Mŕtvi a pochovaní

• Česko Mrtví a pohřbení (viac)

Filmový horor, odehrávající se v malém městečku na západním pobřeží Spojených států. Jeho hlavním hrdinou je místní představitel zákona, šerif Dan Gillis, který má velké starosti s dlouhou sérií nesmírně brutálních vražd. Musí najít vraha a zabránit dalším tragédiím, jenže tím jeho problémy neskončí. Když nešťastnou náhodou způsobí autonehodu, stane se svědkem neuvěřitelné události. Zraněný chodec si "klidně" nasadí přejetou ruku a uteče. To však není jediná nevysvětlitelná událost. Zdá se, že mnohé z pohřbených obětí brutálních vražd se tajemným způsobem vrací do života. (oficiálny text distribútora)

dr.horrible

SPOILER! Hra s divákom. Kto to uhádne? Asi do trištvrťky len málokto a odpoveď je pritom tak blízko. Odpoveď je priamo v názve! 75%. Toto by obstálo aj dnes. ()

Smok

Prekvapivo dobrý starší horor z chladného prostredia mestečka veľkého ako poštová známka. Miestny šerif bude mať po sérii brutálnych vrážd asi trošku problémy s definíciou pojmu "vidiecka pohostinnosť". Objavil som nový žáner - zombie kriminálku. ()

Vitason

Vítejte v Potters Bluff. V roztomilém městečku, jehož břehy jsou omývány chladným oceánem. V městečku, kde se i mrtví mají dobře... Mrtví a pohřbení je velice zajímavý horor, který spíše než na atmosféře stojí na zajímavém námětu, který je velice zdařilým způsobem rozvíjen až do překvapivého a úderného rozuzlení (zdravíme Shyamalana). Samotná atmosféra vychází z příběhu a je tu cítit snaha o spíše tajemnou atmosféru, než o to hrát lidem na nervy, ale samozřejmě je tu několik povedených lekaček, které v kombinaci s maskami Stana Winstona už vytvářejí nebezpečí pro čistotu vašich trenýrek či jiného spodního prádla, ale takové momenty jsou ve filmu asi jen čtyři. Každopádně mohu tento snímek doporučit. ()

klerik

Veľmi príjemný (ehm) oldschoolový horor, kde je dosť mordov, sem tam prekvapivý gore efekt, slušná atmosféra (malé mestečko, márnica, zopár úchylov). Scenár priamočiary avšak premyslene vystavaný. Pocit nostalgie pridáva štvrtú hviezdu... ()

Othello

Hutná lovecraftovská atmosféra zapadlé pobřežní vesničky s šílenými vražednými obyvateli chytí hned od začátku. Zbytek pak udržuje v pochodu parádní práce Stana Winstona, správně hororová scénografie (konec s promítačkama) a slušná kamera. Škoda jen, že dialogy se staly obětí radikální změny žánru filmu (původně to měla být hororová komedie), která nastala po výměně jeho sponzora. ()

SOLOM.

Hodně solidní filmeček. Začátek se rozjede ve velkém stylu a během několika minut jsou vidět hned dvě nádherné vraždy . Potom se to trochu zvrtne v kriminálku, ale pořád je na co koukat. Finální rozuzlení je sice dost dobré, ale čekal jsem trošičku něco jiného. I tak jsem byl ale nadmíru spokojený. ()

eraserhead666

Nahá prsa hned během prvních pěti minut? ještě že je na co koukat i potom. A vědět, jak to se mnou zkončí, být tím, kdo se na ně ve flimu divá, klidně bych si je i odpustil.... Film má dobrý děj, skvělé rozuzlení, dobré vraždící scény, drží celou dobu. Holt stará dobrá 80´léta, já to říkám pořád. ()

Karamanlis

Kvalitný a ucelený horor z obdobia začiatku 80 rokov s prepracovaným scenárom, temnou zápletkou a nečakaným rozuzlením, ktorý by si oprávnene zaslúžil viac pozornosti než sa mu dostalo. ()

matestlust

Parádní horor,kterému nic nechybí. Originální děj, parádní atmosféra, která s utíkajícím časem houstne až by se dala krájet. Konec geniální. Paráda!!! ()

