybych hru nehrál. Uvidíme, co nám přinese druhá série. 7/10 ()

fimler

Velmi povedené. Hlavní dvojice jsou mí dva oblíbenci z Hry o trůny, a to že jsem jich tam moc neměl. Chemie mezi nimi byla perfektní a působila velmi nenuceně až realisticky. I další herci perfektně vybraní a vše jsem jim dokázal uvěřit. Co posunuje The last of Us dál je pro mě propracovaný scénář, který se vyhýbá klišé situacím jako o život. Zároveň TLOU splňuje něco, co pro mě The Walking Dead nikdy nepřinesl, a to je špetka originality. Líbí se mi, že jsou zde zombie tvořeni skrze Cordyceps houbu a tím se nesou i jistá specifika, které jiné zombie díla nemají. S koncem jsem byl velmi spokojený, umírání mých oblíbenců se naštěstí nekonalo, takže všechno bylo v suchu. Pouze škoda slabšího sedmého dílu, ale Storm Reid ten díl alespoň trochu ozvláštnila. Jsem velmi zvědavý na další sérii a seriál už teď nejspíš poputuje do mé top desítky. ()

Gig

Podívaná na jedno "skouknutí", které časem začíná nudit. Působí to jako takové "komorní" postapokalyptické drama s houbami (myšleno měli jsme tu nevidomé, měli jsme tu roboty, měli jsme tu opice, tak zkusíme houby - vím hra). Jen nemám moc potřebu čekat na další sérii. I když Bella i Pedro byli moc fajn a i vizuálně a řemeslně to bylo výborně zpracováno. ()

j.sorensen odpad!

Tohle už jsem kdysi viděl a jmenovalo se to nějak jako The walking dead a vtedy tam byly i hezký tváře, ne zrůdičky poplatný zvrácený době... ()

husak_k

Nehrál jsem hru, takže nedokážu porovnat. Ale můžu to porovnat například s prvními sezónami Walking Dead, kterých rozhodně nejsem žádný fanoušek, a ty podle mě stejně vedou na plné čáře. Seriál z tvůrčího hlediska nepřináší do žánru nic moc nového, a to na čem by měl stavět (vztah dvou hlavních postav) nedokáže předvést přesvědčivě. Ve finále je to jedna dlouhá nuda, kde horor světa, kde se děj odehrává, lze cítit jen zřídkakdy a dobrá kamera a kostýmy to nezachrání. Hlavní herci mě taky vyloženě neoslinili, nejlépe zahrané byly postavy Nicka Offermana a jeho přítele, kterých jsme si bohužel dlouho neužili, místo toho se z jejich epizody stal pouhý filler. HBO je naštěstí schopno produkovat dostatek kvalitních seriálů, protože tohle mi v jejich produkci přijde jako podprůměr. ()

FAUST666

Jsem miláček sci-fi a postapokalyptických filmů, hru jsem nehrál takže nevím jestli šlo tvůrcům více o přesnou adaptaci hry nebo psychologické drama. V každém případě ale při natáčení tvůrci vypnuli mozek a rezignovali na veškerou logiku. A to mi vadí uplně nejvíc. ()

Ricci

Na úvod: Hru jsem nehrál. Hodnocení jen jako diváka: První dva díly skvělý, pak nuda-nuda šeď-šeď a zcela zbytečný, pátý díl SUPER, zbytek se dál zase utápí v nekonečných diskusích, zbytečných flashbacích… Škoda zahozeného potenciálu, mohl to být dobrý seriál. Další řady už asi vynechám. ()

Kennedy_R

Za mě splnilo očekávání, přesto že je zde silná podobnost s Walking Dead (a také stejné hodnocení). Musel jsem jen přimhouřit obě oči při homo dílu a protivnosti genderované hrdinky. Ale tyto zhovadilosti již dnes patří mezi "skvělý standard" HBO i Netflixu. Pro sympatie s PC předlohou dávám i pátou hvězdu. Pokud někdo žehrá, že děj má nelogičnosti, jako rychlé probrání Pedro Pascala z vážného zranění, tak si musí uvědomit, že jde o zfilmovanou hru, kde platí trochu jiné fyzikální zákony a pravidla. U Supermana nikdo ani nemrknul, když lítal silou vůle nad atmosférou a nemusel dýchat. Proti tomu zde nikdo neremcal. ()

