Angelika a kráľ

• Československo Angelika a král (viac)
TV spot

Po poprave svojho milovaného manžela Peyraca žila Angelika (Michéle Mercierová) istý čas medzi parížskou spodinou po boku svojho priateľa z detstva Nicolasa. Po jeho smrti a mnohých dobrodružstvách sa nakoniec rozhodla vydať za bratanca Filipa de Plessis-Bellieres. Jej nový manžel nečakane zomrie na bojovom poli a Angelika je vzápätí povolaná kráľom späť na dvor, aby splnila náročnú diplomatickú úlohu. Má presvedčiť perzského veľvyslanca Batchary-Beja k podpisu zmluvy o spolupráci s Francúzskom. Bej je však jej krásou okúzlený natoľko, že ju uväzní vo svojom paláci. Zo zajatia ju síce zachráni maďarský gróf Rákoczi, dohoda je však ohrozená a kráľ zúri. Angelika je zatknutá, ale ani kráľ neodolá jej kráse. Keď však vidí, že si jej náklonnosť nezíska, pretože medzi nimi stojí tieň Peyracovej smrti, prezradí Angelike, že to nebol on, kto zomrel na hranici. Život krásnej markízy dostáva nový zmysel a ona sa vydá hľadať svojho strateného manžela... (oficiálny text distribútora)

Han22

No jo, u třetího dílu už člověk vidí jaký je to kýč. Ale když já to neviděl 15 let a prostě mě to baví. Angelika se po krátké epizodce s pošahaným perským vyslancem a maďarským princem stává milenkou samotného krále. Štěstí ale i tak zajištěné nemá, neboť je zde plno intrik, pokusů o vraždu, satanisti a na konci i odhalení že Žofré není mrtvý. Satanistický obřad je docela brutální, u tohoto žánru bych to nečekal, no a jinak se jede podle standartního romanticko-intrikánského modelu. Srdceryvné finále s objevením a zmizením Žofrého stojí za to. ()

HiddenDragon

3. dil z 5. // Tuhle cast mam docela rad. Po - dle meho vkusu - nevyrazne dvojce, kde se nic poradneho nedelo a Angelika jen vystridala 3 ruzna prostredi a s nimi spojene 3 milence, se nyni dej konecne posouva dal. Hned na zacatku umira Plessis-Bellieres, ktereho si vzala na konci druheho dilu a diky nemuz ziskala zpet slechticke tituly a odkoupila jeho zamek. Je tedy najednou "sama", coz u Angeliky nikdy netrva dlouho :-D Kral ma volnou cestu a snazi se ji dostat zpet ke dvoru - dava ji diplomatickou misi, protoze chce domluvit spojenectvi s Persii, a k tomu ji take navraci Peyracuv palac. To je bohuzel funkcni fail tohoto filmu, jelikoz se nejedna o sidlo z jednicky na jihu Francie (jak vime, Peyrac byl baron z Toulouse). Pritom to divaka trochu mate - je tu napr. socha, kterou v prvnim dile Peyrac ziskal. Jedna se ovsem o zcela jinou residenci, kterou tu "pridali" kvuli hlavnimu zvratu - aby poskytlo azyl primo v Parizi... / Opet mi take tochu vadi postava Desgreze, ktery je chvili pritel a kratce na to zase policajtsky stiha nevinneho jen na prikaz krale. Je to takova obojaka postava, ktera je v serii od zacatku a stale nevim, jestli je mi sympaticky nebo me stve :) Milenec Angeliky je tu tentokrat (dikybohu) jen jeden a naopak je zde zajimava afera s jedem. Ve vedl. rolich se objevi i dva znami franc. "cetnici" ze serie s Funesem. A je tu take vice Versailles, i kdyz dle bonusu na DVD se v te dobe asi teprve zacal prestavovat, takze by spravne asi nemel byt v tomto dokoncenem stavu. Ale coz, to jsou jen male historicke nepresnosti. Jinak fajn dil srovnatelny s "Markyzou andelu" (1964). ()

Paity

Takhle zpětně už mi všechny Angeliky výrazně splývají. Každopádně se mi asi jako každému vždy líbila Michéle Mercier. Prostě ve své době kočka všech koček. ()

danielosbourne

Další příběhy životem strkané a dvorem stále pronásledované Markýzy de Plessis-Bellieres, která nachází již ztracenou naději v život její lásky. Od prvního dílu, už Angelika není co byla a ztratila svůj kouzelný charakter. Třeba právě nová naděje v ní zažehne onu krásnou jiskru minulosti. ()

Greg25

První díl u kterého mě napadlo, že Angelika je tak trochu "do větru". V podstatě snímek, který dohromady slepuje Michéle Marcier, lépe řečeno - její tělesné vnady, na čemž jsou založeny poslední tři filmy této série. ()

cherita

Joffrey žije!!!! A Angelika ožila s ním, aspoň trochu. Jinak si nedovedu vysvětlit, že jsem se bavila líp, než u předchozích dvou dílů. Stačilo se smířit s tím, že Angelika už asi jiná nebude a dál hodlá svádět každého chlapa, kterého uvidí, a taky že Ludvík XIV. vypadá neskutečně slizce. Na oplátku se mi dostalo záběrů na satanisty a noční košilku, po které vám na těle naskáčou dost ohavné vyrážky. Jean Rochefort se stále drží a navíc stoupá, co se týče společenského postavení. A můj pocit z romantického závěru by se dokonce dal s trochou nadsázky označit jakou dojetí. Takže příště nashledanou… ()

Maryinka

Za hudbu a výpravu pod tři nemůžu. Jinak je to ta nejsladší ze všech sladkých limonád. Aspoň ale nenudí a pěkně utíká, tak proč se nepodívat, že? ()

Vesecký

Třetí díl o něco lepší než ten předcházející, životnější a napínavější děj, pletky na královském dvoře, perský princ, uherský pretendent trůnu, všichni zamilovaní, limonádka by ovšem na čtyři hvězdičky nestačily. To ty slzy, které mi vytryskly, ač jsem se jim bránil, v okamžiku, kdy Angelika spatřila Jeoffreye poté, co ji zachránil život. Pak vzápětí zcela nelogické vykolejení,, aby mohl příbwh pokračovat, prostě Džofry od Angeliky utíká... ()

MIMI.kry

Sadistický Arab Batchary-Bej, krásný, nedoceněný a obětovaný Rákóczi, charismatický král Ludvík a naprosto bezcharakterní, schopná nebo spíš všehoschopná prostopášná Angelika, která všechny sobecky využívá, po použití a využití odhazuje a kterou přesto všichni milují. Proč? Protože je hezká, kromě vzhledu je to jinak průměrná drškující ženská, nevím, proč o ní ve filmu všichni mluví jako o obdivuhodné figuře a skvělé osobnosti. Ne že bych neznala podobné potvory ze života, někdy to tak prostě je. Je to moje nejmilovanější dobrodružství, kde se to událostmi jen hemží. - Pozor, spoiler: Dvorský lesk, sláva, intriky a nezapomenutelné scény jako jsou: úmrtí druhého manžela Filipa hned na začátku, večerní návštěva opuštěného sídla s alchymistou, večerní návštěva u krále, kde si najednou bezcharakterní Angelika k údivu mnoha žen vzpomene na morálku a ctnost a krále překvapivě, vzhledem ke své veselé a hrabivé povaze, z úcty k J.P: odmítá. Následují šaty napuštěné jedem a následné hysterické ubití roztřesené služky ("Terezo! Mluv, kdo ti to poručil! Dělej, mluv už konečně!", přes koupací scénu u vody, satanskou mši s novorozenětem, zabití oddaného trpaslíka až po Angeličino bušení na zamknuté dveře: "Joffrey!" a odjezd na kočáře dalším dobrodružstvím a postelím vstříc. Všechno už tu bylo citováno, všichni to notoricky známe. Jen na jedno si nevzpomínám a zkusím to někdy spočítat. S kolika muži se Angelika vyspala, jo, souhlas, to budou dost vysoká čísla (sic v pozdějším dílu přísahá manželi: "Ne! Byla jsem ti věrná!"), kolik mužů kvůli ní zemřelo a kolikrát zaznělo jen co někam vejde aniž otevře pusu: "Angeliko, vy jste tak báječná! Tak chytrá! Tak perfektní, máte můj hluboký obdiv."  No, a stejně mám tuhle nanejvýš zdařilou, nenáročnou ptákovinu o jedné vypočítavé potvoře ráda! Pěkná pohádka. ()

Bozvav

Nejkrásnější historický film všech dob. Nedostižná výprava, charismatický,důstojný král Ludvík a hlavně nejkrásnější ze všech hereček Michele. Moje srdeční záležitost. A také můj nejoblíbenější díl.100%. ()

zdeny99

Michéle Mercier, Michéle Mercier a její boky, Michéle Mercier a její dechberoucí ramena, Michéle Mercier a její krásná prsa, Michéle Mercier a její líbezná tvářička a zase ta Michéle Mercier. Jo a ještě trošku starodávné Francie, krásných zámků, honosných kostýmů, precizně vyrobených kulis. No prostě vše tak, aby se to líbilo, jak ženám, tak i mužům. [7463. hodnocení, 104. komentář, 64%] ()

kacirek_

Tenhle díl je asi nejsalbší z celé série, děj nemá cenu moc kritizovat, páč je to prostě Angelika. Ovšem zklamala holka, zklamala, za celý film pouze jeden zářez na futra, ale za to s královým bratránkem, což se počítá:-). Štěstí, že když se na ní Peyrac přišel v noci podívat, tak spinkala oblečená a sama. Tak a teďka vzhůru na móóóře a zažít trochu exotiky. ()

MickeyStuma

Osudy Angélique de Peyrac pokračují po všech frontách. V příběhu se Angélique ocitne na dvoře krále Ludvíka XIV a to na žádost, aby z ní udělal diplomatku a aby přesvědčila perského velvyslance k dohodě dohodě smlouvy. Peršan je sice pohledný, ale sadistický. Do toho různé intriky na dvoře a setkání se satanským kultem. O dobrodružství tu tedy nouze není. Tvůrci se však rozhodli v rámci zachování romantické linie odklonit od původní knižní předlohy a do děje vrátili starého známého ze zcela prvního snímku. Na scéně se objevuje Jeoffrey de Peyrac. Ale ne zase nějak střemhlav. Ponechali v tom určité tajemno a citové probuzení. Touha a cit Angélique nebyli tak silné jako teď. Setkají se? Zdá se, že od tvůrců to byl výborný tah. Atmosféra je naprosto úžasná. Celkově se snímek zdá být o něco lepší než předchozí druhý v pořadí a to jak výpravou, tak i honosnějším dějem. PS: Počítá někdo kolik už měla mužů v posteli a kolik z nich zemřelo? ()

Jakubik

Držte se jedeme z kopce dolů. Už předchozí díl začal být lehce otravný a trojka tu sérii doslova zlomila a možná i přesně v půlce. Už je to tu pořád dokola a Angelika jen potvrdila to, co začala nabývat už v předchozím díle a to, že se stala velkou románovou děvkou zlatokopkou a nikoliv pomstychtivou milující vdovou. Což je chyba. Moc a peníze jsou přeci více než láska. A co scénář nechtěl tak je znovu zrození stále milovaného Jofreya. A já se ptám: Proboha proč? U předešlého dílu horší čtyři tak tady už musím říci lepší tři :-)… ()