Terva

Scénář : Dan O'Bannon, Ronald Shusett. Kamera : Steven B. Poster. Hudba : Joe Renzetti. Průměrný snímek se zajímavým koncem. ()

Seabeast

Žádný zázrak se nekoná, ale po konci musím říct, že to špatné úplně nebylo. Béčkovost z toho vyčuhuje už od začátku a tu příchuť má po celou dobu. Moc se mi líbily "chuťové" efekty, které jsou u filmů z 80. let naprosto jedinečné a současná digitální éra jim u mě nešahá ani po kotníky. Ne ve kvalitě, ale spíš v tom nádechu a kouzlu. To, co zkrátka zhotovíte přímo na place má o dost větší šmak, než ty počítačové pozlátka. Mrtví a pohřbení není žádný hororový milník, ale svoji závěrečnou pointou a posledním dialogem mě docela rozesmál. Vtipná tečka! Atmoška maloměsta mě sice tolik nedostala a ti živí mrtví moc děsivě nepůsobí, a to ani při svých rejdech. Ale s ubývající stopáží mě to začalo docela bavit. Rozhodně víc než třeba "kult/nekult" v podobě průdérní série Phantasm. Moc vážně se to nebere a ani se to vážně nedá brát, takže zasloužené tři hvězdy jsou až až. ()

Nick Tow

Celý čas /aj napriek tomu, že dej sa odohráva v druhej polovici 20. storočia/ mi brnkal po nose akýsi "lovecraftovský" pocit a keď nakoniec vo filme padla zmienka o Rhode lsland a mestečku Providence, pochválil som sám seba za dobrý čuch. Dead and Buried disponuje všetkými potrebnými horrorovými ingredienciami - vrátane tajuplnej atmosféry, akurát, že by mu prospela svižnejšia prvá polovica. V takomto mestečku by bola radosť ne/žiť/. Pozor, spoiler: ďalší film, ktorý usvedčuje Shyamalana aj z čohosi iného, než len z vymýšľania šokujúcich point.../Šiesty zmysel/. ()

Kryton

Dusivá a hutná atmosféra, která padne na diváka a nepustí. Pomalý a místy komorní horor hrající na strunu nervů. Neteče tu potok krve ani nelítají části těl. Zde se hraje psychologicky. Za závěr bodík navíc! ()

ledzepfan

Zručně natočený, vkusný a záživný oldschool horror s lehce kingovským feelingem... Spoiler...Asi bych si to užil více, kdyby tady každý druhý kretén v komentu nezmiňoval tu "naprosto šokující a nečekanou pointu", kterou jsem díky ním čekal a domyslel si jí dávno před odhalením....dík blbečci. ()

fcreading

Neviem ako komu ale mne sa tento film velmi páčil. Hneď od začiatku vás tento horor vtiahne do svojej atmosféry keď tá žena naláka do pasce toho chlapa ktorý fotografuje ju a ostatný čo sú sňou ho priviažu a zapália zaživa. Ďalej sa to dobre vlečie ten chlap prežije ale dlho sa radovať nebude pretože tá žena mu pichne injekciu do oka. Robert Englund mi prišiel do tochto filmu skvelý a podáva solídny výkon. Koniec mi prišiel tak nečakaný, že som onemel, skamenel a prestal hýbať rukami pretože to čo sa odohrá posledných 15 minút stojí zato ale aj celkovo pretože tento horor je prosťe skvelý a Gary Sherman určite nesklamal teda umňa nie. ()

Svet bez lží od scenáristu ALIENa

Svet bez lží od scenáristu ALIENa

21.08.2005

Ako by vyzeral svet, keby existoval dokonalý a neomylný detektor lží? Touto otázkou sa bude zaoberať sci-fi thriller THE TRUTH MACHINE podľa rovnomennej knihy Jamesa Halperina. Prečítať si ju a… (viac)