cerdax2

Hru jsem nehral, takze hodnotim jen serial. Vsem ctyr a petihvezdickarum doporucuju alespon jednou za mesic vypadnout z mesta a zajit a na vlastni kuzi zazit prirodu :). Nonstop cistucka jakoby vylezla zrovna z vany Bella a s ni misty lehce utahany Pedro se vydaji napric postapo amerikou najit Pedrova brata. 45% za vizual ()

blazma

Last of Us je má top 3 oblíbená hra na konzoli. Takže když přišel na řadu seriál byli tady obavy, aby to nepokazili. Jenže oni z toho udělali hodně dobrej, skoro až luxusní seriál. Naprosto se to drží předlohy, herecké obsazení bylo super. Napětí tam kde má být. Samozřejmě to má své vady, ale snaží se dát vlastní pohled částem, které ve hře nebyli a zároveň ukazují ty důležité scény, které ve hrách byli taky důležité. Trochu šlapali na pilu s tempem seriálu. 9 epizod je poměrně málo a ten konec byl extrémně rychlý a vůbec to nemělo to finální napětí jaké to mohlo být. To je velká škoda. Taky se asi báli, aby nespadli mezi zombie seriály a tak jsme se moc soubojů se zombíky nedočkali a víc jsme měli zaměření na vztahy. Není to špatně, ale je to škoda. Suma sumárum to je velmi povedený seriál a pokud napraví určité chybky do druhé série, tak se máme opravdu na co těšit. ()

Isag1

Nie, proste SORRY... Tento seriál je odporný a na námet hry absolútne mení príbeh seriálu na nezmyselnú LGBT propagandu s pridávaním viacerých sexuálnych scén zo starými dedami, ktoré absolútne nemali ani čo robiť a diváka len odpudzujú od následného dopozerania seriálu, ako to bolo u mňa. A keď mám podotknúť casting, škoda slov, jediný Pedro Pascal to zachránil, ktorého po The Last of Us bohužiaľ začal požierať woke systém filmového priemyslu a mení sa pravdepodobne na viete koho. Taktiež chcem podotknúť minimálne zapojenie akcie vo filme, ktorá sa počas 9 dielov musela už v niečo vyvinúť, aj kvôli tomu, že v hre jej bolo na začiatku dosť, ale samozrejme nie, lebo radšej budeme ľuďom núkať pred ksicht každú minútu LGBT páry. ()

Futulama

Je veľmi zaujímavé, že len 2 epizódy majú okolo 70% .... a ešte viac zaujímavé, že sú to dve časti časti v ktorých sa ukazuje homosexualita ()

blondboss

Trošku iný pohľad na zombie postapokalyptický svet, ktorý miestami zamrazí, miestami unudí, ale v globále prinesie svieži žánrový seriál. Pedro Pascal stávka na istotu, Bella Ramsey si vás časom získa. Čo si veľmi na tomto seriáli cením je fakt, že rozpracúva tému, ktorá by mala minimálne vzbudiť pozornosť odbornej verejnosti na ceste za prevenciom pred prípadnými takýmito možnými scenármi. Počítačovú hru som nevidel, takže nemám s čím porovnať, ale ako seriál ma to celkom bavilo. Uvidíme, ako to bude pokračovať. 75 % ()

Luswani

Extrémně nadhodoceno. První dva díly fajn, člověk viděl něco, co souvisí s hlavním tématem. Ale od třetího dílu seriál nepochopitelně změní žánr a nějaká houbová pandemie už slouží jen jako kulisa k vyjádření "dnešních myšlenek", ať už je to homosexualita, černoši, postižení atd. Působí to na mě dojmem, že někdo chtěl tato témata zase cpát lidem do hlavy, ale aby to nebylo moc nápadné, tak vzali lákavý žánr zombíků, který tady ale slouží jen jakási kostra, ale ve skutečnosti je to seriál o vztazích, nekonečném kecání a otevírání LGBT a BLM témat. Velké zklamání, protože většina tohoto seriálu je strašně nudná a nevytvořil jsem si vztah k žádné postavě, ani k těm hlavním. 40% ()

ScarFace_V8

No tak tohle bylo něco... Tedy – takto jsem začal svůj komentář k první epizodě, ze které jsem byl extrémně nadšený a očekával jsem, že by se to snad mohlo kvalitou stejně udržet i nadále. Druhá epizoda už byla výrazně slabší a vypíchl bych z ní snad jen dvě super scény a to ty v galerii a to probuzení hordy. Třetí díl byl vyloženě nuda a medvědí soulož v zombie světě opravdu vidět nepotřebuju. Ve hře nějaký vztah Billa byl akorát nastíněn a působilo to v pohodě, ale tady je to až přehnaně nucené. No, ale rozebírat tu díl po dílu by bylo na dlouho. Ten seriál působil jakože si to nejlepší vyplýtval už v prvním díle a to i včetně budgetu. Díl co díl degradoval jak jenom mohl kdy na úplné dno padl už od toho třetího. I když bych lhal, kdybych řekl, že při nástupu Bloatera v pátém díle mi nenaskočila husina. Ovšem jeho odchod ze scény byl stejně rychlý jako jeho nástup na ní. Byl tu totálně nevyužitý, obzvláště když si vzpomenu jaké strasti s ním byly ve hře. Seriál celkově zeje prázdným světem kde se úplně zapomnělo na zombie. Hezké, že mistr světa Druckmann tvrdí, že skutečnou hrozbou jsou tu lidi… a jako ok. Ale minimalistické zakomponování infikovaných v něčem se zombie tématikou je meh. The Walking Dead umělo oboje a bez nějakých výmluv. Rovněž stížnosti, že v seriálu není žádná akce – což by mě osobně vyloženě neštvalo. Ve hrách jsem taky spíše fanda tichého postupu, ale tady se prostě nic nedělo. A když už by se mohlo něco dít, proběhne to kompletně mimo obraz. Takže ne díky. Nemám potřebu se k seriálu víc vracet. ()

Martini_Troy

Adaptácia hry by som povedal že sa zväčša podarila perfektne. Herectvo, kamera, hudba výborné. Atmosféra vynikajúca podobu celej prvej série. No ale aj negatíva tam boli, napríklad na to že to jr zombie seriál sa tým zombie toľko pozornosti nevenovalo. Taktiež rapidné urýchlenie hlavného deja po prvých pár dieloch, a venovanie sa radšej minulosti vedlajších postáv. ()

AndrewNewman

Tak ja neviem...atmosféra by tu bola. Dej ma vtiahol hneď a prvé dve epizódy o pôvode toho všetkého boli za mňa najlepšie a k tomu oplývali krásnym retro vizuálom. Zostatok je ale na hrane znesiteľnosti, ktorú pravidelne prekračuje Bella Ramsey, na ktorú sa skutočne ťažko pozerá. Pričom Pedro Pascal je tradične výborný a zaslúžil by si partnerku na úrovni. Aj akcie je strašne málo, pričom tvorcovia neustále odbočujú k vedľajším príbehom postáv, ktoré ma po pravde ani moc nezaujali. Do seriálu podľa hry vnášajú LGBT propagandu, čo mi príde vskutku veľmi rušivé a to dokonca nemám voči tejto komunite nejakú zášť. Nedávny Fallout sa s tým popasoval oveľa lepšie. ()

Ironhead

Seriál (1. série) byl hodně fajn a vlastně bych ho všem doporučil. Je to klasicky HBO kvalita, oni seriály prostě umí opravdu nejlépe. Produkce i herci kvalitní, jen z toho nejsem tak úplně odvařený jako někteří. A to jsem hru nehrál, tudíž myslím, že jsem si to užil o to víc, bez neustálého srovnávání jednotlivých scén a detailů hra vs. film. Za mě je to zatím dobrých 75% *palec nahoru* ()

Willynka

Strašně ráda bych řekla, že se z mojí strany jedná jen o tupé pozérství. Bohužel se ze survival hororu stalo tupé cestování dvou nesympatických postav s plot armourem jako svině, které jen žvaní o úplně nepodstatných záležitostech. Tutam jsou clickeři. Tutam je napětí. A já jsem si jistá, že to znovu vidět nechci a ani nepotřebuji. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

30.12.2023

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (viac)