Planéta Zem opäť stojí v centre pozornosti mimozemskej civilizácie. V dvanástich metropolách pristáli zvláštne vesmírne lode a nik netuší, aké sú zámery votrelcov. Prišli v mieri alebo sa ľudstvo má začať obávať? (Itafilm)

liberita

Pôsobivý film, ktorý sa možno rozbieha trochu pomalšie, čoraz viac však neskôr vťahuje do svojho sveta a udivuje novými rozmermi, ktoré dostáva. Vystačí si pritom aj bez megaprodukcie, aká občas filmom skôr škodí, než im pomáha a stále dokáže zanechať silný dojem a tiež núti zamyslieť sa nad svojim obsahom. Páči sa mi, aký veľký dôraz je tu kladený na potrebu komunikácie a tiež dôležitosť, akú má správna interpretácia jednotlivých situácií. Je mi sympatický aj fakt, že hlavná postava je lingvistka, ktorej dodáva ešte väčšiu hĺbku vzťah s jej dcérou. Amy Adams je ako Louise skutočne bravúrna a rozhodne by si zaslúžila Oscarovú nomináciu, hoci jej nakoniec ušla. Treba vyzdvihnúť aj čoraz zretelnejší talent režiséra Denisa Villeneuve a skladateľa J. Jóhannssona. Na záver by som dodala, že Arrival patrí bez pochyby k tým najlepším filmom nielen roku 2016, ale aj žánru science fiction a teším sa na jeho ďalšie zhliadnutie už obohatené o poznanie predtým neznýmych skutočností. ()

Milda003

Bavilo mně to... ale chtěl jsem nějaký hlubší vysvětlení třeba klidně i "jo jsme z Marsu, sem jsme přiletěli abychom vás varovali před kometou která sem padne za deset let... musíte ji zastavit jinak zničí i naši planetu" nebo něco víc hmatatelného než jen "za 3000 let budeme potřebovat vaší pomoc, tak tady máš naší řeč a podívej se jak ti chcipne dcera na raka". To mi úplně zkazilo náladu.. ()

hero_bk

Může mi někdo vysvětlit o čem to vlastně bylo? Příběh o vynalézání google translate pro ufony? V podstatě to vůbec nedávalo smysl a o ničem to nebylo. Ufoni přiletěli, řekli lingvistce tak geniální, že rozumí jazykům, kterýma nemluví, že vidí do budoucnosti, a zase odletěli. Kromě toho to bylo tak tmavý, že to mohla být rozhlasová hra. Emocionálně absolutně plytké (navzdory komentářům zde), příběhově nedotažené, postavy nulové. Nepovedený pokus o artový scifi film. Kam se to hrabe na Nolanův Interstellar, nebo třeba Moon, Oblivion... Malý kousek od odpadu. ()

joelly01

Ja zde samozrejme nikomu neberu ze Villneuve je genialni reziser, vzdyt kazdy mame jiny vkus, ale ja musim priznat ze me az dosud docela nudil. Sice jsem jeho filmy snesla bez toho abych u nich usnula, ale ze by se dostavila nejaka euforie a skoky radosti, to se tedy nedostavilo. Ovsem Prichozi to zmenil! Vizualne samozrejme pecka a i samotny pribeh me chytnul a nepustil. Konec jsem neocekavala, ovsem myslim ze by se mi to libilo jeste o chlup lepe nez kdyby ten konec byl jak bych ocekavala. Co se tyce Klenota tak zde probehlo neco velmi zajimaveho: Kdyz jsme se spolu divali na Villneuvovo "Prisoners" tak ja jsem se nudila jako prase a obracela oci v sloup zatimco Klenot byl prevelice nadsen a pleskal radosti rukama. U "Arrival" to bylo presne naopak! Ja jsem se prevelice radovala a nadsene mavala rukama a Klenot se nudil jako prase a obracel oci v sloup. Trochu jsem se tomu divila. Asi byl unaveny. Btw. strasne jsem zde musela smat kdyz jsem cetla komentar co napsal Verbal. Uplne strasne moc nahlas jsem se smala, az se kolega ptal proc se tak moc smeji, ale ja mu nemuzu rict ze i v byru obcas lozim na csfd. ()

DaweForeman

Nestačim se divit hodnocení tohoto počinu. Je vidět, že hodně lidí je tady (jak někdo jiný už upozornil) spíše zaměřena emocionálně, než intelektuálně. Dejme tomu, že celý film mě udržoval v očekávání, co se stane v následujících sekundách, kdy přijde konečně nějaký zlom (vyústění). Zlom sice ke konci přišel, ale s naprosto (pro mě) zabitou pointou. Chápu, že "drama-romantické" sci-fi tu ještě jakž takž nebylo - pokud neberu v potaz např. film Hostitel, který alespoň mě dával větší smysl než tohle. Tahle snaha o dojetí z mezinárodní spolupráce, rodinné hodnoty, mateřství, nelitování svých chyb atd. mi nepřijde zrovna světoborná. To nejdůležitější pro mě a to na co se tam ptal neustále pan plukovník - proč tam vlastně jsou (krom toho, že někdy něco) - tu zodpovězeno není a tak si myslím, že onen sci-fi prvek a obecně ty mimozemštani jsou tu zbyteční. Dané myšlenky by se dali i natočit dramatičtěji, kdyby sci-fi prvky vyškrtli a místo toho dali nadpřirozené schopnosti a zasazení do normálnějšího prostředí (ale vzhledem k tomu, že je nadpřirozenými schopnostmi zmlsanej skoro každej druhej film, tak proč se obtěžovat tak něčím všedním). I když zase na druhou stranu, pak bychom se zase dostali do jiného počinu, čímž byl např. seriál Fringe. ()

