Thor: Ragnarok

• Česko Thor: Ragnarok (viac)

Thor je uväznený na opačnom konci vesmíru. Bez svojho mocného kladiva je nútený pustiť sa do preteku s časom, aby sa vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok – skazu svojho domova a koniec Asgardskej civilizácie, ktorý sa snaží rozpútať nový silný nepriateľ, nemilosrdná Hela. Predtým ale musí prežiť smrtonosnú gladiátorskú súťaž v ktorej sa ocitá tvárou v tvár svojmu bývalému spojencovi z Avengers – Neuveriteľnému Hulkovi. (Saturn)

SNCIS

Obsahuje spoilery: V marveláckém filmovém vesmíru film číslo 15: "Páni, ty jsi valkýra! Když jsem byl malý, chtěl jsem být valkýra. Pak jsem zjistil, že jste ženy. Ne, že by bylo na ženách něco špatného, mám ženy rád. Někdy možná až moc... ale ne nějak úchylně, spíš je chovám v úctě." Zkáza Asgardu s velkou dávky humoru. Za pomoci svého zrádného nevlastního bratra se musí postavit samotné bohyni smrti a její armádě mrtvých. Přitom pozná sexy opileckou valkýru, hláškující hroudu kamení, Doctora Strange, najde kosmickou bránu zvanou Ďáblova řiť či se musí bít v gladiátorském ringu s Hulkem. "U Odinova vousu, mé vlasy neostříháš, jinak zakusíš hněv mocného Thora!" Thor je tady zábavnou postavou. Sice příjde o vlasy a při souboji s ženskou záporačku i o oko, což mu dá rebelský vzhled. My ho ale nelitujeme ba naopak směje se. Chris Hemsworth tu třeba hodí balonem do okna, ten se vrátí a praští ho do hlavy. Obdobných vtipných momentů je tam fakt dost. Retro stylizace a soundtrack byl tady přesně padnoucí. Jen triky občas pokulhávají, což je u marvelovských omalovánek běžné. Myslím, že dva předchozí filmy byly mnohem horší. - 60%. ()

FILMOFIL.M

O poznání lepší než předchozí dva filmy, poprvé jsem měl pocit, že by se mi to mohlo líbit, ale nemohu se přenést přes to, co Marvel dělá s jednou z nejůžasnějších mytologií: Bůh Heimdall jež je přezdíván bílým Ásem, zářící bůh, z bohů všech nejsvětlejší atd. se nepodobá popisu ani omylem, ale připouštím, že by se to mohlo stát kdyby se delší dobu připaloval v Múspellheimu, jako se to s největší pravděpodobností stalo té nebohé valkýře (v souvislosti s panterem, kde jsem ve Wakandě neviděl jediného bělocha a to mluvíme o tajném státě v Africe, kde je běloch bilionkrát pravděpodobnější, než černoch v severském panteonu bohů, je takový nedostatek ukázkou, přinejmenším, pozitivního rasismu). Co je na druhou stranu naprosto logické, je, že do čela své armády, by dozajista nejen Odin, ale i například Perun, nebo Zeus, postavil bojem protřelého a vždy loajálního samuraje, neuvěřitelné (škoda, že již není naživu Toshiro Mifune, mohl hrát Odina)! Zmíním již jen jeden zásadní nedostatek a to je Hel: Cate Blanchett je skvělá herečka, ale rozhodně zde nevypadá jako překrásná žena a její druhá polovina má do hnijícího těla ještě pár desítek let (když Odin dá). PS: Doufám že v dalších filmech jejich překombinovaného universa bude Thora hrát někdo z Apocalypta, ať mají v Ásgardu pořádnou rasovou rozmanitost jak se to sluší na 21. století. I když chápu, že přeobsadit herce již usazeného v roli může být problém, tak mu alespoň nasaďte jarmulku. ()

Pennywise168

Asi bych nečekal, že se z třetího Thora vyklube čistokrevná komedie. I ti Strážci Galaxie jsou proti tomu východosibiřské existenciální drama. Třetího Thora už dělí jen krok japonské gejši od ryzí parodie. Jasně, režisér často vtipy rozbíjí i scénu, která by tak úplně legrační být neměla, ale to nic nemění na tom, že jako celek je to neskutečně zábavné. ()

Sejkorka

Je to tak ***1/2 Docela dobré bitvy , efekty atd. atd.Občas humorné, což je někdy zbytečné, sranda ruší. Více různých nelogičností překrývá další úžasný výkon skvělé Cate Blanchet. Při kterémkoli jejím filmu žasnu, jak rozdílné role dokáže zvládnout. Klobou dolů i pře touto Helenou, pardon Helou. ()

Tucne.prasa

Filmy typu "Tchor" bytostne neznášam, no bol som to nútený pozerať so synom. Ukázala sa to byť fantastická paródia, takmer Allenovského typu. Pobavil som sa a stále sa bavím na tunajších komentároch urazených zástancov severskej mytológie :-) ()

Herynaid

Ne že bych byl nějak náročný na humor, ale nechápu jak se lidí mohli smát v kině celý film. Zasmál jsem se tak 4 krát, jinak mi humor přišel poměrně trapný, ale i tak je to příjemná změna od minulých dílů, kde pomalu a jistě usínal. Samozřejmě to co mi vadí asi nejvíce, že je to prostě digitální a až moc kreslený bordel (nevím jestli to bylo aby děti udržely pozornost, ale známe cilovku Marvelu). I tak je zde fajn příběh, postavy sympatické a za mě nečekaný konec. ()

Janiik15

Jedna z nejlepších Marvelovek. Příběh je skvělý a i kostýmy se jim dost povedly. Chris Hemsworth a Tom Hiddleston mají smolu skvělou symbiózu a Mark Ruffalo tomu dodává třešničku, ale jsem asi jeden z mála, kterého moc nebavila Cate Blanchett, která hrála Helu. Nevím, jestli je to výběrem herečky, která mě zas tolik neohromila, nebo tím, že to byla dost nudná a nezajímavá postava, která mě osobně moc nezaujala. Celkově děj byl skvělý a film si ode mě vysloužil krásných 90%. ()

Nick182

Mám rád Marvelovky. Hlavně ty povedené. A toto je skvost. Avengers mě bavili až do konce. Thor Ragnarok je ale co se zábavy týče,absolutně přejel. Za mě 5/5. ()

MatyRock

Silně autorský počin, kde Waititiho styl vkládá do třetího Thora potřebnou čerstvou energii. Hemsworth si roli vtipkujícího Thora užívá a ukazuje, že mu situační humor není cizí. Čerstvě příchozí Tessa Thompson s ním má slušnou chemii a jejich společné scény baví. Blanchett v záporné roli není špatná, ale do žebříčku nejlepších antagonistů se také nedostane. Vkusné využití licencované hudby (Immigrant Song) a elegantní porážka hlavní záporačky je jen třešnička na velmi dobře upečeném koláči. 8/10 ()

Belphegor

Viděno už vícekrát, Thor Ragnarok je zábavný a má moc pěkné nápady, taková Hela v podání Cate Blanchett je moc cool. Valkerie další zajímavý přírůstek. Je to snad už Marvel tradice, aby jejich filmy postrádaly logiku, sjížděly na vlně klišé nebo se popřípadě málo vysvětlovaly. Smrt Ódina je příkladem. Největší mínus je pro mě Hela, respektive její chápání jako záporáka, mám prostě pocit, že si tu vládu zaslouží a ostatní jsou prostě neposlušní, je podle mě dost silná (navíc prvorozená), aby opravdu ukotvila svou moc, jak se tak stalo doopravdy mnohokrát v naší historii. Navíc i sám film říká, že s Odinem nejdříve dobíjeli kosmo společně a až potom vyměknul, bohužel nezmiňuje důvod, což by dalo větší opodstatnění, proč je to špatně, kdyby tu byl opravdový důvod. Takovyhl3 logické vedení by ovšem  nebylo dobrým důvodem pro konflikt. Když nyní přemýšlím o marvelokách z fáze čtyři - Ms. Marvel, Dr. Strange 2, Thor 4 atd, všímám si, že žádná není lepší ani horší než ty z fáze 3, jen diváky už méně baví film, který je už po 30. stejný. Thor R. tedy nápady má a zabaví, ale jsou to čtyři hvězdy se vším odřeným. ()

onevoice

Svižný a veľmi zaujímavý dej. Blanchett ako nemilosrdná Hela je super. Gladiátorská súťaž je jednou z najzábavnejších častí filmu. ()

Adam..

Asi nejlepší díl ze série filmů o hrdinovi Thorovi. Po zničení jeho kladiva sestrou se Thor probudí na cizí planetě, kde co nejdříve musí získat zpět své schopnosti a porazit svou sestru která vládne Asgardu. Plány se mu však změní v moment co je poslán do arény, kde potká svého bývalého kolegu Hulka. Film je převážně od tohoto momentu komedií. Od vtipných interakcí Thora a Hulka se postupně přesouváme k finální bitvě, která je audiovizuálním skvostem. Výběr písně od kapely Led Zeppelin je naprosto na místě. Nepředvídatelnost scén a jejich humor člověka rozesměje. ()

drsny_hery

Tohle má být jedna z nejlépe hodnocených marvelovek? Když je humoru příliš, říká se tomu parodie. Nevím, jestli mě víc srala přehnanost a barevnost všeho druhu, komičnost záporných postav, neherectví Valkýry, úchylnej Goldblum, vykrádání star wars, prznění skandinávské mytologie nebo zbytečně dlouhá stopáž. A dost mi vadí návaznost celé ságy napříč vesmírem. ()

Megahead

Zo všetkých dielov je "Thor: Ragnarok" jednoznačne najlepší. Je tam kopec akcie, vtipných scén, nadhľadu, nečakaných obratov a nových záporákov. Podarené a jedna z najlepších marveloviek. ()

poppy75

epicke,vtipne,hutne a hlavne cely cas nadupane akcne...body strhnem iba za najhorsi vyber hudby vo filme aky som kedy pocula,a za ostrihaneho thora :-) ...miestami mam ale pocit,ze ustrednou postavou,a asi aj najzaujimavejsou,ci najprepracovanejsou co sa tyka charakteru je skor loki...cate blanchet ako hela dokonala... ()

Mindf_ck

Taika Waititi absolutně nemá cítění pro dramatičnost scén. Ať už se Thorovi stane cokoliv, všechno je zhozeno debilními fóry (některé jsou vtipné), takže to vlastně vůbec nefunguje jako jeden celek. Někdy hezký vizuál, spíš pohlednice, ale většinu filmu točili před těmi obrazovkami co na plac svítí realistickým nasvětlením, takže všichni, když se spolu baví, stojí na místě, aby nespadli z pódia a působí to hrozně uměle. Vyplácáno 180 milionů dolarů a vypadá to hůř než... všechno, vlastně: Pan prstenů (93 mega za film), Hra o Trůnu (90 mega na sérii) nebo zasraný Zaklínač na Netflixu (90 mega, ty vole). Většinou z toho přeplatili herce, režiséra a producenty, ale stejně. ()

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (viac)

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

17.07.2022

Uběhl první týden od uvedení novinky Marvelu Thor: Láska jako hrom, což znamená zhodnocování jeho trvanlivosti u publika. A to není vůbec jednoznačné. Lord (tedy bůh) hromu za první víkend… (viac)

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

…a scénář mu napíše Krysty Wilson-Cairns, jež získala nominaci za 1917 a naposled pro Edgara Wrighta napsala thriller Last Night in Soho. Zprávu potvrdil samotný Lucasfilm v Den Star Wars. Informace… (viac)

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

17.01.2020

Zpráva, která nejspíš nikoho, kdo sleduje dění okolo Lucasfilmu, Star Wars i režiséra Taiki Waititiho, nepřekvapí. Disney teď totiž talentovanému filmaři nabídlo možnost natočit si vlastní Star Wars… (viac)