Isabelle Huppert získala dve zo šestnástich nominácií na najvyššiu francúzsku filmovú cenu Cézar, z toho jednu za fantastický psychologický thriller Elle. V ňom sa život ľadovej kráľovnej Michèle, ktorá vedie prosperujúcu spoločnosť na výrobu videohier, obráti naruby, keď ju v jej luxusnej vile znásilní neznámy muž. Namiesto nahlásenia zločinu na polícii sa neochvejná Michèle vydá na vlastnú päsť vypátrať násilníka. V majstrovskom erotickom thrilleri Paula Verhoevena očakávajte sarkazmus, sociálnu kritiku, napätie a predovšetkým výkon Isabelle Huppert, ktorej bola úloha šitá na mieru. (HBO Max)

agassi68

Dlhé, predlhé, francúzsky zamotané. Avšak zvedavosť vás udrží až do konca aj vďaka hereckému koncertu večne mladej Isabelle.. ()

Rockerman

Těžko uvěřitelný, ale přesto vynikající film! Neuvěřitelně volnomyšlenkářský, takový typicky francouzský. Kdy si nikdo neláme hlavu s ničím a to ani tehdy, když jde o život. Celé dvě hodiny zajímavé udržují divákovu pozornost. Děj je naprosto šílený a poukazuje na zvrácenost dnešního světa. Kdy už nikomu nevadí nic, žádná byť sebenenormálnější úchylka. Nevěra je něco tak obyčejného a vlastně je to v tomto filmu možná ta nejnormálnější věc. Chytlo mě to a nepustilo! Takovým filmům obvykle dávám za pět a přehlížím drobné nedostatky. ()

BOURQUE

Elle je zaujímavý film, zachytávajúci „akési“ vyrovnanie ženy s tragédiami, ktoré sa stali v minulosti a v prítomnosti. Režisérovi sa podarilo solídne spojenie niekoľkých zdanlivo nesúvisiacich „sub-príbehov“. Zaujímavé charaktery jednotlivých postáv však zostávajú nevyužitým. A keby dĺžka filmu bola tak zhruba o 30 minút kratšia s údernejším záverom, tak by sa jednalo o jeden z najlepších filmov v tomto žánru za rok 2016. I. Huppert vo fantastickej hereckej forme a právom vyslúžená nominácia na Oscara! Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

Hapretor

Hlavní postava byla trapná, blbá, ojetá herka, který bych se vysmál do ksichtu. Děj mi přišel nudný a o ničem. Čekal jsem super thriller o rafinovaném svádění a s erotickými smyslnými scénami ... leda h .... !!! ()

Johny M.

Nesympatická masochistická nymfomanka, spousta dalších nesympatickejch postav a naprosto iracionálního jednání. Dvouhodinová ubíjející nuda... ()

PEZ

Paul Verhoeven back in the game! Úchylné a drsné, s brutálne presvedčivou a presvedčivo brutálnou Isabelle Huppert. Niet divu, že za svoj výkon vyhrala Zlatý Glóbus a bola nominovaná aj na Oscara. Film ako celok tiež získal Zlatý Glóbus za najlepší zahraničný film (a nomináciu na BAFTA). Chladná psychologická žánrovka podaná bez okolkov. Ja som sa bavil - hlavne tým, že som netušil kam bude príbeh smerovať. Herecký koncert Isabelle Huppert. (Cinematik 2017) ()

m4xp4yn3

Málem dokonalé. Jen ta linie kolem prací na videohře není do zbytku příliš organicky zapracovaná, šouhá z něj, nefunguje jako další rovina - prostě je navíc. Vše ostatní už snese nejpřísnější měřítka. Verhoeven umí diváka udržet na špičkách. Každý záběr je nabitý děním, každá vteřina vám řekne něco nového o postavách, jejich motivacích, minulosti, přitom se film nazapomíná soustředit na téma a rozvíjet jej. Virtuózně zvládnuté, hutné drama, v lecčems navazující na geniální Pianistku. ()

desade

Keby nebol scenár napísaný z útržkov rozprávania pacientov psychiatrickej liečebne, dal by som za štyri. Takto hodnotím len herecké výkony, čo je na škodu. Ak by som bol úchyl, dám kľudne za 5. ()

Franc1s

Po traileru a zjištění o čem to tak bude, jsem to chtěl hned vidět..Žena bude znásilněna, nic neoznámí policii a sama bude hledat kdo to byl. Zní to dobře, ale potom přijde dějová linka se synem a jeho přítelkyní, manžel, tvorba hry (Styx), podvádění s manželem od nejlepší kámošky, pak zjistí teda kdo ji znásilnil a nic..... Jeden zemře, teda dva, ti se zase udobří a konec. Todle byla pro mě asi ztráta času.. 6/10 ()