Misulka93

Asi nejlepší scifi film, který jsem dosud viděla.. A myslím, že už jsem jich pár viděla.. Nemám moc co k tomu napsat víc.. Jsem konsternovaná.. Pro mě dokonalý zážitek! ()

Ravenus

Takhle by se Zeme zachovala pri priletu jasne nadinteligentnich navstevniku? Misto respektu, strachu a snazeni se porozumet by ta, samozrejme vychodni pulka sveta, vyhlasila valku a nebyt patosu v podobe hlavni hrdinky co jedina zosobnuje dobro a jako jedina vi, ze za tri tisice let pomuzeme my jim, tak bychom je sejmuli? Kazdemu mi pre muselo byt jasne, ze tohle neni invaze, ale navsteva a riskovat preziti cele planety? Proste dela scenar spatnym. Komunikace s slizouny a pohled do budoucna fajn. Nicmene, coz takhle misto ukazani budoucnosti poslat vizualni telepatickou zpravu o co jim jde. Fajn scifi ale oscar? Ani nahodou. ()

dawnie

Tenhle film vás zahalí do svý mlhy. Teda pokud se necháte. Je jako parfém, kterej na vás zůstane a postupně se rozvoňuje. Závany novejch vůní, který působí, jako by je ještě nikdo neokusil, zůstanou obtisklý v paměti. Je asi divný takhle popsat dojem z filmu, ale přesně tohle ve mě Arrival vyvolal. ()

Maniik88

Komorné SCI-FI konečne bez masívnej deštrukcie všetkého naokolo. Dobrá práca so stupňovaním napätia, zaujímavé postavy vedcov a ich pokusy o nadvizanie diskusie s podivnými heptahnátmi. Amy si strihla ozaj podarenú rolu, pralelné výjavy postupne dostali zmysel a pointa bola veľmi zaujímavá a neokukaná. Tak trochu podivný film, ktorý určite nesadne každému, no svoje kvality určite má. Chýbal mi tam nejaký výraznejší moment, či zvrat, či niečo pamätaniahodné a preto 1* dole. ()

PaRi

Tak na takovouto filmovou Sci-Fi jsem čekal hodně dlouho. Sci-Fi, kde neútočí na Zemi nejrůznější uslintané latexové potvory, či obří hmyz, kde Zemi neohrožuje mega asteroid, který parta správných amerických hochů odstřelí v poslední vteřině a jiné a jiné béčkové stupidity. Ničeho podobného se nemusíte u Příchozích bát. Jedná se o filosofické dílo, které není ani tak o setkání s jinou vesmírnou inteligencí, jako daleko spíše o nás o lidech. Možná, že se s jménem režiséra setkáváte prvně, ale vězte, že se jedná o jednoho z nejlepších světových režisérů pocházejícího z Kanady. Na filmu mne, vedle jeho skvělé režie, výborné kamery a hudby, zaujalo, jak poměrně minimalistickými prostředky je docílena velká míra věrohodnosti. O to víc mne mrzí drobné pihy na kráse tohoto snímku. Hollywood holt určitým způsobem poznamená každého a chce-li v této Mece filmu uspět, musí dát něco na obětní oltář továrny na sny. Tou obětí jsou některá klišé, přes které zřejmě hollywoodský vlak nejede. A tak i tady, aby bylo vše vyvážené, zachraňuje svět pěkná a chytrá vědkyně, musí tu být malá holčička, černoch (pardon, Afroameričan) a taky láska. Ale pod vedením zmíněného režiséra jsou tahle obvyklá klišé namixována v míře únosné, tedy menší, než malé. ()

MindTuber

Předmluvy mnoha recenzí ohánějící se výroky o komorním scifi drama, které tu dlouho nebylo. To milovníka jakékoliv scifi vždycky naláká. Leč vnímání každého z nás je dosti subjektivní záležitostí. To je vlastně i dobrý oslí můstek, protože o něčem podobném je i hlavní dějová linka. Konkrétně jde o komunikační bariéru mezi lidmi jiných národností, jiných názorů a v první řadě lidského druhu s cizím. Hlavní myšlenka, kdy jazyk nebo samotná komunikace a vyjadřování ovlivňuje i samotné vnímání reality, je tou nejlepší ingrediencí v celém filmu. Všechno ostatní na mě působilo jako kulisy, které slouží vypravěči k tomu, aby divákovi vysvětlil, jak je to celé myšleno. Opravdu otravné mi přišly dlouhé, téměř až artové, záběry na hlavní protagonisty dýchajících do skafandrů, aby se během dalších deseti minut film posunul mílovými kroky vpřed. Postupem času se k nim přidaly flashbacky a myšlenkové střihy, což ve výsledku narušilo kontinuitu a plynulost děje, ať se posouval časem jakýmkoliv směrem. Příchozí nejsou špatným snímkem, ale nevyzdvihoval bych je příliš vysoko jen proto, že přistupuje k žánru scifi s větší dramatičností, což opravdu nebývá tak často zvykem. Amy Adams může hrát do roztrhání těla, ale i tak působí spíš jako zmatená samotářka. O fungující chemii mezi ústřední dvojicí nemůže být už vůbec žádná řeč. Pochybuji o tom, že si Příchozí po prvním shlédnutí ještě párkrát, byť jednou, zopakujete i někdy v budoucnosti. Lepší tři. ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Zklamání! Plést dohromady přílet mimozemšťanú s nějakou rádoby filozofickou pointou? Ve finále žádné normální a uspokojivé odpovědi! Prostě hezky obalené hovínko. ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Pár dní po jeho druhé oscarové výhře za roli v Zelené knize se Mahershala Ali (Temný případ, Moonlight) upsal dalšímu ambicióznímu projektu. Zahraje si hlavní roli v nezávislém sci-fi snímku… (viac)

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson