Hrdina

• Česko Hrdina (viac)

Rozpočet historického válečného velkofilmu HERO několikrát překročil prostředky vložené do oscarového filmu TYGR A DRAK. Režisérem filmu je dvojnásobný laureát Zlatého Medvěda a ceny BAFTA, třikrát nominovaného na Zlatou Palmu Zhang Yimou. Hereckými hvězdami jsou Ziyi Zhang (která zazářila v již zmiňovaném filmu Tygr a drak) a Jet Li (Romeo musí zemřít). Děj se odehrává před 2000 lety za vlády dynastie Qin a vypráví příběh hrdinného válečníka a ochránce krále, před kterým stojí obrovský úkol - sjednotit Čínu a krále tak učinit Imperátorem. Producenti při natáčení spolupracovali s čínskou armádou a tak mohly vzniknout jedny z nejefektnějších scén dějin historického válečného filmu. Tvůrci zvedli laťku pořádně vysoko. (oficiálny text distribútora)

YuriBS

Podľa hodnotení tu na ČSFD.cz som sa rozhodol, že si tento film pozriem hneď. Trochu som sa naň tešil, pretože Jeta Liho ako herca mám rád. Keď som to začal pozerať, bol som mierne sklamaný, pretože som myslel, že to bude nudné. Potom sa to ale nejak rozbehlo a začalo to gradovať. Skvelé vizuálne efekty, na ktoré sa bolo neraz radosť dívať. Hlboký príbeh a zaujímavé zvraty. Rozmýšľal som pôvodne o štyroch hviezdičkách, ale nakoniec som sa rozhodol pre 5. Nie je to film, ktorý by som si síce rád pozrel viackrát s chuťou, ale je fajn. Niečo iné ako sa od Jeta Liho dá čakať. Taká historická umelecká dráma. Príjemné osvieženie. ()

Isshin

Skvelá hudba. Jednoduchá ale pri tom zaujimavá zápletka. Skvelé boje...ah...ale možno bez toho lietania by to bolo tiež dobré.. ()

Vandislav

Vizuálně krásné - zdařilé bojové scény, úžasně barevně sladěné. Chápu, že tento film nebyl natočen kvůli příběhu, proto se jím nebudu ani zabírat (oproti Klanu létajících dýk, který jsem viděl dříve mi přišel přeco jen o něco vydařenější). Tři a půl hvězdičky ()

Tobby47

Vysoce sofistikované vizuálno společně se soubojovou choreografií považuji za hlavní přednost tohoto filmu. Příběh, potažmo scénář je v rámci žánru nadprůměrný. Trochu se vtírá úvaha, že forma zde vítězí nad obsahem - toto platí pouze částečně, resp. není to tak "viditené". Jako další plus beru absenci rádoby filozofických myšlenek - alespoň si snímek nehraje na to co není. Rozhodně doporučuji. (v originále, dubing je fuj). ()

Astu.

Sice mám vřelý vztah k asijské kultuře obecně, ale Hrdina byl pro mě umělecký svátek. Famozní scény typu souboj nad jezerem nebo v dešti mě dostali do kolen. Choreografie soubojů, hudba, kaligrafie, kompozice záběrů, opojení barvami....zážitek. Vysoce estetizované umělecké dílo. 9,5/10 ()

dienle

Nevím, jestli pro tento typ filmu prostě nemám buňky nebo jsem Hrdinu jen správně nepochopila, ale tenhle snímek mi tak úplně nesedl. Naprosto úžasná barevně vyvážená vizuální stránka, strhující hudba, na choreografii soubojů jsem také zírala s otevřenou pusou, přesto mi připadalo, že tomu celému chybí náboj a hlavně smysl. Dějové zvraty mezi barevnými realitami jsou sice pastvou pro oči, ale podstatně filmu ubírají na spádu a lehkosti. ()

JARDAHONDA

Skvělá podívaná s podařenou vizualizací. Jet Li se v tomto snímku opravdu vytáhnul. Elegantní choreografie, pro fandy bojových umění je to opravdu excelentní zážitek. Snímek je potřeba brát s určitou nadsázkou, pak není co řešit. Vřele doporučuji **** ()

vojtik.sup

Jak se vám to může tak líbit? Ať jsem se snažil jakkoliv, vždycky jsem dospěl k názoru že děj filmu je absolutně na odepsané úrovni, zpracování dost dobré, ale musím se přiznat - nezažil jsem větší nudu, než u tohohle filmu, jediný zážitek byl popcorn, který jsem u toho baštil. Nanejvýš 10%, 2* pouze za nějaké detaily a obsazení, ani nevím kdo mě donutil jít tak vysoko. Slabý zážitek s asi hodinovým úvodem pro mě fakt není, sorry. ()