ER

Na Verhoevena dost minimalistický snímek,který těží z neotřelé psycho atmosféry, danou hlavní postavou. A s ní se i láme chleba....buď se Vám její "podivnost" dostane pod kůži,nebo ne. Své hraje i logická forma, která z ní dělá odtažitou,až nepříjemnou osobu (ovšem to je režijní záměr,proto ten casting,který je na 1). A možná ta režijní upjatost mi tady vadí (scénu s přehozenou nožkou ala Basic instinct tu nenajdete),kdy ani "lákání do pasti" nevyzní napínavě,ale pouze osudově. ()

markotter

Nikdo jiný by tenhle už tak nadprůměrný snímek nemohl vytáhnout ještě výš než dokonalá Isabelle Huppert. Její Elle, to byl herecký koncert, který jsem už dlouho neviděl. Víc k tomu nemám co dodat. ()

bearmeedek

Hodně zvláštní a zajímavý film. Na mě nepůsobil moc roztahaně, patřilo to k danému tématu a "podnebí". K nálepce hodně temný thriller bych byl opatrný, to mohlo platit v roce 2016. Nic to ale nemění na tom, že filmu kraluje Isabelle Huppert a její postava. V době natáčení jí bylo 62-63 let a hraje tu mladší ženu, protože její filmové matce je 74 let. A na mladší ženu tady taky opravdu vypadá. 70%. ()

messi@h

Být Elle o půl hodiny kratší, byl bych spokojenější. Kdybych hodnotil podle toho, jak jsem se bavil, musel bych dát okolo 50 %. Ale na druhou stranu je to velmi neobvyklý film s neobvyklou hlavní hrdinkou, který byl na pár místech opravdu znepokojivý a měl i docela atmosférické okamžiky. Takže tak 60 % až 65 % si asi zaslouží. ()

liberita

Pri sledovaní Elle si divák spočiatku môže myslieť, že film bude predovšetkým o pomste hlavnej hrdinky voči mužovi, ktorý ju znásilnil hneď v úvodnej scéne. Čoskoro je ale jasné, že sa jedná skôr o pohľad na dramatické a komplikované vzťahy Michelle s ľuďmi okolo nej, obohatený o detektívku pripomínajúce hľadanie vinníka a s tým spojené napätie. Preto vo filme nie je núdza o prekvapivé zvraty a postupné hlbšie spoznávanie hlavných postáv. Isabelle Huppert je vo svojej roli samozrejme bravúrna a tóny klasickej hudby pomáhajú budovať celkovú atmosféru. Napriek tomu vo mne po dopozeraní filmu zostal pocit, že som si jeho priebeh predstavovala trochu odlišne a zároveň, že by sa dosiahlo väčšej dramatickosti ak by sa ubralo zo stopáže aspoň 10-20 minút. ()

elimS

35% - komentář 20ti slovy: O čem to bylo? Starší ženská + sex, podvádění, násilný sex ... a "všem" se to líbí. Prostě úchylky, bez romantiky a bez dramatu. ()

Tosca

Velké sólo pro úžasnou Isabelle Huppert, která prakticky nesleze z plátna... Nepříjemný, kontroverzní, provokativní, bizarní film, který se zadere pod kůži. Suverénně natočený. A navíc nechává spoustu prostoru pro divákovy otázky a jeho fantazii. ()

crap

Strašně zajímavý snímek.. mě prostě tyhle "obyčejné" příběhy bez speciálních efektů a zbytečných neuvěřitelných zápletek vždy zasáhnou mnohem víc, než ty filmy, které těmito atributy musí svou nezajímavost příběhu kompenzovat. Vývoj zde byl dosti nečekaný a přitom tak plynulý a propracovaný. Nutno též zmínit herecký výkon hlavní postavy, který byl natolik opravdový až z toho běhal mráz po zádech. ()

hazdrova

Veľmi veľmi divné, zvrátene erotické, aj na moje gusto príliš. Ledva to vytiahne na tie tri hviezdy, len za nápad a herecký výkon Isabelle. 3* ()

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (viac)

74. Zlaté glóby - výsledky

74. Zlaté glóby - výsledky

09.01.2017

Bezkonkurenčním vítězem letošních Zlatých glóbů se stal muzikál La La Land. Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu film sedmkrát nominovala a sedmkrát ocenila. Nejlepší film - komedie nebo… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz