The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Long Long Time (S01E03)

(epizóda)
Z nakrúcania

V Billově táboře se objeví cizinec a z obou přeživších se stanou nesourodí spojenci. Joel a Ellie později požádají Billa o pomoc. (HBO Max)

Kanee

Kdybych pravidelně sledoval gay porno a byl LGBT aktivista tak bych tomu dal 5*, akorát že nejsem a ani nebudu. Tohle byl opravdu špatný díl z jinak skvělé série. Doufám, že další díly budou nadále tak dobré jako ty předcházející. ()

Slayaphine

Haló pan Mazin? Mám tu pre vás hovor z Based department. Ako si mohol dovoliť ma rozplakať nad príbehom libertariána?? Ale vážne, skvelý diel ktorý neuveriteľne vrství tento postapokalyptický svet. Ramsey a Pascal hrajú konzistentne na výbornú. Hostia Offerman a Bertlett však kradnú epizódu pre seba. Sú perfektne obsadení, kde práve len tým ako vyzerajú spolu s ich hereckými výkonmi dokážu podať toho toľko o životoch ich postáv za tak krátky čas. Prekrásne opakovania motívov rozplačú spolu s precíznou hudbou aj najväčšieho aromantika...  Keď tu vidím tie komenty od všetkých tých trápnych straggotov tak musím rešpektovať Mazina a Druckmanna ešte viac. Urobiť krásnu romancu a ešte aj nasrať urevaných bigotov? SLAY KINGS!!! ()

AndrewNewman

Chápem, že na vzťah dvoch postarších mužov sa každému nepozerá ľahko. Ale ja osobne som prijal nejaké rozvinutie postáv, hlavne čo sa týka Billa. A pomaly začínam mať nejaké sympatie aj k postave Joela a Ellie. Keďže viem, že druhá séria bude ešte viac napchaná LGBT postavami, neodporúčam to pozerať odporcom gayov, lesbičiek a pod. ()

RobinPM100

Pro silný žaludky, pokud jste heteráci, nedoporučuju, bylo mi zle. Proč bylo pro děj důležité sledovat, jak na sobě ležej dvě fousatý chlupatý homoklády, který se líbaj a závěrem sjíždí dolu dopřát borci orálek, to ví snad jen silně dekadentní režisér, tohle patří do soft gay porno pořadů a ne do mainstreamu, úpadek Hollywoodu, pokud vás to dojímalo, gratuluji, mně se chtělo blejt! ()

HellFireFery

Třetí díl na začátku působil po stránce děje jako zcela zbytečný. Nakonec se z něho stal (i přes absenci akce a napětí) naprostý režijní klenot, který mě pohltil a psychicky zcela vyždímal. Bravo! ()

Fin_429

Kdybychom místo tohoto dílu dali nějaký jiný, a tímto i zkrátit seriál o 1 epizodu, asi by se nic nestalo. To ale neznamená, že je špatná. Tento díl je vše. Skvělý, nudný ale uvěřitelně reálný. Romance tomu napomáhá a konec rozbrečí i největší emoční pařez. Myslím, že 4 hvězdy jsou skvělý popis mých pocitů a čísel netřeba. ()

PaTeXx

Nemůžu bohužel jinak než trojkou. O emotivním průběhu asi není pochyb, ale to prostě příběh nezachrání. Budu možná jedna z několika oveček, ale teď se zkrátka nejvíc projevilo Mazinovo nutkání pozměnit scénář oproti hře. Nebyla to ztráta času pro mě, ale pro příběh ano, protože se do 75 minut mohlo vlézt mnoho dialogů a scén Joela a Ellie, které koneckonců můžeme postrádat. Na druhou stranu musím ocenit první větší prozkoumávání lokalit (ano, bohužel mám na mysli jen těch prvních deset minut), snad tohle bude přibývat. V případě, že by byla hra podle seriálu, myslel bych si, že z tohoto dílu bude DLC. Beru to jako fajnovou, přesto jako nepotřebnou vsuvku do příběhu. ()

Charlinka

I když to vypadá, že se děj nikam neposunul tak myslím, že tahle episode byla hrozně důležitá. Doteď jsme měli jen velmi malou a omezenou představu o tom jak se v tomto novém apocalyptickém světě žije. Myslím že snad každý seriál tohoto typu potřebuje příběh Billa a Franka, aby ten svět trochu víc přiblížil a ukázal že neexistuje jen QZ, ale že po celém světě jsou místa kde se lidé nějakým způsobem ubránili a adaptovali na nové podmínky. Zároveň jen proto, že nastala apokalypsa neznamená, že najednou vymizí takové nemoci jako je rakovina či alzheimer a že se lidé přestanou zamilovávat včetně queer lidí. Protože queer lidé tu vždycky byli a vždycky budou. Myslím že tento jeden příběh nám ihned zkomplexnil celý svět ve kterém se pohybujeme a člověk si může začít klást otázky jak se v takovém světě vlastně žije lidem co nadále onemocňují běžnými nemociemi, mají třeba nějaké postižení. Jak se s něčím takovým vypořádali třeba ve vysokých horách někde v Tibetu kde je hustota obyvatelstva malá. Zkrátka myslím že příběh jako byl ten Franka a Billa je potřeba pro doplnění toho tzv. worldbuildingu. ()

muti

Je pozoruhodné, z Bill ovláda úplne všetko a vie si zachovať životný štýl bezo zmien aj keď ostal sám. Asi najväčší do-it-yoursel čo som videl. Pedro Pasqual je v otcovskej roli super, proste mu to sekne ako hercovi (rovnako ako the Mandalorian), určite je to mega magnet pre ženy. A samozrejme tiež všetko zvláda sám, svedčí mu úplne všetko čoho sa dotkne a nemá žiadne negatívne vlastnosti. Žeby ho tvorcovia príliš pushli? Každopádne Ellie je stále príliš "civilná", v GoT prejavovala akési herecké vnady, ale tu je akoby stále sama sebou 🤔 to jej veľmi veľkú perspektívu do budúcna už akosi nedáva, ale veď uvidíme ()

GejmronCZ

Teplej nejsem a ani nikdy nebudu. Všechny intimnější scény jsem se díval jinam, ale jako... jen opravdu hodně kvalitní a emotivní scény mě dokážou rozbrečet. Tady se to povedlo na jedničku, neudržel jsem se. Úžasná práce s jejich vztahem. Díl trochu mimo, ale naprosto úžasnej. Kdyby to bylo samostatně a ne v téhle sérii, tak to má stopro i větší hodnocení než 73%, protože by si nikdo stěžoval na nedodržení předlohy. Teď ale prosím další díly s hlavními postavami. ()

darthboal

Dějově zcela nic neříkající odbočka o dvou chlupatých starých medvídcích , kteří se potřebují vzájemně pomazlit mužskou láskou. Zatím nejslabší díl. Snad se zbylé dvě třetiny seriálu povezou už jen na lepší vlně. ()

KidCZ

Vidím hodnocení, kritiku a poznámky o tom, co by mělo být. Za mě úplně svkělý díl s nečekaným příběhem. Emotivní, civilní, žádný patos, nic na sílu. Teď už mám v autory důvěru, že obsah mají zvládnutý a vše bude tak, jak by v seriálové adaptaci mělo být. ()

TeoCZE

Pro normální lidi to byl další skvělý díl, který se trochu odchýlil od herní předlohy a nabídl něco nečekaného. Byla to pěkná romance uprostřed apokalypsy, která chytla za srdíčko, moc akce tam nebylo, ale vyloženě na škodu to není, určitě si toho užijeme ještě dost. Natočené i zahrané to bylo skvěle, dialogy opět na nejvyšší úrovni, kamera i rekvizity též. Pro homofoby a nedozrálé machisty to byl jistě odpad, ale to mě vlastně vůbec netrápí. ()