Ivulli

Půjdu proti proudu, ale budiž (klidně mě za to sežerte... :)) ... Co to proboha bylo??? S velkým očekáváním jsem si pouštěla toto filmové "dílo". Čekala jsem na ty vizuální orgie, dokonalou kameru, na to božské umělecké zpracování a vynikající herecké výkony. Po 50 minutách se nedostavilo skoro nic, ale stále jsem tomu dávala šanci... Výsledkem byl nulový filmový zážitek a jednu * dávám za to, že jsem (když už nic jiného) viděla alespoň to (celkem slušné) vizuální zpracování. ()

Pavlisko83

Tento film mě upoutal nejen svou vizuální propracovaností, ale také zajímavým příběhem a pro mě i rozuzlením. Je pravda, že některé scény se zdají být tak trochu přeslazené, ale tak to zřejmě i má být, neboť celý tento snímek vytváří dojem jakési lyriky a obrazové poezie. ()

YNWA

Audiovizuální orgie v podání Měsíčníka, Slunečníka a Větrníka z pohádky Princ a Večernice aneb Nebeský, Zlomený meč a Sněhová vločka v nadživotní roli. Bezejmenný Jet Li jako princ Velen taktéž bezchybný :-D ()

RADX1

Ať už bylo pozadí vzniku filmu jakékoli, hodnotím jeho obsah na tom nezávisle. Prostě pěkný visuál, akce a příběh. ()

Narg79

Čínští režiséři dělají ve filmech z každého číňana supermana a ten děj.... šípy tam létají, jako by pršelo, proti celé armádě tam bojují dva, jeden šípy odráží mečem, spolubojovnice šátkem , potom armádě tisíců mužů dojdou šípy, otočí se a jdou znechuceně domů.... nebo boj na vodní hladině uprostřed jezera, kde doběhnou v botech a aby nespadli při boji do vody, tak se od hladiny odráží špičkou meče. No a nakonec filmu ještě napíší, že je to historický film. Je to nejhorší film s Jet Li v hlavní roli, co kdy natočil. To je můj názor. ()

lialia

Když jsem po prvních deseti minutách rezignovala na klasickou linii vyprávění a realističnost akrobatických výkonů, ponořila jsem se plně do této úchvatné podívané. Ač jsem barbar na poezii, při scénách z Hrdiny mě doslova napadaly verše, jakými mohl být příběh vyprávěn. Na první dojem snad ostré a přehnané barvy, ale ve výsledku celou podívanou nádherně dokreslující. Od cca 20. minuty jsem celý film sledovala s otevřenými ústy, úžasný dojem. Estetický zážitek pro gurmány. Závěrečná pointa jen dokresluje celkové poetické vyznění. ()

ryhy

Nadšení, uchvácení, dokonalost. O to lepší to bylo vidět podruhé a potřetí. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů a marně hledám stejně dobrý. Hero je podle mě mnohem lepší než Tygr a drak či Klan létajících dýk. Strašně na mě funguje ta čínská poetičnost jako třeba záběry červeného listí ve vánku (normálně tvrdím, že lyrika je na hov.., ale když někdo umí...). Změny barevného prostředí na mě působily úžasně, taktéž herci a pointa. Zkrátka líbilo se mi to od začátku do konce. ()

chlodvik

Téměř stejně geniální jako Tygr a drak, komu se ten nelíbil neužije si ani hrdinu. Krásný příběh lásky, přátelství a odvahy, skvěle vygradovaný a těžko pochopitelný pro nečíňana. Vizuálně samozřejmě dokonalé, ale co opravdu obdivuji jsou reálie. Prostředí, každý kamínek, závěs nebo strom přesně zapadá do mé představy o starověké Číné. Lepší film než první tři zdejší topky dohromady. ()

Josh Brolin od Matky boží

Josh Brolin od Matky boží

07.08.2013

Brolina, kterého brzy uvidíme v remaku korejského OldBoye, si zřejmě užíval maskování během natáčení westernového propadáku Jonah Hex. Brzy podstoupí ještě náročnější proměnu – zahraje si totiž… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Filmasia 2008

Filmasia 2008

30.11.2008

Čtvrtý ročník festivalu asijských filmů se uskuteční 4. – 7. prosince v pražských kinech Světozor a Aero a přinese filmy z Číny, Koreje a Japonska. Z nejznámějších režisérských jmen se v programu… (viac)

Jet Li láme rekordy

Jet Li láme rekordy

28.11.2007

Kromě končetin svých protivníků, samozřejmě ;-). Možná vám po jeho průměrných filmech natočených v Americe a několika lehce nadprůměrných v produkci Luca Bessona přijde, že Jet už má dny své největší… (viac)