Strhujúci triler nakrútený podľa rovnomenného svetoznámeho bestselleru z pera Dana Browna, ktorý je po Anjeloch a démonoch, Da Vinciho kóde a Stratenom symbole už štvrtou časťou slávnej knižnej série. Profesor Robert Langdon sa zobudí na nemocničnom lôžku vo Florencii a nepamätá si nič, čo sa odohralo za posledných niekoľko dní. Jeho život je v ohrození a všetko závisí od toho, či dokáže rozlúštiť najťažšiu hádanku svojho života. (Itafilm)

salisbury

Danteho Inferno vteklo na filmové plátno za asistence inkoustového doteku Dana Browna a další příběh Roberta Langdona v podání Toma Hankse spatřilo divácký svět. Z počátku jsem byl rozradostněn zajímavým zpracováním lišícím se od prvních dvou již naservírovaných kousků, ale postupem sledovacího času jsem s filmem upadal do břitké normálnosti. Herectví se nedá vytknout ani špetka radioaktivního spadu, neb to je to co táhne za hodně unavený provaz celý film. Ron Howard bez velkých debat umí natočit skvělé filmy, ale tenhle mezi ně bohužel nepatří. Cítím, že jediné co mi v tomhle případě může srovnat náladovou hladinu, je začtení se do Inferní Brownovy pisatelské geniality. ()

Marsik

CineStar Černý Most (ČSFD projekce) - No to čumim, 24 hodin po projekci a film má 59%. Zatím tedy hodnotilo pouze 196 uživatelů včetně mě, ale na úvod rozhodně žádná sláva. Pravda, film může působit dost ukecaně, naivně a nudně. Na druhou stranu to od 30 minuty (do této doby jsem tomu přicházel na chuť a čekal kdy už konečně...) poměrně sviští a furt se něco děje. V kině se na to prostě dobře koukalo, byť tento žánr rozhodně nevyhledávám. Nakonec nebudu litovat 4 hvězdiček, které jak koukám, jsem udělil doposud jako jeden z mála (většina 3*, 2* nebo 1*) a rozhodně jsem rád, že jsem předchozí 2 díly neviděl. Inferno byla totiž moje první zkušenost s Danem Brownem, do této doby mě jeho knihy i filmy míjely velkým obloukem (ano, opravdu jsem nečetl a ani neviděl Šifru mistra Leonarda nebo dokonce Da Vinciho kód :)) Za mě tedy dnešní projekce na pohodu. 75% (with J.) ()

ConanVJ

Jelikož jsem nečetl předlohu, tak mi předělaný průběh filmu, který s předlohou nesedí, vůbec nevadí. Opět je to povedený a napínavý film, který mi rychle utekl a užil jsem si ho. 85% :) ()

hous.enka

Trochu zbytečná variace na langdonovské téma, která už nemá mnoho co nabídnout. Teda vlastně jo, Omar Sy je boží a zaujala mě i Felicity Jones, ale jinak... Šifra je naprosto vyždímaná, hádanky jsou mizerné a celou tu dobu je vám tak nějak fuk, jestli to najdou včas. (Csfd projekce byla příjemná a jsem ráda, že jsem konečně ochutnala raw koláč. Brrr) ()

draggo

Po výborné Šifře a Andělech trpké zklamání. Na úvod musím podotknout, že můj dojem z filmu je jednoznačně ovlivněn tím, že Inferno je první "brownovka", kterou jsem viděl až po přečtení knihy a tudíž musím nevyhnutelně srovnávat. Kniha Inferno byla mnohými kritizována, že prý je to "pořád to samé", ale já jí osobně hodnotím hodně vysoko, zejména pro myšlenkově skvělý závěr (nebudu spoilerovat). A zrovna závěr, tedy tu nejzajímavější část knihy, film úplně zmršil. Místo nejednoznačného, nečekaného a docela inspirativního zakončení jsme dostali tupý hollywoodský happyend, který myšlenku celého příběhu totálně zničil, spolu s postavami Sienny Brooksové a Bertranda Zobrista, ze kterých udělal tuctové "zlouny" namísto propracovaných charakterů, kterými byli v knize. Film jinak není natočený špatně, většinu času celkem odsýpá (někdy až zbytečně rychle) a jako průvodce po italských památkách funguje pěkně. Stejně tak všechno ostatní, co máme na brownovkách rádi - hudba Hanse Zimmera, Tom Hanks a většina ostatních herců a vůbec celý ten konspiračně tajemný nádech, objevování záhad historie a tak. Je tedy velká škoda, že se tvůrci rozhodli zřejmě kvůli lepší přístupnosti změnit konec, čímž nakonec docílili toho, že film oproti knize zcela ztratil svůj smysl a po odchodu z kina zanechá akorát hořkou pachuť z promarněné příležitosti. /55% a 3*/ ()

fannah

Tempo a zpracování naprosto super. Jediným nedostatkem podle mě je, že scénář a kniha se oproti předchozím filmům docela dost rozešly. I když konec ve filmu je zajímavější a napínavější než ne-konec v knize. Některé nedořešené zápletky a zbytečné náznaky, které v knize jsou dotaženy a vysvětleny a ve filmu se na ně už zapomene, není asi ani potřeba do filmu vůbec dávat a možná by to bylo lepší... no už jsem viděl i lépe proškrtané zfilmované knihy. Z toho co ve filmu ale zbylo se nedá nic vytknout, je to slušné, výpravné, nenudící. ()

baribal

Tak tomuhle řikám redefinice Dantova pekla. Ačkoli byly první dva díly stupidní, ve srovnání s tímto dílem alespoň obsahovlai trochu toho Langdonovského symbologování.. tady mi přijde že není ani to. Rádoby ultraprovázaný příběh s dost velkým množstvím postav prostě nedává smysl.. jo jasně.. nevíte kdo s kym proti komu.. ale fakt mi chcete tvrdit že WHO funguje takhle? Chápu že knížka jako asi bude dost debilní, ale ve filmu si s tim mohli pohrát snad trochu víc. Chtělo by se říci "už nikdy víc", ale koukam že na 2018 je naplánován The Lost Symbol, takže utrpení lidstva se vrátí. ()

agentmiky

Předchozí dva díly měly něco do sebe. To stejné se ale nedá říct o novém přírůstku Infernu. Ron Howard mě tentokrát zklamal. Inferno coby film nemá ve svém repertoáru nic, co by mě nějak oslnilo nebo ohromilo. Tom Hanks mi po dlouhé době přišel, že ho ani samotná role Langdona už moc nebaví. Určitě jsem ve filmu viděl i světlejší momenty, které ale po chvíli totálně vyhasly kvůli těm nesmyslným a nehodícím se momentům. Zápletka byla jako z první třídy, nějakého většího překvapení jsem se v hlavním příběhu nedočkal. Co můžu alespoň pochválit, tak jsou to samozřejmě místa, kde se natáčelo, ale hlavně hudba Hanse Zimmera. Ten mě jako snad jediný v celém filmu nezklamal. Třeba jsem asi jediný, ale já jsem v tom čekal tu mystičnou a tajemnou atmosféru, které jsem se prostě nedočkal. Místo toho dostanu členy Světové zdravotnické organizace, kteří nesou automatické zbraně ? Přišlo mi to celé narychlo natočené a dost akční, což se mi k tomu vůbec nehodilo. Za mě dávám 50 % ()

SaNcHeZ_cz

Bez náboje, většího nápadu a postrádající potřebnou atmosféru či spád. Inferno je kvalitativně na úrovni obou svých předchůdců, kdy již tak trochu přepálenou podívanou nedokáže utáhnout ani docela osbtojný námět. Pro fanoušky série se ale čekám nic moc nemění, stejně jako pro mě. ()

Praxis

Hell on fel! Ty krávo, to zase byla jednou chundovina, že by se z toho člověk vosypal. Nelogičnosti se kupily jedna za druhou, ono děsivé odtajnění bylo asi tak vtipné, jako výhra ANO ve volbách, oteklý Hanks, ukňučená Felina mno... Finále bylo nakonec docela napínačka a ony lokace, které rejža a štáb vybrali, jsou skutečně hodně lákavé. Prachy v tom filmu fakt vidět jsou, to ne že ne, ale ta omajda okolo - jako třeba scénář i výkony herců (světlá vyjímka Sidse Knudsen), ty si daly spíš dovolenou... Tajemnost a hledání šifer a klíčů? Kam se sakra podělo? Proč se teď jen běhá z bodu A do bodu B za tucty tajných chodeb? Zápletka je jak z nějakého laciného akčního apokalyptického béčka... A do očí bijící filmová pobídka od Instanbulu? Chacha 55% ČSFD PROJEKCE ()

Karlas

Myslím, že jde o pravou Langdonovskou klasiku. Všechny tři filmy jsou na stejné úrovni a výkřiky nespokojenosti jsou spíš odrazem určitého duševního rozpoložení diváků ve chvíli sledování. Hanks svou roli drží v tradičně elegantní pozici a ve své podstatě tvoří standard této ezokrimi. ()

MikO_NR_1909

Inferno je ozajstné peklo. Dokonalý prototyp Ecovho midcultu, ktorý prebral od Macdonaldovej koncepcie troch typov kultúr. Avšak, Brown ešte ako tak vie zavtípiť bádanie svojho hrdinu klbkom poloprávd a mystických odkazov, ktoré ozvláštnia inak plochý a logikou zredukovaný obsah. Akonáhle sa zamyslíte, akým spôsobom tieto tendenčné zhovadilosti prenesiete na plátno, musíte mať skutočne guráž nato, aby ste sa odhodlali tomu dať konkrétnu podobu. Predchádzajúce dva diely tiež nič moc, v tomto prípade však tvorcovia zašli ešte ďalej, ešte do prethrlejších trhlín, ešte k primitívnejšej abstrakcii fikčného sveta smerom navonok. ()

R.A.D.A.R.

Nejslabší díl trilogie a to už je co říct, když první dva díly byly čistokrevný průměr. Tam alespoň blbost scénáře tolik neurážela. Příběh, doufejme už posledního, Langdona, je totiž jeden fail za druhým. Kromě Hankse, kterému tato role nikdy pořádně nesedla, vázne i obsazení ostatních rolí. Pokud herci nesedí už typově, je problém věřit jim jejich bláboly o to větší. Vše je založeno na náhodách, na znalosti všech tajných chodeb na světě a absurdním příběhu plného nelogických zvratů. Tak snad Hanks a spol. využijí svůj nesporný talent příště lépe. Tohle je pro všechny zúčastněné ztráta času, pro jejich konta ale zřejmě ne :-) ()

Alementina

Prvni pulhodina filmu me priserne iritovala, to skakani tech obrazu pro me jako divaka byla neprijemna na koukani. A zbytek je zrecyklovana omacka predchozich dvou filmu bez špetky napětí. ()

kaylin

Tom Hanks se vrací jako Robert Langdon a Dan Brown ukazuje, že více než cokoli jiného, mu jdou rešerše. Jenže v podání pana Howarda je to všechno také na jedno brdo a navíc mě v tomhle případě nezajímala ani samotná záhada, která je většinou nosným kamenem Brownových knih. Hororové momenty - iluze - super, Tom Hanks opět super, ale to je tak nějak vše. ()

Lulu13

Knihy Dan Browna mám rada, filmy podľa jeho predlôh presne naopak. Inferno nie je výnimkou. Celé to lúštenie anagramov a rôznych odkazov, ktoré je pre Brownove knihy typické sa jednoducho nedá natlačiť do 2-3 hodín a vo filmoch ten stručný výcuc z kníh veľmi nedáva zmysel. V tomto prípade naviac bod dolu za nerešpektovanie knižného záveru, ktorý bol oveľa lepší než tento klasický happyend. ()

blackrain

Letem světem s Tomem Hanksem, vlastně jenom po Itálii a Instanbulu. I tak to ale stálo za to. Florencie a benátky jsou velmi fotogenické a ten Istanbul samozřejmě taky. Určitě sáhnu po knize. Bude to prima čtení na dovolenou. ()

Mikita

Líbil se mi nápad, jak se najde další chytrý člověk, který vidí jedinou možnost jak zachranit lidstvo v tom, že zahubí stávající zvrácenou společnost. Nelíbilo se mi ovšem zpracování a gradace filmu. ()

PogoJoe

Slátanina, která si hraje na sofistikovaný thriller plný zvratů. Ale aspoň jsem se dozvěděl, jak vzniklo slovo karanténa... A pobavil se u scénky "sledování krádeže masky" :-) ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Šifru mistra Leonarda ani Anděle a démony nepotkaly moc příznivé ohlasy. Po finanční stránce ale oba filmy mocně zabodovaly, takže není divu, že uvidíme pokračování. V adaptaci dalšího románu Dana… (viac)

Toma Hankse čeká Inferno

Toma Hankse čeká Inferno

27.08.2014

Pokud znáte knižní tvorbu Dana Browna, mělo by vám být z nadpisu všechno jasné. Šifru mistra Leonarda a Anděly a démony bude na velké plátno konečně následovat další dobrodružství symbologa Roberta… (viac)