Planéta Zem opäť stojí v centre pozornosti mimozemskej civilizácie. V dvanástich metropolách pristáli zvláštne vesmírne lode a nik netuší, aké sú zámery votrelcov. Prišli v mieri alebo sa ľudstvo má začať obávať? (Itafilm)

zjs

Denis Villeneuve si zaslouží 90%, protože zpracovat prázdnou výslednou myšlenku tohoto filmu takovýmto způsobem, není lehká věc. Lidská existenci je lineární a slepence emotivních událostí na tom nic nezmění. Film měl myšlenky, na kterých se stavět dalo, ale žádná nebyla naplněna. Je na vaší emoci, co uchopitelného si z tohoto filmu odnesete. ()

Vasourek

Jedna z nejpůsobivějších sci-fi, která nepotřebuje akční scény a svou atmosférou a režisérovým vizionářstvím Vám navodí husí kůži, která neustane do závěrečných titulků a ještě dlouho Vám bude pracovat v hlavě.. Villeneuve jednoznačně mezi pěti nejzajímavějšími režiséry současnosti.. ()

Slida79

Těch pět * dávám za atmosféru která byla uhrančivá. Po prvotním strachu z neznáma, jsem se chtěla dozvědět víc, a těšila se na další scény s "nimi", což se mi u science filmů často nestává. ()

Iroquois

Člověk čeká a čeká a nakonec to přijde. Sci-fi událost minimálně pětiletky. Myšlenka filmu je geniální a přitom jednoduchá, když jsem to pochopil i já hned napoprvé, tak to zvládne i traktorista z Novorosijska, skladník z Chartúmu či dělník z šanghajské šroubárny. Zvuk a hudba skvělé, výprava taktéž. Na efekty se moc nehraje, ale i tak je to stejně efektní jako efektivní. A člověk si na konci říká - škoda, že ještě nedorazili i in natura. ()

Pignon

Vynikající psychologické drama, kde mimozemšťané nehrají skoro žádnou roli. Film o odvaze, že i přes známé a odhadnutelné problémy stojí za to život žít. Pro mě osobně po Sicario již druhý film, který mě v posledním roce nadchnul. Popkorni všude okolo mě trpěli a drtili kukuřici zklamáním mezi zuby. ()

Brumbambule

Nejdřív jsem se bála, že to bude pomalé a nebude to mít spád. Opak byl pravdou. Těch 117 minut uteklo jako voda a film se mně osobně teda líbil dost. Myslím, že si ho v budoucnu ještě klidně pustim. takže za mě doporučuji ()

Joshua2121

Oceňujem keď sa producenti snažia zasadiť duchaplnú myšlienku do kvalitného príbehu. Keď sa to podarí, dokáže vzniknúť naozaj kvalitné dielo ako v prípade Inception či Interstellar. Aj keď mám rád produkciu Denisa Villeneuva, tak toto beriem ako jeho prešľap. Dobrý pokus, ale pre mňa krok vedľa. Myšlienka s príbehom mi spolu ani trochu neladili a harmóniu nezachránila ani Richterova symfónia. Fungovala v Shutter Island, fungovala v Disconnect, ale toto bolo na ňu priveľké sústo. :) Rozmýšľal som nad tým prečo je tento film tak vysoko hodnotený a zrejme je to vďaka myšlienke, ktorú film v závere predkladá. Je to zaujímavé a zriedkavého diváka takýchto filmov táto myšlienka určite nadchne. Mňa to neoslovilo asi preto, že sa nad takýmito vecami zamýšľam dosť často. A skladbu "On the nature of daylight" mám na 1000 krát napočúvanú a spojenú s oveľa krajšími emóciami. Teda chápem, že kto nevidel a naplno neprežil filmy Shutter Island či Disconnect, tak to zažil až teraz. :) ()

ANATHREIUS

Jsem rád za toto pojetí setkání s mimozemšťany. Je to jiný pohled, vypadá to realisticky, ale nemůžu se zbavit dojmu, že jsem zhruba v půlce filmu věděl jak to bude (což netvrdím, že mne začalo nudit), proto jsem čekal ještě něco víc a to se nedostavilo. Proto prozatím 3* a časem třeba 4*. ()

injoy

Když se nad tím zamyslíte, tak film nabízí prosťounký děj, zabalený do rádoby chytrého a ještě k tomu nenabízí ani žádné efekty. Skoro to vypadá jako nějaký nízkorozpočťák, který vzal Den nezávislosti a udělal ho pro hipstery. Interrstelar mě bavil určitě víc a nabídl divákovi velkolepou podívanou. Tohle není špatné, ale to hodnocení tady je směšné. ()

surprise

Scifi, které nás vrací na zem. Mimozemšťani co obrací pozornost k pozemšťanům. "Za div považuji ne, že jsem je viděl, ale že jsem potkal tebe." Čekejte více psychologii než technologii. ()

