Když globální pandemie zničí civilizaci, přeživší Joel se ujme čtrnáctileté dívky, která může být poslední nadějí lidstva. (HBO Max)

Tristan_nsc

Filmové/seriálové adaptace videoher jsou hodně tenký led a většinou to nedopadá dobře (jedním příkladem za všechny je Resident Evil). Rozjezd seriálu není vůbec špatný, herní předlohu rozšiřuje o příběhové pasáže a usekává ty čistě herní, které se na stříbrné plátno nehodí. Začátek je silný a ačkoliv jsem se nesmírně bál, co ze seriálu vzejde, zatím jsem více či méně spokojen. ()

tonysawer

Jistí "hororoví experti", co tady kydají hnůj na hlavní představitelku, měli asi nehezké dětství. a život. Doporučuji jim nekoukat dál. ()

DaveKurkic

Musím říct že jsem byl docela příjemně překvapen dobrým zpracováním a hereckým obsazením. Bál jsem se, aby z toho nebyl naprostý propadák, ale zatím panuje spokojenost. Příjde mi poněkud škoda někdy natažených a jindy o něco zkrácených scén. Těším se na další díly. 9/10 ()

CampaHD

Všetko spracovanie, detaily ako hudba či oblečenie.... je to dotiahnuté do dokonalosti. Niekoľko zmien ako babička na začiatku, proste to ma to , čo to má mať. Pascal to ale dal na pána, to je dokonalosť. Len prečo je preboha ten nebinarny polozmrd Ellie... ach... Že si to ta jeho dcéra na začiatku neprehodila za túto polobunku v rozklade. Ale presvedčil som sám seba, ten hybridná hnusoba mi nepokazí spomienku na hru, ani seriál. 90% ()

gegon10

Některé recenze z toho dělají nejlepší herní adaptaci a dokonce nejlepší seriál všech dob po zhlédnutí prvního dílu. Jsem jediný, komu se to zase tolik nelíbilo? Příběh originální hry znám velmi dobře, tak jsem byl na seriál velice zvědavý. Začalo to perfektně (cca prvních 15 minut), ale pak se to zvrtlo a hrozně mi začalo vadit tempo, které se od začátku až do konce měnilo jako na houpačce. Pomalá a zdlouhavá scéna a pak najednou člověk ani nemrkne a odehraje se několik dalších scén, u kterých bych třeba čekal delší časovou stopáž. Po rychlých scénách zase přichází zdlouhavá až místy nudná podívaná a tak se to děje v podstatě až do konce epizody. Další problém mám s tím, že tvůrci některé scény tlačí až moc na sílu, jen aby zachovali původní herní děj. Hlavně ta poslední scéna kvůli tomu působí nelogicky a směšně. Poslední a možná největší problém má s herečkou Bella Ramsey, která se podle mého skromného názoru absolutně nehodí na postavu Ellie... Abych nebyl tak kritický, tak zbytek se mi poměrně líbil. Ostatní herci, scénář, prostředí, nakažení, postapo atmosféra, hudba atd... No uvidíme jak si tvůrci poradili se zbytkem. Zatím lehký nadprůměr 55% ()

H3D_kRu

zatím je to super! myslím že se perfektně podařilo podat příběh dle skvělé hry, doufám že vše zůstane takto perfektní, je vidět že režisér umí ! ()

SavagerXx

Za mě slušný rozjezd se sympatickou stopáží, samořejmě jako fanouška první hry a hejtra té druhé mě tam nic extra neoslní. Seriál celkem věrně kopíruje předlohu což dokáže být i v dnešní době pro někoho problém (Resident Evil), ale zároveň přišel i s něčim novým jako např. způsob šíření nákazy a pokud nám Covid19 něco ukázal tak to že kdyby v realu byla taková nákaza jako v seriálu a hře a šířila se vzduchem tak s tím jak lidi ignorovali ochranu úst a nosu bysme byli všichni mrtvý, takže chápu změnu pro kterou se v seriálu rozhodli. Vizuál vypadá tak jak by měl, CGI zábery na zničené město nepůsobí uměle, herci dobrý (až na Ellie). Pedro jako Joel je super, je vidět že se do role celkem hodí a látku pochopil. U herečky co hraje Ellie jsem od začátku čekal velký špatný a taky že jo, nehodí se do té role a minimálně v tomhle díle desně přehrává. ()

Luckass88

Naprosto fenomenální!!! Jako člověk co ve hrách strávil xy hodin a každou otočil několikrát sem po prvním díle chrochtal blahem! Absolutně nechápu recenze typu T2 a spol, jasný nikdy se nikdo ničím nezavdečí všem ale řekl bych že "kecy v kleci" sedí. A já si upřímně myslím, že právě jsme viděli start jednoho z nejlepších seriálů za hodně dlouhou dobu! Vypněte tu kritiku a nechte se pohltit jedním z nejlepších příběhu v herní historii a zkuste malinko ocenit tu neskutečnou práci co za tím stojí! ()

Deiotaros

Bylo to mdlé. Nevím o jak věrnou se jedná adaptaci, hry jsem nehrál. Ale celkově mi přišlo, že se dívám na slabej spin-off WalkingDead. A ta Ellie je ukrutně nesympatická. Už ji nikdy nechci vidět znovu. ()

LenoshACS

Luxus! Herní předlohu miluju, dohrál jsem jí na několikrát na PS3 a na PS5, takže jsem se samozřejmě ze začátku bál. Ale výsledek předčil očekávání! Lehké změny v ději oproti předloze nejsou na škodu(kromě linky s Robertem, její závěr byl lepší ve hře), míň akce tomu sluší. Ellie i když si není podobná, tak je výborná! Joel nápodobně. Jediná "výtka" k postavám jen za Tess, ta mi moc nesedí. Doufám že si následující díly udrží podobnou kvalitu. ()

riky1995

Druckmann a Mazin rozjíždí The Last of Us stejným stylem jak se rozjížděla před 10 lety stejnojmenná hra na konzole a je to prostě slast. První půl hodinka uteče jak nic, zbytek epizody to napjatě rozdýcháváte a chcete víc. Správně hororový, akční a citově zabarvený. Pedro Pascal jako Joel je perfektní. Bella Ramsey jako Ellie bohužel až tak moc ne. Osobně mi nevadí, ale co mi vadí obecně je, když dospělý herci hrají dětské role. Tady to je celkem znát. Také jsem si uvědomil, že role drzé malé holky není úplně ideální k Belle. Co se týče děje a scénáře, tak se jede jasně dle předlohy s drobnými úpravami, takže o kvalitní děj je postaráno. Ocením však v dalších dílech i víc obsahu, který jsme ve hře ješte neviděli. V tom spočívá i největší mínus každé adaptace, která se striktně drží jenom předlohy. Seriál se tak zatím ale jeví jako velmi slibný. Post-apokalyptická atmosféra on point. "I'm taking a ride with my best friend", teď už jen to "Take On Me" ()

jumptheshark

První polovina epizody super, trochu jak něco mezi Válkou světů a Světovou válkou Z. Bohužel, druhá polovina mě už tak nebrala - hodně keců, málo akce... Ale věřím, že od dalšího dílu se to víc rozjede a já budu moct dát pět hvězdiček. Každopádně velmi slibný začátek. ()

Hugho

Not great, not terrible!  Hru som nehral a po tej reklame som vskutku čakal viac, ale zatiaľ to teda na nahradenie GoT naozaj nevyzerá. Svetlé okamžiky sa striedajú s wtf scénami. SK dabing je o chlp lepší ako český s výnimkou hlavnej ženskej/detskej postavy, ktorá je prehnane expresívna a miestami v porovnaní s originálom až hystericky nadabovaná. Ak má byť postava Ellie nesympatická a fyzicky až odpudivá otravná puberťáčka, tak fakt vybrali vhodnú herečku. Post apo prostredie je zobrazené veľmi slušne, aj keď trochu naivne a príliš optimisticky, takéto používanie techniky 20 rokov po kolapse je naprostá hovadina, po roku by došlo palivo a náhradné diely, nehovoriac o nábojoch ! V pc hre to do očí nebije, ale v seriáli to už prijateľné nie je. Vhodné pre moderne naočkovaných tínejdžrov,  alebo fanatikerov pôvodnej hry. Škoda, tak brutálne nevyužitý úžasný potenciál som už dlho nevidel.... Po prvej sérii môžem k najviac preceňovanému sci-fi filmu (Vesmírna odysea 2001) pridať aj najviac preceňovaný post-apo seriál , logika a inteligencia postáv klasicky slaboducho počítačová, a čo spravili z pôvodne pozitívnej postavy Joela v 9. dieli je fakt neuveriteľné!!! Bolo by to na smiech, keby to nebolo do plaču.....veľká škoda :-( ()

SoulAsAGem

První díl začal velmi slušně, na začátek vidíme vypuknutí oné apokalipsy a hlavního hrdiny s dcerou a strýcem, kteří se snaží před vším uprchnout. Následují krátké události kdy se Joel ocitne naprosto sám a posouváme se dopředu o 20 let do postapokaliptického Bostnu. Seznámíme se s místním systémem a dalšími důležitými postavami, včetně Ellie. Zároveň chci dodat, že nemám jedinou pochybnost o kvalitách herečky Belly Ramsey. Těším se na další díly, vizuálně taktéž hodnotím kladně, hodně šumu v obraze, efekty super. Moc se mi líbila kamera ve scéně z auta pohled ven na padající letado, působilo to na mě, jako z herního cinematicu, takže fajn připomenutí, že se jedná o herní předlohu. ()