Láva

Krátkometrážny / Animovaný / Romantický
USA, 2015, 7 min

Uprostřed Tichého oceánu touží opuštěný vulkanický ostrov Uku po lásce a společnici, jíž by mohl zpívat svou sentimentální a sladkou píseň. Obklopen obrovskými i maličkými stvořeními, osamělý vulkán už celou věčnost trpělivě čeká na svou spřízněnou duši. Poslouchá ale vůbec někdo Ukuovu nádhernou melodii? (HBO Europe)

Arach.No

Moc pěkný pixarovský předfilm, který je zde velmi podhodnocený. Podle komentářů hlavně od těch, kteří ho viděli přezpívaný do češtiny. Jak můžou někteří hodnotit písničku na základě její předabované verze, to mi hlava nebere. I v angličtině jsem si na ni musel chvíli zvykat, ale nakonec emoce v tomto krátkem filmu fungovaly jak měly. Přestože Lava nepatří k tomu nejlepšímu mezi kraťasy od Pixaru, byl to velmi příjemný předfilm, který mě správně naladil na vynikající hlavní číslo. ()

AndrejBB

Najslabší "predfilm" od Pixaru. Uvažoval som či neodísť zo sály, kým neskončí. Pesnička sa mi nepáčila a dabing to ešte dorazil. Myslel som si, že takéto animáky majú byť zábavné. ()

Rozjimatel

Už ten fádny príbeh dvoch zaľúbených sopiek za veľa nestojí (kde sa vytratila nejaká tá pixarovská nápaditosť?), ale najviac mi kazí zážitok z filmu tá otravná odrhovačka, ktorá neprestane hrať ani na chvíľu. Jeden z najslabších krátkych filmov od Pixaru. Vyšlo ako bonus na DVD V hlave (2015). ()

Renfield

Pěkný nápad a pěkné zpracování, v původním znění celkem příjemný kraťas, i když mohl být konec méně sladký, ale to bych chtěl pravděpodobně příliš. 50% ()

Fujara777

Áno, áno, áno! Je to celé spievané, čo nemusí každému vyhovovať. Ale, páni moji, veď to spieva Juraj Benetin so skupiny Korben Dallas. Je to super. ()

loki5

Kdo zná South pacific tomu to příjde o hvězdičku lepší :-D jinak Verka13 to přesně trefila skončit to o půl minuty dříve bylo by to za 5. Ps. Hudba je zvolená trefně bohužel v češtině mi to moc nesedělo a ihned jsem hodil originální zvuk. ()

fablefavorit

Kdo by měl být šťastný, když i šutry mají lepší milostný život, než já? A o to víc, když se k tomu pustí neskutečně okatá vykrádačka Somewhere Over The Rainbow s pár drobnými úpravami, navíc sestavená z padesátí variací jedné sloky? Já tedy určitě ne. ()

PEZ

Lava je kraťas, ktorý je síce detský, naivný, tak romantický, až je takmer patetický. Ale kto má v sebe aspoň trošku dieťaťa a nebráni sa romantike, nebude môcť odolať. V kinách slúžil ako predfilm pre Inside Out. Pixar proste vie podať na malom priestore tieto pekné/milé myšlienky. ()

Denila

Druhý předfilm, který jsem měla tu možnost vidět. Za mě paráda, ono přece jen na tom velkém plátně vypadá vše nádherně. ()

Khalia

No já teda nevím, vážení... ale snad nejslabší animovaný kraťas od Pixaru. Možná vidět to v originálním znění, dala bych lepší hodnocení... ale přišlo mi to až k uzoufání nudné a bez nápadu. A to animáky hodnotím z 90% vždy nad 4 hvězdy... :/ ()

neo93

Další z řady jedinečných a skvostných pixarovských krátkých snímků. Tentokráte sází na romantickou linku jednoho sopečného ostrova, který si neustále brouká zamilovanou písničku a touží po blízkém protějšku. Je pravda, že stále opakující se melodie, po chvilce začne už trochu vadit, na druhou stranu, když už se tam objeví jeho vyvolená, dojde sice k očekávanému konci, ovšem tak roztomilému a úsměvnému, že člověk zapomene na jednoduchost celého kraťasu. ()

Franta odpad!

Omlouvám se všem lidem, co tento kraťas dojmul k slzám. Já se také málem rozbrečel jenže z úplně jiného důvodu. Filmeček sice trvá jen pár minut, jenže při jeho sledování se čas neskutečně vleče a za chvíli vám pukne hlava z refrénu: "Najdeš mou lávu", který se opakuje snad tisíckrát. Tohle se prostě nedá dodívat bez újmy na zdraví. ()