Když globální pandemie zničí civilizaci, přeživší Joel se ujme čtrnáctileté dívky, která může být poslední nadějí lidstva. (HBO Max)

kenkaku

Srovnávání se hrou řešit nebudu - předesílám. Prostě konzumace seriálu. Máme tu Mandaloriana a nano-Terminátora, pak nějakou pipku zajišťující diverzitu. Začíná to 20ti minutami brutální nudy. Pak začne bez varování chaos. Postavy bez rozmyslu někam jedou (jako plán a smysl je jaký?) a celé to působí jako cut-scéna ze hry. Skriptované, účelné a hrající na efekt. Najednou bum: “O 20 LET POZDĚJI”. Teprve teď se spoušti “apokalyptické zobrazení světa” a za mě, klidně až tímto to mohlo celé začít. Alespoň by si seriál odpustil tu trapnost “starší o dvacet let a prakticky to není poznat”. No nic. Co (nečekaně) je jako pěst na oko, je mongoloidní jogurt (Marigold může být spokojen). Je jedno, jestli vycouvá z předchozího projektu (s výmluvou na duševní zdraví = do dlouhodobého projektu by ji vzal jen blázen). Ale protože tvrdí, že je jogurt, v tabulce odškrtnuto a nikdo nesmí okolo ani pípnout. Lesba je totiž dnes každá druhá, takže jogurt má tabulkově větší cenu. A obzvlášť s diagnostikovanou mentální anorexií. Jistota angažmá zaručena. Každopádně prvních 20 minut sotva * (za jízdu autem) a zbytek slibné ****. ()

klukluka

Depeche Mode rozhodli o tom, že jsou to nakonec 4 a ne jen 3. Začátek výbornej, ale s časovým posunem to trochu usnulo. To enormní nadšení přičítám fanouškům herní předlohy. Já z toho tak odvázanej nejsem a říkám si, čím mě u toho chtějí udržet dalších skoro 10 hodin..? ()

Litvicek

A je to tady, po těch letech jsme se dočkali. Samozřejmě se neubráním porovnání hry/seriálu. Hra má neskutečně nabité a propracované scény, atmosféra se tam dá krájet a veškeré herní herecké výkony vás doslova vysajou po vyvrcholení. Bohužel se seriál nedrží přesného herního vyobrazení, proto je pár scén zahráno jinak a jiné jsou naopak prodlouženy (jiné zásadní naopak jinak zpracovány/nebo zkrácené). Jestli je to vyloženě špatně, to teprve uvidíme. Zatím jsem s výsledkem spokojený, protože i když jsem si to přál trochu jinak zahrané, tak jsem první díl smlsnul jak malinu a dokonce tam byla chuť si to pustit znova. A to je dobrý signál. Tak jsem zvědavý na pokračování a doufám, modlím se, že tohle bude pecka roku. A pokud ne, musí to Pedro zachránit v březnu s Mandalorianem. ()

radik92

Wow! Viděl jsem sice jen první díl, ale už teď ten seriál zbožňuju. Na ploše 80 minut jde vidět, že Craig Mazin hru hrál skoro tak často jako já (to znamená hodně), protože v každém záběru cítím úctu a lásku k předloze. Ta úroveň detailů je neskutečná, v některých chvílích jsem se natahoval po ovladači, protože jsem měl pocit, že každou chvílí skončí cutscénka ze hry 😁. Pedro s Bellou jsou úžasní - na obrazovce jsem viděl opravdu Joela s Ellie. Docela závidím divakům, co si tuhle emotivní výpravu prožijou úplně poprvé - máte se na co těšit. Teď už zbývá jen Endure and Survive do dalších pondělků. 🌿 ()

HydraCZ

Je to tady! První díl seriálové verze mé nejmilejší hry dorazil a určitě nezklamal. První půlhodinka byla perfektní. Skvěle představila postavy a zároveň přinesla dost napjatou a emotivní jízdu. Samotní nakažení mi tady dokonce přišli o dost strašidelnější, jak ve hře. Hrozně mě jako fanouška bavily určité scény, které jako by přímo vypadly z původní předlohy. Na druhou stranu jsem rád, že to není jenom záběr po záběru okopírovaná hra, ale že seriál dává světu The Last of Us novou vrstvu a ukazuje věci z trochu jiného pohledu. Casting mě i přes mojí původní rozepři skrz vizuální nesrovnalost nakonec příjemně překvapil. Dost mě to baví, tak snad se kvalita udrží i do dalších dílů, to nejlepší nás totiž teprve čeká. A Depešáci nakonec, to je třešnička na dortu. ()

mclenin

Na pilot niet čo vytknúť - od hudby až po fantastickú atmosféru. Aj keď ide v podstate o takmer doslovný prepis už raz videného (hraného), HBO má v talóne po Rode draka aktuálne ďalší klenot, ktorý ak sa bude viacmenej držať predlohy, bude žiariť k spokojnosti diváka. Je u aj zopár nedostatkov, ale načo plytvať kritikou na prvý diel. ()

Ant_Antony

Hru jsem nehrál... První půlhodina super... Jakmile se to přesune o dvacet let, kouzlo tak nějak (zatím) vyprchá... Hutná atmosféra jakoby se rozplynula... Jestli takhle má vypadat seriál roku, tak úvod zatím rozpačitý... ()

Marius_ss

Až na ten schválne pozmenení casting oproti hre (inkluzivita a podobne sračky, veď to poznáte), som spokojný. To hlavné sa podarilo. Zachytiť atmosféru z hry. Takisto bola z hry zachovaná úžasná hudba, a aj scenár bol takmer navlas rovnaký (čo mi vyhovuje). Takže... hej, som spokojný. ()

ArthasKarfa

Mám rád post-apo. Tak ten začátek hodně rychlý a dynamický. I když celá zkáza světa byla v podstatě demonstrována v jedné kuchyni a pak na jedné ulici, kde už byla tma. Jinak ten svět "poté" má pro mě zatím zajímavé kouzlo podobně jako svět Fallout (Enkláva). ()

mira007

Dokud se první díl odehrává v roce 2003 tak chápu, že to považují za nejúspěšnější seriál HBO za posledních deset let, brilantní část ikdyž horory nemusím, ale skokem o dvacet let později se z toho stane postapo s motivem jedinečného děcka, což už tu bylo x-krát. Sice solidní výprava, ale jinak scénáristicky zatím průměr, asi zatím rozjezd. ()

mosnak

Velké, prevelike čekání, které hraničilo s nedočkavostí. Obě části Last of us jsem si vychutnal na PS4 a nemohl jsem se dočkat, až to zaziju znova, ale zároveň trochu jinak. Jsem spokojen 99% ()

tenebrae86

A jo, tohle mě bude bavit. Původní hra je moje srdcovka, znám ji nazpaměť, takže jsem se docela obával, ale je to ok. Bella sice, oproti sympaticky drzé Ellie ve hře, působí spíš jako sprostý fracek, ale věřím, že si to nakonec sedne a zvyknu si, protože několik dobrých momentů tu měla. Tess v pohodě a Pedro Pascal prostě JE Joel. Atmosféru, napětí i adrenalinovou akci to má, emoce fungují. Akorát poetika je blíž spíše druhému hernímu dílu, zaměřená na širší publikum. Nevadí, dvojku mám taky rád, takže zatím palec nahoře a hurá na další epizodu :). ()

bozka10

Konzolový super hit nám prešiel na filmové plátno a keďže Last of Us ako hru mám prelúskanú a že to je horor jak sviňa som sa hodne tešil a moje vysoké očakávania sa naplnili.Tuto sa nám črtá mega hit vysokej kvality ☝️ ()

LachtanShows

Hru jsem nehrál, ačkoli mě její děj úplně neminul vlivem své slávy, na dlouho připravovanou adaptaci jsem ovšem zvědav byl a o to jsem šťastnější, že to tentokrát fakticky vyšlo. Brzdil bych zatím s přehnanými reakcemi, že už takhle zkraje tu máme seriál roku, ale v rámci mnoha aspektů, které jiným obdobně ambiciózním projektům chybí, jsem prozatím fakt spoko. Zombie tématika mě po dlouhá léta dost míjí, tady ji ale uvítám opravdu rád. ()