Čtyři zamilovaní a mnoho nedorozumění v italské romantické komedii... Milostná dobrodružství romantického, nikoli však mladého strážmistra karabiníků a jeho podřízeného Stellutiho líčí děj italské filmové veselohry režiséra Luigiho Comenciniho. Do malé horské vesnice přijíždí nový strážmistr (Vittorio De Sica), jenž je svobodný – a právě to je kamenem úrazu. Z místních žen se mu líbí zejména dvě: mladičká vesnická dívka (Gina Lollobrigida) a porodní asistentka Annarella (Marisa Merliniová). Pro kterou z nich se tento dobrácký četnický strážmistr, který by si rád hrál na svůdce žen, nakonec rozhodne? Najde štěstí u vesnické krasavice, jejímž „neštěstím“ je její krása spojená s beznadějnou chudobou, nebo si jeho srdce získá mladá porodní asistentka Annarella, o níž se však ve vsi ledacos povídá? (Česká televize)

dyfur

....tak tento skvost som doteraz neohodnotil....napravené ....5 hviezd a ak by bolo "viac placu" v obľúbených už by tam bol i tento film.Ak to niekto porovnáva s dnešnými komédiami iste zistí,že to je "iné".Vynikajúci herci,krásne exteriéry,vtipné dialógy -i vďaka geniálnemu českému dabingu,kde kraľuje Miloš Kopecký- tomu hudba, č-b prevedenie.Made in Italy v rýdzej forme. ()

Hennes

První část dle mého názoru fantastické trilogie poukazující obraz typické poválečné italské vsi, kde jsou strážníci stejně vážení jako farář. Nutno uznat, že bez perfektní Giny a její "výtržnice" by film ztratil své kouzlo. Dobrá směs, romantiky, bídy, hlouposti a italské povahy. Vittorio De Sica už jako herec ukázal, že patří k italské komedii, což nám později mnohokrát ukázal jako režisér. ()

tomtomtoma

Nenáročná, poutavá a jemná komedie o životě na jednom malém horském městečku po příjezdu nového velitele místních karabiniérů. Nový velitel Antonio Carotenuto (skvělý Vittorio De Sica), starý mládenec, byl usměvavý hledatel samičky pro své potřeby, ženy, která by prosvětlila jeho smutné dny. Okouzlen byl, stejně jako všichni muži, místní prostořekou kráskou Marií de Ritis, zvanou Střela (půvabná Gina Lollobrigida). Pro tu byl její půvab prokletím vedoucí k pomluvám a závisti. Jejím vyvoleným byl ostýchavý karabiniér Pietro Stelluti (Roberto Risso), který svůj cit k ní nebyl schopný dát najevo. Ke konci nachází velitel karabiniérů svoji vyvolenou v půvabné sousedce, porodní bábě Annarelle Mirziano (Marisa Merlini). Další zajímavé postavy: farář Don Emidio (Virgilio Riento), který se snažil udržet morální pořádek v městečku, hospodyně Caramella (Tina Pica), farářova žárlivá neteř Pauletta (Maria Pia Casilio) a chudá Mariinina matka (Vittoria Crispo). ()

mortak

Italie musela po druhé světové válce za prvé žehlit svůj pošramocený obraz ve světě, a za druhé pomocí filmu vychovávat italské vesničany. A tak se ocitáme v pohádkové vesničce plné rázovitých, ale v jádru milých a hodných vesničanů, krásných temperamentních dívek a hlavně, jak přímo upozorňují úvodní titulky, strážníků. Ti byli vesničany ve skutečnosti považováni za zlo, prodlouženou ruku zlodějského státu (Jaký byl prvotní impuls pro vznik Mafie?). V této vesničce dojde na konci filmu k zázraku - láskyplnému splynutí strážníků a vesničanek. Nejedná se ani tak o komedii, jako o vesnickou pohádkovou idylu. Skutečnost pronikla do filmů později (například marný boj Franca Nera ve filmu Den Sovy). ()

andrii

Dýchánek čarovných receptur. Každému odměří potřebný móres, esenci. Mistr pekař, Amor, pohádkář. To tajemné gró pod duchnou. ()

Skuby47

Prostinká pohodová komedie z prostředí chudé italské horské vesnice neztratila ani po téměř šedesáti letech od svého vzniku kouzlo a vtip. S velkým potěšením jsem se na ni nedávno znovu podívala i s původním dabingem ve kterém zazněla skvělá hláška, která mi na celá léta uvízla v paměti a kterou pronesla v místním vězení krásná přidrzlá divoška „výtržnice“ Gina Lollobrigida k šarmantnímu strážmistru Vittorio De Sicovi : „Myslela jsem na osla a vzpomněla jsem si na tebe“. No není to kouzelné! ()

farmnf

"Co je tohle? Bombardování? Ne zemětřesení......Co je tohle? Zemětřesení? Ne bombardování!" Vtip hodný Smoljaka v milé, jemné italské sociální komedii. Když uvážíte chudobu krásné Výtržnice až taková prdel to není. Být odveden jako četník na 28 měsíců taky není žádná prdel i když se službou na západním okruhu se to nedá srovnat. Viděl jsem tento film asi desetkrát a pokud budu žít, ještě to asi desetkrát stihnu. ()

anli

Klasicka italska komedie 50-tych let,Vittorio a Gina skveli,jinak nic zajimaveho,vyjma nekolika vtipnych scen.prilis rozkouskovany scenar,zbytecne dlouhe dialogy a nezazivna kamera.Film uz take trochu vybledl,ale rozhodne neurazi. ()

klúčik

Klasická talianska komédia z 50tych rokoch. G.Lollobrigida bola krásna herečka. V.de Sica je určite jeden z nalepších talianskych režisérov a hercov. Vo filme je ukázaný život v Taliansku po druhej svetovej vojne. Táto realita je v tomto diele úžastná, hodnotím 80%. ()

Zagros

V těžkém období jsem potřeboval nějakou oddechovku, tak jsem sáhl po starší italské komedii Chléb, láska a fantazie a chybu jsem neudělal. Sice to není film, u kterého jsem se popadal za břicho od začátku do konce, ale pobavit mě dokázal. Má krásnou atmosféru italské menší vesnice plné fajn postaviček. Ty se hádají, bratří, popichují, nadávají, radují a nový obecní policajt se do toho snaží zapadnout. Navíc se jako svobodný snaží sbalit nějakou tu ženskou, což mu nejde zrovna lehce. Prostoru pro zábavu je tím dostatek. Tvůrcům díky za fajn večer a tři hvězdy k tomu. Až budu potřebovat nějakou další pohodovou a nekonfliktní komedii, možná sáhnu po dalších dílech. ()

F.W.Colqhoun

Od Comenciniho jsem po vynikající zkušenosti se satirkou Paní z neděle čekal víc. Lollobridgidiny cecky sice poutají pozornost a de Sicovy rozpačité xichty nechávají vzpomenout na Leslieho Nielsena v umírněnější formě, obsahově je to ale dokonce i na italskou veselohru jaksi řídké. Vtipům lze k dobru přičíst snad jen, že nejsou vulgární, což je málo. Navíc se v komedii těžko hledají a jediným, který jsem odhalil spolehlivě, ale o jehož záměrnosti nejsem přesvědčen, je postava idiotského karabiniéra, který nerozpozná Lollobridgin zájem ani tehdy, když mu mává ceckami v intimní zóně. Neusnul jsem jen díky intoxikaci zeleným čajem typu gunpowder. Nerozptylováni prostoduchou zápletkou, jíž nedokáží dodat věrohodnosti ani neorealistické mimikry přirozených lokací a nepěstěných xichtů v epizodních rolích, můžete se kochat autentickou venkovskou idylou a křivolakými půvaby Lolly. Výsledkem je makarónský ekvivalent filmů s Jindřichem Plachtou. To, že jsem zmínil už třikrát kozy [a nyní tak činím počtvrté], by Vám mohlo o hodnotě filmu lecos napovědět. Druhý a třetí díl odkládám na neurčito. ()

Rozjimatel

"Kvôli tomuto ste ma volala?" "Áno. Spomenula som si na osla a napadol ste mi vy."     Taká odľahčená komédia, ktorá si zachováva sviežosť aj po takmer 70 rokoch. Naposledy som ju videl v dávnych dobách, ešte za socializmu a bol som príjemne prekvapený, že ešte aj dnes ma dokáže neustále rozosmievať a občas aj dojať. Krásne je tu vykreslené prostredie malého horského mestečka (alebo skôr dediny), kde majú ľudia ťažký život ("Čo to jete?" "Chlieb." "A s čím ho jete?" "S fantáziou.") a kde všetci musia všetko vedieť o všetkých ("Kto to tvrdí?" "Ľudia."). Hudba síce pôsobí trochu "verklíkovo", ale zase ladí s tým celkovým odľahčeným tónom. Z hereckého obsadenia vyčnieva Gina Lollobrigida ako chudobná zvodná kráska s poriadne divokým plameňom v tele a Vittorio De Sica ako postarší, ohromne sympatický elegán. Prirovnávať toto dielo k filmom "Slunce, seno, ..." je podľa môjho názoru dosť nepatričné. Troškova snaha vytvoriť niečo v podobnom duchu je síce viac než zrejmá, ale jeho schopnosti tam, pri všetkej úcte, proste nesiahajú.     "Bombardamento?" "No, terremoto." ... "Terremoto?" "No, bombardamento." ("bombardovanie / zemetrasenie") ()

pipapa

Na Itálii to nemá vůbec žádnou št´ávu. De Sica mi jako herec moc nesedí. Džina Polobriketa je narychlo podobná Bohdalce a herecky na Bohdalku (zejména komediálně) absolutně nemá! Ony vůbec ty pro-film-a-magazíny-super-našminkované světové hvězdy často nesahají naší předválečné a potom zvláště socialistické herecké elitě ani po kotníky. Hvězda navíc za žhavé jihoitalské exteriéry. ()

GMVajgl

Film o ničem, o lásce, o předpisech, o italech. Taky něco o kuráži, se kterou se strážmistr přihlásí k ženě, která má bastarda. Ale to v dnešní post-sexuálně-revoluční kultuře zapadne. ()

MickeyStuma

Nádherná a naprosto neodolatelná romantická komedie plná života, přirozeného lidského přístupu a krásných dialogů. Snímek rozjařeně prezentuje lehkou dramatičnost, osudových propletenců plných vášně a snad i v určitém smyslu erotiky. Humor je naprosto lidský a co si budeme povídat, na vesnický život, kde sleduje jeden druhého a patřičně to komentuje, je ve svém smyslu i reálný. Takříc ´růžový neorealismus´ poukazuje na chudý vesnický život v celé své kráse. Co postava, to ucelený charakter a každý má co říct, aniž by vzbuzoval sebeklam. Každý žije jak umí a dává do toho všechno. Ony dialogy a veškeré hlášky vytvářejí až komedii situační, ale upřímnou a pro filmové diváky osvěžující. Sociální aspekt chudoby v nějaké izolované vesnici někde v pohoří je v tomto případě druhořadý. I tady kvete přátelství, láska a radost ze života. Tohle je film, který pohladí, pobaví a vytvoří skutečně neodolatelný  příjemný divácký zážitek. ()

polonius

Myslím, že označení veselohra pro tenhle film celkem sedí. Ozdobou tohoto filmu je samozřejmě Gina, ale především české dialogy a dabing. ()