The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

V časech nouze (S01E08)

(epizóda)
  • USA When We Are in Need
TV spot

Ellie narazí na skupinu pomstychtivých přeživších – a zaujme pozornost jejich vůdce. Oslabený Joel čelí nové hrozbě. (HBO Max)

Cringy_Tommy

Na tento díl jsem se asi neivíc těšil a to hlavně kvůli tomu že ve hře je to má nejoblíbenější část. Za mě to byl bezpochyb dobrý díl ale tady mi prostě vadilo vynechání pár super pasáží z kapitoly. Napřìklad pasáž s bloaterem a nakaženýma která by byla absolutně super v tomto díle a nebo Joel jak vyklízí město od nepřátel. Přijde mi jako hrozná škoda že se zde vynechává spousta bojových pasáží které by vůbec neuškodili ba naopak. Jinak je to díl dobrý jen absence těhle akčních pasáží a pár drobných věcí mě prostě vadila a možná to bylo jen tím jak miluji tuhle pasáž hry ale nevím. No doufám že akce se nevyhnou v posledním díle 8/10 ()

Ironhead

Já jen k těm poznámkám, kde byli lidi z města (vlastně ani ne z města ale letoviska, jasně to ta říkají), když ne venku? Ona když je sněhová vánice, nemáte pořádně co jíst a je tam nejmíň tak deset pod nulou, tak asi lidi nebudou dobrovolně korzovat venku po ulici. Krom toho ta akčnější malá část té komunity to měla v té chvíli už za sebou a většina zbylých ani nevěděla, čím je vůdce krmil ;) ()

Martin86

Nevěřil bych, že to řeknu, ale tento díl byl nejspíš lepší, než originální hra. Napětí, akce i efekty, všechno na jedničku. Jedině ikonickou scénu se zajícem jsem čekal :DDD Upřímně se ale bojím příštího dílu. Stále toho mají dost k odvyprávění a hodinová stopáž podle mě nebude stačit. No uvidíme. Tento díl jasných 5/5 ()

HNTR

Příjde mi, že posledních pár dílů šlo postupně kvalitou trošku níž, tentokrát zde máme epizodu, která to zase nakopává a doufám, že tak dostatečně, aby za to stál i ten poslední díl, který nás čeká příští týden. Setkáváme se s další skupinou, o které na začátku nic nevíme a postupem času se dostáváme k pointě. Vidíme, že pro ostatní postavy naši hlavní hrdinové můžou působit jako záporáci. David funguje skvěle, je v něm vidět takový ten typický slizák. ()

swenyx

Kamaráde tak to ses asi posral, lets fucking go, oni to neposrali, kurva yes to bylo skvělý. Joelův reborn a výslech stejný jako ve hře, parádička. To že tam nedali část z tý pily na to sere pes, ale to že tam nechali to jak Ellie rozmasakrovala Jamese a pak i Davida (kterej byl mimochodem boží) nejvíc cením, jak ho vykuchala, ty emoce co jsem při tom měl, hej nemám slov. Kdybych fakt musel vypíchnout něco co mi vadilo tak to bude délka dílu, ten konec docela rushnuli, mohli tomu dát trošku čas. ()

quido_zidle

Určitě nejlepší díl. Napětí, akce, minimum keců - fakt super! Chtěl jsem dát 5, ale ten konec..!? Spoiler: Po tom co rozseká chlápka na cimprcamr (že i kamera je zamrdaná od krve) vyleze ven s čistou mikinou a třema kapkama na tváři..? No a první a jediný kdo stojí venku je Joel..? Uff to nee.. A kde jsou emzáci? Nejen že v ději žádní nejsou, ale všichni se chovají, jako by to tam bylo všechno postříkaný fungicidama a Matka všech hub se odebrala na odpočinek... ()

Baru.Class

Díky bohu! Konečně nějakej děj, spád, akce, bitky, krev, konečně! Po neskonale trapnym a ubohym předešlym dílu je tu konečně zas epizoda, která dělá celý sérii zase o fous lepší jméno! Ikdyž z toho šlo vytáhnout víc, rozhodně sme zpátky ve správnejch kolejích a prosím takto pokračujme i nadále! ()

Kopty

Nechápu co tady pořád vsichni slintaj a petkujou jak dementi.....Postavy se chovaj jako idioti o nakažených ani nemluvím a každej blbeček tady má orgasmus z úplně normálniho seriálu kterej je jako x dalších.....Ve hře je nakaženej na každým rohu a tady???Hlavně ze v celém konceptu musí být dil o buzerantech a v jednom o tom jak jsou mlady lesby cool......S tim hnusnym ksichtem hlavní herečky se ani nedivím že o sobě mele totální sračku že je bezpohlavní.......Otřes a ke hře to má hodně daleko.... ()

boss123

V poradí už ôsma epizóda pokračuje opäť v hlavnom príbehu, ktorému sa predchádzajúca epizóda až tak nevenovala. Tvorcovia stále idú celkom pekne podľa svojej predlohy. Na pár miestach dej ešte viac rozvíjajú a prehlbujú. Tak isto viac do hĺbky skúmajú charaktery, ktoré vo videohre neboli až tak rozvinuté. Napríklad postava Davida. Toho bravúrne stvárnil herec Scott Shepherd. Musím povedať, že som veľmi rád za to, že práve táto postava bola predstavená do väčšej hĺbky. Z Davida behom celej epizódy ide nepríjemný mráz po chrbte a v samotnom závere je z neho takmer až číre zlo. Záver je emocionálne silný. Až zdrvujúci. Oproti hre je v pár maličkostiach zmenený, ale napriek tomu rovnako silný a autori vďaka nemu zvládnu predať veľmi nepríjemné pocity. Tie som cítil po skončení epizódy. A myslím, že určite nie som sám. Najmä je, ale mojou povinnosťou pochváliť jednotlivé herecké výkony. Veľmi musím zdôrazniť aj skvelý herecký výkon aký Bella Ramsey v úlohe Ellie predviedla. Ona, a to, ako dokáže svoje herectvo predať je tou najsilnejšou zložkou tejto časti. Pred seriálom samotným som neveril, že sa tak stane, ale musím povedať, že jej kasting bola skvelá voľba a vydaril sa na jednotku s hviezdičkou. Jediným menším negatívom je za mňa v dôležitých momentoch nevýrazný hudobný podmaz. Prekvapuje ma to o to viac, že pod soundtrackom je podpísaný autor hudby, ktorý zložil soundtrack aj pre videohernú predlohu. Neplatí to o celom seriály. V tejto epizóde som jednoducho mal taký pocit. Predposledná epizóda je, teda za mnou. Podarila sa je skvelá a myslím, že patrí medzi najlepšie v celom seriály. Finále je blízko a už teraz sa veľmi teším, ako ho Neil Druckmann a celý filmový štáb zvládnu. Tejto epizóde dávam päť hviezd. Percentuálne 90 percent. ()

Pharao20

Akčný koniec potešil škoda že tej akcie nie je viac . Na druhej strane je koniec zbabraný lebo celé Joelove hľadanie Ellie vychádza ku koncu ako zbytočné a tak by to byť nemalo. Celkovo lepší diel ale stále s množstvom zbytočnej vaty v podobe dlhých nikam nevedúcich dialógov, ktoré by rozhodne bolo čím nahradiť. Herecké výkony hosťujúcich hercov narozdiel od tých hlavných výborné teda hlavne záporák Scott Sheperd. ()