JimWalker007

Mystérium kruhu života a času verzus lineárne ľudské písmo a myslenie. Komorný, emotívny mix Blízkeho stretnutia s Interstellarom. Skvelá hudba, ale logika počiatočnej komunikácie s Emzákmi pokrivkáva. Tablet či projekciou mohli použiť od začiatku, rovnako kresby, animácie by boli asi priechodnejšie a názornejšie ako písmo či lingvistické intelektuálne rébusy. ()

mine.slayer

Silný emocionální zážitek který jsem u filmu pocítil naposledy snad u prvního Matrixu. Amy Adams nezkutečný herecký výkon a bez pochyb její životní role, paní Herečka!!! Jeremy Renner příjemně překvapil v roli vědce ve které ho nejsme zvyklý vídat. Skvělá hudba a celkové ozvučení filmu není zdaleka vším co vás do morku kosti prostoupí a poskytne silné spojení s myšlenkou o nalezení společné řeči k dosažení budoucnosti a dalšího vývoje lidské společnosti. Pocítíte čistou krásu a klid od strachu všedního žití. ()

bigmatko

pôvodne to bol veľmi dobrý nápad na Scifi. už toľko krát spracované prvé stretnutie s veľkým potenciálom. Film mna osobne však sklamal. Ak by v nom neboli ziadny mimozemstania tak by to na výsledku nic nezmenilo a dej by prebiehal rovnako. Nič sa v ňom nedeje a prvok scifi je prítomný iba minimálne. Myšlienka je však silná a komunikačný konflikt je dotiahnutý do extrému. je to skor také emocionálne scifi od ktorého nemôžete čakať žiadnu akciu. Pre mna je to iba priemerný film. ()

rime

Tak prej to bylo podle genialni sci-fi povidky. Tak to ani omylem. Pribeh me proste neodrovnal. Reziser to docela zvladnul a jsem fakt zvedavej jak si poradi s mnohem kvalitnejsimi pribehy od Dicka(u Blade Runnera snad nezustane). Vizual a zvuky supr, ale neco tomu chybelo. Koncept nelinearniho casu je zvrhlej a schizofreni a to dost. Nic utesujiciho. Zásadní část filmu je vlastně o tom naučit se vzájemně komunikovat. Bohužel mě to nedostalo, nebylo to nijak originální, zpracování ano, ale samotný téma nalézaní způsobu komunikace byla docela nuda. ()

Margareth35

Na film jsem byla pozvaná a před tím než jsem se usadila do sedadla v kině jsem neviděla ani trailer ani jsem o filmu nic nečetla. Okrajově jsem tušila, že má jít o tematiku mimozemské civilizace, proto jsem čekala nějakou podobnou akční scénu jako Den nezávislosti. To co však přišlo mi naprosto vzalo dech. Kdo chce akčňák, ať na příchozí rozhodně nechodí. Mimozemšťani sice proběhli, ale ne jak jsme úplně zvyklý. Film má hlubokou myšlenku, která ve vás zajisté zanechá stopy (pokud na tu myšlenku ovšem přijdete, nebo si alespoň myslíte, že jste na ni přišli). Zpracování filmové se také vydařilo a herecké výkony podle mého takové velmi dobře odvedené - dovedli vtáhnout do děje. Za mě další povedený snímek, který hodnotí 5 hvězdami...!! :) ()

duffy018

Hrozná nuda. Celý film šel mimo mě a málem jsem se uzíval k smrti. Většinou se se zdejším hodnocením ztotožňuji ale toto je hodně přestřelené... sorry. 3* dávám jen proto že jsem příznivcem této tématiky. ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Pár dní po jeho druhé oscarové výhře za roli v Zelené knize se Mahershala Ali (Temný případ, Moonlight) upsal dalšímu ambicióznímu projektu. Zahraje si hlavní roli v nezávislém sci-fi snímku… (viac)

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson