Láva

Krátkometrážny / Animovaný / Romantický
USA, 2015, 7 min

Uprostřed Tichého oceánu touží opuštěný vulkanický ostrov Uku po lásce a společnici, jíž by mohl zpívat svou sentimentální a sladkou píseň. Obklopen obrovskými i maličkými stvořeními, osamělý vulkán už celou věčnost trpělivě čeká na svou spřízněnou duši. Poslouchá ale vůbec někdo Ukuovu nádhernou melodii? (HBO Europe)

MihhC

Velice nedoceněný kraťas k "V hlavě" - aktuálně 64%. Velice pěkně zpracovaná ta "obyčejná" věc, viděno v AJ, ale i úplně bez zvuku to dává smysl jak má. Takový opak "Lifted", který je celý postaven na originálním nápadu. (Dát tomuto 1*, zatímco maškarní sr___y zde dosahují závratného hodnocení, je mimo soudnost.) ()

Spapanek

Zdlouhavé a o ničem. Bohužel. Krátké filmečky od Pixaru mám rád, ale tohle se nepovedlo. Víc než co jiného mi to přišlo jak nějaká školní práce. Škoda. EDIT: Bohužel ani po poslechu originální verze nemohu přidat na hodnocení (byť je to lepší než česky). Písnička je zajímavá, inspirace "Iz"em očividná, ale to bohužel nestačí. EDIT2:Nemuzu tu pisnicku dostat z hlavy, asi se ji naucim na kytaru, hvezda nahoru:-) Nejlepsi je reziser, ktery hraje ukazku sam. ()

Antarius

V neděli jsem si udělal výlet s přítelkyní do kina. Rozhodli jsme se zhlédnout film V hlavě, a to v retro kině v Zábřehu na Moravě. Po zakoupení lístků jsem se zeptal uvaděčky, cože to znamená minifilm Láva? Dostalo se mi odpovědi, že se jedná o krátkometrážní film, který je jakýmsi předúvodem a zároveň upoutávkou. Inu, proč ne. Když to začalo, vypadalo to, že to bude mít cosi společného s tropickými ostrovy a dvojicemi zvířat. Jakmile začalo hrát ukulele, hned se mi to líbilo. Ukulele je totiž hrozně roztomilý nástroj. A i když jsme se s přítelkyní prvnímu dojmu z vulkánu smáli, celý roztomilý, romantický příběh spojen s krásnou písní, nakonci jsem utěšoval dívčí pláč. Závěr? Stopadesát bodů z pěti. ()

Lady_Gaga

Tak já tedy hromadné zklamání nesdílím, protože krátká balada o lásce dvou sopek mě uchvátila. O to víc, že jsem nic takového před animákem V hlavě nečekala. Bylo to roztomilé, nečekané a já vnímala jako něžné pohlazení od tvůrců Pixar a nevím, proč bych nutně od nich měla očekávat humornou scénku. Byla jsem nadšená a příběh mě bavil. Bylo to neobvyklé a tak krásně romantické... ()

Rymixta

Viděno před filmem v kině. Upřímně jsem si nejdřív myslela, že už se jedná o daný film (byli jsme na animáku), tak mě to nejprve zmátlo. Je to takové jemné, neurazí to. ()

Sadova302b50

Sympatický nápad s pokusem vyloudit příjemnou náladu, bohužel byl snímek příliš dlouhý na to, abych řekla, že příběh byl vážně o něčem. Slabší 3* ()