Když globální pandemie zničí civilizaci, přeživší Joel se ujme čtrnáctileté dívky, která může být poslední nadějí lidstva. (HBO Max)

Martrix

Ti, kteří kteří hry nehrají a podlehli tomu masivnímu hype kolem tohoto seriálu, asi nadšením nesrší. Ano, má to fajn vizuál, ale počátek pandemie, včetně postapo světa, jsme už viděli nápaditější i jinde. Dokonce bych řekl, že jsem tu jednoduchou kostru příběhu, místy sledoval s velkým rozčarováním. Asi jsem naivní, ale doufal jsem, že to bude víc ...originální, svérázné, jiné, než klasické zombíkárny. Ale nebudu se unáhlovat....jde o první epizodu. Nicméně očekávání stahuju na nulu, protože bez nich budou mít tvůrci aspoň nějakou šanci, opravdu mě zaujmout. Slabší 4*. ()

LasT_Olt

Uteeeč, je tam zombie babča. A tahle babča ti určitě neupeče zombie sušenky. Z Belly Ramsey mám obrovskou radost, pokud ona může hrát Ellie tak já mám furt šanci získat roli Ricka O'Conella v remaku Mumie!! ()

čidlo

Co napsat.. Hru mám odehranou minimálně 7x je mou společně s druhým dílem nejlepší hrou co jsem kdy hrál. Měl jsem obavy o herce ale jak Pedro(téměř 100%) tak Bella(u ní jsem byl nejvíc na pochybách a budu)se mě zatím líbí. Pojetí prvního dílu je věrné originálu tak 85% každopádně u hry jsem měl více napjaté emoce(ale to je asi samozřejmé) Největší obavu mám o vykreslení brutality která dělala ve hře minimálně polovinu emocionálního zážitku...po dnešní druhé projekci musím hvězdičku ubrat. Bella byl omyl jako kráva! 70% ()

Deusmachin

Dobrý začiatok seriálu. Super predstavenie sveta a hlavných postav ktoré sú uveriteľne a fajn budovanie atmosféry. U vedľajších ešte uvidím. Ako nehráč pôvodnej hry som si to pravdepodobné užil viac než hráči. Som nahaypený na ďalšie diely. 8,5/10 ()

sugythesugar

Seriálovú adaptáciu populárnej hernej série sledujem od oznámenia showrunnera, ktorý má za sebou geniálny Chernobyl. A nesklamal ani pri tejto náročnej výzve. Úvodný diel je plný emócií a opulentného vizuálu. Ja ako divák som sa postavám ľahko dostal pod kožu a cítil každý ich šrám. Ako človek, ktorý má povedomie o hre, ale nikdy ju nehral musím veľmi pochváliť soundtrack a sounddesign, ktoré sú geniálne previazané a šponuju atmosféru. Celkovo musím pochváliť aj herecké obsadenie, ktoré v čele s Pedrom Pascalom a Bellou Ramsey dotvárajú tento svet plný beznádeje! The Last of Us je veľká namotavka a teším sa na ďalší diel. 8/10 ()

Remivsremi

Zdařilé, věrné a sebevědomé. Líbí se mi ty malé odchylky od hry, celkové znění to nekazí a přináší to nové věci i pro věrné fanoušky herního originálu. Už během intra muselo nejedno srdce zaplesat. Atmosféra je též zdařilá a Joel je zde snad ještě drsnější než si pamatuju. Přes všechna pozitiva mě přesto mrzí, že se jedná například o prequel. Přece jenom, dvacet let života Joela a Tommyho by stálo za to prozkoumat zblízka. Možná se dočkám. ()

Triple H

Rozmýšľam ako sa na pilotný diel môže pozerať divák hrou nedotknutý. Vidí niečo čo ešte nevidel a pri čom si povie "jo, už chápem ten hype"? Alebo vidí post-apo, ktoré vlastne nie je nepodobné tomu čo už viackrát videl inde? Neviem. Ja som fanúšik, LOU I+II patria medzi moje najobľúbenejšie hry vôbec, jednotku som hral 3x, dvojku 2x. Ja v tomto prípade nesledujem len seriál, ale skôr si oživujem a pripomínam spomienky a pocity, ktoré som mal počas hry, vytešujem sa z detailov, porovnávam, a už vopred viem kam to smeruje, ako a prečo. Odškrtávam si povinné zastávky podobne ako si ich možno odškrtávali fanúšikovia Harryho Pottera, LOTR a pod. A mám pocit, že táto skupina publika si zo seriálu môže odniesť asi najviac, lebo ono tentokrát naozaj pomáha ak má človek radosť už len z toho, že Druckmannovi sa úspešne podarilo LOU preniesť do iného média, a ak má radosť už len z toho, že vidí ako sa seriál snaží čo najviac zachytiť to v čom ľudí hra oslovila. Nie som si úplne istý nakoľko sa seriálu objektívne darí stáť na vlastných nohách, lebo už pri prvom dieli som si veľa momentov vypĺňal/dopĺňal vlastnými stále pomerne živými spomienkami na hru a niektoré nedostatky prehliadal, lebo existenciu LOU beriem ako fan service, do ktorého nechcem rýpať. Atmosféru tvorcovia trafili, aj podstatné scény, príbeh je rozohraný dobre, výprava je viac než slušná, hoci miestami nezaprie televíznosť/seriálovosť. Herci. Možno mal Druckmann problém nalákať do seriálu ešte zvučnejšie mená, lebo s videohernými adaptáciami je spojená stigma brakovosti a béčkovosti, alebo niečoho čo nesľubuje 2x silný dramatický potenciál (čo sa možno práve týmto seriálom prvý krát mení). Ale casting sa podaril, Pedro Pascal veľmi dobre, nie je to úplne ten istý Joel ako v hre, ale charizmu má a je správne trpkejší bručoun a hlavne dobrý herec, ktorý zvláda všetko čo má bez problémov. V tomto smere úľava. Bella Ramsey...s ňou je to komplikovanejšie, lebo čo si budeme hovoriť, nemá úplne ten správne nevinnejší detskejší/zlatý kukuč ako herný vzor a bolo to jasné už od castingu - niečo v tomto smere niekomu kto si hru obľúbil trošku chýba. Ale hrá zatiaľ dobre, Elliinu vzdorovitosť a povahu triafa veľmi dobre a čo pôsobí sľubne je ako to týmto dvom môže dokopy ladiť. Po prvom dieli som spokojný a optimista. Bude zaujímavé ako seriál a celý príbeh ohodnotia na konci tí, ktorí k hre nemajú vzťah - tzn. či sme si ho my fandovia už predsa len kus nezidealizovali a či je aj pre iných taký silný ako nám prišiel v hrách. P. S.: Solídny je aj slovenský dabing, páči sa mi viac ako český, prekvapilo ma ako sa naši uvoľnili pri nadávkach - samé jebať, pojeb sa, kurva, choď do piče...to sa len tak nepočuje. ()

DragonnCZ

1 epizoda Last Of Us dělá hodně věcí jinak, ale přesto díky své atmosféře a postavám zůstavá furt stejným duchem. Výborné napětí. Šíleně skvělý spád. Úvodní sekvence kdy se vše posere funguje excelentně a dojemně i v seriálu a stále to trhá za srdce a celá ta půlhodinka je výbroně udělaná. Má to skvělé herecké obsazení a herci ždímají svá maxima ze sebe. Pedro Pascal je úžasnej v roli Joela a to samé se dá říct i o ostatních. Seriál sleduji podruhý po dohrání hry na PC a osobně jak jsem příběh pozoroval z obou perspektiv tak oboje díla mají furt cosi do sebe. ()

BROKEN_

JE TO TAM!!! Jako někdo pro koho je videohra srdcová záležitost – dohrál jsme ji 5x (pro mě osobně nejlepší hra všech dob, kterou v mých očích už nic nepřekoná) je úvodní epizoda splněným snem. Autor Černobylu Craig Mazin a otec videohry Neil Druckmann nám servírují věrnou adaptaci, která potěší fanoušky videohry a stejně tak neznalce předlohy. Seriál bravurně hru rozšiřuje a nedělá jí ostudu ba naopak. Stejné dialogy, záběry jako z hry mi vyvolali úsměv na tváři. Pedro Pascal je jako Joel vynikající a celkově miluju, jak tvůrci vyobrazily postavy. Dokážete s nimi soucítit, hned si je oblíbíte vtipnými scénami, které jsou krásně přirozený. Bella Ramsey jako Ellie budila největší obavy z castingu jelikož se herní Ellie vůbec nepodobá. A tohoto pocitu se asi taky jen tak nezbavím, ale víte vy co, fuck off. Bella Ramsey je Ellie, chová se jako ona a to mi k spokojenosti naprosto stačí. Po technické stránce je to špičkově zpracovaný a jde vidět, že v HBO moc dobře vědí do čeho investovat peníze. Po Rodu Draka tady mají další velkou show. Hudbu složil k seriálu stejně jako ke hře Gustavo Santaolla a slyšet tu hudbu z videohry je nádhera. Intro je skvělý! No, abych to nějak neprodlužoval a aby to pro vás nebylo moc dlouhý čtení, tak ve zkratce. The Last of Us je po první epizodě parádně zpracovaný je věrný předloze a zároveň ji pěkně rozšiřuje. Ano některé věci jsou jinak, ale tyto změny jsou udělaný kvůli samotnému vyprávění. Mazin a Druckamnn nasadily po první epizodě laťku hodně vysoko. Natěšení na zbylé epizody se ani nedá popsat slovy. Jsem osobně nadšený a jestli se podaří seriálu dobře zpracovat ve zbylých epizodách akci, atmosféru, napětí, hrátky se zvukem, dokonale napsané postavy a clickeři budou budit strach, tak jak mají…. tak je naděláno nejenom na nejlepší videoherní adaptaci, ale také na jeden z nejlepších seriálů roku. Miluju to! P.S. Kdo si také všimnul v posledním záběru Clickera na střeše? 9,5/10 ()

Ryuuhei

Musím přiznat, původní hru rád nemám, nebavila mě a nedokázala si mě získat. I přesto se mi absolutně nezamlouvalo seriálové obsazení, které neodpovídalo svým protějškům ze hry a přemýšlel jsem, že bych se této adaptaci raději úplně vyhl. Nicméně ohlasné chvály z dob už před seriálem mě tak nějak přesvědčily a já dal šanci prvnímu dílu. A mohu říct, není to vůbec špatné! Skvěle vykonstruovaný prolog, který nešetřil atmosférou a úplně mě vtáhl jak prvními hrůzami spojenými s infekcí, tak následným pokusem o útěk autem, u něhož jsem měl chvíli pocit, jako bych sám seděl na zadní sedačce a snažil se přežít spolu s hrdiny. Následující očekávaná část zasazená o 20 let do budoucnosti lehce slabší, tam už šlo vyloženě o rozjezd a zejména první prezentaci nového světa po nákaze, titulních postav, jako je Joel a Ellie, a nakonec i umetené cesty k tomu, aby se mohl rozjet starý známý příběh. Díkybohu si 90 % z herního příběhu nepamatuju, až na začátek a konec, což je trochu škoda, protože vývoj děje pro mě nebude překvapivý, ale věřím, že s tím, co předvedl už jen první díl, si ho i tak užiju. A i když si na Bellu Ramsey v roli Ellie budu asi chvíli zvykat, u Pedra Pascala jako Joela jsem nakonec neměl vůbec žádný problém, jelikož je to herec, co nepostrádá charisma a uchopil svůj charakter s gracií. Jsem spokojen a těším se na další díly! ()

geklon

Dlouho jsem přemýšlel proč bych tomu neměl dát plnou palbu a opravdu jsem na nic nepřišel. Na mě moc dlouhý, ale o to víc mi utečou další epizody. Laťka je hodně vysoko. V dalších dílech budu mnohem přísnější. ()

elanius

Veľmi vlažný rozbeh. Prvá epizóda ma nechala až podozrivo v kľude. Podľa mňa bol úvod do The Walking Dead o triedu lepší. Ale vieme ako to potom dopadlo. Snáď pri Last of Us bude trend opačný. A inak nemyslím si, že produkčná stránka je prvotriedna. Mám z prvej epizódy značne sterilný pocit. (5/10) ()

SamVimes

The Last of Us jsem (zatím) nehrál, takže nemůžu srovnávat s předlohou, ale nabízím pohled očima někoho, pro koho je celá franšíza nová. A rovnou říkám, že úvod seriálu perfektně funguje i sám o sobě, bez nutnosti vědět předem cokoliv dalšího. Přítomnost tvůrce Černobylu je vidět v obrovském smyslu pro detail, jehož používá k vyprávění skrze mizanscénu, i ve schopnosti budovat neobyčejně působivou atmosféru, která během epizody několikrát vygraduje v silnou emociální scénu. Atmosféru drží i velmi dobrá práce s hudbou, jak s převzatými písněmi, tak s původními kompozicemi čítajícími několik výrazných kytarových motivů. Expozice je zde skvěle zvládnutá, Druckmann s Mazinem toho díky výborně napsaným a zrežírovaným scénám mnohdy dokážou o postavách a jejich novém světě úsporně říci velmi mnoho. Díky dlouhé stopáži se však epizoda stihne kromě expozice i solidně posunout v ději. U Belly Ramsey bych si se superlativy ještě počkal na později (ale přinejmenším dobrá rozhodně je), Pedro Pascal se ovšem předvádí v pravděpodobně nejlepší roli své kariéry. Rozjezd této očekávané herní adaptace se zkrátka povedl skvěle. ()

Eleanor05

Předlohu jsem nehrála, neboť jsem klasický PC hráč a nemám doma konzoli, což mě uchránilo srovnávání a případného zklamání ze seriálové adaptace. Pilot The Last of Us sice není žádná velká pecka typu první díl Černobylu, ale je to slušná post apokalyptická vztahovka, v mnohém připomínající první, ještě dobré, série The Walking Dead. Navíc mám slabost pro Pedra Pascala, takže to půl hvězdičky přidá. :D PS: Kéž by Zaklínače adaptovalo rovněž HBO a napsal ho Craig Mazin, pak by z něj jistě nevyšla taková, předlohu urážející, sračka. 3*. ()

Sany33

Príbeh: Ľudstvo opäť raz čelí nákaze, kedy parazitické huby napadnú ľudský organizmus a menia ho na neľudské beštie. Joel sa po strate milovanej dcéry a nezvestného brata snaží v tomto svete prežiť. Jediná cesta ako sa dostať k potrebným zásobám je prepraviť neznáme dievča na opačnú stranu štátu. Prevedenie: Prvej pol hodinke tohto počinu by som dal nie päť ale hneď desať hviezd. Už dlho som v pilote nezažil také tempo a takú silnú dávku emócií. Na druhú stranu posun v deji o 20 rokov neskôr tempo hodil do bodu mrazu a dejové linky dosť spomalil. Ale aspoň sme tam kde chceme byť a to v nehostinnej prírode mimo ochranných múrov a druhá časť určite prinesie nemalé akčné divadlo. 85% ()

Timak

Vypadá to, že se HBO zase jednou povedl majstrštyk. První díl hodně věrný předloze. Vše, co bylo ve hře, tady najdete a co nebylo, tak jen dokresluje atmosféru a vyplňuje mezírky. Nijak nedehonestuje herní předlohu, spíš ji posouvá kupředu. ()

Dakken

Výborný štart seriálu a to aj pre neznalca hry, ako som ja. Veľa som si o seriáli nezisťoval, takže som iba okrajovo vedel o čo pôjde. Prvá epizóda ale dokonale vtiahne do deja, načrtne tento svet a po celý čas drží slušnú atmosféru. Bol som zvedavý na “zombie” drámu zasadenú do post-apokalyptického sveta, ktorá stavia na príbehu a na skvelých postavách, no výsledok predčil moje očakávania.  Už viem, že pondelky vôbec nebudú zlé.  Na záver si dovolím vyjadriť sa ku “zdejšímu hororovému expertovi” ktorého recenzie nemajú žiadnu výpovednú hodnotu a ani logické odôvodnenie hodnotenia, iba zaujaté drísty  Ak je toto objektívne recenzovanie, tak už potom naozaj neviem. ()

andalin

Konečně to vyšlo. Tolik let jsem čekala, rozjezd je pomalejší a už se těším na akčnější pasáže. Herci mě zatím mile překvapili, v první epizodě je i plno(!) původních scén že hry včetně původního scénáře. Srdíčko mi plesá štěstím. ()