Divoké historky spája motív krivdy, ktorej sa človek nedokáže ubrániť, ak nechce prekročiť hranice zákona, či dobrých mravov. Keď však pohár trpezlivosti ich hrdinov pretečie, berú veci do svojich rúk a so svojimi trýzniteľmi si to vyriešia po svojom mimoriadne originálnymi a komickými spôsobmi. Nekonvenčný film o extrémoch ľudského správania si získal srdcia divákov na viacerých svetových festivaloch, kde nazbieral viac ako 40 rôznych ocenení. (STV)

blondboss

Tak toto sa nevidí každý deň. Dokonale pozliepaný paškvil šiestich dych berúcich poviedok, pričom v deji každej z nich sa nájde nejeden z nás. Až príliš realisticky natočené s dôrazom na maximálnu vyhrotenosť v rámci situácie. Európsky film opäť raz potvrdil kvalitu. Najviac sa mi páčili poviedky o Bombistovi, o zametenej nehode a súboj dvoch nerovných áut a ich majiteľov. Naozaj vyšpičkované. Určite by som privítal aj pokračovanie. Jediné, čo mi tu vadilo, bolo to, že jednotlivé poviedky na seba vôbec nenadväzovali a nemali spoločný bod. Ale aj napriek tomu je to jeden z top filmov minulého roka. 80 % ()

Edeltruda

Měla jsem pocit, jakoby si autor náhodně vytáhl šest karet s příběhy ze hry Černé historky a ty zfilmoval. Ale stálo to za to. :-) ()

AndrewNewman

Brilantne natočená mozaika vyhrotených udalostí. Skvelo pobaví, občas zamrazi a každého len utvrdí v tom, že nie šaty, ale nervy robia človeka. ()

Luckyboy

Best wedding ever. Jinak takové zajímavé povídkové hříčky, chvílemi jsem se u toho sice nudil, ale jinak zajímavé zpestření. ()

Honzulik

Divoké historky - tak tady jsem nevěděl co mám od argentinsko-španělského povídkového filmu čekat a byl jsem po všech stránkách mile překvapený... Režisér a scénarista v jedné osobě Damián Szifrón odvedl skvělou práci. Takto "divoké" a poutavé historky jen tak někdo nevymyslí. Herecké výkony skvělé. Situace které shlédneme jsou trochu jiné a divák se nestačí přestávat divit...Skvělá kamera, kdy hned na úvod se zřítí letadlo s osudem spojenými pasažéry (všichni obdrželi letenku od jedné osoby) na klidně odpočívající starší pár vám vezme dech.. a pak už to jede ... Nelze jinak než zatleskat a dát 5*. Bravo ! ()

eMeMko

Neuvěřitelně zajímavý film, který však není pro každého. Jednotlivé povídky mají celkem banální zápletku, ale jejich rozuzlení je přinejmenším překvapivé. Dalo by se taky napsat, že v Argentině se lidi se svými problémy prostě ne*erou. Děj příjemně ubíhá, šokujících momentů je v něm taky celkem dost, a ačkoliv se vlastně ve snímku objevují hrozné a někdy i velmi násilné situace, ve výsledku to celé působí až humorně. Herecké výkony nemají chybu, stejně tak technická stránka a v neposlední řadě také hudba. Finální hodnocení: Velmi povedená černá komedie. ()

Eywa11

Výborne som sa bavila! :D nečakala som, že ma budú baviť úplne všetky príbehy ale stalo sa. Za mňa úplne naj Audi/redneck story a svadba. Strašne som sa rehotala :D ()

Renswo

Jednoducho skvelý film. Film je rozdelený do 6 poviedok , ktoré vôbec nesúvisia. Kombinujú sa tam prvky humoru a satiry. 1. "Pasternak" - najkratšia časť príbehu , ideálne na nakopnutie nálady pre zvyšok filmu . 2. "Krysy" - zaujímavý predpoklad 3. "Nahnilejší" - veľmi zábavný duel 4. "Mala Bomba" - byrokracia a jeho "System" 5. "Návrh" - sila peniazi a ich vplyv 6. "Kým nás smrť ... " - trochu cez vrchol , ale veľmi vtipne a skvela bodka tohto skvelého filmu ()

Plaque

Som neuveriteľne ohromený. O tomto filme som do včera nevedel, pustil som si ho zo zvedavosti, veď ak to má 82 %, nemôže to byť zlé, hovorím si a myslím pritom na mnohé odrby, ktoré si hovia v červených farbách celkom neprávom. (Odteraz :D) Zbožňujem poviedkové filmy, ktoré sledujú nejakú hlavnú myšlienku a vypointovávajú ju v každom príbehu. Geniálne, nie je k tomu veľmi čo dodávať. Perfektná réžia, scenár, kamera so svojimi nenásilnými vychytávkami dotvárala atmosféru presne podľa mojej chuti a dokonalé herecké výkony si zaslúžia absolutórium. Kdeaký tarantinovský fanúšik musí slastne pohmkávať a i sám el maestro Quentin musí byť spokojný, že sa objavil jeho vlastný tovariš. Damián Szifrón alias El Principito to dal ako pán. A ja som nadšený!!! PS: nadávajte si na verbala koľko chcete, ale tento film vystihol úplne bravúrne, čím sa stal zlatým klincom posttitulkového záujmu o snímok :D ()

garry

Celý život člověk něco musí, je omezován druhými. To vyvolává hněv a vztek. Lidé na sebe narážejí. A pak ukápne poslední kapka do kalichu averze. Jak píše Marigold opravdu to připomíná poněkud "divoké" Bakaláře. ()

StormyWhispe

Šla som do tohto filmu s tým, že som vôbec netušila vo co go. Mala som chuť pozrieť si niečo, čo jednoducho nemá na svedomí USA a zvolila som si vážne, VÁŽNE veľmi dobre. Prvá úvodná poviedka bola morbídne úsmevná a slúžila ako krásny úvod k celému filmu. Mojimi srdcovkami sú chlapi porovnávajúci si svoje ego (aka auto vs auto), inžinier Bombička a zrazená tehotná žena (až neuveriteľne vygradované). Čo sa týka pána mafiána – trochu tomu chýbala šťava a nevesta bola na môj vkus natiahnutá ako guma v trenkoch. Každopádne som dostala čosi úplne iné, svieže, so zaujímavým pohľadom na vec, čo mi v mnohých prípadoch vyrazilo dych alebo rapídne rozbúšilo srdce (došlo aj na stiahnutie žalúdku). Spokojnosť. Budem musieť častejšie zablúdiť do neznámych filmárskych vôd. ()

Vasyl

Když to bylo nový, z neznámýho důvodu mě to minulo. Velká škoda! Tahle přehlídka latino úchyláčků byla přesně pro mě. ()

Martanecek007

Snímek naprosto, ze kterého přetékají zcela upřímné a každodenní emoce. Velmi nápadité historky, i když samozřejmě někdy přetažené za vlasy, pořád se neocitáme někde mimo tento vesmír. Rozhodně stojí za plné hodnocení a zhlédnutí v originálním znění. ()

tomino28

Problémem podobných počinů bývá jejich nevyváženost, tady jí ale nehledejte. Jedna povídka střídá druhou ve velkém tempu a každá je svým způsobem nezapomenutelná. Všechny příběhy jsou cynickým zobrazením běžného života jedinců, kterým z nějakého důvodu došla trpělivost se světem okolo, u některých se ale přesto nelze ubránit hlasitým výbuchům smíchu nad absurditou situace. Před promítáním v kině to pro mě byla velká neznámá, ale rozhodně nelituji (navíc to bylo zadarmo a s rautem :D) strávených dvou hodin! ()

Bernard Black

"Kdo tu ještě zná Pasternaka" joo,tak tohle můžu,křišťálově čistý černý,sarkastický a cynický humor!Tohle bude jednou kult aneb opravdové historky z podsvětí:)v balení pro 21.století...povídka 1)geniální skeč(takový orient express naruby:)2)nekousej do ruky,jenž Tě krmí:)3)kluci jsou kluci aneb"opla pla":) 4)jedinec vs systém aneb kancelářským krysám se už nebude tak klidně spát:)5)aneb za peníze si možná lásku nekoupíš ale všechno ostatní ano:) 6)taková argentická"svatba jako řemen:)s nevěstou co má pořádné koule:) Oblíbené postavy:Lidumil Pasternak,Byrokrat Bombička, Klidaska nevěsTka 13.10.14-Anděl ()

karnifex

Humor je to často tvrdý, místy z něj spíš mrazí.. Snímek v některých povídkách zobrazuje (konfliktní) soužití světa bohatých a těch ostatních - s nadhledem, ale pro mě mnohem lepé, než většina současných "sociálních dramat", která jsem viděl. A ruku na srdce - pro koho byly dvě nejsympatičtější postavy filmu servírka a kuchařka z druhé povídky? Pro mě teda určitě! ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Necelé dva měsíce nás dělí od vydání jedné z nejočekávanějších her letošního roku The Last of Us Part II. Pár dní nazpátek přitom bylo oznámeno, že se kabelovka HBO, scenárista Craig Mazin (Černobyl)… (viac)

Festival argentinského filmu začíná

Festival argentinského filmu začíná

24.10.2019

Od 24. 10. do 30. 10. se v pražském kině Lucerna koná 8. ročník festivalu argentinského filmu CINE ARGENTINO. Festival doprovází výstava argentinských filmových herců. Přehlídka bude zahájena… (viac)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let

14.05.2019

Kinokavárna na Rock for People

Kinokavárna na Rock for People

30.06.2015

Oscarové filmy, kultovní české seriály, přehlídku tvorby mladých nadějí českých filmových škol, originální Kinokavárnu s vybraným filmovým menu od Aerofilms a nádavkem diskuze s tvůrci. Festival Rock… (viac)