The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Rodina (S01E06)

(epizóda)
  • USA Kin
TV spot

Joel a Ellie nedbají na rady místních obyvatel a pronikají hlouběji do nebezpečného území, aby našli Světlonoše a Tommyho. (HBO Max)

SimcaJB

Po týdnu a něco je tu další díl. Další post apokalyptická cesta hlavní dvojice. Tentokrát to ale není o žádných zombicích a nebezpečí (tedy skoro), spíše je tato epizoda o rodině. Po dlouhé strastiplné cestě se hlavní dvojice ocitá ve městě, kde žije Joelův bratr. V každém z předchozích dílů se něco událo, pár smrtí, pár seznámení s lidmi, ke kterým si máme vytvořit vztah. Tentokrát ale nikdo nezemře, ani není nikdo pokousán, pouze se seznamujeme se vztahem Joela a Ellie, kteří v malém městečku prožívají po dlouhé době klid. Nikdo na ně neútočí a nebojí se o svůj život. Oddychovou epizodu každý seriál potřebuje na to, abychom nebyli jenom vystrašení z každé chvíle. Je to dobrý tah prohloubit vztah hlavní dvojice na testu jejich přátelství a členů rodiny. Hlavním důležitým prvkem je v tomto dílu Joel, který se v blízkosti jeho mladšího bratra snaží o trochu pochopení toho, co vlastně dělá a hlavně proč. Ellie slouží hlavně pro to, aby si její „partner“ na cestě mohl promyslet, co dělat se svým životem a jestli to má vlastně cenu, aby doprovázel svojí „adoptivní“ dceru do cíle cesty. Tento díl režírovala Jasmila Žbanić, pro kterou je to první velká příležitost natočit něco pro velkou americkou společnost. Tato Jugoslávská režisérka dala do tohoto dílu svoje srdce a předvedla v rámci psychologie postav to nejlepší, co mohl mít seriál mít. Moje hodnocení: 90 % PS: A co nás čeká v dalším díle? Pravděpodobně další retrospektiva. Tentokrát o životě Ellie, dříve než se ocitla v zajetí. Hlavně její doba před prvním „pokousání“. ()

Kumbik

Je to fakt skvělý! Achjo, asi bych si měl dát facku, ale Ramsey je skvělá Ellie a já ji nevěřil… Pascalovi jsem fandil od začátku a potvrzuje, že je to fakt pan herec. I když tento díl byl téměř bez akce, tak je snad i pro mě nejlepší! Líbí se mi, že oproti hře z Joela udělali víc člověka a ty panické záchvaty by asi měl každý. Setkání bratrů skvělé! Ellie je drzejší a drzejší! Joel vidí své limity a chce pro Ellie tu nejlepší možnost! No, už se nemohu dočkat daších dílů, i když další díl bude asi pouze flashback z minulosti Ellie. PS - Souhlasím s většinou, že jediné co mě mrzí, že po cestě mají Joel a Ellie téměř klid a nakažení maj asi zimní spánek… :D ()

Surzajo7780

Absolútna pecka, je to presne podľa hry a predsa trošku ináč, tie drobné detaily, sú neskutočné --> rozvíjajú postavy a svet, tak ako len seriál môže. Bella je skvelá, ten jej slovník a intonácia, úplne ako by dabovala hernú Elli :) No a Depeche Mode nakoniec znovu? Jediné čo ma mrzí, je to že to má len 9 častí a čakať dva roky na dalšiu sériu bude velmi ťažké. ()

MickV21

I bez nakažených to jde. V podstatě celý díl je takový trochu uvolněnější a spíš meditační což se k zimní krajině velmi hodí. Velice cením autory, že použili hudbu ze hry. Toho je adaptace jak má být. 5* ()

megacik

Príjemné pokračovanie, škoda len, že také krátke.  Ja chcem viac, a chcem to hneď. Tá krátkosť je tu signifikantná...pár minút trvá, pokiaľ si zrekapitulujú minulú časť, potom chvíľu hopsajú, a potom idú pár minút titulky na záver....zbytočne zabitých 5-10 minút, ktoré mohli využiť na nejakú akciu.  No a znova som tu videl náznaky LGBTI....Ellie je v hre lezba, takže predpokladám, že bude túto pliagu mať aj vo filme, no a v tejto časti sa tu na pár sekúnd minula potencionálna čipinka(v jedálni)...myslím si. Takže sa obávam, čo to bude v ďalších častiach zase za grc. ()

Dangerous2

"I'm taking a ride with my best friend I hope he never lets me down again He knows where he's taking me Taking me where I want to be I'm taking a ride with my best friend We're flying high We're watching the world pass us by Never want to come down Never want to put my feet back down on the ground" ()

Mily

Samozřejmě, že musí změnit rasu Tommyho manželky, už mě to reálně sere… samozřejmě kdyby to bylo naopak ( černoška z původní předlohy změnit na bělosku v seriálu ) to by se všichni soft dementi mohli posrat ()

Enon

Velmi povedená epizoda, kde se nám ještě více do hloubky prohlubuje vztah mezi Joelem a Ellie. Koncept města kde jsou si všichni rovní a odtrženi od okolního světa nevidíme poprvé, avšak tady to funguje dobře, je to srozumitelné a smysluplné. Bratr Joela je skvělá a sympatická postava, takže doufám, že se někdy v budoucnu vrátí a nevidíme jí naposled. Konec je dost poutavý a solidně navnadí na následující epizodu. 84% ()

jirikzaboj

Konečně! Konečně jdou z toho cítit ty emoce, po kterých tak od první epizody prahnu. Tentokrát se seriálové zpracování vyrovnává tomu hernímu a je to fakt síla. Bella si definitivně získala místo jako Ellie, ten afekt je bezchybný a opravdu přesný. Jackson zadaptován do nádherné vizualizace, která dodává silný vibe ze hry. Přichází zima a s ní i větší trable o přežití. Tohle je ta kontaktní epizoda, na kterou jsem prostě čekal. 😎 ()

cumimnabednu odpad!

Nedám ani hvězdu. Přestože po čtvrtým dílu jsem tento seriál odepsal, dal jsem mu ještě jednu šanci a přinutil se vydržet u dalších dvou dílů. Byla to chyba. Není zde akce, kecy Belly Ramsey a její ksichty fakt děs běs. Proč Tonyho partnerku nemohli nechat bělošku? Tenhle seriál mi přijde, jako když si ho zapnu na ps4, a dám obtížnost ne začátečník, ale bez vedlejších postav:). Prostě projdu lokaci, odklikám několik hlášek a na konci zastřelím jednoho záporáka, který vyleze a hurá na další level. Ovšem level co level horší a prázdnější. ()